• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háttér házilag

pozsgas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Beültetve. Levegőn, lila fénnyel teljesen máshogy néz ki. Mintha egyszínű fekete lenne a festés. Nem az én művem a pozsgás florárium, elajándékoztam az akváriumot.
 
Sziasztok!

Rég nem jártam erre. Sajnos a korábban tervezett 49 literes növényes-garnélás akváriumom indítása meghiúsult (nincs munkám, és féláron adhattam el mindent :S).
Egyelőre csak tervezgetek majd későbbre egy akváriumot, remélem idén lesz belőle vmi.
Viszont amit kitaláltam az nem lesz egyszerű és azt akarom kérdezni, hogy volt-e valakinek csak fehér cement háttere, vagy pl egy párkányszerű vmi amit kizárólag fehér cementből készített.
Szeretnék egy ilyen kiugrót csinálni de nem tudom milyen szinten tapad a fehér cement az akvárium üvegéhez, és a nehézség most jön...
Olyanra gondoljatok, hogy az üvegfal kb felénél lenne egy kb 1 centi vastag és 5-10 cm-re benyúló cementkiszögellés, persze utánozva egy valós sziklaperemet de nem egy egész sziklafalat!
Természetesen az üveghez való rögzítésnél szélesebb kb 2-3 cm vastag lenne a cement.
Illetve elég-e ha csak cementből van készítve és nincs rajta műgyanta, csupán azért hogy esetleg nem-e oldódik ki vmi a cementből? Meg hogy természetesebb hatást keltsen sötétbarnára vagy feketésre lenne színezve pl oxidporral?
Még nem csináltam hasonlót sem ezért nem tudom hogy az üveghez hozzátapad-e a cement és esetleg még egy kis súlyt is képes megtartani, és nem oldódik sem a cement sem a festék belőle, ha oldódik akkor persze műgyantás réteget is kap...
Meg hogy természetesebb legyen ilyen göröngyös - és nem egy sima felület sem alul sem felül - rétegezve csinálnám, persze elég hosszadalmas és aprólékos, de természetesnek kell majd hatnia, elvégre növényes akvárium lesz vagy mi a fene. :)
Szerintetek mennyire kivitelezhető?

UI: Azért nem ragasztott hungarocellt vagy üveglapot akarok, mert kevésbé lehet természetes kinézete, illetve a ragasztás is látszik az akvárium oldalán, viszont a színezett cement nem lenne zavaró oldalról sem...
És remélem érthetően írtam le, azt a sok mindent, ami a fejemben kavarog. :D
 
Utoljára módosított:
Nem csak fehér cement kell hozzá mert az egy kötőanyag hanem kertészeti perlit 1:3 arányban keverve és keményíti a vizet nem kis mértékben és amíg nem megy alá az alga jól tapad az üvegre. Afrikai sügéres akvában szokták ezzel csinálni. Nekem volt minden régi akvámban.
 
Köszönöm a választ. A cement keményíti vagy a perlit vagy a mindkettő?
Azt tudom hogy kötőanyag, de gondoltam mivel ilyen vékonyan lenne kellően tapad majd perlit, vagy homok/ sóder nélkül is.
És a színezése? elég ha belekeverem az oxidot, vagy az kioldódhat belőle és ezért gyantázni kell?
 
Ez egyébkén göröngyös lesz a perlit miatt. Nem rétegezni kell hanem a hátlapjára fordítod az akvát és amíg nem köt meg addig úgy kell maradnia. Azért hogy különböző kiszögelléseket csinálj merevítést kell bele rakni.Én kevertem egy kis pelitbetont előtte és kiöntöttem egy fóliára ,megkötött összetörtem és ez volt a merevítés.
Az oxid festék magában nemelég attól ugyan úgy kioldódik. Én nem gyantáztam az afrikai sügérek bírták.
 
A cement keményít mert mészkőből van. A perlit meg úszik a víztetején ha oldódik belőle valami azt nem tudom mi, talán szilikát.
 
Nagyon köszönöm a válaszokat, és jó ötlet a merevítés. :D A keményítés ellen, meg az oxid oldódása ellen használok gyantát majd.
Mostmár biztos hogy azt fogom csinálni amit elterveztem, csak jussak el egyszer odáig.
Köszönöm. :D
 
Sziasztok!

Rég nem jártam erre. Sajnos a korábban tervezett 49 literes növényes-garnélás akváriumom indítása meghiúsult (nincs munkám, és féláron adhattam el mindent :S).
Egyelőre csak tervezgetek majd későbbre egy akváriumot, remélem idén lesz belőle vmi.
Viszont amit kitaláltam az nem lesz egyszerű és azt akarom kérdezni, hogy volt-e valakinek csak fehér cement háttere, vagy pl egy párkányszerű vmi amit kizárólag fehér cementből készített.
Szeretnék egy ilyen kiugrót csinálni de nem tudom milyen szinten tapad a fehér cement az akvárium üvegéhez, és a nehézség most jön...
Olyanra gondoljatok, hogy az üvegfal kb felénél lenne egy kb 1 centi vastag és 5-10 cm-re benyúló cementkiszögellés, persze utánozva egy valós sziklaperemet de nem egy egész sziklafalat!
Természetesen az üveghez való rögzítésnél szélesebb kb 2-3 cm vastag lenne a cement.
Illetve elég-e ha csak cementből van készítve és nincs rajta műgyanta, csupán azért hogy esetleg nem-e oldódik ki vmi a cementből? Meg hogy természetesebb hatást keltsen sötétbarnára vagy feketésre lenne színezve pl oxidporral?
Még nem csináltam hasonlót sem ezért nem tudom hogy az üveghez hozzátapad-e a cement és esetleg még egy kis súlyt is képes megtartani, és nem oldódik sem a cement sem a festék belőle, ha oldódik akkor persze műgyantás réteget is kap...
Meg hogy természetesebb legyen ilyen göröngyös - és nem egy sima felület sem alul sem felül - rétegezve csinálnám, persze elég hosszadalmas és aprólékos, de természetesnek kell majd hatnia, elvégre növényes akvárium lesz vagy mi a fene. :)
Szerintetek mennyire kivitelezhető?

UI: Azért nem ragasztott hungarocellt vagy üveglapot akarok, mert kevésbé lehet természetes kinézete, illetve a ragasztás is látszik az akvárium oldalán, viszont a színezett cement nem lenne zavaró oldalról sem...
És remélem érthetően írtam le, azt a sok mindent, ami a fejemben kavarog. :D
A cement nem fog hozzákötni az üveghez ,mert elég homogén felület az üveg .Én régebben csináltam egy hátteret hungarocellből.Hőlégfúvóval kialakítottam a domborzatot,majd színes oxidfestékkel színezett flexibilis csemperagasztóval bevontam három rétegben.Tök jóra sikeredett ,csak elcsesztem,mert a száradást meg akartam gyorsítani .Vesztemre ,mert a kazánon szerettem volna ezt elérni.Szépen száradt is ,csak ezzel egyidőben el is görbült a hungarocell a hőtöl.Ugyhogy kukáztam,pedig jól sikerült:facepalm:
 
No, a fehér cement rátapad az üvegre, ha az előtte le van zsírtalanítva.
Nekem legalábbis rátapadt és 4-5 éves szinten rajta is maradt, utána máshoz került az akva, de nem jött vissza olyan hír, hogy elvált volna.
A cemetből önmagában is meg lehet csinálni, de nagyon babra munka. Jó ötlet a kiöntés, aztán arra az oldalára fordítod, ahova szánod és az újabb adaggal odaragaszthatod.
A vasoxid porral megszínezheted, nem fog kioldódni a festék.
Ha fehér cementtel dolgozol, arra figyelj, hogy sokkal gyorsabban köt, mint a normál cement, ezért hajlamos megrepedni.
Ezen permetezéssel tudsz segíteni.
Ha normálisan van felhordva, akkor az üveg és a cement közé nem nagyon tud bekeveredni az alga. Legalábbis ugyanarra a 4-5 évre hivatkozva, nem volt alatta semmi. Telibe volt hátterezve a fehér cementtel, de a víz ugyebár akkor is bele szivárog ugyanúgy, mintha egy pár centis "penge" lenne.
Ha polisztirolt ragasztasz fel és nem telibe kened szilóval, oda beszivárog abba a pár tized mm-es résbe, ott tényleg okoz algásodást, de ahhoz elegendő fény is kell.
Azt, hogy mennyire keményít soha nem mértem, afrikai sügéreknél egyenesen kívánatos volt a kemény víz. Erre nem tudok semmit mondani.
 
Köszönöm a válaszokat!
Semmiképp nem szeretnék hungarocellt vagy mást használni mert azt ragasztani kell és pl oldalról nézve nem túl szép meg nem is természetes.
Maximum az jutott még eszembe, hogy egy nagyon vékony csík ragasztót teszek oldalra és ahhoz tenném a még meg nem szilárdult cementet, hátha jobban megfogja, vagy erősebb kötése lesz a cement plusz ragasztónak az üvegen... bár lehet nem jó ötlet, és nem akarom hogy látszódjon hogy ragasztva van.
Persze mindneképp "locsolnám" nehogy megrepedjen, a sima betont is kell. :D
A színezést is úgy gondoltam, hogy kompletten az egészet mielőtt felviszem az üvegre, teszek bele vasoxid port, mert nem akarom hogy oldalról egy fehér sávot lássak az akváriumon.
Köszönöm még egyszer a tanácsokat, megpróbálom a legszebben kivitelezni, ha odajutok :D
 
Üdv mindenkinek! Remélem nézi még valaki ezt a fórumot, és tudna is segíteni, vagy véleményt nyilvánítani. Egyik kedves ismerősömmel neki láttunk polisztirolhabból és hungarocelből hátteret készíteni aminek a faragásával, megmunkálásával nincs is gondunk, sőt ez részben már meg is van. Viszont a kérdés az lenne, hogy a fugázó anyagok használhatóak e színezésre? Itt ugyebár a járólap és csempe fugázókra gondolok melyek álltalában valamilyen cementalapú anyagok. A háttér bevonásához csak qa fehércement használható, vagy a hagyományos cement is megfelel? Több videóban mintha azt láttam volna a Youtube-on. A fugázóanyagokra azért gondoltam mert elég sokféle színben elérhetőek, és szintartóak is, még akár vizes környezetben is.
 
Üdv mindenkinek! Remélem nézi még valaki ezt a fórumot, és tudna is segíteni, vagy véleményt nyilvánítani. Egyik kedves ismerősömmel neki láttunk polisztirolhabból és hungarocelből hátteret készíteni aminek a faragásával, megmunkálásával nincs is gondunk, sőt ez részben már meg is van. Viszont a kérdés az lenne, hogy a fugázó anyagok használhatóak e színezésre? Itt ugyebár a járólap és csempe fugázókra gondolok melyek álltalában valamilyen cementalapú anyagok. A háttér bevonásához csak qa fehércement használható, vagy a hagyományos cement is megfelel? Több videóban mintha azt láttam volna a Youtube-on. A fugázóanyagokra azért gondoltam mert elég sokféle színben elérhetőek, és szintartóak is, még akár vizes környezetben is.
Jobb szerintem ha közvetlenül csemperagasztóval készíted el a végleges bevonatot.Én is azt használtam anno,a színeket pedig porfestékkel csináltam amit a ragasztóba kevertem.
 
Jobb szerintem ha közvetlenül csemperagasztóval készíted el a végleges bevonatot.Én is azt használtam anno,a színeket pedig porfestékkel csináltam amit a ragasztóba kevertem.
És ez a porfesték milyen porfesték? Konkrétan mihez használják, vagy miként keressük? Ugyebár ételfesték is van por alakban, de attól minden színes lenne a vízben, és egyéb porfestékek is vannak amik meg alkalmatlanok lehetnek az akváriumba.
 
És ez a porfesték milyen porfesték? Konkrétan mihez használják, vagy miként keressük? Ugyebár ételfesték is van por alakban, de attól minden színes lenne a vízben, és egyéb porfestékek is vannak amik meg alkalmatlanok lehetnek az akváriumba.
Építőipari porfesték amit pl.betonfestésre vagy habarcsfestésre lehet használni.Jobb festéküzletekben biztos kapsz ,én ilyennel csináltam és működött.Hogy konkrétumot is írjak én ezt használtam:
374b9de4b482332a905883f501124ab5.jpg
 
Soha nem értettem, miért kell szenvedni fehér cementtel, amikor lehet kapni fehér csemperagasztót is, amit lehet porfestékkel színezni. Ráadásul ezek a fehér ragasztók elég erősek, pl medencéhez , vagy mozaikcsempéhez használhatóak, tehát tuti erős, nem úgy mint az 1000forintos vackok, amik ugyan megfogják a csempét a konyhában, de hetekkel a megkötés után is el tudod morzsolni, tehát víz alá egyáltalán ne jó. Én fehérből Soriton F-et használtam régen
 
Soha nem értettem, miért kell szenvedni fehér cementtel, amikor lehet kapni fehér csemperagasztót is, amit lehet porfestékkel színezni. Ráadásul ezek a fehér ragasztók elég erősek, pl medencéhez , vagy mozaikcsempéhez használhatóak, tehát tuti erős, nem úgy mint az 1000forintos vackok, amik ugyan megfogják a csempét a konyhában, de hetekkel a megkötés után is el tudod morzsolni, tehát víz alá egyáltalán ne jó. Én fehérből Soriton F-et használtam régen
Szakmámba vág ,így bátran írom a Soriton egy gyengébb gyártó.Ami most fehérragasztóban nagyon erős az a Baumit FlexMarmor.Természetes kövek ragasztásához csak ezt használom.
Egyébként amit írtál Victor teljesen helytálló.Basic (1000ft-os)ragasztót nem is használok ,pont ezen dolgok miatt amit felsoroltál.
 
Nagyon szépen köszönöm az eddigi infókat! Sokat segítettetek vele! Esetleg az üvegtégla habarcs nem használható? Csak mert abból épp van itthon egy zsáknyi...Jóanyámmal megvetettek egy nagy zsáknyit 12db üvegtéglához annó...Ez fehér színű, és elég szemcsés szerkezetű...nagyobb szemcsék vannak benne.
 
Nagyon szépen köszönöm az eddigi infókat! Sokat segítettetek vele! Esetleg az üvegtégla habarcs nem használható? Csak mert abból épp van itthon egy zsáknyi...Jóanyámmal megvetettek egy nagy zsáknyit 12db üvegtéglához annó...Ez fehér színű, és elég szemcsés szerkezetű...nagyobb szemcsék vannak benne.
Én a fentebb említett fehér csemperagasztót használnám inkább,de a döntés a te kezedben van;)
 
Back
Oldal tetejére