• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hedeby

Rendezkedtem kicsit. Többek segítségével meggyőztem magam, hogy a Crypto nem lesz jó "előtérben". Csokrokban átültettem bal hátra, és egy csokrot jobbra a fa tövébe. Bal hátra a Crypto-k mögé Ammania Bonsai-t gondolok jelenleg, de még gondolkozok más alternatíván.
Hátra a Microsorum Windelov és a Trident helyére került be Petite, amiért ezúton is köszönet @Luigi13-éknak, szép nagy csokrokat kaptam tőlük, illetve növényfejes útbaigazítással is elláttak. :happy: Köszi! :rolleyes:
És hát igen... Gyep. :D Ebből bizony gyep lesz. De még nem döntöttem el, a következő kb. másfél hétben ezen fogok gondolkozni.
Az egyik jelölt a Montecarlo, mivel őt eddig is sikeresen tartottam. HC kilőve, neki erősebb fényre lenne szüksége, és még eddig nem is volt vele dolgom. Montecarlo mellett másik jelölt a Marsilea Hirsuta lenne. Ami mellette szól, hogy CO2 nélkül is szépen terjeszkedik, ha egyszer már beindult. Viszont lehet, hogy lassabb lenne a Montecarlo-nál. (n)(n)(n)(n)(n)

Fotókkal is próbálkoztam. Boooorzalmasak lettek. :eek: Ami többnyire a fotós nemtudásom eredménye.:cool:
Összességében jobban tetszik így, hogy nem azt adja vissza, mintha csak be lennének dobálva a Crypto-k egyesével. A gyorskötözővel továbbra is kezdenem kell valamit. Nem fog így maradni, ezt megígérem. :oops:
Lőttem egyet fekete háttérrel is, de úgy érzem, ehhez nem az fog passzolni. Az opálos fóliát akarom majd kipróbálni.

Ötleteket várok tőletek, hogy mi és miért kerüljön az előtérbe, és mi bal hátulra. :oops:(n)
Elsőkörben CO2 nélkül gondolkozom, de kéznél van a nano CO2 szett, úgyhogy ha muszáj, akkor megoldható. :)

Így fest jelenleg az akva (illetve ennél azért jobban, de nem sikerül rendesen lefotózni):

28369666963_58ba98ed7c_b.jpg

Fekete háttérrel:

28367443034_52e7079962_b.jpg

Megpróbáltam lefotózni Atiéknak a Crypto Purpurea-t. Lássuk, mennyire sikerült. :)
A zöldes a levél felülnézetből, a barnás pedig az alja. :love: A szellem pedig egy galaxy razbóra. :D

28986785465_4d993af902_b.jpg

28954442276_2081075b00_b.jpg

28954438256_405b78d1ee_b.jpg


Köszönöm, ha végigolvastad! :):notworthy:
 
Szép ez a purpurea! Gyepnek én valami fűszerűt tennék, abban jól mutat a crypto! Parvula mini, lilaeopsis, esetleg tenellus, bár azt nem tudom, hogy co2 nélkül mire megy a parvula, a lilaeopsis nem sokra, a tenellus megy nélküle is...:)
 
Az acicularis mini elvileg működik co2 nélkül.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Jah, az is jó lehet. Szerintem szépen kiemeli a fűgyep a cryptokat, de most látom a képeket (telefonon csak miniben láttam) az előtérben már nincs semmi crypto...mondjuk ettől függetlenül jól mutatna.
 
Igen, a Crypto-k hátra kerültek csokrokban. :)
A fű ötlet így is tetszik.
Viszont fűfélékkel még sosem volt dolgom.
Emiatt:
- kicsit tartózkodom ettől
- furdal a kíváncsiság, az újdonság öröme.
Talán az utóbbi fog győzni. :)

Köszi, hogy felvetetted az ötletet! :)
 
Köszi! :)
Igen, abszolút egyetértek, ahol látszik, ott csinálni kell vele valamit, így nem maradhat. :)
A mohára gondoltam én is.
Éppenséggel van egy ökölnyi riccardiám, csipetnyi kis darabok, ez valóban egy jó ötlet. Vagy én még arra gondoltam, van egy adag jávaim. Sprinter mohával mi lenne a baj szerinted? :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
A riccardia nálam megtámadta a bucét(az meg hülye módon nem szaladt el),azóta mindig kapargatni kell róla.én nem ajánlom!
 
Köszi. :)
A bal hátsó helyen gondolkozok.
Most beugrott esetleg a Didiplis Diandra, esetleg a Gratiola Viscidula. Nekik ugyebár kellene CO2... De a Gratiola elvileg alacsonyan maradhat, az tetszene. Vagy talán megpróbálkozni megint az Alternanthera Reineckii minivel (őt már tartottam low techben, igaz barnás, nem pedig vöröses). Nem tudom, mennyire lenne jó a Crypto mögé, lehet egybeolvadnának a hasonló színárnyalat miatt.
Előtérbe jelenleg Parvula Mini a jelölt.
 
Greg Fipo: 324290 said:
Köszi. :)
A bal hátsó helyen. ondolkozok.
Most beugrott esetleg a Didiplis Diandra, esetleg a Gratiola Viscidula. Nekik ugyebár kellene CO2... De a Gratiola elvileg alacsonyan maradhat, az tetszene. Vagy talán megpróbálkozni megint az Alternanthera Reineckii minivel (őt már tartottam low techben, igaz barnás, nem pedig vöröses). Nem tudom, mennyire lenne jó a Crypto mögé, lehet egybeolvadnának a hasonló színárnyalat miatt.
Előtérbe jelenleg Parvula Mini a jelölt.
A parvula mini nekem is tetszik nagyon ám nekem nem menne a tartása. :D
 
Bal hátra beugrott még a Ludwigia Repens, mint low tech pirosas növény. :)
Viszont ha bal hátul lenne piros, akkor jobb oldalra is kellene szerintem valami hasonló, így talán oda a Proserpinaca Palustris elé mehetne az Alternanthera Reineckii mini. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Üdv !
Nekem az szúrt szemet hogy a polifóm nem éri be az akvárium egész hosszát.Bár a GA-s akváriumok prémium kategória azért próbálj alá olyat szabni ami teljes terjedelmében átéri,nehogy baj legyen belőle.;)
 
Igen, ez is javítva lesz még. :)
Jelenleg várok, hogy végleges helyére kerüljön az akva, legkésőbb akkor a polifoam is cserélve lesz. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Eddig nem értettem, mi ez a buce mánia, de most a te képeiden megtetszett. Tényleg jópofák, a szokásostól eltérő a színük. :hungry:
Az opti üveged miatt bánom, hogy megnéztem a naplód: valóban egészen másképpen hat a kékes üveg, mint a zöldes. De levágom a karom, ha veszek most egy opti kádat. :banghead:
De hogy valami érdemlegeset is írjak: a lily mennyire válik be ekkora méretben? Nem túl erős így is a sodrás? Nem látom, mélységben hol van a dekor: nem csapkodják a hullámok? Ekkora mérethez gondolatban én mindig vagy egy spint, vagy egy poppyt tennék.
 
Ekkora mérethez gondolatban én mindig vagy egy spint, vagy egy poppyt tennék.

Gondolatolvasó vagy. (y);) Valóban spin van tervben, virtuális kikötőről, bár lehet érkezik hozzá egy poppy is, kipróbálni, melyik a jobb. Sajnos az 500L/h-s Eheim, bár imádom, de erős.

A Buce-kat pedig általában mindenki addig hagyja figyelmen kívül, amíg közelről nem látja őket.:D
Épp van nálam kölcsönben egy elég jó tükörrefis gép, úgyhogy ma-holnap (inkább holnap) várhatóak jobb minőségű képek -próbálom majd a Buce-kat is direktben fotózni. ;)
 
Az akva még él. :)
Az Amano-k szépen dolgoznak az ecsettel. Az egyik nőstény szépen be is petésedett.
Az előtérbe végül Marsilea Hirsuta került az előző akvából (még növénytároló formában jelen van).
Az ágakat próbáltam mohásítani, de ez még nem sikerült túl jól, ez még formázásra vár.
Megérkezett, és ma be is került a Spin, az elhelyezését még ki kell tapasztalnom, hogy hogyan lesz ideális.
Most csak egy sietős fotóra jutott idő, kézből lőve, állvány nélkül, az eddigi legrosszabb minőségben :banghead:, ezért bocsi.


29616268875_245c1df2cf_b.jpgDSCN1219
 
Szia!Alakul az akva,tetszetős,de opál folia mindenképp kéne,vagy egy fehér karton!

Elsőkörben CO2 nélkül gondolkozom, de kéznél van a nano CO2 szett, úgyhogy ha muszáj, akkor megoldható. :)
A co2-t miért nem használod?
Előtérbe én valami fű felet+mohát raknék,vagy crenata hirsuta combot nemi acullarissal!
 
Köszi!

opál folia mindenképp kéne,vagy egy fehér karton!

Igen, háttérre szüksége van az akvának, ez még nem történt meg (mindig kimegy a fejemből...:()

A co2-t miért nem használod?

Tropica nano szettem van, de kifogyott a kispalack, és csúnyán fel is ment az ára, így már nagyon drágának találom, ezért úgy döntöttem, hogy nagynyomásúra gyűjtök. Aztán csúnya anyagiak jöttek közbe, úgyhogy ez is csúszni fog elég sokat...
Végülis az akva növényei nem igénylik feltétlenül, csak a folyamatot tudnám gyorsítani vele. De most nyáron amúgyis folyton el kell utaznom pár napra, így jobb így, nyugodtabb tempóban. Legalább van időm kitalálni a növényesítést. :)

Előtérbe én valami fű felet+mohát raknék,vagy crenata hirsuta combot nemi acullarissal!

Ez egy jó ötlet! ;)(y) Köszi!
 
Ja, azt kifelejtettem, hogy a Ceratopteris-t fotózáshoz ki szoktam venni, most ez is kimaradt. :D
Ő csak funkcionális elem, hogy legyen valami gyorsan növő is az akvában. Illetve elég jól mutatja a macro hiányt is. :)
 
Nagyon kíváncsi vagyok, mennyire válik be nálad a spin. Mintha @emze írta volna, hogy előre tekeri a vizet, ezért én a hosszabbik oldallal párhuzamosan tenném az akváriumba. Oldalra mennyire tolja/teríti a vizet?
 
Back
Oldal tetejére