• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Sajna nem maradt rajtuk a zománcfesték. :)
Színesedtek, de az eredeti csapat vöröse mellett max. fakóbarnák. :(
Mindegy ez van. Majd próbálok lőni mindkét eresztésről közelit. Azon durván kijön a különbség.
 
Ammannia továbbra is stagnál. Se nem nő, se nem pusztul. Én nem értem ezt a növényt, de komolyan.

Anubias nana gold meg valami csodaszép a sárgába hajló világoszöld levelekkel, tényleg a legszebb anubias most (a pinto mellett). Majd lövök képet. A dennerle cserépben akkora adag volt, hogy jutott belőle egy kisebb a második ágra is.
 
Nah myriot ma vissza kellett vágni,lőnék fotót de holnapi vízcsere során lesz egy üvegkaparásom, és majd utána. :)
Egyébként érdekes, hogy a myrio alsó levelei algásodnak picit, az újabb, fölsők nem. Mád növényen 0 alga. Lehet, hogy még szokja az új helyet és azért algás picit? Holnap sztem kap egy kis EC ecsetelést.
 
Rég jártam erre, helyzetjelentés.
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-ammannia-praetermissa.html
semmit nem csinált, pedig mindent megkap. Sőt, elkezdett elhalni a levele, szára szép lassan, az meg ugye tudjuk egyenes út az algához, mennie kellett. :(
@Luigi13 nálam is hasonlóan végezték hát, mint nálatok. :) Se gyökeret nem eresztett, és egy centit nem nőtt, új levél sem jött rajta, az új hajtások is amiket felfedezni véltem úgy maradtak mint az első nap után.

Ma jön a helyére
http://www.greenaqua.hu/hu/ammania-bonsai.html
mert a bacopát szerettük, viszont azt már nem, hogy úgy nőtt, mint a gyom és mindent elnyomott kontrollálhatatlanul.
 
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-ammannia-praetermissa.html
semmit nem csinált, pedig mindent megkap. Sőt, elkezdett elhalni a levele, szára szép lassan, az meg ugye tudjuk egyenes út az algához, mennie kellett. :(
@Luigi13 nálam is hasonlóan végezték hát, mint nálatok. :) Se gyökeret nem eresztett, és egy centit nem nőtt, új levél sem jött rajta, az új hajtások is amiket felfedezni véltem úgy maradtak mint az első nap után.
Nálam ugyanez volt a helyzet, se új hajtás, se gyökér csak olvadás és algamágnesként való funkcionálás o_O, pedig mindent megkapott. Bánatomra 2 adagot is vettem belőle :banghead:
 
Most már merek totál képet mutatni, elkapott GERONIMO fotó, de kb. látszik hogy merre-meddig, jobb hátul a stellata kakukk, oda jön
http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-myriophyllum-tuberculatum.html
@Luigi13 holland növénytenyészetéből. :)

View attachment 1036520160504_total by Attila Szántó, on Flickr

Rotala macrandra:
View attachment 1036620160504_rotala by Attila Szántó, on Flickr

RE: egyébként egyre inkább izgat az emers kikacsintás, feleségemmel meg is beszéltem, hogy ősszel új laminált padló jön a nappaliba (történt egy kis RO hordós árasztásos baleset, eszem is a kefét rendesen) , így akkor szétbontom az akvát mert mozgatni kell, és jön egy opti ugyanebben a méretben (a hely és így a bútorméret sajnos nem variálható), üveg ki+befolyók, és beforgatom a red moorokat 90 fokkal, hogy jócskán kilógjanak a vízből - és mehet a buli. :D Ez a következő projekt.
Gyönyörű lett az akváriumod te Srác :) Elismerésem!!!
 
Köszi! :)

Közben elkapott a gépszíj, és kivágtam a Blyxákat is hátulról, egyszerűen annyira elburjánzott, hogy teljesen lefogta az áramlást (durván megállt a pangó víz mögötte, mikor szedtem ki mocsárszag jött fel, az már nem semmi... biztosan köze volt az algásodásomhoz is), és hozzá sem fértem a red moortól, hogy nyírni tudjam. :( Ment a helyére reinickii mini, az viszonylag kompakt és bár nő az is rendesen, de elég lecsippentgetni a csúcshajtásokat ha kordában akarod tartani. Lassan át lehet nevezni az akvát reinickii öbölnek. :D
Fotót majd lövök ha magához tért az akvárium. :)
 
Rég jártam erre, helyzetjelentés.
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-ammannia-praetermissa.html
semmit nem csinált, pedig mindent megkap. Sőt, elkezdett elhalni a levele, szára szép lassan, az meg ugye tudjuk egyenes út az algához, mennie kellett. :(
@Luigi13 nálam is hasonlóan végezték hát, mint nálatok. :) Se gyökeret nem eresztett, és egy centit nem nőtt, új levél sem jött rajta, az új hajtások is amiket felfedezni véltem úgy maradtak mint az első nap után.
Pedig Te voltál az utolsó reményünk - hisz nálad még a Flamingo crypto is megmaradt, sőt rózsaszín!!! (y)
Amúgy a GA is úgy döntött, hogy a sikertelensége miatt nem tartja már tovább ezt a növényt, ami nagyon korrekt tőlük, mert a kínáló akváriumban még nagyon eladta magát, amilyen mutatós, színes bokorként érkezett a Dennerle-től.
 
Nagyon erősen work in progress kép, kell neki még min. 3-4 hét hogy mutassa a megálmodott irányt.
Hátul ahogy írtam Blyxa viszlát, gyepnyírás, ammania bonsai jobb elöl-középen, és a rotala macrandrát is brutál módon megvágtam.

View attachment 1210620160601_wip by Attila Szántó, on Flickr
Szia. Nagyon szép, de nekem olyan üresnek tűnik a jobb oldal a fa mellett. Mindha kéne oda egy magasabb növény. Lehet, hogy terveztél oda valamit .... de így most nekem az a rész kicsit furcsa. :D
 
Oda fog felnőni elvileg az Ammania Bonsai (tegnap ültettem, zselés volt, kell neki idő míg nekilódul), az olyan 20 centire nyúlik felfelé, pont jó lesz a myrio előtt kontrasztot adni.

Na megyek adok az amandáknak egy kis vágott fagyi tubifexet, már olyan éhesek, hogy ha elmegyek az akva előtt szinte kiugrálnak. :D
 
Na megyek adok az amandáknak egy kis vágott fagyi tubifexet, már olyan éhesek, hogy ha elmegyek az akva előtt szinte kiugrálnak.


Jó világ, hétköznap koradélután otthon haletetés a program.

Nekem meg dolgoznom kell.

Nagyon pofás lett az aki, a középső ágon jól mutatna egy kis moha, de amúgy 10/10 nálam! :)
 
Átalakulás alatt... na ne gondoljatok nagy dologra, csak kikaptam az irgalmatlanul burjánzó pogo helferit, nagyon elnyomta az arányokat, uralta a bal oldalt, semmi nem látszott tőle.
Rotala macrandra is ment, durván uralta a centrumot.
Talán így, hogy jobb lett az áramlás, CO2 is egyenletesebben oszlik az akvában (bal oldalt ahol tolja be a szűrő a reaktorból, semmi alga, jobb oldalt azért küzdök...)

Ammania Bonsai nagyon bejött, kedvenc növényem most, baloldalt üde színfolt...

28004484491_08e3acbee7_z.jpg20160704_ammania_bonsai by Attila Szántó, on Flickr

Pogo helyére is vágtam pár szálat, meglátjuk...
 
Breaking news!

Virágzik az ammania bonsai:

27823601830_5ca6284b03_z.jpg20160704_folyondar by Attila Szántó, on Flickr

na jó ez csak vicc volt, ez a kertemből egy sárga trombitafolyondár fotó. :D

Egyébként ilyen most az akva, kicsit letisztultabb talán...

27489334664_824ce3ae30_z.jpg20160705_akva total by Attila Szántó, on Flickr

elég komoly ecset invázió van, azt ne nézzétek, már dolgozom az ügyön. Myrio most lett durván visszavágva, és jobboldalt még engedem terjeszkedni a bonsait. Amiből raktam baloldalra a fák ágai közé is. A catappa levél a garniknak lesz, ha majd lesüllyed. :D

Pihenő gébek:
ű28026401641_04d5f867cf_z.jpg20160705_gebek by Attila Szántó, on Flickr
és ma jött hozzájuk (5 van most) még 6 darab, elég szépen eszik a fonalalgát.

És hoztam 5 törpe baltahasú lazacot, elvileg 3 centi körülire nő meg, ha tényleg, akkor jön még mellé 10 darab. Ha nagyobbra nő, mennie kell. :D
 
Back
Oldal tetejére