• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

N-emy said:
A HM egy idő után gyomnövény lesz , ha nem nyírod rendesen.Szerintem a fele is elég lesz annak ,mint amire gondoltál. Én hetente 1 nagy marékkal dobok ki a kukába az 54L-s aksiból. Amúgy még 1 befőttes üvegben is képes gyökeret ereszteni ,ha van elég fény.

Lehet hogy akkor megpróbálkozok előtte felével, aztán ha sűriteni kell majd még utána rendelek. De ha jól veszem ki a hozzászólásokból, a HM sokkal kevésbé kényes mint a HC.
Időm mint a tenger, szóval nyirni ráérek, meg szeretem is "gyagyázni" az akváriumot.
El lehet ültetni amúgy a saját földlabdájával is, vagy azt mindenképp érdemes eltávolitani rola?
 
Levi85 said:
Lehet hogy akkor megpróbálkozok előtte felével, aztán ha sűriteni kell majd még utána rendelek.

Mire sűríteni kellene, addigra lesz annyi a nyírásból, amivel meg tudod tenni.

Levi85 said:
El lehet ültetni amúgy a saját földlabdájával is, vagy azt mindenképp érdemes eltávolitani rola?

Szedd le vízben a földlabdát, majd óvatosan bontsd szét. Az alsó rohadtabb, sárgás részeket vágd le, aztán ültetheted is. Ne félj szálakra szedni, egyáltalán nem kényes.
 
atti76 said:
Levi85 said:
Lehet hogy akkor megpróbálkozok előtte felével, aztán ha sűriteni kell majd még utána rendelek.

Mire sűríteni kellene, addigra lesz annyi a nyírásból, amivel meg tudod tenni.

Levi85 said:
El lehet ültetni amúgy a saját földlabdájával is, vagy azt mindenképp érdemes eltávolitani rola?

Szedd le vízben a földlabdát, majd óvatosan bontsd szét. Az alsó rohadtabb, sárgás részeket vágd le, aztán ültetheted is. Ne félj szálakra szedni, egyáltalán nem kényes.

Igen beszéltem közben N-dee-vel is a diszállatboltos akváriuma kapcsán, és ő is irta hogy közel sem olyan kényes mint a Cuba. Majd jövő héten lehet beiktatom az ültetést, mert az akvárium két oldala igy nagyon kopár.
Köszi a segitséget! ;)
 
Én hozzám anno a redekkel került be 2-3 szál.
Most már az aki 1/3 csak ez borítja.Ne rendelj utána,lesz belőle bőven a nyírásból szerintem is.
 
Ha jól emlékszem Zsotyi emlitette, hogy a HM gyep egy idő után kifullad, mert vagy a sok -szükségszerű- nyirás vágja haza, vagy pedig elsárgul az alja. Most ezt kiküszöbölendő gondoltam hogy kicserélem a gyepemet Parvula-ra, de N-emy a Parvulás topicban azt irta hogy nem lesz gond a HM-el. Akkor ez most hogy van? :)
A HM-et szeretem mert a nyirással elég jó térhatást lehet bele vágni (ha már az aljzatnál elmaradt), viszont tényleg brutálisan nől, és már minden héten marékszámra szedem ki, de a nyirás nem akkora nyűg hogy csak emiatt megszabaduljak tőle, de ha előbb utóbb úgyis vége lesz, akkor meg jobb megelőzni a dolgot... szóval nem tudom!
 
Ha alacsonyan van tartva a HM , nem hiszem ,hogy el fog sárgulni ,hiszen folyamatosan kapja a fényt és hozza az új hajtásokat.
A pravulával tényleg kevesebb gondod lenne, viszont összefüggő gyepet lényegesen hosszabb idő alatt lehet elérni, mint a HM-mel. A HM javára annyit mondanék - amit te is említettél- ,hogy ezzel nagyon szép térhatást lehet elérni egybefüggő növényzettel. Amúgy megértem az aggodalmadat ,mikor egy nyírás alkalmával annyi növényt dobsz ki, amivel egy akvát kompletten be lehetne ültetni. Itt már csak rajtad múlik ,mit tudsz még kihozni belőle és meddig lesz még türelmed az elég gyakori nyíráshoz, de meg kell hagyni ,gyönyörű a gyep.(én még próbálkoznék vele)
 
sziasztok. akkor ha jól veszem ki a szavaitokból az ültetés olyan mint a stem növényeknél. lenyírom ha túl hosszú,s a levágott részeket elültetem,akkor gyökeret fog hajtani.
először próbálkozok vele,sok tapasztalatom nincs még vele...
 
gordias said:
sziasztok. akkor ha jól veszem ki a szavaitokból az ültetés olyan mint a stem növényeknél. lenyírom ha túl hosszú,s a levágott részeket elültetem,akkor gyökeret fog hajtani.
először próbálkozok vele,sok tapasztalatom nincs még vele...

Igen!
 
Én mondjuk baromira kezdő vagyok a témában, 3 napja jött meg 2 HM-em, elutaztam hétvégére, amikor haza mentem, már jó 2X 20 mc2-t benőtt. Nem nagyon féltem a szétszedéssel, 8 részre szedtem a kosarat, és két sarkába ültettem az akváriumnak. Nő mint a gomba, legalábbis egyenlőre, pedig 0,64 W/L fény van neki durván (59cm jbl daylight 28W t5, 59 cm jbl color 28 W t5), és élesztős co2 egyenlőre. :D
Viszont lenne még olyan kérésem, hogy milyen előtéri növényeket javasoltok még ilyen feltlételek mellé? Van még HC-m is, és annak ellenére, hogy 1 W/L-t szokás neki adni, ugyan nem úgy mint a HM de az is nő szépen, bár nem úgy mint a HM. Kicsit félek is tőle, hogy gyomnövényem lessz a HM-ből.
 
A minap sajnos ki kellett szednem a fél futball labda méretű HM bokromat az akvából...szép, egészséges volt....és nagy, túl nagy! Kb 15cm vastag volt a bokor, és levelek érthetően csak a felső részben voltak lejjebb csak szinte a szár és gyökérzet volt. Bár 3x, 4x erősen visszavágtam a berothadás végett, a gyors növekedése miatt ismét visszaállt a hatalmas gömb forma :D de sajnálatos módon a gyökérzete nem fejlődött úgy, mint a lombozat és szép lassan elvált az aljzattól! Lehet megúsztam volna ezt ha gyakrabban vágom "drasztikusan" vissza, vagy nem hagyom ennyire vastagra nőni. De nem bánom nagyon a dolgot, mert már kicsit sokk ;) volt, hogy minden héten nyírnom kellett a szép forma tartásáért. Hihetetlenül gyorsan nőtt, és benőtt mindenhová ha nem figyeltem eléggé :D
 
Sziasztok,

belekezdtem az új nano tervezésébe. Egy olyan növényt keresek aminek elég kicsik a levelei és kis bokrot alkot. HC-re gondoltam, de a HM picivel hegyesebb levelei jobban mutatnának. Utóbbival kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de elképzelésem szerint 3-4 kisebb bokorra lenne szükségem ami max. 30-40mm magas és olyan 80-100mm átmérőjű.
A kérdésem annyi, hogy HC vagy HM legyen, mert ez HC-ből sem nagy ügy kivitelezni. Mivel nem szőnyeget szeretnék hanem bokrokat, érdekelne hogy melyik javallott inkább, melyiket könnyebb ilyen formában kordában tartani?

Köszi :thumbup:
 
HC-ből lehetetlen bokrot csinálni ,mivel elfekszik a talaj felszínén. Ellenben a...
Látod azt a két bokrot az aláírásomban a képen? Az HM :crazy:
 
Szia N-emy,

köszi a választ, - minden tiszteletem mellett - nem értek egyet a HC-vel kapcsolatban. Ugye 3-4 centi magas és 8-10 centi átmérőjű bokorra gondoltam. Most látom a HC-men hogy simán megvan 5-6 centi magas a szőnyeg...

A kérdésem mégegyszer csak annyi hogy mi a könnyebb hosszútávon... A HM-met 3-4 centi magasan tartani, vagy a HC-ból kis lapos bokrokat csinálni :eh:
 
weak said:
Szia N-emy,

köszi a választ, - minden tiszteletem mellett - nem értek egyet a HC-vel kapcsolatban. Ugye 3-4 centi magas és 8-10 centi átmérőjű bokorra gondoltam. Most látom a HC-men hogy simán megvan 5-6 centi magas a szőnyeg...

A kérdésem mégegyszer csak annyi hogy mi a könnyebb hosszútávon... A HM-met 3-4 centi magasan tartani, vagy a HC-ból kis lapos bokrokat csinálni :eh:

Bokrocskákat lehet növeszteni belőle, nézd meg az iwagumi akit a boltban, jobb oldalt az üvegnél 10 centi vastag a gyep.
 
Submers levelű HM-et (netán HC-t :?: ) vissza lehet szoktatni víz feletti életre?
Ma volt egy kiadós nyírás, és megpróbálnám a maradék egy részét egy lapos tálban tőzeg/aktívszén keverékében kb fél cm vízben elültetni. A következő tervbe vett "paludáriumomban" szeretném majd később felhasználni mint víz feletti növényt. Ha működik a dolog akkor tápozhatom továbbra is Green Aqua Micro/macro-val, vagy valamilyen más táp kellene neki?
 
Visitor said:
Submers levelű HM-et (netán HC-t :?: ) vissza lehet szoktatni víz feletti életre?
Ma volt egy kiadós nyírás, és megpróbálnám a maradék egy részét egy lapos tálban tőzeg/aktívszén keverékében kb fél cm vízben elültetni. A következő tervbe vett "paludáriumomban" szeretném majd később felhasználni mint víz feletti növényt. Ha működik a dolog akkor tápozhatom továbbra is Green Aqua Micro/macro-val, vagy valamilyen más táp kellene neki?

Persze, csak legyen elég párás a környezet, napi 2X spriccelni és a talaj legyen mindig vizes.
 
Visitor said:
inadsz said:
Persze, csak legyen elég párás a környezet, napi 2X spriccelni és a talaj legyen mindig vizes.

Köszi a gyors választ! A tápozás maradhat?

Aki vízzel locsolgasd az elég, ha nem akkor a spriccelőbe nyomsz egy-egy ml tápot és kész.
 
viktorlantos said:
nálam is van belőle a nagy akváriumban. viszonylag igénytelen növény. nanoban is szépen nő, bár ha kevés a fény inkább felfele, mint oldalra terjeszkedik.
nálam a nanoban co2 nélkül is remelkül megvan.

a nagy aksiban a bal elöl lévő bokor az a lótusz mellett:
3497012190_40ece9fd2d.jpg


nanoban jobb elöl:
3486270162_1a95120782.jpg

Szia Viktor!
Meg szeretném kérdezni, hogy a nagyobbik akiban mi az a növény,ami középen hátul többségben van, a hosszú, hegyes, világoszöld leveleivel szép bokrot alkotva?
 
Back
Oldal tetejére