• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hedeby

Tényleg noszogattalak? Jó tudni :)

Én kicsit azt érzem, hogy jobban kellene érvényesítenem a "kevesebb néha több" gondolatot. A középpontban mintha túl sok növény lenne beültetve. Ki is szedtem 3-4 tő anubias-t középről, a látványon mondjuk sokat nem befolyásolt, továbbra is rengeteg ott a saláta...
Ezt pont akartam javasolni, de megelőztél. De én az összes anubiast kivenném onnan. Nekem túl "pöttyös" az akvárium ezektől a levelektől, na meg főleg a marsileától. Az szerintem nem jó választás, én lehet megpróbálkoznék inkább parvulával helyette. Sokan írták, hogy CO2 nélkül is működik nekik. A pöttyösséget még talán az okozza, hogy a középső rész sötét, amit az önálló levelek csak részben takarnak ki és a sötét-világos sötét-világos váltakozása adja ezt az érzetet. Ezért kellene oda valami finomabb. A gyepnél meg ugyanez.
A pinnatifida szerintem is jól áll neki, viszont hátulról kivenném és inkább bedugdosnám a közepébe az anubias helyére.
@Trappista ötletét támogatom a myrioval, meg a wallichivel is, csak kicsit másképp. A wallichiből csak 5-6 szálat, amik fent bukkannak elő. A myrióból meg kétoldalra kócos hátteret, szigorúan alacsonyan tartva.
Vedd figyelembe, hogy én ehhez tökre nem értek, meg van egy kis ízlésficamom is, de leírtam amit gondolok, hátha tudsz belőle meríteni.
 
Tényleg noszogattalak? Jó tudni :)


Ezt pont akartam javasolni, de megelőztél. De én az összes anubiast kivenném onnan. Nekem túl "pöttyös" az akvárium ezektől a levelektől, na meg főleg a marsileától. Az szerintem nem jó választás, én lehet megpróbálkoznék inkább parvulával helyette. Sokan írták, hogy CO2 nélkül is működik nekik. A pöttyösséget még talán az okozza, hogy a középső rész sötét, amit az önálló levelek csak részben takarnak ki és a sötét-világos sötét-világos váltakozása adja ezt az érzetet. Ezért kellene oda valami finomabb. A gyepnél meg ugyanez.
A pinnatifida szerintem is jól áll neki, viszont hátulról kivenném és inkább bedugdosnám a közepébe az anubias helyére.
@Trappista ötletét támogatom a myrioval, meg a wallichivel is, csak kicsit másképp. A wallichiből csak 5-6 szálat, amik fent bukkannak elő. A myrióból meg kétoldalra kócos hátteret, szigorúan alacsonyan tartva.
Vedd figyelembe, hogy én ehhez tökre nem értek, meg van egy kis ízlésficamom is, de leírtam amit gondolok, hátha tudsz belőle meríteni.

Egyetértek @Jopet-tel. Tényleg ízlésficama van! :D
 
leírtam amit gondolok, hátha tudsz belőle meríteni.
De tudok ám, köszi szépen! :)
Parvulával az lenne a gondom, hogy olyan kicsi az akva, és olyan kevés hely van elöl a fa és az üveg között, hogy egy "élmény" lenne metszeni. Igazából át kellene költöztetni az egészet egy 40literesbe, de ez nem tudom, meg fog-e történni. :D
Ha megtörténik a CO2, akkor talán montecarlo-t bevállalnám, azt előző alkalmaknál sem kellett túl gyakran nyírni. Az vajon milyen lenne?
 
Hát, a marsileánál számomra minden jobb. Szeretem nagyon ezt a növényt, de csak kiegészítőnek, nem pedig fő gyepnek. De én továbbra is a parvulát mondanám. Ebből próbáltam már több félét is, eddig az egyiknél jött csak be hogy nem nő 3 centinél nagyobbra, de az tényleg nem. Nem kell nyírni! @BlackOut -tól tegnap kunyiztam egy diónyi adagot, de arról ugyanúgy megfeledkeztem, mint józannak maradni. A'sszem ami neki van, az is ilyen nem növős fajta.
Amúgy van róla fogalmam, milyen amikor kevés a hely a dekoráció meg a frontüveg között :)
 

Attachments

  • untitled-1066.jpg
    untitled-1066.jpg
    96.6 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
a középső rész sötét, amit az önálló levelek csak részben takarnak ki és a sötét-világos sötét-világos váltakozása adja ezt az érzetet
Ez most jutott el az agyamig, és nagyot koppant. Nagyon igaz, és duplán fáj, hogy nekem eddig nem tűnt fel. (n)(y)
 
De tudok ám, köszi szépen! :)
Parvulával az lenne a gondom, hogy olyan kicsi az akva, és olyan kevés hely van elöl a fa és az üveg között, hogy egy "élmény" lenne metszeni. Igazából át kellene költöztetni az egészet egy 40literesbe, de ez nem tudom, meg fog-e történni. :D
Ha megtörténik a CO2, akkor talán montecarlo-t bevállalnám, azt előző alkalmaknál sem kellett túl gyakran nyírni. Az vajon milyen lenne?
Montecarlot simán bevállalhatsz CO2 nélkül is. Lassú ugyan, ami nem biztos hogy baj, viszont gyönyörü sürü és olyan apro levele van, mint a Cubának.
 
Ez most jutott el az agyamig, és nagyot koppant. Nagyon igaz, és duplán fáj, hogy nekem eddig nem tűnt fel.
Lehet pontosabban/érthetőbben kellett volna fogalmaznom, pl: fekete-zöld fekete-zöld :)
Amúgy ez nem feltétlenül baj, mert ez is ad neki egyfajta sajátos bájt (nem byte). Nekem inkább az a bajom vele, hogy ugyanez ismétlődik az előtérben is piciben (marsilea) és együtt túl sok.
 
Lehet pontosabban/érthetőbben kellett volna fogalmaznom
Nem, hanem olvastam a mondatot, de nem fogtam fel. Aztán később ugrott be, hogy mintha mondtál volna valami ilyesmit. Elolvastam, ránéztem, és: "Bazki tényleg..." :D Egyébként tényleg az előtérben nagyon szembetűnő. Közben arra is rájöttem, hogy erre sokat rátett a világítás is, nagyon fentről és kis szögben sugárzott az Ody. Ha előrébb tolom, akkor jobb, viszont a háttér sötét... Ha előretolom az Ody-t, és kicsit megdöntöm, hogy ferdén sugározzon, úgy már so-so jobb elöl és hátul is.:D
 
Montecarlot simán bevállalhatsz CO2 nélkül is. Lassú ugyan, ami nem biztos hogy baj, viszont gyönyörü sürü és olyan apro levele van, mint a Cubának.

nálam low-ban gyönyörűen megy a Montecarlo,
kb. 4 hónap alatt kezdett ell terülni, szép élénkzöld hajtásokkal.
Az az érdekes, hogy az új hajtások valahogy terülősebbek, alacsonyabbak!
 
Amit Trappista elvtársunk javasolt rotala nagyon imád algásodni de gyönyörű az tuti.Én nem tudom megtartani hosszú távon de ez semmit nem jelent. Próbát megér.
 
Sajnos rossz hírem van.
Erre járt a lakótársam, aki történetesen már tud is fotózni (nálam mindenesetre sokkal jobban - bár ez nem kihívás).
Így mostmár nincs mire fognom, hogy nem szép az akva. :(
Na jó, de... az a fránya ecset alga tehet róla, esküszöm, nem én!:cool::D

Jöjjön a kép az elrettentő példa jellegű akváriumról.:D (Kicsiben nézve már majdnem nekem is tetszik.(n))

32873555283_a9c6ed150f_b.jpg4 by Greg Filth, on Flickr

Köszönöm, ha erre jártál, és végigolvastad. :rolleyes:
 
Kicsit még nagy a káosz, de nekem tetszik. Főleg hogy eltűnt a rengeteg fekete foltocska, bár ez biztos a fotónak tudható be. Nem látom az ecsetet, a művészvásznat annál inkább (y)
@Molroth Junior :ROFLMAO:
 
Nekem összeségében tetszik, jó sok növény és azok jól is vannak elrendezve. Bal hátra lehet tényleg más növény kellene. Egy nagy adag pinatifilda :)
Meg a kíváncsiság kedvéért megnézném egy világos háttérel is az akváriumot :)
 
Kicsit még nagy a káosz, de nekem tetszik.
Kikerült egy pár Anubias a centerből, a többi pedig ritkítva lett, "a kevesebb néha több" említett jelszóra. :)

Főleg hogy eltűnt a rengeteg fekete foltocska, bár ez biztos a fotónak tudható be.
A fotónak is, meg a ritkításnak is. Ezúttal a frontüveghez közelebb volt téve a lámpa, így nem annyira felülről világított, ezért kevesebb az árnyék.

Nem látom az ecsetet, a művészvásznat annál inkább (y)
Éljen a Kandós póló.:D (Halál komoly, nem viccelek, az volt a háttér.:D)

Meg a kíváncsiság kedvéért megnézném egy világos háttérel is az akváriumot :)
Azzal akartam kezdeni. Fel is raktam. Aztán leszedtem, és felraktam egy újat. Sajnos az alapanyag nem volt jó: nagyon foltos volt, valószínűleg a fólia jellegéből adódóan.

Bal hátra lehet tényleg más növény kellene.
Az még alakítva lesz, vagy...

Vagy átköltözik az egész berendezés egy szélesebb, és kicsivel magasabb kalitkába, de továbbra is a nano kategórián belül. Még a jövő zenéje (de remélem nem Lars fogja feldobolni...:p).

Hálás vagyok a hsz-ekért és a véleményekért! Jöhet még! (y)
 
Back
Oldal tetejére