• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Na beütött a gebasz.
Tegnap este a gyerek kihúzta az akva konnektorát én meg nem vettem észre csak ma reggel. Szűrők álltak minimum 12 órát, szerintem minden szűrőbacinak annyi... megszórtam az akvát jó sok ada bacter ballal, cserelek vizet amennyiszer csak tudok, és reménykedek...
Pedig már éppen sikerült legyőzni a zöld fonalalgát, most viszont tuti algabumm lesz. Lehet hogy blackout lesz a vége ha újra beálltak a szűrők.
Kicsit rámjár most a rúd. :(
Nem fog semmi történni szerintem sem.
 
Én meg mindig szenvedek a vödörrel és a lavorral


Szerintem itt inkább arról van szó, hogy nem kell megijedni, sok mindent kibír egy akvárium. Tényleg ezek az aktív talajok nagyon stabilan tartják a szisztémát. De ebből nem következik az, hogy ne tegyük meg, amit meg tudunk tenni.
 
Csak had kérdezzem meg. Nekem Anubias Petite Minim van hasonló helyzetben. Le lehet esetlég kézzel vakargatni a leveléről a pont algát? Nem mertem még hozzá nyúlni. Te hogyan szeded le?
 
Microsoriumra is jó?
Mohát kinyìrja, tudom

Bocs most látom csak.

Töményen kinyír mindent szinte ha szárazon maradt növényre spricceled, de ha víz alatt, vagy higított oldattal "szárazon" ecsetelsz, akkor microsoriumnak meg sem kottyan.
 
Alga visszaszorulóban, talán megúszom BO nélkül... Amikor fonálalga bumm volt, elkészesztően GERONIMO formát mutatott az akva, ez ahhoz képest már patyolat. :)
(Pedig @viktorlantosék ezen is szerintem erősen elszörnyülködnek. Ja, Viktor, zabálják a Dennerle lemezest az amandák, jó választás volt, köszi! Nemkülönben a törpe coryk és a garnélák. :) )
25421989263_a225c50208_c.jpg20160325_full by Attila Szántó, on Flickr
 
Algából már sokfélét láttunk. Nehéz olyat mutatni amitől megijednénk :)

Szerintem nincs gond. Kezelhető.

Viszont a difid is keményen algás. A szűrővédő tele van a leszakadó pusztuló algákkal. Ezeket orvosolni kell, úgy hamarabb lesz jó eredmény.

Ha nem akarsz kínlódni sokáig, vágd le a füvet. Vele együtt az alga nagy része és elmegy.
Utána is megnő ilyen szép hosszúra (mármint a fű! :) )

Vagy marad a fésülés. Elő valami puha sörtéjű kefe vagy csőtisztító. És meg kell fésülni az aljzatot meg a blyxa környékét.
 
Szűrőhálót tegnap előtt pucoltam, szerencsére döglődik az alga, pikk-pakk telemegy nyálkával - este megint megpucolom.
Diffúzor meg már tiszta, easy carbo lepucolta. :D

Fűvágásra már három hete próbálom rávenni magam, de nem megy. :D A hülye garnélák is ott tanyáznak, és volt már, hogy kettébe nyestem egy-egy elbambuló pédányt... de igazad van, le kell sarabolni és sokkal jobb lesz! Fésülni nem könnyű, mert minap kézzel szedtem ki közüle a fonalalgát, és megemeltem az egészet egy picit - ez már tényleg gyepszőnyeg. :D Fel is lehetne szedni egyben szerintem... :)
 
Na most hogy válaszoltam fél órája, felálltam a gép elől és lecsaptam a gyepet. :D Hiába, néha csak egy kis lökés kell...

25424263953_5dfab90f7a_c.jpg20160325_parvula_mini by Attila Szántó, on Flickr

Jobb. :D Viszont ez az ADA Bacter Ball tényleg sokáig egyben van, nem is tudom mióta csücsül kettő a parvulában, most is még találtam belőle.
(Az elmúlt két napban a kertben is gyepszellőztettem, trágyáztam, felülvetettem - gyepből elég most két hétig. :D )
 
Mesés! Most megint rádöbbentem, mennyire vágyom rá, hogy ilyen buja, selymesen hullámzó, gyönyörűséges gyepszőnyegem legyen! :) Vajon nem szentségtörés-e Nagypénteken így megkísérteni az embert? :) :) :)
 
Élőben szebb, ez elég rossz kép. :(

Ha raknék bele egy-két mini húsvéti tojást, akkor teljes lenne az illúzió. :D
 
Back
Oldal tetejére