• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

rutilans

Főkertész
Sziasztok!

Tegnap volt nálam szerelő: csapágyas lett a mosógép (AEG L76475FLE) 12.24-én. Egyben tudna hozni bele dobot, ami 70.000Ft lenne. Sajnos másképp nem lehet cserélni: "hegesztett üst, csapágyas szimering".
A garancia a múlt nyáron járt le, 2012-ben vásároltuk. A motorra, még van 5 év.
Érdemes megjavíttatni, vagy csere?

Amennyiben csere:
Milyen mosógépet és melyik áruházból vegyek?

- gazdaságos üzembentartás
- 7kg ruha mosás (legfontosabb)
- előmosás funkció
- elöltöltős
- minél hosszabb gyári garanciaidő
- tudjon rövid (pl. 20 perces gyors mosás) és specális (pl. függöny, farmerhez külön) programokat
- ingyenes kiszállítás (lehet webshopból is, és a régit vigyék el)
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)

Az előzőt itt vettem: markabolt.hu

LG Direkt Drive mosógépet javasoltak a szervizben, mert itt még nincs egybe hegesztett üstben a csapágy szimering, tehát külön cserélhető. 10 évet elmegy állítólag az első csere előtt.

Akinek van ilyen meghajtással működő gépe, kérem nyilatkozzon! rl.gif
 
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)
Engem egy éve lebeszéltek az ilyen kombinált gépekről: inkább legyen egy mosó- és egy szárítógép.

Szerk.: mi ezért vettünk 2 éve használtan egy AEG szárítógépet, és most Otthon Melegés pályázattal cseréltük a mosógépet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tegnap volt nálam szerelő: csapágyas lett a mosógép (AEG L76475FLE) 12.24-én. Egyben tudna hozni bele dobot, ami 70.000Ft lenne. Sajnos másképp nem lehet cserélni: "hegesztett üst, csapágyas szimering".
A garancia a múlt nyáron járt le, 2012-ben vásároltuk. A motorra, még van 5 év.
Érdemes megjavíttatni, vagy csere?

Amennyiben csere:
Milyen mosógépet és melyik áruházból vegyek?

- gazdaságos üzembentartás
- 7kg ruha mosás (legfontosabb)
- előmosás funkció
- elöltöltős
- minél hosszabb gyári garanciaidő
- tudjon rövid (pl. 20 perces gyors mosás) és specális (pl. függöny, farmerhez külön) programokat
- ingyenes kiszállítás (lehet webshopból is, és a régit vigyék el)
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)

Az előzőt itt vettem: markabolt.hu

LG Direkt Drive mosógépet javasoltak a szervizben, mert itt még nincs egybe hegesztett üstben a csapágy szimering, tehát külön cserélhető. 10 évet elmegy állítólag az első csere előtt.

Akinek van ilyen meghajtással működő gépe, kérem nyilatkozzon! View attachment 46517
Szerintem ahanyan vagyunk, annyi fele velemenyt hallanal.
Nedkünk Indesit volt az elsö, 9 ev utan ment tönkre, de hasznalva is volt rendesen, en azt mondom az elfogadhato.
Most szinten 3,5 eve hasznalunk Indesitet, ezidaig semmi gond nincsen vele.
Szerintem egyebkent a külön szaritogep jobb ötlet, kevesebb a hibaforras....
 
Én az elmúlt években Mile fetisiszta lettem, használtan vásárolt, felújított Mile szárítógépünk még mindig olyan, mint az új, pedig két kisgyerek mellett tényleg ipari felhasználásban részesítjük. :)
Mosógép zsír új nem is alsó kategóriás Whirpool, már kétszer kellett szervizelni. 4,5 éve vettem... no comment.

Ha végleg megadja magát, használt Milét veszek helyette, az 100%. Örök élet +1 nap.
 
Mosógép zsír új nem is alsó kategóriás Whirpool, már kétszer kellett szervizelni. 4,5 éve vettem... no comment.
.
A Whirpoolal nekem kicsit vegyes érzelmeim vannak. Az első úgy 8 évet ment el, hogy szerelő nem láttam, majd minden előjel nélkül egyszercsak se kép se hang. Gondolom a programkapcsoló KO, mert már mindent az vitt benne, ennyi idő után meg már nem akartam javíttatni. Az utódnál is maradtam ennél a márkánál, ez már inverteres , direkt dobhajtással, tehát ez sem az olcsóbb kategória. Most fél éves, de már rozsdásodik a teteje a kezelőpultnál. Olvasom, hogy ez ennél a márkánál gyakori hiba , nem számít, hogy elöl vagy felültöltős, ráadásul erre nincs garancia, mert a cég kibújik a felelősség alól, mondván, hogy nem megfelelően használjuk, mert szerinte nem szabad teljesen kinyitni az ajtót, meg le kellene a mosás végén törölgetni az élét. OK, hogy a régi gép is ugyanígy rozsdásodott, de csak évek használata után, és röhej, hogy a cég az évek folyamán nem tudott erre valami normális festési megoldást kitalálni. Ezzel kapcsolatban arra gondoltam, hogy leveszem a tetőt, és festés után bevonnám fehér autófóliával, az tutira megvédené a lemez éleit is a korróziótól ..
 
Sziasztok!

Tegnap volt nálam szerelő: csapágyas lett a mosógép (AEG L76475FLE) 12.24-én. Egyben tudna hozni bele dobot, ami 70.000Ft lenne. Sajnos másképp nem lehet cserélni: "hegesztett üst, csapágyas szimering".
A garancia a múlt nyáron járt le, 2012-ben vásároltuk. A motorra, még van 5 év.
Érdemes megjavíttatni, vagy csere?

Amennyiben csere:
Milyen mosógépet és melyik áruházból vegyek?

- gazdaságos üzembentartás
- 7kg ruha mosás (legfontosabb)
- előmosás funkció
- elöltöltős
- minél hosszabb gyári garanciaidő
- tudjon rövid (pl. 20 perces gyors mosás) és specális (pl. függöny, farmerhez külön) programokat
- ingyenes kiszállítás (lehet webshopból is, és a régit vigyék el)
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)

Az előzőt itt vettem: markabolt.hu

LG Direkt Drive mosógépet javasoltak a szervizben, mert itt még nincs egybe hegesztett üstben a csapágy szimering, tehát külön cserélhető. 10 évet elmegy állítólag az első csere előtt.

Akinek van ilyen meghajtással működő gépe, kérem nyilatkozzon! View attachment 46517

Mi Gorenjét használunk, a MM-ban vettük, meg vettünk hozzá plusz 2 év garanciát, így összesen van rá öt év. Ha utána elromlik, akkor majd veszünk újat. :p A szárítógépünk is Gorenje, nagyon szeretjük. A szakszervizzel is teljesen meg vagyunk elégedve, nagyon szuperek!
Félreértés ne essék, nem romlott még el semmi sem, de a mosógépből anno a keskeny kivitelt vettük, mert az előző házban szempont volt a helytakarékosság (elöl töltős), egy baja van, hogy centrifugázásnál nagyon könnyen elmászott a helyéről. Aztán a költözéskor kihívtuk a szervizt, hogy az ikeás indukciós főzőlapot, meg a gorenje sütőt üzemelje be, és akkor említette a feleségem a szerelő srácnak, hogy tökre szeretjük ezeket a gorenje cuccokat, csak a mosógéppel van ez a gondunk. A srác egyből mondta, hogy ez típushiba, mert nincs merevítés a gép köpenyében, pár nap múlva visszajött és kicserélte tök ingyen az egészet olyanra, ami már merevítve van. (Azóta eleve így gyártják őket a visszajelzések miatt). Azóta nincs gondunk a mászkáló mosógép miatt. :)
Ja, a főzőlap miatt is vissza kellett jönnie, mert hiába kértük úgy a kivitelezőtől, hogy legalább két fázist húzzanak a pult alá, de csak egyet sikerült, emiatt nem sikerült rendesen bekötni a főzőlapot... Természetesen végül megcsinálták és behúztak a sütőnek+főzőlapnak a 3 fázist, úgyhogy megint jönni kellett a szerviznek, hogy meglegyen a teljeskörű gari a főzőlapra is, akkor ránézett a sütőre, és azt mondta, hogy a jobb szellőzés miatt hoz hozzá egy szellőztető egységet, hogy az esetleges pára felhalmozódás ne okozzon semmilyen gondot... Ezt is teljesen ingyen... Szóval azért ez is sokat számít.
 
Ja, még azt hozzátenném, hogy előtte egy Samu Ecobubble mosógépünk volt, ami drágább is volt, meg nagyobb tudású is, de fél évvel a 2 éves gari lejárata után tönkre ment a csapágyazása. Ezt még cserélték, mert a motorra külön gari volt, de egy év után ismét bedobta a törölközőt, pedig akkor csak kettőnkre mosott, a mostani gorenje meg plusz két gyerekre, meg anyósomra mos. Ja a típusa pontosan Gorenje SensoCare a mosógépnek és a szárítónak is.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A múltkor említettem, hogy a fél éves Whirpool mosógépünknek már rozsrásodik az ajtaja. Ma meguntam, és szédszedtem, de lehet késő újrafestenem, mert a lemez már rétegesen feldagadt és kitöltő anyagot is kellett használnom a javításhoz. Egyenlőre még javítgatom,és majd holnap nézek hozzá valami festéket, de első körben kapott egy kis horgany sprét, az a kocsinál is nagyon bejött.
Asszonynak mániája, hogy folyton nyitvahagyja mosás után a gép tetejét mondván, hogy ki kell száradnia (csakhogy van arajta szellőző) csakhogy ilyenkoraz élén szépen megül a víz, meg ahogy szétszedtem alatta ott állt a mosószeres "sár", csoda, hogy az elektronikához nem folyt be :mad:. Alkatrészboltok már rá vannak állva az új tetőkre, mert ahogy nézem az összesnek ugyanaz a mérete, el se fér egy oldalon a gépek típusszáma :eek:. Gari meg persze nem vonatkozik a rozsdára, pedig szerintem a cég sara, hogy nem kezelte rendesen a lemezt. Ha csere lesz, akkor tuti lemaratom a festéket, és kap egy horgany bevonatot.
 

Attachments

  • IMG_20181002_091316.jpg
    IMG_20181002_091316.jpg
    157.2 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20181002_091233.jpg
    IMG_20181002_091233.jpg
    142 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20181002_091240.jpg
    IMG_20181002_091240.jpg
    188.7 KB · Megtekintések: 0
A múltkor említettem, hogy a fél éves Whirpool mosógépünknek már rozsrásodik az ajtaja. Ma meguntam, és szédszedtem, de lehet késő újrafestenem, mert a lemez már rétegesen feldagadt és kitöltő anyagot is kellett használnom a javításhoz. Egyenlőre még javítgatom,és majd holnap nézek hozzá valami festéket, de első körben kapott egy kis horgany sprét, az a kocsinál is nagyon bejött.
Asszonynak mániája, hogy folyton nyitvahagyja mosás után a gép tetejét mondván, hogy ki kell száradnia (csakhogy van arajta szellőző) csakhogy ilyenkoraz élén szépen megül a víz, meg ahogy szétszedtem alatta ott állt a mosószeres "sár", csoda, hogy az elektronikához nem folyt be :mad:. Alkatrészboltok már rá vannak állva az új tetőkre, mert ahogy nézem az összesnek ugyanaz a mérete, el se fér egy oldalon a gépek típusszáma :eek:. Gari meg persze nem vonatkozik a rozsdára, pedig szerintem a cég sara, hogy nem kezelte rendesen a lemezt. Ha csere lesz, akkor tuti lemaratom a festéket, és kap egy horgany bevonatot.
hehe, mintha anyámra ismernék a dologból... neki is mindig nyitva kell hagyni a tetejét. Szerencsére nálunk tíz éves gép és még csak kezd hólyagosodni a festékréteg a tető egy részén, úgyhogy mire megeszi a rozsda úgyis kell újat venni.
Nővéremnek viszont előltöltős mosógépe van és a mosószerbetöltő részen már kellett festeni mert rozsdásodott egy év után.
Ilyen ez a fogyasztói társadalom... néhány évente vegyél csak újat ;)
 
Whirpool egy rakat kaki.

A többi hasonszűrő márkával együtt.

Nem én találtam ki, az összes szerelő ezt mondja, még aki Whirpoolt javít az is (sőt leginkább az :D ).
 
hehe, mintha anyámra ismernék a dologból... neki is mindig nyitva kell hagyni a tetejét. Szerencsére nálunk tíz éves gép és még csak kezd hólyagosodni a festékréteg a tető egy részén, úgyhogy mire megeszi a rozsda úgyis kell újat venni.
Nővéremnek viszont előltöltős mosógépe van és a mosószerbetöltő részen már kellett festeni mert rozsdásodott egy év után.
Ilyen ez a fogyasztói társadalom... néhány évente vegyél csak újat ;)
Na ja! Csak ezeknek felszögezték a árakat, vagy is mindig ugyan az a ára, nem mint egy tévének, pl.
 
Szóval inkább hajtsam le a tetejét a mosógépnek? :whistle: Azért kicsit szomorú, hogy egy minimálbérnek megfelelő árú (egy amúgy nem sok extrát tartalmazó) mosógép 2 éven belül elrozsdásodik...(n) A drágább testvérekről pedig ne is beszéljük.
 
cseréld le egy előltöltősre és akkor a tetejére tehetsz egy újabb akváriumot ;)
Panelfürdő, kicsi, nem fér be egy elöltöltős. És mivel kicsi, belecsepeghet minden vacak a vízbe. Nem kockáztatok. ;) Majd ha megszereztük a lakást, ki lesz cserélve zuhanykabinra a kád, és akkor több lesz a hely. :D
 
Back
Oldal tetejére