• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Highland

Csak a naplózás végett:
ma kb. 4 hónap után kitakarítottam a szűrőt. Kútvízzel mostam ki, így talán a bacik kevésbé döglenek. 40 perc alatt készen voltam. Az akvárium vízszintje 4cm-t esett a vödör feltöltésével. Elsőre indult, minden vergődés nélkül. Az adaptert és a csövezést majd este takarítom.
A kertben sikerült egy hangyabolyt megtalálnom a takarítás helyszínének!:D

Hangyában is utazol? A GA-ban néha kapni termeszvárat... :-D :-D :-D :-D
 
Ahogy a gyerekeket leraktuk, rögtön nekiestem a maradék melónak. Adapter, csövek, beszívók, lilly kitakarítva. A szűrő szokás szerint simán indult.:)

Ahogy újraindult a szűrés, csöppentettem Green Bacter-t. Nem tudom, hogy ettől-e, de az amanok teljesen bezsongtak. Össze-vissza cikáztak, remélem reggel nem lesz pár garnéla a földön.:nailbiting:
 
Az akvárium romokban hever!:D Az amúgy is félig felszakadt HC-ból kitépkedtem a vallisneria-kat (mert túl jól érezték magukat), képzelhetitek az eredményt...:eek:
A jobb oldalról kiszedtem az összes rotundifolia-t, indica-t és sp. green-t, kiköltöztek a tóba. A pogo helferi-t tarra nyírtam, ez is ment a rotalákkal.

Még egyszer életet fogok verni ebbe az elrendezésbe, egyrészt azért, mert nekem nagyon bejön, másrészt nem tudom most újra építeni az egészet.

A HC-t majd újraültetem, a maradék stemeket (wallichii, sp. taiwan és neanjan) átültetem jobbra. Bal oldalon a blyxa-kat hátrébb ültetem, így megint kicsit levegősebb lehet a tér.

Ha van valami ötletetek, hogy mit ültethetnék még balra a blyxa-k mögé, mondjátok! Stem nem lehet!:D

Ezeket az apróságokat leszámítva minden OK!:)
 
Ma egy minimális segítséggel végleg felszállt a HC szőnyeg.:( Egészen tiszta volt alatta a talaj, de azért akadt egy két koszosabb folt. Innen leszívtam, amit tudtam, majd egy kis friss malaya-val feltöltöttem a fennsíkot. A HC-t kivittem a kertbe és kútvízzel kimostam, majd ment vissza az aksiból leszívott vízbe. Kb. az 5-10%-a elég volt, hogy újra ültessem a régi helyén.:eek:
Arra még kíváncsi leszek, hogy a 40 akárhány amano mit fog rajta kapálni?!:ROFLMAO:
 
végleg felszállt a HC szőnyeg.
Mennyi idö utän szakadt fel a HC-d???Ha jol ertelmezem a felszakadt HC_t vissza ültetted???Nekem most kb 5 hetes,es meg szeretnem kicsit ätvariälni ugy kb 3 honapra(akkor jön az uj set up).
 
Mennyi idö utän szakadt fel a HC-d???Ha jol ertelmezem a felszakadt HC_t vissza ültetted???Nekem most kb 5 hetes,es meg szeretnem kicsit ätvariälni ugy kb 3 honapra(akkor jön az uj set up).
Kb. a 9. hónapban indult a felszakadás, a végét én szedtem fel. A felszakadt HC-nek egy igen kis részét ültettem vissza a teljes területre, mintha újat telepítettem volna.
 
Sziasztok!

13 hónapos az akvárium!
Atom stabil az egész, bármit túlél. Alga jelentéktelen mennyiségben van, csak minimális poralga érkezik a vízcserét megelőző napokra. A növények szépek, egészségesek, halak, garnélák szintén. A újra ültetett HC már rég összezárt, de látványosan lassabb kimerült táptalajjal.


HIGHLAND by zilahytibor, on Flickr


HIGHLAND by zilahytibor, on Flickr


HIGHLAND by zilahytibor, on Flickr
 
Nagyon szép, gratula.
Jobb oldalt az a kis doboz (asszem gömbmohával), az óvoda? Milyen szerkezet az?
 
ez a parvulabuzogány képen még jobban néz ki mint élőben :)
szuper ez az akvárium, büszke lehetsz rá!
A parvula teljesen elnyomta a HC-t, majd lövök oldalról is képet! A HC döglődik alatta!:dead:
Köszi Lectsgo!:)

Nagyon szép munka! Gratulálok! :)
Köszi!

Nagyon szép, gratula.
Jobb oldalt az a kis doboz (asszem gömbmohával), az óvoda? Milyen szerkezet az?
Köszi!
Az oviban taiwan mix kicsik vannak, kb. 1 hónap múlva be fogok számolni a tapasztalataimról.:bag:
 
Sokáig húztam, de eljött az ideje elbúcsúzni a HIGHLAND-tól!:cry::cry::cry::cry:
Az első növényes akváriumom volt. Nagyon sokat tanultam a 14 hónap alatt az aksiban zajló dolgokról. Voltak mélypontok (felkészületlen kezdés, gyenge szűrés, ecsetalga invázió) és voltak hihetetlen csúcsok is: pl. amikor a Hónap akváriuma lett:cool::cigar:. Mindig a nappalink dísze volt és öröm volt néha a szemem megpihentetni rajta.
Szerencsém volt a növényválasztással és a betelepített állatokkal is. A furcata csapatom gyönyörű lett és hihetetlen mennyiségű RC is kikerült nem is tudom hány kollégának örömére:).

Búcsúzóul bedobok 3(+1;)) képet: a kezdésről, a Hónap akváriumáról és a szétszedés előtti utolsó telefonos fotóval zárom a sort.


aIMG_3051
by zilahytibor, on Flickr


IMG_3589
by zilahytibor, on Flickr

(ebből sajnos csak ilyen pici van, pedig nagyban biztosan jobban mutatna!)
naplobestof-2012-10-26_24.jpg




Untitled
by zilahytibor, on Flickr


Köszi mindenkinek a segítséget!(y)(y)(y) Jó, hogy benéztél!
 
Köszönjük szepen,hogy megosztottad velünk ezt az akit!Nem tudom 2 vagy 3 szor olvastam vegig,sokat tanultam belöle,es remelem nemsokära jön egy uj remekmü.(y)
 
Én is gratulálok hozzá, nekem ez az akvárium az egyik kedvencem volt, főleg az emers része, sokat tanultam belőle. Remélem hogy a következő üveg is hasonló szépségű lesz és örömödet leled benne.
 
Back
Oldal tetejére