• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Házi szűrő

enus

Új regisztrált
Házilag készült szűrők leírása és azok hatékonysága a növényes akváriumok világában.
 
Sziasztok!

Engem is elkapott a gépszíj és zöldségimádóvá lettem. Egyenlőre csak olvasgatok és előkészülök viszont felmerült néhány kérdés amire örülnék ha nálam tapasztaltabb növényesek adnának választ.

Adott egy saját készítésű akvárium, mögé épített szűrővel.
Leírás itt: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1509
Az akvaristán látott annyiban változott h. krumplis zsák helyett most mindenhol kék szivacs van.
A víz kristály tiszta csak kevés fonalalga van (ami szerintem a co2 hiány miatt alakulhatott ki)
Világítás: 2x18 w osram fluora, phillips aqaurelle (cserére vár)

A kérdes: Elegendő lehet-e ez a szűrés egy növényes akvárium számára?
Milyen co2 megoldást javasolnátok?
Milyen világítás lenne a legalkalmasabb?

előre is köszi, üdv: eni
 
Nálam tapasztaltabbak biztos részletezik, de lenne egy észrevételem.
Ha co2-t akarsz befecskendezni, meg kell szüntetned a visszaáramló vízbe juttatott levegőt, mert különben hiába a co2.
Én is használok egy kicsi szűrőakváriumot a Tetra 600-as külső szűrő mellé kiegészítésképpen.(aki 60l)
Nem figyeltem mekkora az akvárium, de a szűrésed akkor lesz ideális, ha legalább 10x forgatja meg óránként az aki vizét.
A szűrőakvárium mérete és a szűrőtöltet mennyisége szerintem elégséges kell legyen, bár a 400l/h-s pumpa, nem biztos hogy megfelelő áramlást tesz lehetővé. A flow fontos, hogy a co2-őt el tudd mindenhová juttatni az akiban és sehol ne legyen pangó víz.
 
Hali!
Szerintem halas akihoz remek, növényeshez a kialakításán kell változtatni. A levegőt nem kell bevezetni, mert - mint patzu is írta - kihajtja a CO2-t a vízből. A felszín enyhe fodrozódásával elegendő O2 jut be.
Kiegészítő szűrésre mindenképpen szükséged lesz, mert ez nagyon kevés az áramláshoz. A szivattyú teljesítményét én fullra állítanám. A külső szűrő mellé kiegészítésnek jó lehet, bár én külön szűrnék az akitól mindenképpen. Elég sok hasznos teret vesz el a mélységből.
Lehet, hogy egyszerűbb lenne egy üres akival kezdeni...? :)
 
Először is szeretném megköszönni a hozzászólásokat.

Az o2 bubikat terveztem eltávolítani a co2 miatt. A szűrőt szeretném megtartani mert ilyen méretű hasznos felületet szvsz nem tud biztosítani egyetlen külső szűrő sem, viszont jó ötlet a nagyobb pumpa, ki fogom próbálni.

Továbbra is szívesen fogadok minden építő jellegű ötletet.

üdv:eni
 
Ha a matten ennyire szuper dolog lenne, akkor mindenki azt használná az alsó polcos szűrőrendszerekben, és nem mást.

Nem rossz, ez igaz, olvastam is róla eleget, meg látom sok társunknak van,tagadhatatlanul működik, végzi a dolgát.Nem azért használják a mattent mert csúcs, hanem mert olcsóbb, elég egy pumpa hozzá, nem kell a külső szűrőnek helyet biztosítani, mert az aksiba elhelyezhető, belehet futtatni mohával stb.Tény, hogy vannak előnyei.
És az, hogy ilyen szűrést nem tud végezni egy külső szűrő sem.... :)

De ha nem tudsz helyette mást, akkor nem tudsz.Érthető.
 
Félreértés ne essék én csak a felület méretére értettem hogy ez esetben nagyobb lehet mint egy vödrös szűrő esetén. Tudnék helyette mást de érdekel hogy mi mindent lehet vele elérni, akár kisebb változtatások árán. Erre keresek ötleteket, tapasztalatokat.
 
Aha értem.

Most nézem a képet a szűrésedről (bár már láttam régebben, el is olvastam a leírást)

A szűrő fakkokba helyezz el a szivacs helyett E.substrat-ot, v. siporaxot, v. bármilyen jó minőségű szűrőanyagot.(ezeket tedd hálóba, hogy ki tudd emelni a szűrőanyagot és ne kézzel kelljen kikapirgálni a szűrőanyagot)
Előszűrésnek egy kisebb szivacs azért kell.

Cseréld ki a szivattyút nagyobb teljesítményűre és ennyi.
A szűrőd térfogata nem kicsi, én nekem is csak 2 liternyi van, sztem az itt bőven elférne, és elég is lenne
Én nem variálnék az biztos. Talán belülre kell még egy pumpa az áramlás miatt és kész.
 
Úgy, ahogy jojo írta.
Egyedüli probléma lehet az aki mögött felhalmozódó mulm, ezt takarítani elég nehéz lesz. Úgy értem, hogy a hátsó rész időszakos takarításakor a szmötyi visszafolyik az akiba.
 
Köszi jojo!
Hallgatni fogok rád mert jó ötletnek tűnik amit írtál.

Atti76, a felgyülemlő mulmot csővel el lehet távolítani nem megy vissza az akiba.

Csak így tovább, egyre jobb dolgok jönnek=) köszi nektek!
 
Back
Oldal tetejére