• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Haqos Stellars 13 --> AquaticNature SOLAR-LUX Bulbs 26 W-os izzóval?

bal0gtibi

Új regisztrált
Erről lenne szó: LINK
201171520333288185.jpg


Egész pofás kis lámpa, jelenleg 2 ilyen üzemel a 49L-es kocka nano-m felett, külső 600l/h-s szűrővel, nagynyomású CO2-vel, illetve GA-s tápozással.

A kérdésem az lenne, ha használ ilyet valaki, esetleg hasonló körülmények között, mennyire elégedett vele!? Kicsit keveslem a jelenlegi összeállításban a fényerejét, még csak pár napja kezdtem el a tápozást/CO2-t, de a barna algám nem akar még múlni a növényekről. Ezért gondoltam arra, hogy a címben említett izzókra cserélném ennek a gyári izzóit, az 2x26W-t jelentene, ami már jobban hangzik egy kicsit, viszont gyári adatokat nem találtam, h hány watt alatt kezd el szétolvadni a foglalat :S

Másik lehetőség lenne, valami egyéb világítás beszerzése a "nagy" nanomra (ezt a két stellart meg a hamarosan induló kis nano-khoz használnám), viszont itt is bajban vagyok egy kicsit, mert T5-ös világíás nem nagyon van normálisa watt értékkel ami elfér egy 30x30x35-ös medence tetején.

Bármi jó tippet szívesen fogadok :)
 
Szia!
Én is 2 db ilyen lámpát fogok ráültetni majd az 52-es akimra.Mondjuk én low -tech-ben gondolkodok(co2 nélkül), 0.5W/l környékén.Remélem úgy elégséges lesz a fényerejük.Egyébként nekem is nagyon bejönnek ezek a pilácsok.Kedvező az áruk és a megjelenésük is elegáns:)
 
Nem írtad mikor indítottad az akit, de az első 2-3 hétben a barna alga normális. Ha utána nem tűnik el akkor a szűrés kevés.
 
Nem írtad mikor indítottad az akit, de az első 2-3 hétben a barna alga normális. Ha utána nem tűnik el akkor a szűrés kevés.

Köszi a tippet, már lassan 2 hónapja megy, de a CO2+táp csak pár napja. Tuningolok kicsit a szűrőn, siporax+friss perlonvatta kombóval. (jelenleg kerámiagyűrű, szivacs, szén, perlonvatta). :)
 
Szia, egy olyan kerdesem lenne, hogy ezt a lamapt oldal iranyban el lehet forgatni es ha igen mennyire? Koszi!
 
Szia, egy olyan kerdesem lenne, hogy ezt a lamapt oldal iranyban el lehet forgatni es ha igen mennyire? Koszi!
Nekem is ilyen van. Akár körbe is fordíthatod. Mindenütt nyeglik csuklik de a csavarokat meg kell húzni mert lecsuklott és belefordult a vízbe a vége.
 
Azzal is számoljál, hogy nem csak teljesítményben nagyobb ez az izzó, hosszabb is, így szerintem nem fér bele.
 
Nekem is ilyen van. Akár körbe is fordíthatod. Mindenütt nyeglik csuklik de a csavarokat meg kell húzni mert lecsuklott és belefordult a vízbe a vége.

Koszi, azt meg meg tudjatok mondani, hogy gyarilak milyen Kelvin szamu az izzo benne? Koszi!
 
tervezem, hogy ilyenekre cserélem a jelenlegi gyengécske világításomat. mennyire vált be? látom, hogy februárban írtad a fentieket, azóta mi a tapasztalatod?
 
Back
Oldal tetejére