• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Helix

Egyelőre maradt minden a helyén, és közben a Ludwigia vett egy nagy levegőt (mert már tudott), és szépen növöget. Tegnap @tsokee jóvoltából (majd valahogy meghálálom - pl. ha van valami növényem, ami nektek nincs, és tetszik szólj bátran(y)) bekerült a régi vágyam (nem @Szabó Henrik akváriuma, bár azzal is kibékülnék:p:LOL:), egy szép tő blyxa, remélem most tetszik neki a hely, és egy kis Murdannia keisak is helyet kapott, meglátjuk.:)
Tegnap rapid vízcsere. Csak az én feleségem hajtogatja mindig, hogy "már megint az akváriummal foglalkozol"? Pedig nem, de tényleg gyorsan telnek a hetek, folyamatosan csak vizet cserélek.:drowning:
Viszont a napokban a pH, GH, KH téma is kicsit frissült, olvasgattam, és nem hagyott nyugodni a gondolat. Eddig folyamatosan GH:5-6, KH:2-3 -ra visszasózott cserevízzel dolgoztam, a TDS-sel nem is volt baj. Rámértem az akva vizére: GH:1-2, KH:5-6... Ment a fejvakarás, pedig nem cseréltem össze a porokat, viszont a csepptesztek már 2 éves körüliek(?)... Lehet, hogy a hártya is ettől van, vagyis volt, mert tegnap beállítottam egy Eheim Skim 350-et, feleslegesen???o_O
Így a tegnapi cserevíz csak GH visszasózást kapott, meg majd a következők is így mennek egy darabig, aztán néha ránézek erre a fránya keménységre.:shifty:
Nagy tanulság, néha nem árt ellenőrizni a paramétereket!
 
Elég a gyári. A perlonnal csak sűrűbben kell pucolni, nem hiányzik. :)
Ez a hártya így sosem tűnik el, mindig bennmarad a vízben a szűrő szivacsában, így akkor is mindig visszajön, ha már a kiváltó tényező megszűnik. Legalábbis nekem ez a teóriám. Egy kísérletet teszek az eltüntetésére a szivacs gyakori takarításával, aztán kiderül. Vagy nem.:D
 
Olyan még nekem nem volt hogy ha rendszeresen járattam a skimmert visszajön a hártya.
Olyan már igen, hogy nem volt tökéletesen tiszta a vízfelszín, mondom nocsak! Kiveszem a skimmer szivacsát és olyan szinten dzsuvás volt hogy már lassan rohadt. :) Akkor jutott eszembe hogy kb. két hónapja nem takarítottam. :p
 
HA folyamatosan járatod, akkor persze, nem jön vissza. De lehet, hogy nem is kellene folyamatosan járatni!?o_O Kíváncsi leszek, hogyha helyreteszem a keménységet, továbbra is termelődik-e a hártya. :rolleyes:
 
Nem folyamatosan, rendszeresen. :) Napi 2x 10 percet megy az összes skimmerem.
Nem kell tőle félni. Dryvit hálót vágtam bele, mert az könnyű, jól beleilleszthető a skimmer felső "lebegő" részébe, nem fojtja és nem is zavarja a működésében. Így nincsenek veszélyben az állatok és 24 órában mehet a skimmer.
 
Nem folyamatosan, rendszeresen. :) Napi 2x 10 percet megy az összes skimmerem.
Igen, rendszeresen, én is így gondoltam.:)
Nem kell tőle félni. Dryvit hálót vágtam bele, mert az könnyű, jól beleilleszthető a skimmer felső "lebegő" részébe, nem fojtja és nem is zavarja a működésében. Így nincsenek veszélyben az állatok és 24 órában mehet a skimmer.
Folyamatosan menni talán felesleges, mert 3-4 perc alatt mindent leszív, aztán fél nap alatt nem termelődik sok. Jó az a napi 2x pár perc, de lehet, hogy az sem kellene!?
 
Folyamatosan menni talán felesleges, mert 3-4 perc alatt mindent leszív, aztán fél nap alatt nem termelődik sok. Jó az a napi 2x pár perc, de lehet, hogy az sem kellene!?

Én meg úgy vagyok vele, hogy ha vízben van 24 órában, akkor menjen is folyamatosan.
 
Ha motoros fűrészed van, azt sem viszed mindenhova magaddal bekapcsolva, csak mert van. :)
Ha csak nem a texasi láncfűrészessel van dolgunk:whistle::D
Én meg úgy vagyok vele, hogy ha vízben van 24 órában, akkor menjen is folyamatosan.
Ha folyamatosan megy, akkor több energiát fogyaszt, rövidül az élettartama, plusz nálam még kicsit morog is. Ne menjen, ha nem kell.
 
Utoljára módosított:
Nekem is megy folyamatosan, igaz skimmeres befolyóm van. ;)
Viszont így meg fogalmam sincs lenne-e amúgy hártya a vízen. :D
Igaz a kiváltó tényezőt (ami általában a növények szenvedése, vagy túletetés) nem szünteti meg, de így is csak ajánlani tudom:
View attachment 49361
Egy hete kerestem a naplódat (jól eldugtad:D), mert akartam rendelni és emlékeztem rá, hogy Neked ilyen befolyód van. De április messze van, meg ha törve érkezik, akkor még messzebb lenne, így maradt az eheim.
Egyébként korábban már rendeltem egyet, műanyagot, sokáig várt a szekrényben, most megpróbáltam beüzemelni, de gyorsan fel is adtam, vacak minőség, ne vegyetek ilyet:
View attachment 49383
 
Az Eheim skimmernél érdekes kérdés, hogy mikor jobb, ha folyamatosan megy vagy nem. Szerintem folyamatos működésre tervezték(a szűrő csőre épített más megoldásokat is). Sem hangja nincs sem pedig komoly fogyasztása. Ki/be kapcsolni manuálisan vagy időzítővel miközben nonstop a vízben van semmi előnnyel nem jár, ahogy nincs hátránya annak sem, ha mindvégig működik. Az érthető, ha valaki csak alkalmanként teszi be az akváriumba és utána kiveszi. De az már kevésbé, hogy ha már a vízben "tárolja", miért nem használja is.
 
Millió okot tudok mondani hogy miért ne menjen folyamatosan. :) ( Na jó annyit talán pont nem. :D )

Ki- meg bepakolgatni az akvába naponta kétszer viszont olyan, mint Zuzu Petassal beszélgetni... :)
 
Az Eheim skimmernél érdekes kérdés, hogy mikor jobb, ha folyamatosan megy vagy nem. Szerintem folyamatos működésre tervezték(a szűrő csőre épített más megoldásokat is). Sem hangja nincs sem pedig komoly fogyasztása. Ki/be kapcsolni manuálisan vagy időzítővel miközben nonstop a vízben van semmi előnnyel nem jár, ahogy nincs hátránya annak sem, ha mindvégig működik. Az érthető, ha valaki csak alkalmanként teszi be az akváriumba és utána kiveszi. De az már kevésbé, hogy ha már a vízben "tárolja", miért nem használja is.
Oké, nem akarlak meggyőzni:), csak nekem így diktálja a józan eszem.
 
Millió okot tudok mondani hogy miért ne menjen folyamatosan. :) ( Na jó annyit talán pont nem. :D )

Ki- meg bepakolgatni az akvába naponta kétszer viszont olyan, mint Zuzu Petassal beszélgetni... :)
Azt nem tudom ki...:cautious: valami kimaradt?:rolleyes:

Szerk.: ahaaa.... (google segített), akkor nekem ez "születési hibám" ( :whistle::D:D...). Egy alapmű, amit meg kéne néznem?:rolleyes::)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére