• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háttér

tizizi

Kertész tanonc
Új akvárium indítását tervezem (85*40*40). Az akvárium mögötti fal sárga színű, ezért kellene valami olyan színű öntapadós fólia, ami "javítja az összhatást" pl. fotózáskor.
Várom javaslataitokat!
 
Nekem is hasonló problémám volt, meg tetszettek is a fekete hátteres aksik, ezért szereztem be egy háttér fóliát, illetve a felragasztásához szükséges hobby fotofix-et(nekem ezt ajánlották)!Ez egy háttérposzterragasztó, kapsz hozzá egy spatulát, amivel szép egyenletesen fel lehet ragasztani az aksira a hátteret(ezeket egy-két akvarista üzletben lehet kapni, néz szét a neten)!
De szerintem, te lehet találsz papír írószer boltban is öntapadós fóliát, mivel amint látom 85cm-es lesz a leendő aksid!
De olvastam már olyat is, hogy valaki csak beállít egy fekete karton papírt az akvárium mögé! :D
Remélem tudtam segíteni!
 
Én meg csak levágok egy 2-3mm-es üvegből, a háttérnek megfelelő darabot és lefújom spray-vel és csak rányomom a hátlapra.Levegő kiszorul és ottmarad, ha nem akkor egy pici pillanatragi v. üvegragasztó és kész a cserélhető háttér.
 
Kéket, feketét, vagy opálos fóliát szoktak mondani. Nekem az opálos tetszik nagyon, de ez már az én egyéni szoc. problémám. :)
 
A 3D háttér mennyire jó megoldás egy 60l-es akiben vagy jobb a sima fólia vagy karton a hátuljára?
 
Ha növényes akváriumban gondolkodsz, nem ajánlom a hátteret. A legtöbben sima, egyszínű kartont teszünk az akvárium mögé, vagy valamilyen fóliát ragasztunk a hátfalra.
 
Én jobban kultiválom a cserélhető háttereket, mert nem tudhatjuk pontosan milyen lesz a végleges látvány. biztos van egy stabil elképzelés, de ez szinte biztos, hogy időközben változik. És nem is unjuk meg olyan gyorsan az összképet.
 
Hali Skacok!Én tegnap patintottam fel a tankom hátsó és az egyik oldalsó falára öntapadós opálos fóliát.Elönye,hogy egy szines foliával vagy papirral még tudod a színt variálni anélkül,hogy a mögötte lévő anyag textúrája befolyásolná a látványt.
 
Sziasztok,

Találtam egy érdekes cikket háttér kialakításáról, házilag, itt: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1177
Akváriumom mérete:
Hossz: 1350 mm
Szélesség: 420 mm
Magasság: 600 mm

Elsődleges cél, mivel az akvárium a lakás közepében van, és három oldalról körbe járható, hogy a negyedik, keskenyebb oldalra gyártok hátteret (amögött van a gépház, most bizonyos szögekből belátni), illetve egy domb / hegy kialakítása.
Itt a fórumon is olvastam, hogy styrofoam-ból próbálkoztak, nekem ez állna rendelkezésre:

hatter-alapanyag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111013/hatter-alapanyag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintetek ez is megfelelne a célnak?
Milyen festékkel lehet ezt festeni, hogy a növényeknek, halaknak is megfeleljen?
Esetleg festés után vízüveggel, lakkal lekenni?

Ötletek, javaslatok, tapasztalatok?
 
Hello!
Nekem az első akváriumomban volt hungarocelből háttér és oxidfestékkel festettem amit csemperarasztóval kevertem ki.
De egy növényes akiban nem túl esztétikus.Meg nem is természetes. :)
 
Piga said:
Hello!
Nekem az első akváriumomban volt hungarocelből háttér és oxidfestékkel festettem amit csemperarasztóval kevertem ki.
De egy növényes akiban nem túl esztétikus.Meg nem is természetes. :)

Gondoltam arra is, hogy ebből nem háttér lesz, hanem szikla utánzat. Mivel az akvárium méretei alapján elég nagy, elférne egy fél sziklás hegység... :)
Viszont ma a GA-nál inkább vettem egy nagyon szép, méretes Red Moor-t, illetve egy jó nagy adag mohát.
Viszont gondokodom rajta, hogy holnap barkácsáruházak környékén nézzek valami méretes követ (Törökbálinton voltak szépek, de nem egészen az amire gondoltam, legalábbis alakra). Mit lehet / szabad használni?
 
Hi!
Szerintem olvasgasd át a forumon a kővekre vonatkozó részt.Sok hasznos infot találsz. :thumbup:
 
Piga said:
Hi!
Szerintem olvasgasd át a forumon a kővekre vonatkozó részt.Sok hasznos infot találsz. :thumbup:

Azon átrágtam magam. Egyre inkább kétlem, hogy megtalálom azt, amit keresek... ;)
HJacsak nem csempészek be magammal egy üvegecske sósavat, és megjelölgetem a köveket :mrgreen:
 
Hát, ma az előző sikertelen kísérlet után, amelyet öntapadós fóliával végeztem, félve nekiugrottam sztatikussal is. Emberek! Az öntapadós az idegenek eszköze, hogy gyűlöletet szítsanak az emberiség kebelén! A sztatikussal 2(!) perc alatt voltunk készen egy 120x50-es akváriumon, úgy hogy a legkisebb buborék nincs. Ebben minden benne van - vizezés, ráhelyezés, vizesés (merthogy célszerű a fóláit is bevizesíteni, hogy könnyebben csússzon a lehúzó), lámpával megtekintés. :eek: :D

Amúgy a B*****s-ban érdemes venni, egy másik, kék barkácsáruházban is van, de ott kb. 30-35%-kal drágább.

Annyit még, hogy a 120cm kb. 3mm-t nyúlt felhelyezéskor széltében.
 
Back
Oldal tetejére