• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hedeby

Ha az előre és az oldalra irányokat úgy érted, ahogy én (a Lily-vel pont ellentétesen fújja ki a vizet), akkor ezt én is így tapasztalom. Ezért is kell még kitapasztalnom, hogyan is lesz jó. Mindenesetre azt már most látom, hogy totálra ki tudom nyitni a szűrőt, fojtás nélkül sincs tornádó az akvában, nem mozognak a növények eszement módon. A főbb cél ez volt, tehát eddig siker, már csak az útját-módját kell megismernem. :)
 
Köszönöm, bár még alakítani kell rajta. Egy élesebb fotón azért kijönnének a hibák. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Most csak részletfotókkal jöttem. Full tank shot sajnos most elmarad, mivel nem sikerül készítenem egy értelmes képet. A mélységélesség borzalmas, egyszerűen képtelen vagyok lőni egy vállalható képet. Holnap nekifutok újra.
Egyébként nagyjából rendben folyik az akva. Néhány Buce-nak még a helyét keresem, és a bal háttér sincs még kitalálva. Előtérbe bekerült Marsilea Hirsuta, de még kevéske. Azért bízom benne.

A bal oldali Crypto Purpurea terület. Nem különösebben rajongok a Crypto-kért, de ezt nagyon megkedveltem. :)

29448205483_d81e026cd7_z.jpg

Ha valaki kérdezi, hogy miért pont a Buce-k. Hát ezért.:love::love:

29991757531_e63cd993b6_z.jpg
30041217036_152a67a2c2_z.jpg


Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Crypto flamingo-nál olvastam, hogy nem mindenhol maradt meg, kicsit hisztisen indul, stb. Itt gyakorlatilag semmi ilyesmiről nem volt szó. Gyönyörűen sűrűsödött az elejétől kezdve, a Dennerle pedig ismét kitett magáért, rendesen meg volt tömve a zselés doboz. :)
És 10cm-nél (egyelőre) tényleg nem nő nagyobbra. Olyannyira nem, hogy egyelőre a 20L-esben egyáltalán nem érzem zavarónak. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Hoztam pár képet. :)
Az akvárium továbbra is teljesen low tech.
Az Aquaplant tabik hatására a Crypto eléggé beindult, besűrűsödött. Továbbra is szeretem. :)
Középen még mindig akadnak ecsetes levelek. A Buce Copper leveleit pedig valaki titokban dézsmálja, ugyanis lyukadnak és fogynak a levelek. :(
Akadnak még üres foltok a scape-ben, de sajnos nem jut annyi időm és figyelmem az akvára, mint amennyi kellene.:unsure:

30190926433_0a3291daa5_b.jpg

30524988670_5fcc6127d8_b.jpg

30525050580_120b07cf70_b.jpg

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Nagyon szép, zöld az aki! Remélem nekem is sikerül egyszer valami hasonló szépet elérni! :)
A vízfelszínt mi lakja be ennyire?

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
...
Középen még mindig akadnak ecsetes levelek. A Buce Copper leveleit pedig valaki titokban dézsmálja, ugyanis lyukadnak és fogynak a levelek. :(

A nagy akvában most nekem is elkezdett mállani-foszlani a legnagyobb tő buce összes levele, és nem igazán értem, mert hónapok óta semmi sem változott az akvában.
Vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgok. :D
 
Nagyon szép, zöld az aki! Remélem nekem is sikerül egyszer valami hasonló szépet elérni! :)
A vízfelszínt mi lakja be ennyire?

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről

Köszi! :)
Ceratopteris Tahlictroides van, úgyó formában. A gyökereit szoktam levágni, mert azokat küldözgeti ám a talaj felé. :) Szeretem, mert elég gyorsan nő, így jelentős szerepe van az algák elleni harcban. :) Pistia Stratiotes is van a felszínen, de szenved, szerintem nem jut elég táphoz a Ceratopteris mellett. A kis kockában meg burjánzik... :)


A nagy akvában most nekem is elkezdett mállani-foszlani a legnagyobb tő buce összes levele, és nem igazán értem, mert hónapok óta semmi sem változott az akvában.
Vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgok. :D

Az addig oké, hogy mállani kezd, csak azért zavar ennyire, mert már annyira örültem neki, hogy 5 szép egészséges levele van, és pont úgy nőtt szegényem, hogy tökéletesen passzolt a neki szánt helyhez. Erre most meg csonka szegény. (n):unsure::(
Bár most eszembe jutott, hogy abban a szegletben viszonylag sötét van, lehet, hogy az a gondja, hogy a felszíni növények túlságosan eltakarják. Na ezen majd megpróbálok változtatni.
 
Köszi! :)
Ceratopteris Tahlictroides van, úgyó formában. A gyökereit szoktam levágni, mert azokat küldözgeti ám a talaj felé. :) Szeretem, mert elég gyorsan nő, így jelentős szerepe van az algák elleni harcban. :) Pistia Stratiotes is van a felszínen, de szenved, szerintem nem jut elég táphoz a Ceratopteris mellett. A kis kockában meg burjánzik... :)




Az addig oké, hogy mállani kezd, csak azért zavar ennyire, mert már annyira örültem neki, hogy 5 szép egészséges levele van, és pont úgy nőtt szegényem, hogy tökéletesen passzolt a neki szánt helyhez. Erre most meg csonka szegény. (n):unsure::(
Bár most eszembe jutott, hogy abban a szegletben viszonylag sötét van, lehet, hogy az a gondja, hogy a felszíni növények túlságosan eltakarják. Na ezen majd megpróbálok változtatni.
Ha esetleg valamitől már nem férsz akkor szivesen megszabadítalak tőle [emoji4]
Nem off-olom szét a naplód írok üzit.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Jaj, de nagyon rég jártam már erre. :)
Pedig az akvárium bizony még nem szűnt meg. :)
Folyamatos agyalások és finomítgatások zajlanak a vizsgaidő(suck)kal párhuzamosan, így a naplózásra túlzottan sok időm és energiám sajnos nem jut, illetve érdemi történések sem olyan gyakoriak, de hát ez a scape eleve nyugdíjas tempóval lett kalkulálva, illesztve a szabadidőm korlátozott mennyiségéhez.
A versenyre nagyon szerettem volna nevezni, azonban:
- őszintén bevallva, az akvárium nagyon messze állt még a 'kész' állapottól, értem ezalatt főként az előteret és a jobb hátsó sarkot
- magára kellett hagynom egy hétre az ünnepek alatt, visszaérve pedig a mindenhol burjánzó ecsetalga fogadott, közölve felém, hogy mennyire jól érzi magát nálam a kis drága. :)
Bevetésre került 7 db Amano garnéla, akik elég szép munkát végeztek. Most a Cladophora algával illetve szakáll algával megy a párbaj, de ez már azért nem olyan kemény, mint az ecset. Gyanítom, hogy az áramlatban kell keresnem a megoldást. Illetve a rendszeres karbantartásban, mert sajnos a vizsgák miatt ez a rend 'kissé' felborulni kényszerült. Ennek ellenére azt mondhatom, a növényekre büszke lehetek, az akvárium jól tartja magát. Lehetne sokkal rosszabb állapotban is, a ráfordított figyelmet tekintve, nem lenne jogos meglepődnöm rajta.
Azért hoztam egy képet, ami vacak, telefonos, szerkesztett kép, és mégcsak nem is full tank shot. A bal és jobb oldal maradt le róla. :)
94aa1ea625e514f130f7f9b80e04d56a.jpg
 
Köszi!
Igen, sajnos elég rossz lett az eredeti kép, elég sok minden ki volt égve, ezért visszavettem néhány dologból, különben ennél is több helyen csak fehér pacák lennének. :(
 
Azért látni, hogy szinte feszíti az üveget a sok növényed! :) Ez a lényeg.
Amúgy én is csak teloval fotózok, olyan amilyen. :)
 
Azért látni, hogy szinte feszíti az üveget a sok növényed! :) Ez a lényeg.
Amúgy én is csak teloval fotózok, olyan amilyen. :)

Az enyém sajnos valóban nagyon vacak. Nincs mit szépíteni rajta. De hát nem is volt szempont a vásárláskor, egyéb igényeimnek pedig megfelel. :)
Van benne saláta bőven, és halad is előre lassan, komótosan a növénymassza, de azért sajnos az alga sem kerül el. Az ecset csatát egyelőre megnyertem, de most hosszú zöld alga támadt be. Még nem néztem utána pontosan, hogy mi is, ma ért véget a vizsgaidőszak, eddig nem volt rá időm érdemben figyelni. Az alga okára van tippem: gyenge áramlat bizonyos helyeken, vagy túl sok tápozás, vagy túl sok fény, illetve lehet jót tenne, ha kitakarítanám a szűrőt (pedig nem olyan rég volt a legutóbbi takarítás sem).
Na majd valamit kezdek vele, nemsokára. :) Utóbbi 2 hónapban meglehetősen rendszertelen volt a karbantartás, és ez meglátszik rajta.
Itt az idő ezen javítani.:cool::whistle:
 
Neked is ma ért véget, vagy csak elfogytak az időpontok? :D
Jó ez a kép, nekem a VW embléma ugrott be elsőre. Az alsó rész a sok ilyen olyan apró leveles salátával nagyon vagány!

Nálam is hasonló bajok vannak, csak agancs algával.
 
Back
Oldal tetejére