• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hegyi tolvaj by Ocho Macho

Gáspár Szilárd

Kertész segéd
Sziasztok,
Meg próbálom a lehetetlent és összeállítok egy kezdő nanot.
A cél a tanulás, tapasztalat gyűjtés és nem utolsó sorban a kíváncsi tekintetek kielégítése.

Az alapok:
Dennerle nano 20L complet szett
Egy pár kavics a Somló déli oldaláról
Egy kis zöldség (köszönöm Nigronak a türelmet és segítségét. )
Tápok Micro Makro és Excel
És indító baci kultúra
Co2 de csak a zselés es még kel az anyag (igaz én nem akartam de rájöttem ahogy láttam hogy jó lehet az)

Kezdetnek hirtelen ennyi (főleg munkaidőben:)4de2eb84cbc863e20f43c38e2d7b5701.jpgad58140708373c0672ef8d16ce9f9c84.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
 
Elindult a zselé is tegnap este
A tápozás heti kétszer 1-1-1ml mic mac és Excel
Vizcsere heti egy 50 %
És mivel csak 2 napos a rendszer így még semmi extra tapasztalatra nem tettem szert.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
 
Olyan kérdésem lenne felétek az normális hogy az aljzat olyan mintha száraz lenne ?
Ugye amikor ültettem akkor benedvesítettem majd feltöltöttem és most ahogy nézem úgy tűnik mintha a felső réteg ami közvetlenül érintkezik a vízzel világosabb színü. Ez mitől lehet?

Tapatalkkal küldve az én SM-T530 eszközömről
 
Szia Szilárd!
Szerintem csak érzéki csalódás a száraz felszín. A talaj felső részét éri a fény ettől világosabb. Egyszerűen kideríthető. Kotorj odébb a front üvegnél egy keveset a világosabb rétegből és ha a sötét réteg is kivilágosodik ha fény éri akkor igazolást nyert az elméletem :)
Amúgy tetszik a hardscape grat!
Talán annyit változtatnék, hogy a bal oldali követ kevésbé takarnám el,hogy megmaradjon a scape karaktere :)
 
http://www.jbl.de/qr/100126
Megvolt az első gyorsteszt
Ez alapján a klór tartalom magas. Úgy gondolom részleges vizcsere az első művelet amit el kell végeznem.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
Mivel kezeled a vizet? Vízkezelő használata esetén nem kellene, hogy klórt mutasson a teszt.
A JBL okostelefonos víztesztjének volt egy szériája, ami hibásan magas klór tartalmat mutatott.
 
Mire gondolsz vizkezeles alatt. Elméletileg palackos víz megy bele keverve csapvizzel. De este csinálok egy tesztet és meglatjuk mit mutat.
@ Szella
Köszönöm növekednek a füvet már megnyirtam a többit csak vissza vágtam egy kicsit. De a kövek előtti növények nem változnak egyenlőre úgy azt lehet cserélnem kell.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
 
Mire gondolsz vizkezeles alatt. Elméletileg palackos víz megy bele keverve csapvizzel.
Szia! A csapvizet a klór és klóramin tartalma miatt nem öntheted egyből az akváriumba, veszélyes az élőlényekre. Muszáj valamilyen víz előkészítőt használnod.
Itt a fórumon sokan használjak a Seachem Prime víz előkészítőt. Gazdaságos, sokáig elég. Van aki pluszban pihenteti a vizet egy napig és néha megkeveri mielőtt az akváriumba öntené.
 
Ma történt egy kis változtatás a kunyhó kiugrott egy kis fa beugrott így az akvárium neve is ok fogyott lett, de megtartom :) (kicsit sárgább kicsit savanyúbb de a miénk )
Megtörtént az első ragasztás is majd elválik (na nem a ragasztás hanem hogy hogyan növekszik).
Bele került egy kis anubias nana mini a fára és mögé rotala rutondifolia.
Barna algával küzdünk de @Nigro tanácsai alapján beszerzek egy vagy két csiguszt és még egy kis füvesítés is lesz de pénteken fontosabb volt a punanny koncert :) minthogy vásároljak
f3da235f30bfb58c9895c739488ae861.jpg
 
Hogy állsz a barna alga elleni harcban? Dolgoznak az "újoncok"? :)
A füvesítés már megtörtént vagy az még hátravan? Ha igen akkor várom a képet:D
 
Akkor ezt a harcot megnyerted a csigákkal karöltve:) A hártyás vízfelszínről nagyon sok hasznos infó van itt a fórumon. (Én még nem adnék tanácsot ezekkel kapcsolatban mert nincs elég tapasztalatom sőt jelenleg nincs aktív akváriumom sem mert még hiányzik egy-két apróság)
Halból van valami elképzelésed? Én ha ránézek az akidra valamiért rögtön az Amanda lazac jut eszembe :) Szerintem jól mutatna.;)
Szerk.: Utólag jutott eszembe,hogy 20l-es az akid és úgy tudom gerinces élőlényt 30l alatti akváriumba nem szabad tartani, ennek érdemes utána nézni vásárlás előtt!
 
Back
Oldal tetejére