• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Közelről nézve azért vannak gondok, sikerült elégetni pár micro levelet easy carboval miegymás. :D
 
Erre kiváncsi vagyok, leszek. A te akidban tetszett meg ez a növény, kváz majmollak, mert van nekem is. A BO óta kissé vegetál, előtte szépen fejlődött.

Magához fog térni, ilyen szempontból egy hisztis kis ribi ez a növény... nagyon nem szereti a hirtelen változásokat, a BO meg azért elég drasztikus. :)
 
Az lassan nyírást kap mert átveszi az uralmat teljesen. :D
Rá is fér, mert a jobb oldal nagyon sötét. Egyébként like. Ha javasolhatom; a parvula közé keverj esetleg más apró növényt is. Könnyen megoldható, és természetesebb lesz a hatás, nem ilyen pázsit jelleg. (Persze ha gondozott pázsit a cél, akkor nem szóltam :))
 
Hétfőn jön az ATI sunpower 6x54, meglátjuk mit lehet vele pirítani. :)

A parvula sajna olyan irgalmatlan sűrű, hogy még a csipesszel sem tudok a talajig lenyúlni közötte, fogalmam sincs hogyan ültethetnék közé valamit (azért pontos növényfaj ötleteket elfogadok :) ). És annyira gyepszőnyeg már, hogy egyben fel tudnám szedni az egészet, ha megbontom, félek hogy felúszik az egész. :(

Egyébként legkésőbb szeptemberben szétkapom az akváriumot, jön helyette opti white, és akkor forgatok a fákon is felfelé,hogy kinyúljanak a vízből, rákattantam az emers szigetre. :)
 
Alakulunk, alakulunk...

Szerintem Pogo Stellata megy majd, azért visszavágtam, hátha... de valamiért dobálta folyamatosan a leveleit és nyurgult felfelé.

Ammania Praetarmissa vegetál, talán az új fénnyel magára talál. Szórtam elé-közé egy kis tripartita japant, hogy feldobjam.

26170191433_e31d5fb72c_c.jpg20160502_japan by Attila Szántó, on Flickr

Fotóztam hármat, majdnem algamentes bucekat, de flickr vacakol, nem lehet feltölteni, képek hamarosan. :)

RE: flickr megjavult, szerkesztve.

Buce Copper:
26501196590_fe0accb7c0_c.jpg20160502_copper by Attila Szántó, on Flickr

Buce nemtudommi:
26170202563_6336b7e9f5_c.jpg20160502_buce1 by Attila Szántó, on Flickr

Buce Blue Velvet:
26748708826_52f2fd132d_c.jpg20160502_bluevelvet by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Most már merek totál képet mutatni, elkapott GERONIMO fotó, de kb. látszik hogy merre-meddig, jobb hátul a stellata kakukk, oda jön
http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-myriophyllum-tuberculatum.html
@Luigi13 holland növénytenyészetéből. :)

26540821200_973a29b1de_c.jpg20160504_total by Attila Szántó, on Flickr

Rotala macrandra:
26208089624_49ec0dba35_c.jpg20160504_rotala by Attila Szántó, on Flickr

RE: egyébként egyre inkább izgat az emers kikacsintás, feleségemmel meg is beszéltem, hogy ősszel új laminált padló jön a nappaliba (történt egy kis RO hordós árasztásos baleset, eszem is a kefét rendesen) , így akkor szétbontom az akvát mert mozgatni kell, és jön egy opti ugyanebben a méretben (a hely és így a bútorméret sajnos nem variálható), üveg ki+befolyók, és beforgatom a red moorokat 90 fokkal, hogy jócskán kilógjanak a vízből - és mehet a buli. :D Ez a következő projekt.
 
Utoljára módosított:
Azért látszanak ám, ha közelebbről megvizsgálja valaki az akváriumot. :)
De a következő scape-ben jobban kirakom őket.
 
@Luigi13, elhoztam a http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-myriophyllum-tuberculatum.html adagot, be is ültettem, remélem szeretni fognak nálam.

Ennek apropójából alaposan megnyírtam a jobboldali micro bokrot, furcsa is most kicsit a jobb oldal... de talán 1-2 hét, és az http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-ammannia-praetermissa.html is magára talál, és akkor a jobboldali piros szekció pipa. :D
Örülünk, hogy a Myrio jó helyre került!
Az Ammania-ra nagyon kíváncsiak leszünk, mert nálunk ez az egy növény volt, amit nem sikerült megtartanunk ATI lámpa alatt sem(előbb bezöldült, majd tönkrement):( Persze lehet, hogy azért, mert mi a legelső szállítmányból vettünk, ami még közel sem volt ilyen szép, mint a mostani cserepesek...
 
Ammania a ledes világítás alatt nem romlott, csak stagnált, de ott volt mindenféle táp- meg világítási idő csökkentés a fonálalga miatt.
Viszont most nézem, rengeteg oldalhajtást hozott, bár a csúcshajtások zöldek... nem pirosak, lehet kap egy kis vasat az akva.
 
Back
Oldal tetejére