• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Helix

Egyébként korábban már rendeltem egyet, műanyagot, sokáig várt a szekrényben, most megpróbáltam beüzemelni, de gyorsan fel is adtam, vacak minőség, ne vegyetek ilyet:
View attachment 49383
Üdv!
Nem tudom hogy mi a gondod van ezzel a skimmerel, mert nem írtál konkrét dolgokat róla. Valójában nem egy extra minőségű, de ahogy nézetem a képet amit megosztottál, pont egy ilyenem van. Ilyenem van a "The Spider" -ben. Még kopikon156 vettem meg. Még semmi rossz tapasztalatot nem tudok róla írni. Nálam jól szuggerál, teszi a dolgát, meg nem szoktam piszkálni.
 
Üdv!
Nem tudom hogy mi a gondod van ezzel a skimmerel, mert nem írtál konkrét dolgokat róla. Valójában nem egy extra minőségű, de ahogy nézetem a képet amit megosztottál, pont egy ilyenem van. Ilyenem van a "The Spider" -ben. Még kopikon156 vettem meg. Még semmi rossz tapasztalatot nem tudok róla írni. Nálam jól szuggerál, teszi a dolgát, meg nem szoktam piszkálni.

Az egész ott kezdődött, hogy le volt törve két pöcök a fésűről amikor megkaptam, de pillanatragasztóval visszaragasztottam. Most én leejtettem kb. 5 cm-ről, letört még egy (nagyon érzékeny), de pillanatragasztóm már nincs (ugye spéci kell hozzá).
Aztán sehogy nem tudtam összecsatlakoztatni a tetra befolyójával, apró vackokat adta hozzá, de semmirevalók. Valahogy összetaknyoltam, nagy nehezen etettem az akvába, de beállítani nem tudtam, vagy alulról szívott, vagy csak felülről. Egyik sem jó, ha alulról szív, akkor a felszínt nem tisztítja, ha csak felülről, akkor a mulmot nem szedi ki. Másnapra a tapadókorongokból kicsúszott a szerkezet, a tapadókorongok pedig kifehéredtek. Mérgemben kivágtam a francba, és vettem egy Eheimet, tökéletesen teszi a dolgát.
Ezek részben az én hibáim, de nagyobb részt a gyártó hibái, betelt a pohár, nem volt kedvem szenvedni vele.:)
 
Hétfőn volt egy elég kemény karbantartásom. Kertészkedés alatt felment a lázam, ekkor elmentem dokihoz, majd ahogy hazaértem még befejeztem a vízcseréket, mire végeztem 39,1°... brutál volt.:hungover: Tudtam, hogy influenzával fekszek itthon (akkor hétfőn) 4 napja, de gondoltam kertészkedek, amíg nem figyel... mégis figyelt.:D:sour:
Szóval volt vízcsere, csak GH visszasózással, de keménységet mérni még nem volt erőm. A Myrio-t kicsit megcsipegettem, és átmentettem a kockából egy kis brevipest, egy utolsó esélyt adva neki. Más itt nagyon nem történt.
Jah, de. Egy neon elég furán úszott, pörögve, koordinálatlanul...o_O
A bal oldali kétharmadban van egy lik, amit be kellene "tömni", valami közepes méretű anubiasra gondoltam, ami nem nő nagyobbra 10-20 cm-nél:rolleyes: barteri var. angustifolia, coffeefolia, esetleg hasonló méretű cryptocoryne.
Talán ma már csinálok képet is, amíg az influenza "nem figyel":LOL::shifty:
 
Utoljára módosított:
Érthető a dolog.
A türelem és a kézügyesség is, nagy úr. Nem vagyunk egyformák.:):cool:
Az egész ott kezdődött, hogy le volt törve két pöcök a fésűről amikor megkaptam, de pillanatragasztóval visszaragasztottam. Most én leejtettem kb. 5 cm-ről, letört még egy (nagyon érzékeny), de pillanatragasztóm már nincs (ugye spéci kell hozzá).
upload_2018-2-21_11-23-32.gif
Ha még ragasztasz olyan tárgyakat pillanatragasztóval, amit víz éri, én javaslom hogy próbáld ki a rétegelt ragasztást. Ami azt jelenti hogy miután megragasztottad pillanatragasztóval, és még mielőtt megszáradna meghinted szódabikarbónával. Hagyod száradni, és utána eljátszod még 2x. Ez után meg lemosod, és lesúrolod egy fogkefével a maradék szódabikarbónát. Ha ez után elejted, már nem ott fog eltörni ahol megragasztottad, hanem ragasztás alatt/felett, vágy máshól.
Másnapra a tapadókorongokból kicsúszott a szerkezet, a tapadókorongok pedig kifehéredtek.
upload_2018-2-21_11-23-32.gif
A tapadó korongok kifehéredését, csak akkor tapasztaltam, mikor csap vízzel cseréltem.
Valahogy összetaknyoltam, nagy nehezen etettem az akvába, de beállítani nem tudtam, vagy alulról szívott, vagy csak felülről. Egyik sem jó, ha alulról szív, akkor a felszínt nem tisztítja, ha csak felülről, akkor a mulmot nem szedi ki.
upload_2018-2-21_11-23-32.gif
Az is lehet hogy a tied egy rosszabb változat volt, mert nálam a felire van állítva, és így alulról és felülről is szív.
Aztán sehogy nem tudtam összecsatlakoztatni a tetra befolyójával, apró vackokat adta hozzá, de semmirevalók.
upload_2018-2-21_11-23-32.gif
A csatlakozás nekem is kellet barkácsolnom, mert nálam sem volt jó. A harmonika csövet nem is használom.
 
Érthető a dolog.
A türelem és a kézügyesség is, nagy úr. Nem vagyunk egyformák.:):cool:

Ha még ragasztasz olyan tárgyakat pillanatragasztóval, amit víz éri, én javaslom hogy próbáld ki a rétegelt ragasztást. Ami azt jelenti hogy miután megragasztottad pillanatragasztóval, és még mielőtt megszáradna meghinted szódabikarbónával. Hagyod száradni, és utána eljátszod még 2x. Ez után meg lemosod, és lesúrolod egy fogkefével a maradék szódabikarbónát. Ha ez után elejted, már nem ott fog eltörni ahol megragasztottad, hanem ragasztás alatt/felett, vágy máshól.

A tapadó korongok kifehéredését, csak akkor tapasztaltam, mikor csap vízzel cseréltem.

Az is lehet hogy a tied egy rosszabb változat volt, mert nálam a felire van állítva, és így alulról és felülről is szív.

A csatlakozás nekem is kellet barkácsolnom, mert nálam sem volt jó. A harmonika csövet nem is használom.
Lehet, hogy az én csomagomból csak a türelem hiányzott, de már mindegy:)
 
Pár részletet is fotóztam:
Petchii pink - akárhányszor ránézek, megmelengeti a szívem:) (mögé szeretnék valami térkitöltőt)
DSC_5175.JPG
A bob marley is virágzik, csak ő kisebb és el van dugva:
DSC_5178.JPG
A repens rubin teteje levegő után kapkod:
DSC_5187.JPG
 
Hétfőn vettem új csepptesztet keménység mérésére. GH: 11-12, KH: 6. Még jó, hogy nem öntöttem bele az előkevert keményítő oldatot, ami 6 GH-t emelt volna a 110 literen... Feltételezem, hogy elromlott a cseppteszt így 2 év alatt. A jó hír, hogy a víz nem szikes, csak kicsit keményebb, mint amire terveztem, ezért a vízcsere szimplán RO vízzel ment, most a szokásosnál nagyobb mennyiségben (kb. 20-25 liter).
 
Nem mindig olyan derűs a helyzet.
Már kb. 4 hónapos a berendezés, de még mindig jelen van a barna? alga, legalábbis így azonosítottam. De valószínűleg összetettebb a dolog.
Gyanakodtam, hogy az új kövek miatt megemelkedett a szilikátszint az akváriumban. De a hétvégi mérés <0,1 mg/l(?) értéket mutatott, tehát a szilikátszint rendben van.
De akkor mitől van az alga? És valójában milyen? Hoztam pár képet, amin jól látható a probléma.
Itt a köveken látható, de egyébként engem nem zavar.
DSC_5255.JPG

Viszont a lassabban növő növények régi és nem túl régi levelein is rendre megjelenik. Itt az anubias régi levelein látható, de a buce-kat, bolbitist sem kíméli.
DSC_5253.JPG
Igen, zöld pont is akad, de engem ez a barna, fekete algabevonat zavar. Esetleg valaki megerősítene a diatom algában, vagy felvilágosítana, hogy mi ez az alga?

Ma cserélek fénycsövet, mert ez a következő tippem (már két évesek), és beerősítek algaevők terén, mert jelenleg csak 3 sziámi, 1 oto és 3 amano (plusz 10-20+ sárga garnéla) dolgozik az ügyön. Oto bácsit sikerült is lekapni, illetve a 3 "manót".:)
DSC_5249.JPG

DSC_5240.JPG

A sziámik rendszeresen nagyon jópofa alakzatokba állnak be, de sajnos mire lekaptam volna őket, megijedtek.(n)
 
Nem mindig olyan derűs a helyzet.
Már kb. 4 hónapos a berendezés, de még mindig jelen van a barna? alga, legalábbis így azonosítottam. De valószínűleg összetettebb a dolog.
Gyanakodtam, hogy az új kövek miatt megemelkedett a szilikátszint az akváriumban. De a hétvégi mérés <0,1 mg/l(?) értéket mutatott, tehát a szilikátszint rendben van.
De akkor mitől van az alga? És valójában milyen? Hoztam pár képet, amin jól látható a probléma.
Itt a köveken látható, de egyébként engem nem zavar.
View attachment 50588

Viszont a lassabban növő növények régi és nem túl régi levelein is rendre megjelenik. Itt az anubias régi levelein látható, de a buce-kat, bolbitist sem kíméli.
View attachment 50589
Igen, zöld pont is akad, de engem ez a barna, fekete algabevonat zavar. Esetleg valaki megerősítene a diatom algában, vagy felvilágosítana, hogy mi ez az alga?

Ma cserélek fénycsövet, mert ez a következő tippem (már két évesek), és beerősítek algaevők terén, mert jelenleg csak 3 sziámi, 1 oto és 3 amano (plusz 10-20+ sárga garnéla) dolgozik az ügyön. Oto bácsit sikerült is lekapni, illetve a 3 "manót".:)
View attachment 50590

View attachment 50591

A sziámik rendszeresen nagyon jópofa alakzatokba állnak be, de sajnos mire lekaptam volna őket, megijedtek.(n)

nálam az amano-k raktak rendet egyértelműen, én hozzájuk igazolnék még segítséget!
 
Nem mindig olyan derűs a helyzet.
Már kb. 4 hónapos a berendezés, de még mindig jelen van a barna? alga, legalábbis így azonosítottam. De valószínűleg összetettebb a dolog.
Gyanakodtam, hogy az új kövek miatt megemelkedett a szilikátszint az akváriumban. De a hétvégi mérés <0,1 mg/l(?) értéket mutatott, tehát a szilikátszint rendben van.
De akkor mitől van az alga? És valójában milyen? Hoztam pár képet, amin jól látható a probléma.
Itt a köveken látható, de egyébként engem nem zavar.
View attachment 50588

Viszont a lassabban növő növények régi és nem túl régi levelein is rendre megjelenik. Itt az anubias régi levelein látható, de a buce-kat, bolbitist sem kíméli.
View attachment 50589
Igen, zöld pont is akad, de engem ez a barna, fekete algabevonat zavar. Esetleg valaki megerősítene a diatom algában, vagy felvilágosítana, hogy mi ez az alga?

Ma cserélek fénycsövet, mert ez a következő tippem (már két évesek), és beerősítek algaevők terén, mert jelenleg csak 3 sziámi, 1 oto és 3 amano (plusz 10-20+ sárga garnéla) dolgozik az ügyön. Oto bácsit sikerült is lekapni, illetve a 3 "manót".:)
View attachment 50590

View attachment 50591

A sziámik rendszeresen nagyon jópofa alakzatokba állnak be, de sajnos mire lekaptam volna őket, megijedtek.(n)
A fekete alga az anubiason és a fákon ecset lesz.
 
A fekete alga az anubiason és a fákon ecset lesz.
A fákon nem nagyon van, elvétve egy-egy pamacs, azt mindig leszedem, de az anubiasok, buce-k leveleinek szélén egyértelműen az van. Viszont a levelek közepén mi? Barna, zöld pont, ...? Esetleg ezek együtt később feketévé válnak, ettől feketék a levelek felülete? Vagy az is ecset, csak nem szőrösödik úgy ki, mint a széleken?
 
nálam az amano-k raktak rendet egyértelműen, én hozzájuk igazolnék még segítséget!
Átigazoltatom a kockából az amano-kat, és bővítem 5-re az otok számát, illetve telepítek még bele 4 db sünit:alien:. Aztán meglátjuk.:)
 
Eszembe jutott még valami. Félgőzzel megy a GA -mic, -mac, lehet, hogy meg kellene dupláznom a mennyiségét? Ugyan csíkteszttel, de a NO3 szintem nem túl magas, PO4-ről nem tudok semmit, csak sejtem a zöld pont miatt, hogy az se lehet az egekben. Talán a mic, mac táp emelés megoldaná a dolgot!?:rolleyes: Átdobom a kérdést algás topikba, azt többen nézik, hátha valaki rávágja a megoldást.:whistle:
 
Tegnap kikaptam a ludwigia-t a helyéről (elnyomta a myrio és a sessili), de nem adom fel, kicsit topolta és új helyen próbálkozik újra. Bacopa is kapott egy kis frissítést. Vízcsere megtörtént, TDS érték előtte 220, utána 190 ppm, így már jó lesz.
Tegnap megérkeztek az új lakók, legalábbis egy részük. 3 órás beszoktatás után 11 órakor, a már nyugiban lévő őslakókhoz csapódott 4 ijedt arcú otocinclus. A 4 süncsigát, amiből kettő lehet, hogy nem is az, vagy csak nem nőtt tüskéjük, nem mertem egyből betenni, mert Zuzmi 3 vérszemes Helenája még bent garázdálkodott. Kettőt az este folyamán sikerült nyakon csípni, a harmadikat viszont nem találtam, ezért reggel bedobtam egy algatabit. Fél óra múlva nézem, a neonok ott cirkálnak a tabi körül, de hol a helena? Felkapcsolom a villanyt, hát lesből támadt, a homokból fejét kidugva rácuppant a kajára, a kis sunyi:sneaky:... így végül ő is meglett. Ideiglenesen átkerültek a kockába, ott még van némi kaja, és így a 4 négy süni is bepottyant a fűbe. Ha délután még meglesznek, akkor csinálok róluk képet, főleg az egyik süni, aki nem biztos, hogy süni, nagyon kis helyes, zik-zak csíkos a kabátja. DE. Közben utána néztem, Clithon-sowerbyana lesz az.:)
Amano-kat még ki kell pecáznom a kockából.

Fénycső csere ma lesz.
És még egy technikai fejlesztés (vagy fejvesztés, ha megint fél napot ülök a mosogatószekrény alatt:rolleyes:): várhatóan hétvégén munkába állítok egy nyomásfokozó pumpás RO-t a korábbi pumpa nélküli helyett, csak a csatlakozókat és csöveket kell kicserélnem, valamint a szűrőket átpakolni.:) Már kíváncsi vagyok, mit produkál az arányon.
 
Hogy ne csak a duma legyen, hanem egy kis homály is...
Tegnap este ez a látvány fogadott. A 4 kicsi süni egész nap dolgozott.(y)
DSC_5274.JPG
Az előzőekben említett Clithon-sowerbyana nagyon nem akart fotózkodni. A lehető legrosszabb helyen volt, ezért csak egy távoli és ráadásul kicsit homályos képet sikerült róla csinálni. De talán látszik a gyönyörű mintázata!:love: (A kép középpontjában kell keresni.:oops:)
DSC_5286.JPG
Itt az amano érezte, hogy megjelent a konkurencia, ezért egyből munkának látott.:ROFLMAO:
DSC_5282.JPG
Miközben a sowerbyana sünit próbáltam lekapni, belépett a képbe egy féltékeny oto. Nehogy már ő lemaradjon a képről...
DSC_5293.JPG
DSC_5296.JPG

Még egy utolsó, és nem terhelem tovább a szervert a nem túl élvezhető képekkel.:shy: Így állunk most.
DSC_5301.JPG
Na még egy utolsó utáni, de ez nem a vízbe való, viszont új szerzemény ami már régóta nagyon tetszik. Még a gondolat is megfordult a fejemben egy paludárium építéséről, aztán gyorsan el is hessegette' (a feleségem).:bored:
DSC_5306.JPG
 
RO fejlesztés volt, kapott a rendszer egy nyomásfokozó pumpát, illetve vettem egy másik gépet, ami pumpás volt. Tegnap röpke 5 órát küzdöttem, mire a két gépből egyet csináltam. Takarítás, újracsövezés, próba, ereszt. Csatlakozók cseréje, próba, nyomáskapcsoló ereszt. Előszűrők átpakolása, próba, szűrőház ereszt. Új konzol - új lyuk a falba. Mindig volt valami, de a végére összeállt. Most 15 liter vizet csinál 1 óra alatt, és a TDS 7 ppm! Ez így már tetszik. (y) Az elektromos csatlakozást még ki kell építeni, de ahhoz szét kell szedni a konyhaszekrény, arra pedig a vasárnapi ebéd meghiúsulásának esélye miatt nem kaptam engedélyt...:rolleyes:
DSC_5326.JPG
 

Attachments

  • DSC_5327.JPG
    DSC_5327.JPG
    96.5 KB · Megtekintések: 1

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére