• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használt szűrőanyag

LGA

Kertész szaki
Sziasztok!

Mennyire rossz ötlet használt - esetleg ismeretlen helyről származó - szűrőanyagot használni?

Konkrétan kaptam egy kis szűrőt, amiben ránézésre valami kerámiagyűrű meg valami Matrix klón van (még nedves). Kérdeztem az előző gazdáját, de azt sem értette igazán, hogy mit akarok a bacijaival, arról győzködött hogy nem volt fertőzés az akváriumában.
 
Rögrön nem használnám... így, hogy nem "tuti" helyről van.
A legjobb, ha alaposan megmosod csapvízzel és sütőben 200 fokon kicsit (5-10 perc) megmelengeted.
 
Sziasztok!
Egy kb 20 l körüli akit szeretnék megcsinálni a garniknak (38x22x25) úgy hogy a háttér mögé szeretném szűrőrekeszt (38x25x5). Három rekesszt tervezek :
1; ülepítőkamra egy TM20-as szívacsréteggel
2; biológiai szűrés
3; a visszaeresztő kamra TM45-ős szivacsal, fűtővel, és At-301 vizpumpa
Elég egyszerű szűrésnek de mivel garnélákat tartok csak benne elég lesz és talán kicsit jobb mint egy szivacsszűrő.
Csak még azt nem tudom milyen szűrőanyagot érdemes beletenni egy ilyen kisméretű szűrőbe?
Amik szóba kerültek : zúzott lávakő, biolabda, kerámia gyűrű, baktoball.
Nagyon kezdő vagyok (eddig mindig csak belsőszűrőt használtam) ezért elég tanácstalan vagyok a szűrőanyagok kiválasztásában és sorrendjében is. Minden javaslatot meghallgatok bár az anyagi hátterem elég mérsékel, de az idő mindent megold :cat: a türelem mindennek a kulcsa.
 
Rögrön nem használnám... így, hogy nem "tuti" helyről van.
A legjobb, ha alaposan megmosod csapvízzel és sütőben 200 fokon kicsit (5-10 perc) megmelengeted.
Nagyon koszonom Nigro a tanacsot! Tegnem a leirtak szerint tettem :D
Kimostam rendesen, majd a sutobol amikor ivettem aranyos barna tocsa volt alatta, szolval most steril az ideiglenes szuro toltet :D

Koszi
Krisztian B
 
Rögrön nem használnám... így, hogy nem "tuti" helyről van.
A legjobb, ha alaposan megmosod csapvízzel és sütőben 200 fokon kicsit (5-10 perc) megmelengeted.
Ha hetekig tárolni akarom a biológiai szűrő anyagot akkor is jó ez a megoldás?
Bármelyik biológiai szuro anyagnál hasznàlhatom ezt? Ha sütőzes után jön ki dzsuva meglehet ismételni a folyamatot?
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy most szedtem szét az akit. Mivel minimum 2 hónap mire újra indítom az új helyén. A szűrőanyagot átmostam, a szűrőt lemostam.
Ha indításkor újra átmosom, persze szivacs, perlon csere meg egyebek mellet, a szűrő anyagot érdemes sütőben kicsit átsütni? (matrix, heim substratPro,)
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy most szedtem szét az akit. Mivel minimum 2 hónap mire újra indítom az új helyén. A szűrőanyagot átmostam, a szűrőt lemostam.
Ha indításkor újra átmosom, persze szivacs, perlon csere meg egyebek mellet, a szűrő anyagot érdemes sütőben kicsit átsütni? (matrix, heim substratPro,)
Szerintem szabad levegőn szárítsd meg és szellőző zsákban tegyed el amíg használatba nem veszed. Indítás előtt öblítsd át, tedd a szűrőbe és adagolj hozzá bacit az ajánlások szerint.
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy most szedtem szét az akit. Mivel minimum 2 hónap mire újra indítom az új helyén. A szűrőanyagot átmostam, a szűrőt lemostam.
Ha indításkor újra átmosom, persze szivacs, perlon csere meg egyebek mellet, a szűrő anyagot érdemes sütőben kicsit átsütni? (matrix, heim substratPro,)
Az alábbiak közül, a legkisebb hőmérsékletet választanám (akár hosszabb ideig is). A szűrőanyag belselyében, ahol nem tudod ellenőrizni, hogy mi történik, a bacikultúra helyét átvehetik gombák, egyéb mikroorganizmusok. Még teljes (külső) száradás után is maradhatnak benne vízzárványok, de sok spóra még teljes kiszáradás után is életképes marad, ha ismét vizet kap.
A hőlégsterilizálás paraméterei:
  • 160 °C-on 45 perc,
  • 180 °C-on 25 perc,
  • 200 °C-on 10 perc.
 
Az alábbiak közül, a legkisebb hőmérsékletet választanám (akár hosszabb ideig is). A szűrőanyag belselyében, ahol nem tudod ellenőrizni, hogy mi történik, a bacikultúra helyét átvehetik gombák, egyéb mikroorganizmusok. Még teljes (külső) száradás után is maradhatnak benne vízzárványok, de sok spóra még teljes kiszáradás után is életképes marad, ha ismét vizet kap.
A hőlégsterilizálás paraméterei:
  • 160 °C-on 45 perc,
  • 180 °C-on 25 perc,
  • 200 °C-on 10 perc.
Ezt megjegyzem. Köszi.
 
Sziasztok. Nekem van egy csomó eredeti siporax-om, amit 10 évvel ezelőtt használtam. Utána ki lett alaposan mosva, kiszárítva és így lett eltéve. Most hogy újra elővettem, kicsit porlad és “homokol” de szerintetek használható még?
 
Sziasztok. Nekem van egy csomó eredeti siporax-om, amit 10 évvel ezelőtt használtam. Utána ki lett alaposan mosva, kiszárítva és így lett eltéve. Most hogy újra elővettem, kicsit porlad és “homokol” de szerintetek használható még?
Nem szokott a szűrő anyag csak úgy tönkremenni. Ha tartósan homokol, akkor szerintem kukázd, ne koptassa a szűrő rotorját. 😉
 
Meglátjuk. Egyelőre szerintem a sipo az egyik legjobb típus. De ha továbbra is homokol, akkor lehet hogy valóban lejárt már az ideje, és venni kell valami újat..
 
Meglátjuk. Egyelőre szerintem a sipo az egyik legjobb típus. De ha továbbra is homokol, akkor lehet hogy valóban lejárt már az ideje, és venni kell valami újat..
Attól függ mire használod.
Lágyvizes, növényes akváriumban nem szerencsés a használata, mert drasztikusan emelheti a ph-t.
Egy vegyes, halas akváriumban, megfelelően összeválasztott növényekkel és halakkal oké lehet.
Minden egyéb esetben érdemes olyan szűrőanyagot választani, ami nem befolyásolja a vízparamétereket (S. matrix, Aquario neo media, ADA akármi).
 
Attól függ mire használod.
Lágyvizes, növényes akváriumban nem szerencsés a használata, mert drasztikusan emelheti a ph-t.
Egy vegyes, halas akváriumban, megfelelően összeválasztott növényekkel és halakkal oké lehet.
Minden egyéb esetben érdemes olyan szűrőanyagot választani, ami nem befolyásolja a vízparamétereket (S. matrix, Aquario neo media, ADA akármi).
Mi okozza a ph emelkedést? Azt hiszem szinterezett üveg por, aminek elvileg ph szempontjából semlegesnek kellene lennie. A legtöbb bio közegnek ugyanez az anyaga. Nem jól tudom? :)
 
Köszönöm szépen, korrekt. Azt elfelejtettem mondani hogy nekem sügereim vannak, akik elvileg pont az enyhén lúgos vizet szeretik. Akkor nekem lehet hogy pont ez a jó közeg?
 
Back
Oldal tetejére