• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hasadás

balagesoft

Főkertész
Sziasztok!

A motiváció:
Gyerekkorom óta nagyon szeretem a kertészkedést a természetet.
Belvárosba költözvén a kertészkedésnek való hódolás lehetőségei igencsak beszűkültek ha nem számítjuk a párkányba nevelt csilipaprikát de lássuk be ez nem az igazi :)
Mindig is tetszettek a bonsai fák nagyon sokáig akartam egyet, apró kis képviselője hajlékunkba annak a lenyűgöző dolognak amit úgy hívunk természet.
Egyszer csak véletlenül rátaláltam a kertészkedés eme igazán lenyűgöző vízalatti formájára és máris megszületett az új szerelem.
Évekkel ezelőtt volt egy tiszavirág életű próbálkozás de mindenféle okból derékbe tört karcsú élete.
Pár évvel és egy összeköltözéssel később jött az ötlet! Két kicsi csúnya akvárium helyett legyen egy szép nagy.
Meg is érkeztünk a jelenben mármint ami az egy nagyot illeti a szép még a fiktív nem túl távoli jövő :D

Adatok:
Méret : 70x40x40
Talaj: JBL aquabasis, Amazonia, Obis lávakő emelésnek
Világítás: DIY ledszalagos világítás 60w 6300 lumen
Szűrő: Tetra ex 800 plus
Szűrőanyag: 2l siporax, szivacs, raschel háló
CO2: DIY citromsavas
Növénytáp: TF Planter és Macro
 
Szóval sok sok olvasás tervezés és logisztikázás után sikerült mindent egyszerre megszerezni kb. Ennek következtébe instant szűnt meg a hétvége mivel nagyon sok teendő volt.
Kezdetnek egy használt akváriummal találtam magam szemben bútorostul
095322f7fe3cf3f30c8a4606885461be.jpg

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Akvárium (újjá)születőben!
A keret adott, jöhetett a munka.
Szóval apróbb felújítás, dekoráció vadászat a Dunán, takarítás(az annó ragasztott háttér maradékának letakarítása algakaparóval nem is volt olyan apró dolog :p), 3 méter bútorfólia és egy sértődött macska után akinek kedvenc szunyahelyén mostantól egy hideg üvegdoboz van .... eljutottam egy már már vállalható látványvilágig
695558690399071402fe63a464d6db68.jpg
08f57613e5a38313bcfc4089d27ecef6.jpg

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A led összerakása viszonylag egyszerű volt mindenféle forrasztás nélkül sikerült. Bár elkövettem egy hibát. Kültéri 2835 2100 lumenes ledet vettem ami melegszik és ezt nem vettem eléggé számításba az első verziónál.

9e7bfdb0c31869eb146acb58143953f2.jpg
Az aluminium profilokat egymáshoz rögzítettem így nem tudták eléggé leadni a hőt pillanatok alatt forrósodott. Ezért szétszedtem és ugyan ebből a profilból csináltam távtartót így
2e10138e3305b246c4d9276dbf655891.jpg
Ez már különösebb gond nélkül üzemel
90÷ on nagyjából 40 c.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Szia. Jó ez a lámpa megoldás, de nem lett volna jobb ha a teljes hosszon végig ér? Nekem kicsit instabilnak tűnnek a lábak, de lehet h csak a kép csalóka. Egyébként ígéretes dolgot raktál össze, sok sikert hozzá.

Szerk: ja látom plexi lábak vannak vaksi voltam elsőre. Bocsi!
 
Szerintem az a plexi, nem lesz túl jó ott, mert ahogy látom az nem egy színtelen plexi, inkább kékes, vagy ez csak a fényképezés miatt látszik annak. Több okokból is nem lesz túl jó, először is folyton küzdeni fogsz az algával, a túl sok kék miatt. A másik az hogy , ahogy látom még van egy üveg lap is alatta. Így már 2 fény szűrőnek lehet számítani, amivel lecsökkented a fény eljutását az akvárium aljára. A másik meg hogy a plexi elég é meleg tároló. A meleg ami beszorul a plexi és a led szalag közzé nem fog tudni rendesen szelőzni. Inkább csinálj egy külön tartót, elég oda csak a sima üveg lap.
 
Szerintem az a plexi, nem lesz túl jó ott, mert ahogy látom az nem egy színtelen plexi, inkább kékes, vagy ez csak a fényképezés miatt látszik annak. Több okokból is nem lesz túl jó, először is folyton küzdeni fogsz az algával, a túl sok kék miatt. A másik az hogy , ahogy látom még van egy üveg lap is alatta. Így már 2 fény szűrőnek lehet számítani, amivel lecsökkented a fény eljutását az akvárium aljára. A másik meg hogy a plexi elég é meleg tároló. A meleg ami beszorul a plexi és a led szalag közzé nem fog tudni rendesen szelőzni. Inkább csinálj egy külön tartót, elég oda csak a sima üveg lap.
Köszi az észrevételt. Ez a plexis dolog hírtelen felindulás volt pont volt itthon egy 100x25 cm es felesleg. Viszont mindenképp megtarrom mert polcnak a ideális, hogy amikor leveszem az üveget túrkálni akkor fel tudom rá tenni a világítást és szépen látok.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A szűrő megérkezése után hamar rájöttem hogy nem fér be a polctól a bútorba(fő az előre tervezés ugye :D) de egy fűrész pár túl rövid szeg és némi faragasztó mindent megold.
Eszembe jutott az a mondás "ha valamit nem tudsz megoldani ragasztószalaggal akkor nem használtál elég ragasztószalagot"

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Szia. Jó ez a lámpa megoldás, de nem lett volna jobb ha a teljes hosszon végig ér? Nekem kicsit instabilnak tűnnek a lábak, de lehet h csak a kép csalóka. Egyébként ígéretes dolgot raktál össze, sok sikert hozzá.

Szerk: ja látom plexi lábak vannak vaksi voltam elsőre. Bocsi!
Szia
Köszi :)
Igen plexi de igazából van alatta egy üveglap is. Valószínüleg azon lesz a lámpa majd kitapasztalom hogy jobb. A plexi pedig ideális polcnak ha turkálok tartja a világítást és lehet rá pakolni.
A kilógó kábelekre még majd kitalálok valamit, hogy esztétikusabb legyen:)

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A minimál hardscape
7e9628a4265a59c15c6a3b7a7687da06.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Megörtént az ültetés. Endler guppikért cserébe kaptam anubias minit és indiai vizicsillagot, ők sem maradtak ki a buliból.
További szereplők :
Hc , parvula mini, ludwiga spec, staurogyne repens
Vendég szereplők :néhány hólyagcsiga -.-
Továbbá még várható amint szerzek
Alternanthera reineckii 'Mini'

ffd9c7bf9e7d59ac01c987f8e5dc7bec.jpg

A parvula foltokban sárgul a többiek bubiznak a 2. naptól kezdve

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Levélváltás. Nyírd tarra.
Köszi a tippet!
Még az első héten nem akartam zaklatni őket nyírással de ezt akkor kipróbálom. Csak a sárgákat vagy az összeset ? A ludwigián már gondolkodtam mert úgy nő mint a gomba és ereszti a "lég" gyökereket.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Tervezel valami új növényt a kövek elé, hogy az anubiast hátra tetted?
Szerintem túl sokat vett el a képből valahogy szúrta ott a szemem ezért lett száműzve hátra. A helyére még nem tudom mi kerül gondolkodok rajta helferi vagy hydrocotyle tripartita.
Illetve még egy reineckii minit szeretnék a vizcsillag környékére a kontraszt miatt.
Vélemény ?
Nem akarok túlzsúfolást sem.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A Pogostemon helferi személyes kedvencem, kövek közt nagyon jól mutat. A reineckii nálam fekete listás növény, sehogy sem akart szépen nőni, de nálad el lesz kényeztetve (high tech).
Jah, és szerintem mindent vágj, hogy egyszerre nőjön.
 
Nos a ludwigia kapott egy kis metszést. Hatalmasat nőttek és az alsó levelek amúgy is algásak voltak. Így szépen el lehetett ültetni a nyesedéket.
Lehet a beömlő közelsége miatt mintha ecset alga lenne(zöldes barnás szőr) az öreg leveleken. Ezért gyorsan eszkábáltam egy lilypipeot flakonból jövőhéten csinálok majd egy gusztusosabbat akrillból.

67bde5fabcb70fe4f1874b2fdc71f0a5.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Megjelent a várva várt pontalga is a front üvegen bár egyenlőre alig észrevehő de azért egy picit emeltem a co beoldáson. Következő vízcserénél lekaparom meglátjuk visszatér-e.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére