• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

Köszi a gyors választ!
Utálom az ilyet... Járhatom megint a boltokat, múltkor is végül talán az árkádban sikerült normálisat szereznem, aranyárban.
Ha valakinek van valami jó budapesti tippje, akkor megírhatná (akár privátban is). Ugyanis ez a postán berendelem dolog nekem annyira nem jön be, főleg, hogy a postaköltség kb annyi, mint a növény.
(Most látom a Green Aqua-nak van budapesten boltja, lehet, hogy végül az lesz a nyerő)
 
Bizony közben én is észrevettem :D
Becsapós... a belvárosból 25 perc! De nem Budapest! :D
Ezt viszont így még meggondolom.
 
Sziasztok
1-2 hete indítottam egy új akváriumot (100l)
Vettem bele hc cuba néven növényt, de most, hogy kezd kicsit magához térni, elkezdtem kételkedni benne...
Talán ez mégiscsak hm lesz? Vagy esetleg okozhat ilyen alakú leveleket tápanyag, vagy egyéb hiány? :D
Nem látszódott rajta a boltban, hogy így nézne ki, a friss világoszöld hajtások azonban, eléggé nem a hc-re hajaznak.
Nem örülök neki, mert szép zöld szőnyeget szerettem volna és nem kevésért vettem, de ha megerősítitek, hogy nem az, akkor már megyek is egy másik boltba és megpróbálok "igazi"-t szerezni.
Dropbox - 2013-09-13-383.jpg
Dropbox - 2013-09-13-381.jpg
Dropbox - 2013-09-13-379.jpg
Köszi a segítséget :D

HC-m még nem volt, de ez eléggé hasonlatos a HM-emhez...
Viszont én a többi növényed miatt erősen aggódom, igaz nem vagyok egy botanikus, de nagyon hasonlít a nem akváriumi vízinövények típusú átveréshez némelyik, de cáfoljanak meg a szakik!
 
Sziasztok
1-2 hete indítottam egy új akváriumot (100l)
Vettem bele hc cuba néven növényt, de most, hogy kezd kicsit magához térni, elkezdtem kételkedni benne...
Talán ez mégiscsak hm lesz? Vagy esetleg okozhat ilyen alakú leveleket tápanyag, vagy egyéb hiány? :D
Nem látszódott rajta a boltban, hogy így nézne ki, a friss világoszöld hajtások azonban, eléggé nem a hc-re hajaznak.
Nem örülök neki, mert szép zöld szőnyeget szerettem volna és nem kevésért vettem, de ha megerősítitek, hogy nem az, akkor már megyek is egy másik boltba és megpróbálok "igazi"-t szerezni.
Dropbox - 2013-09-13-383.jpg
Dropbox - 2013-09-13-381.jpg
Dropbox - 2013-09-13-379.jpg
Köszi a segítséget :D

Ez biz HM. De ne aggódj lehet belőle szép zöld szőnyeg, csak jól be kell sűríteni. ;)
Nekem akaratlanul is sikerült.
 
Írj körbe, hátha valaki mellé be tudsz ülni az autóba, aki úgy is menne......
Meg tudom oldani, annyira nem húzós túra... A sulimtól ott vagyok szerintem kevesebb, mint 30 perc alatt, haza már hosszasabb :)


HC-m még nem volt, de ez eléggé hasonlatos a HM-emhez...
Viszont én a többi növényed miatt erősen aggódom, igaz nem vagyok egy botanikus, de nagyon hasonlít a nem akváriumi vízinövények típusú átveréshez némelyik, de cáfoljanak meg a szakik!
Tudom melyikre gondolsz, bizony ott van a felsorolásban sajnos (ophiopogon kyoto), bár nem mutat romló tendenciát, sőt úgy néz ki, hogy tetszik neki a vizes környezet, nem tudom mennyire alapos ez a lista. Ha mond valamit, aquafleur.com-os a származása. (nem onnan rendeltem, csak olyan címke volt rajta...)

Ez biz HM. De ne aggódj lehet belőle szép zöld szőnyeg, csak jól be kell sűríteni. ;)
Nekem akaratlanul is sikerült.
Köszi a biztató szavakat :D
Kidobni biztosan nem fogom, maximum valahol hátrébb nevelek belőle egy-két bokrot, gyepnek meg szerintem szebb a hc. Emlékszem mennyire idegesített, amikor volt 1-2 szál hm a szép egyenletes szőnyegben. Nagyobb akváriumba jobb szerintem, ott mások az arányok, de egy ekkorába jobban mutatna.
 
Tudom melyikre gondolsz, bizony ott van a felsorolásban sajnos (ophiopogon kyoto), bár nem mutat romló tendenciát, sőt úgy néz ki, hogy tetszik neki a vizes környezet, nem tudom mennyire alapos ez a lista. Ha mond valamit, aquafleur.com-os a származása. (nem onnan rendeltem, csak olyan címke volt rajta...)

Legyen szerencséd vele, nálam anno az elején minden OK volt, aztán oszlásnak indult, végül rájöttem a turpisságra némi utánaolvasást követően és kikerült. (Persze gránit örlemény aljzatban amúgy se lett volna annyira esélyes bármi... pfff.. :D )
 
Ha elkezd oszlani, majd kivágom belőle :)
Tudom hogyan néz ki köszi :D volt már nekem is, csak ott a boltban annyira rossz állapotban volt, hogy simán rá lehetett fogni azt is, hogy hc.
 
Érdekes dolog német oldalakat olvasgatni, mert nekik valamiért szokásuk követni a biológiai változásokat, és meglepő dolgokkal találkozhat az ember fia/lánya.

2011-ben kiderült, hogy a Hemianthus micranthemoides faj valószínűleg kihalt. Béke poraira, 5 perc néma csend Nuttal iszapvirágának emlékére. Amit mi tartunk, az valójában a Hemianthus glomeratus.

Hemianthus glomeratus - Plant ID - Aquatic Plant Central
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/plantfinder/details.php?id=33
 
Sziasztok.
Gondolkozok egy bokor kialakítson, kb 30cm szélesre gondoltam. Ehhez nekem mennyi cserépre lenne szükségem egymás mellé ültetve? Illetve milyen távolt érdemes, egymástól ültetni?

Köszönöm válaszotok.

Üdv.
Laci
 
Mikor kell elkezdeni metszeni, hogy szép sűrű bokor legyen belöle?Már kb 7-10cm magas jópár szál, azokat levágjam és visszaültessem?Vagy várjak még vele?
 
Gyors és fontos kérdés!

Ahogy szedem le a HM-ről a kőzetgyapotot, gyakorlatilag a teljes gyökérzetét leszakítom, hiába dolgozom csipesszel, és apró szálacskákra esik szét a növény. Ez gáz, vagy jó lesz így?
 
Gyors és fontos kérdés!

Ahogy szedem le a HM-ről a kőzetgyapotot, gyakorlatilag a teljes gyökérzetét leszakítom, hiába dolgozom csipesszel, és apró szálacskákra esik szét a növény. Ez gáz, vagy jó lesz így?
A HM elpusztíthatatlan, ha csak 2-3 levele van a száron és ledugod, már abból is simán kihajt. Semmi baja nem lesz, ültetheted nyugodtan.
 
A HM elpusztíthatatlan, ha csak 2-3 levele van a száron és ledugod, már abból is simán kihajt. Semmi baja nem lesz, ültetheted nyugodtan.

Azt tegyük hozzá, hogy mindez csak akkor igaz, hogy ha minden szükségest megkap. (meg nincs túl sokszor zargatva) :)
 
Back
Oldal tetejére