• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Helix

Fogalmam sincs. Én nem teszteltem még ezt a terméket, ezért is leszek kíváncsi, hogy nálad, low tech körülmények között hogyan válik be. Pl, aktív szénnél is eléggé megoszlottak a vélemények és a (mellék) hatások lehet, hogy csak bizonyos akváriumoknál jelentkeznek. Mondjuk ha kiszed olyan dolgokat, amiből CO2 keletkezhetne (pl DOC), akkor lehet, hogy a növények kicsit lassabban nőnek majd low tech akváriumban. Tényleg nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, várom, hogy nálad hogyan válik be. Egy biztos, még egy tiszta vizű akvárium is még tisztábbnak néz ki az első használat után :).



A probléma csak bizonyos vízkezelőknél jelentkezik, tehát nálad ez nem tényező... csak érdemes erre emlékezni, ha mégis kell majd vizet kezelned.
Nálam van 200ml Seachem Purigen, csapvizezek(még) és vízelőkészítőt használok már több mint egy éve. Semmi negatívat nem tapasztaltam eddig.
 
Nálam van 200ml Seachem Purigen, csapvizezek(még) és vízelőkészítőt használok már több mint egy éve. Semmi negatívat nem tapasztaltam eddig.

@killer Ez a szép az akvarisztikában... ami valahol jól működik, lehet, hogy más körülmények között "katasztrófát" okoz.... :)

Purigén leírásában nem találtál erre vonatkozó információt? Ha nincs benne, ide copyztam az angol leírást, egyenesen seachem honlapról. Angol megy?

Q: On some of the Purigen documentation I have read it says that some slime coat products can contaminate Purigen and render it toxic. Can you identify these products ?
A: Only certain slime coat products will cause Seachem Purigen to become toxic; the products that do this are amine based. Prime and Safe are not amine based and so will not cause this problem. If you're curious, what happens is that the amine compounds can strongly bind to the resin, then when they (the amines) come into contact with any chlorine they will form chloramines which are highly toxic. We offer a stress coat product, StressGuard, which is not amine based and so can be used in conjunction with Seachem Purigen.


Q: Does AP Stress Coat foul/ruin your Purigen product?

A: If they use an amine based polymer it will not foul the resin but will render it non-regenerable. What amine based polymers will do is bond not just to Seachem Purigen but to any organic scavenging resin as well as any ion exchange resin and when you attempt to regenerate the resin they will then bond with the chlorine to form chloramine which can be released into the aquarium. This is not just an issue with Seachem Purigen but with all resins being sold in the pet trade. The problem only occurs when one attempts to regenerate the resin, there is no problem unless you wish to regenerate the resin you are using. Seachem products do not contain amine based polymers and are safe to be used in conjunction with not only our resins but also with other companies resins.
 
@killer Ez a szép az akvarisztikában... ami valahol jól működik, lehet, hogy más körülmények között "katasztrófát" okoz.... :)

Purigén leírásában nem találtál erre vonatkozó információt? Ha nincs benne, ide copyztam az angol leírást, egyenesen seachem honlapról. Angol megy?

Q: On some of the Purigen documentation I have read it says that some slime coat products can contaminate Purigen and render it toxic. Can you identify these products ?
A: Only certain slime coat products will cause Seachem Purigen to become toxic; the products that do this are amine based. Prime and Safe are not amine based and so will not cause this problem. If you're curious, what happens is that the amine compounds can strongly bind to the resin, then when they (the amines) come into contact with any chlorine they will form chloramines which are highly toxic. We offer a stress coat product, StressGuard, which is not amine based and so can be used in conjunction with Seachem Purigen.


Q: Does AP Stress Coat foul/ruin your Purigen product?

A: If they use an amine based polymer it will not foul the resin but will render it non-regenerable. What amine based polymers will do is bond not just to Seachem Purigen but to any organic scavenging resin as well as any ion exchange resin and when you attempt to regenerate the resin they will then bond with the chlorine to form chloramine which can be released into the aquarium. This is not just an issue with Seachem Purigen but with all resins being sold in the pet trade. The problem only occurs when one attempts to regenerate the resin, there is no problem unless you wish to regenerate the resin you are using. Seachem products do not contain amine based polymers and are safe to be used in conjunction with not only our resins but also with other companies resins.
Őszintén nem olvastam a honlapon a leírását csak a Ga-sat, de én primot használok amivel a leírtak alapján nincs gond. Régebben serat és neptunt használtam, azokkal se volt gondom. Érdekes, már amennyit értek belőle. A szakkifejezéseket nem mindet értem.
 
Hétvégén cseréltem vizet, TDS 300 magasságában jár(t), igaz, hogy másfél hétre csúszott az amúgy sem bővizű művelet... viszont a leszívott víz is jelentősen tisztább (átlátszóbb) volt, mint a Seachem Purigen előtti időszakban.
A postások kaptak csókosokat, bekerült egy csapat Helena, egyből ismerkedésbe is kezdtek...:hungry: volt szerencsém végignézni egy akciót az elejétől a végéig... :sour:18+-os!
A limnophila sessiliflora-t hetente 2x vágom, szép-szép, de lehet, hogy száműzöm innen, és megy a helyébe az uncsiteso hippuroides, mert úgy néz ki, ha nem is 1. osztályú a helye, de nem reklamál:) És ahogy látom, hasonló gondok lesznek a myrio-val is... bár ennek még örülök:)
Lassacskán a többi növény is észhez tér, még a gyep is kezd beindulni (hirsuta, tenellum), kivéve a Lilaeopsis. Nem is tudom minek szenvedek vele:cautious:, most azon gondolkozok, hogy parvulával be kéne sűríteni.
A Littorella kikopott, talán rossz volt az időzítés. A gratiola scidula megmaradni látszik, átállt víz alatti életre, de nem csattan ki az erőtől, valószínűleg +CO2 adagolás nélkül nem is fog.
Bővültünk kicsit Buce téren: Copper-rel és Motleyana sintang-gal gazdagodott az állomány.:)
Alga fronton nem rossz a helyzet, a kezdeti ecsetesedés megállt, csak az üveg algahimlős hétről hétre. Néha eszembe jut, akkor megy egy kis EL foszfo...
A rendszeres tápozás:
Green Aqua Micro-macro 1,5 -1,5 ml/2 naponta
Carbo csak esetenként töményen algára.
Világítás napi 8 óra, viszont a ledet visszavettem ~65%-ról 50%-ra a Seachem Purigen óta.

Tapasztalatok:
1. Indításkor furdalt a gondolat, hogy mit tesz a rozsdás szikla, lesz-e gond vele!? Egyelőre semmi gondot nem okoz;)
2. A gyepnövények nehézkes indulásából ítélve lehet, hogy vastag a fedőtalaj manado. (Ugye a stemek esetében ez nem gond.) Én 5 cm-re törekedtem, de lehet elég lett volna 4, esetleg 3cm?:rolleyes:
3. Seachem Purigen - tiszta víz előnyök a világítás erősségénél mindenképp jelentkeznek.(y)
 
Mivel a képes naplókat én is jobban szeretem, mint a száraz szöveget, ezért hoztam pár fotót.
A takarítóbrigád egyik őslakosa, már szépek:):
DSC_48492.JPG
A M. hirsuta indulgat:
DSC_48512.JPG Sajnálom őket, mert aranyosak::unsure:
DSC_48532.JPG
Erről azért lehetett volna jó fotókat készíteni profi géppel, és egy kis fotós tudással. De azért itt is látszik, az a postás vére:vamp: (?):
DSC_48252.JPG
 
Tegnap este gyorsan beszórtam a jobb szélre egy doboznyi zselés Eleocharis acicularis mini-t:depressed:. A levélváltástól azért tartok :nailbiting:, de kíváncsi leszek, hogy mit produkál. Elvileg gyorsabb és igénytelenebb, mint a jelenleg bent lévő gyepnövények. Valamint tettem pár kis csomó riccardiát az ágakra. Vízcserére ma fog sor kerülni.
 
Sziasztok!

A karbantartásokat sorra nem sikerül egy este alatt megcsinálnom. Hétfőn itt csak kertészkedtem (+ a 30-as kockában vízcsere), illetve algát kapartam, tegnap pedig szűrőpucolás és vízcsere, mert kezdett megjelenni az ecset. Most csak tiszta RO-val cseréltem, hogy a TDS-t kicsit helyre rázzam.
Seachem Purigen elég szépen bebarnult, lehet, hogy lassan regenerálni kell bő egy hónap után.? A stemeket rendesen megnyírtam, csak a Ludwigia repens rubint hagytam, hogy legyen egy kis előnye.

Ami érdekes, hogy a perlon még csak foltokban volt barnás, de a ki- és befolyó csövek már rendesen szmötyisek voltak. Két tippem van: 1 A perlon, illetve a szűrőkosarak mellett elszökik a víz, és így csak részben van szűrés; 2 A szűrő/szűrőanyagok túl nagy bilológiai terhelést kapnak, és a bacik/biofilm a szűrőn kívül (mivel ott már kevés a felület) is gyorsabban megjelennek, gyorsan felszaporodnak a sok tápanyag hatására. 3 =1+2 (ez nem csak matematikailag, de logikailag is helytálló lehet. Elgondolkodtam: kevés a szűrésem (térfogatra)? sok tápot locsolok a vízbe? A másik akváriumnál ez a jelenség nincs, pedig a szűrés teljesítménye fajlagosan kb. egyforma: 30 l - Hydor P10 (350l/h, 1,5l); 110 l - Tetra EX800Plus (800l/h, 6,6l); a teljesítmény kevésbé mérvadó, mivel mindkét szűrő jócskán vissza van fojtva.:rolleyes:
Csak "hangosan" gondolkodtam, de ha valakinek van véleménye a fentiekről, azt szívesen veszem.;)

Képet is csináltam, majd hozom.
 
Képet is csináltam, majd hozom.
Itt is van.
DSC_511622.jpgA zselés acicularis mini szépen megvan, nem rohadt el. Vagy még nem volt levélváltás?o_O 2 hete van bent.

És azt hiszem, van egy hiánytünetem(?). Az egyik szál Ludwigia repens "Rubin" régebbi levelein fehér pöttyök jelentek meg (az ág körüli részen egész jól látszik). Nem mozognak, nem lehet letörölni, és szerintem nem lyukak, de nem vagyok benne biztos. Ami érdekes, hogy ugyanazon a száron/tövön lévő másik hajtásnál nem jelentkezett. TIPP?
DSC_2477.JPG
 
Egész jó passzban van az akvárium. És a vized sem semmi!
Ecset van néhol (főleg Buce-kon), meg elég gyorsan beszutykosodik a szűrőcsövezésem, most más gondom nincs. Jah, de, a felszíni hártya nem akar megszűnni! A múltkor a planáriás kezelés során ennek a leeresztett vizével cseréltem vizet, és ezzel a hártyát átvittem oda is. Azon eddig nem volt, most van rajta, de egyre kevesebb, mert szedem (papírtörlővel) és nem termelődik utána. De itt minden nap vastag hártya fogad, hiába szedem le.:shifty:
És igen, a Seachem Purigen elég szépen kiszedte a víz sárga színét, és nem látok negatív következményt.(y)
 
Itt is van.
View attachment 49008A zselés acicularis mini szépen megvan, nem rohadt el. Vagy még nem volt levélváltás?o_O 2 hete van bent.

És azt hiszem, van egy hiánytünetem(?). Az egyik szál Ludwigia repens "Rubin" régebbi levelein fehér pöttyök jelentek meg (az ág körüli részen egész jól látszik). Nem mozognak, nem lehet letörölni, és szerintem nem lyukak, de nem vagyok benne biztos. Ami érdekes, hogy ugyanazon a száron/tövön lévő másik hajtásnál nem jelentkezett. TIPP?
View attachment 49009
Szia!
Jó látom hogy a tükröződésben, beindult a Limnophila hippuroides?:) Lassan nyaldosni fogja a vízfelszínit.:p
 
Elindult, lassan nyaldossa is, csak nem szerencsés helyen van. De most (megint) nem rakom át, majd ha nyesni kell. Szerintem kicserélem a rotalaval, ami ott van, ahol most nem látsz semmit:ROFLMAO: Vagy most kellene cserélni, amíg nagyobb gyökeret nem ereszt?:rolleyes:Nem is tudom, olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem?:rolleyes:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére