• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

Nem biztos hogy hetente kellene nyírni,de 2-3 cm-nél nagyobbra nem hagynám.Inception-ban ezért szakadt fel nekem.Evelin akváriumába is ezt a növényt terveztük most:)
Akkor agyrémet kapnék ha feljönne. Lehet a montencarlonál kellene maradni :) meggondolom még ;)
 
Nem elrettenteni szeretnélek tőle ,csak jobban kell figyelni rá mint az MC-re.Cserébe kapsz egy ilyen szép előteret.;)
Bazira tetszik :) csak a heti nyírást ha nem tudom megcsinálni és egyszer csak felszakad akkor az egész életkedvem elmenne :)
 
Imádtam ezt a HC gyepet. :)
Egy HC gyep max 1,5, de inkább 1 évet bír egy high-tech akváriumban. Hűvös vízre nagyon kényes, 25 fok felett már elkezd feljönni néhány szál.
 
Imádtam ezt a HC gyepet. :)
Egy HC gyep max 1,5, de inkább 1 évet bír egy high-tech akváriumban. Hűvös vízre nagyon kényes, 25 fok felett már elkezd feljönni néhány szál.

Véleményetek szerint mi lehet az ideális hőmérséklet ennek a növénynek?
Csütörtökön ültettem egy HC gyepet (Tropica zselés), és furcsának találom, hogy full fény, táp, Co2 mellet sem bubizik még igazán. Mintha nem akarna magához térni a növény.
21fok van a medencében, és nem szeretném már visszatenni a fűtőt (külső sajnos nem fér a szekrénybe...). Elég lehet?
 
Véleményetek szerint mi lehet az ideális hőmérséklet ennek a növénynek?
Csütörtökön ültettem egy HC gyepet (Tropica zselés), és furcsának találom, hogy full fény, táp, Co2 mellet sem bubizik még igazán. Mintha nem akarna magához térni a növény.
21fok van a medencében, és nem szeretném már visszatenni a fűtőt (külső sajnos nem fér a szekrénybe...). Elég lehet?

Tökéletes. Viszont a CO2-re különösen figyelj. Ez a legérzékenyebb előtéri növény CO2 oldalról.
 
nekem 24-26 fok között van a víz mindig illetve 1w/liter a fény. co2 megy.
meggondolom, mert ha kevés lenne neki a co2 akkor a kakaduk miatt nem lehet feljebb tekerni :(
 
Véleményetek szerint mi lehet az ideális hőmérséklet ennek a növénynek?
Csütörtökön ültettem egy HC gyepet (Tropica zselés), és furcsának találom, hogy full fény, táp, Co2 mellet sem bubizik még igazán. Mintha nem akarna magához térni a növény.
21fok van a medencében, és nem szeretném már visszatenni a fűtőt (külső sajnos nem fér a szekrénybe...). Elég lehet?
Át kell alakulnia még illetve meggyökeresednie.
 
Nekem kb 1 cm-es átmérőjű homokból van a talaj. Úgy érzem, hogy a HC nem kapaszkodna meg rendesen. Jól gondolom? Még mindig eredeti csomagolásban van, naponta öntözöm tiszta vízzel. Nem merem beletenni az akváriumba.
Szerintetek mit csináljak? Köszönöm!
 
Nekem kb 1 cm-es átmérőjű homokból van a talaj. Úgy érzem, hogy a HC nem kapaszkodna meg rendesen. Jól gondolom? Még mindig eredeti csomagolásban van, naponta öntözöm tiszta vízzel. Nem merem beletenni az akváriumba.
Szerintetek mit csináljak? Köszönöm!
1 cm átmérőjű homok?! Az kavics!!! :eek:
Szerintem teljesen esélytelen, abban csak a kimondottan nagy, legalább 20 cm-es, de inkább magasabb növények tudnak rendesen megkapaszkodni.
 
Ettől tartottam. A kis staurogyne repens az szereti ezt a talajt, de vastagabbak is a gyökerei. Na...most nem tudom mit csináljak a HC-vel :(
 
Tökéletes. Viszont a CO2-re különösen figyelj. Ez a legérzékenyebb előtéri növény CO2 oldalról.

Mit jelent az, hogy a CO-ra különösen érzékeny?
Januártól-márciusig volt egy csodás, algamentes HC gyepen. Utána a kívülről kapott plusz fény következtében megjelent cyano, és a fonalalga. Próbálkoztam mindennel: megvilágítási idő csökkentés, Phytin-git, plusz Carbo, plusz Green Brighty Spec., plusz CO (lementem 6.3-ra, táblázat szerint már sárga tartományban vagyok), az akvárium melletti ablak elsötétítése: de a HC-t sem tud megújulni. Már ott tartok, hogy másik scape-ben gondolkodok (az akváriumot sajnos nem tudom máshol elhelyezni).
 
Mit jelent az, hogy a CO-ra különösen érzékeny?
Januártól-márciusig volt egy csodás, algamentes HC gyepen. Utána a kívülről kapott plusz fény következtében megjelent cyano, és a fonalalga. Próbálkoztam mindennel: megvilágítási idő csökkentés, Phytin-git, plusz Carbo, plusz Green Brighty Spec., plusz CO (lementem 6.3-ra, táblázat szerint már sárga tartományban vagyok), az akvárium melletti ablak elsötétítése: de a HC-t sem tud megújulni. Már ott tartok, hogy másik scape-ben gondolkodok (az akváriumot sajnos nem tudom máshol elhelyezni).

Brutálisan nyírni kell minden gyepet. A HC-t főleg mert azonnal elrohadnak a gyökerei utána már nem fogod megmenteni akármit csinálsz.
Hőmérsékletre figyelj, mert 25 felett szintén kidöglik.

Írtad a Cyanot. Ez táphiányban jön elő sok esetben, ha több fény esetleg a melegebb víz miatt felgyorsult anyagcsere jelentkezik.
Az áramlást talán kizárhatjuk ha előtte megfelelően üzemelt az akvárium. Rendszeres tápozás kell.

Ránéznék a víz hőfokra és a szén-dioxid beoldásra is. Hiába sok a beoldás ha a gyepre nem jut le. Pl rossz a diffúzor hamar elillan a felszínen stb.

Ha már elrohadtak a gyökerei onnan nehéz visszajönni. Leginkább új ültetés segítene.
 
Brutálisan nyírni kell minden gyepet. A HC-t főleg mert azonnal elrohadnak a gyökerei utána már nem fogod megmenteni akármit csinálsz.
Hőmérsékletre figyelj, mert 25 felett szintén kidöglik.
Mit jelent a brutális nyírás? Mekkorára kell visszavágni, ill. milyen gyakran?

Írtad a Cyanot. Ez táphiányban jön elő sok esetben, ha több fény esetleg a melegebb víz miatt felgyorsult anyagcsere jelentkezik.
Az áramlást talán kizárhatjuk ha előtte megfelelően üzemelt az akvárium. Rendszeres tápozás kell.
64l akváriumban 3ml/nap ADA táp (Step2, Brighty spec., Brighty-K), 3ml/nap Carbo, mint írtam a Bright spec.-t növeltem +1ml-el a plusz nitrogén miatt.

Ránéznék a víz hőfokra és a szén-dioxid beoldásra is. Hiába sok a beoldás ha a gyepre nem jut le. Pl rossz a diffúzor hamar elillan a felszínen stb.
A víz hőfok nem ment 24°C fölé, a ph mérővel a vízfelszín közelében mérve 6.3-6.4.
Én is a CO-t érzem problémának: szerintem a Twinstar kihajtja a COt, mert már így is annyi buborék megy bele, hogy nem is tudom számolni. Egyébként egy ehhez az akvárium mértehez ajánlott ADA diffuzor van (rendszeresen algamentesítve). A CO egyébként már reggel bekapcsol.

Ha már elrohadtak a gyökerei onnan nehéz visszajönni. Leginkább új ültetés segítene.
Későn kapcsoltam, hogy porszívózni kell a gyepet, ezért én is úgy látom, hogy menthetetlen. Sok helyen egyébként is leCarbóztam, ill. probálban 3% H2O2 kezelést is (eredménytelenül).

Köszi a válaszokat!
 
Köszönöm! Még arra gondoltam, hogy veszek egy nagy Amazonia finom szemcséset és cserépbe ültetem, ugyanis az összes Amazonia-t nem ebbe az akváriumba akarom tenni.
Amazonia tuti jó hozzá.
 
Az a kérdésem ,hogy amit nem rég vettem zselés HC-t az alsó része sárgás volt.
A gyökere barnás. úgy ültettem be , hogy a zöldes rész látszódik.
Lehet ,hogy nem fog meg maradni? Mert újra ültetem ha kell ,mivel pár napos csak.
 
Back
Oldal tetejére