• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

8 tűzlazac, 7 törpe ékfoltos razbóra, 12 redcherry, 2 amano és 2 oto.
Jelenleg JBL Novo GranoMix-et, illetve fagyasztott vizibolhát kapnak felváltva, napi 1szer.
A razbórák megeszik a vizibolhát, de a tűzlazacok vagy annyira gyorsan kapják be a darabkákat hogy nem is veszem észre, vagy nem szeretik. (Vagy túl nagy darab nekik 1-1 egészvizibolha?)

Ti milyen kajával etetnétek őket?
Garnellak és Otók: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-garnelatap-crusta-gran-altalanos-tap-100-ml.html
Kis halak: ha van pénzed akkor - ADA AP-1 Premium, ha nincs akkor - http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-color-booster-100ml-42g.html vagy http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-complete-gourmet-menu-gran.html kiskanállal szétmorzsolván.
Valamint nekem Otoknál és CRS-eknél bejött JBL-től a NovoTab is. Ezt még a Zebra Otók is szeretik.
 
Nem tudom, ki szokott járni planktont, vizibolhát gyűjteni a halainak?
Van egy időszakos tó a városunkban, ahova évek óta (több, mint 10 éve) járok "planktonozni" ha éppen van benne elég víz, elég gyűjtenivaló és persze éppen van egy-két szabad órám.
Kinéztem ma is, idén először, közepesnek mondható eredménnyel: kb egy óra alatt sikerült összegyűjtenem kb 1-1,2 kg vízi apróságot. Ennek sajnos tekintélyes része már ilyenkor is vizibolha (vannak egész nagy "lovak" is benne, 2mm+-osok), de azért a sokféle apró, cyclops méretű lények adják kb a felét, vagy talán picit többet is.
Van még kb egy hónap (jó esetben), amíg gyűjteni lehet, aztán ha a sokszáz béka nászából kikelnek a kis ebihalak, záróra.
Minél hidegebb az időjárás, annál hosszabb ez az időszak, de ahogy az idő telik, sajnos arányaiban mind több lesz a zsákmányban a vizibolha, aminek a tápértéke/beltartalma nem valami acélos, viszont a kitin váza úgy működik a halaink emésztőrendszerében, mint nálunk, embereknél az élelmi rostok.
Ha még kijutok párszor, beszámolok a gyűjtött halkajáról.
Hogy miért mondtam közepesnek a mai eredményt? Amikor igazán mennyiséget lehet gyűjteni, egy óra alatt 4-5 kg-ot is ad a tavacska, igaz, olyankor már kb 75-80% a bolha benne, de az is jobb a száraz kajánál.
Amit gyűjtök, lefagyasztom, aztán apránként adom a halaimnak, akik igencsak lelkesen szokták bekebelezni:)
 
Végigböngésztem a topikot és azt kérdezném, hogy mennyit etessek? Lehet, hogy túletetek és amiatt algásodok?

Egy egész fagyikockát simán bekajolnak a halak etetéskor. Amiket adok: cyclops, artemia, daphnia, tubifex, ezeken kívül heti egyszer JBL Novo Bel, Novo Pleco és Novo Granomix, ez utóbbit a cory-k miatt gyakrabban, de az amanok és kb mindenki más rárabol ezerrel, MIUTÁN betolták a fagyit. Azért adok 10-20 granulátumot, hogy a cory-knak is jusson le kaja, de nem mindig sikerül.

Élővilág: 24 Hemmigramus bleheri, 9 vörös neon, 1 pár L144 anci (pár utóddal, kb 1,5 cm-esek), 1 oto (bővítés 10-re folyamatban), 6 corydoras aeneus, 1 Labeo bicolor, 13 Amano, kb 30-50 RC, 3 sepregető garnéla.

Előre is köszi!
 
Végigböngésztem a topikot és azt kérdezném, hogy mennyit etessek? Lehet, hogy túletetek és amiatt algásodok?

Egy egész fagyikockát simán bekajolnak a halak etetéskor. Amiket adok: cyclops, artemia, daphnia, tubifex, ezeken kívül heti egyszer JBL Novo Bel, Novo Pleco és Novo Granomix, ez utóbbit a cory-k miatt gyakrabban, de az amanok és kb mindenki más rárabol ezerrel, MIUTÁN betolták a fagyit. Azért adok 10-20 granulátumot, hogy a cory-knak is jusson le kaja, de nem mindig sikerül.

Élővilág: 24 Hemmigramus bleheri, 9 vörös neon, 1 pár L144 anci (pár utóddal, kb 1,5 cm-esek), 1 oto (bővítés 10-re folyamatban), 6 corydoras aeneus, 1 Labeo bicolor, 13 Amano, kb 30-50 RC, 3 sepregető garnéla.

Előre is köszi!
A fagyi kaját tedd egy kis tálkába, az akvárium vizével olvaszd fel, keverd el és úgy öntsd be a halaknak, akkor jobb eséllyel jut mindenkinek.
A lényeg, hogy 1-2 perc alatt tüntessék el a kaját, akkor nincs maradék és nincs túletetés.
 
Köszönöm a választ! a linkelt oldalt már én is láttam. Igazából az érdekelt volna, hogy ezeken az eleségeken kívül még etettek-e valamivel vagy csak az itt ajánlottakkal ?
Mondanám, hogy a cyclops minden kistestű/szájú halnál is jöhet, nem csak ivadék nevelésnél, de az aljára nemigen fog eljutni. Ha vízközt is táplálkoznak, akkor viszont bepróbálnám.
Ésszel (max heti 2 alkalom) lehet adni vágott vörös szúnyogot is keveset, a száraz kajákból a harcsa féléknek ajánlottak jók lehetnek, ha a szemcseméretük megfelelő.
 
Amit gyűjtök, lefagyasztom, aztán apránként adom a halaimnak
Hogyan fagyasztod le?
Hogyan adagolod apránként?
Én Artemia és Cyclops fagyasztott táblákat szoktam venni. Otthon késsel bekarcolom, kockákra töröm, vissza a fagyasztóba. Etetésnél a szükséges kockaadagot kiolvasztom és úgy töltöm be a népségnek...
 
Hogyan fagyasztod le?
Hogyan adagolod apránként?
Én Artemia és Cyclops fagyasztott táblákat szoktam venni. Otthon késsel bekarcolom, kockákra töröm, vissza a fagyasztóba. Etetésnél a szükséges kockaadagot kiolvasztom és úgy töltöm be a népségnek...
Átmosom otthon a gyűjtő hálóban hideg folyó vízzel, lecsepegtetem, aztán kb akkora zacskókba, mint a fél kilós artémia, szúnyoglárva, stb bele kanalazok kb fél kilónyi kaját, elterítem benne (0,5-1 cm közötti vastagságúra), levegőt teljesen kinyomkodom, lezárom a zacsit a patent csíkkal, ráteszem egy tálcára és megy a fagyasztóba.
Másnap, ha 2-3 kilónál nem volt több, már tehetem is a helyére, mert táblába van fagyva. 4-5 kg fölött már sajna eléggé soká tart a fagyás, akár 24 óránál több is lehet, ezért max 3-4 kilót szoktam lefagyasztani egyszerre.
Etetésnél nem csinálok nagy ügyet belőle: letörök a sarkából egy darabot, szétcsapkodom kisebb darabokra, a guppiknak pl csak bedobom, a sügereknek a kezemben legyezve olvasztom. Szeretem, amikor ott csipegetnek a kezemnél.
(a ragadozókkal észnél kell lenni, mert pl egy frontosa szemrebbenés nélkül bekapja a hüvelyk ujjad első 2-3 centijét és rögtön tudod, hány foga is van őkelmének)
 
Átmosom otthon a gyűjtő hálóban hideg folyó vízzel, lecsepegtetem, aztán kb akkora zacskókba, mint a fél kilós artémia, szúnyoglárva, stb bele kanalazok kb fél kilónyi kaját, elterítem benne (0,5-1 cm közötti vastagságúra), levegőt teljesen kinyomkodom, lezárom a zacsit a patent csíkkal, ráteszem egy tálcára és megy a fagyasztóba.
Másnap, ha 2-3 kilónál nem volt több, már tehetem is a helyére, mert táblába van fagyva. 4-5 kg fölött már sajna eléggé soká tart a fagyás, akár 24 óránál több is lehet, ezért max 3-4 kilót szoktam lefagyasztani egyszerre.
Etetésnél nem csinálok nagy ügyet belőle: letörök a sarkából egy darabot, szétcsapkodom kisebb darabokra, a guppiknak pl csak bedobom, a sügereknek a kezemben legyezve olvasztom. Szeretem, amikor ott csipegetnek a kezemnél.
(a ragadozókkal észnél kell lenni, mert pl egy frontosa szemrebbenés nélkül bekapja a hüvelyk ujjad első 2-3 centijét és rögtön tudod, hány foga is van őkelmének)
Látom nem csak én élvezem a halak etetését... Kiolvasztom a fagyikaját akváriumvízzel, felszívom fecskendőbe, 2mm re beledugom a vízfelszín alá és finoman adagolom. Fantasztikus: a baltahasúak úgy esznek a csőrből mint egy csecsemő, a bufla botia pedig rácuppan és csattogó hangot ad, a rózsa-serpa-lángvörös pedig rárabol a fecskendőre. Szívem szerint ezt csinálnám főmunkaidőben! :)))
 
Mondanám, hogy a cyclops minden kistestű/szájú halnál is jöhet, nem csak ivadék nevelésnél, de az aljára nemigen fog eljutni. Ha vízközt is táplálkoznak, akkor viszont bepróbálnám.
Ésszel (max heti 2 alkalom) lehet adni vágott vörös szúnyogot is keveset, a száraz kajákból a harcsa féléknek ajánlottak jók lehetnek, ha a szemcseméretük megfelelő.


Cyclops-t kapnak a neon halak, de úgy látom, hogy azt nem eszik. De köszönöm a tanácsod!
 
Nálam a coryk általában heti egyszer-kétszer kapnak fagyi tubifexet főeleségnek meg a Seratól a Viformo tabit eddig nekem nagyon bevált és imádják.Viszont gondolkodom hogy lehet megfordítom a dolgot és a fagyi tubi lesz a főeleség.
 
Nálam a coryk általában heti egyszer-kétszer kapnak fagyi tubifexet főeleségnek meg a Seratól a Viformo tabit eddig nekem nagyon bevált és imádják.Viszont gondolkodom hogy lehet megfordítom a dolgot és a fagyi tubi lesz a főeleség.

Köszi! Erről a sera viformo-ról még nem hallottam. lehet én is kipróbálom majd.
 
Azt elfelejtettem hozzá írni hogy próbáltam a cyclopsot én is (még van is) de nem annyira jött be nekik.Ha nincs más persze megeszik de nincs ínyükre.
 
Azt elfelejtettem hozzá írni hogy próbáltam a cyclopsot én is (még van is) de nem annyira jött be nekik.Ha nincs más persze megeszik de nincs ínyükre.
Igen ezt én is így láttam, hogy a coryk nem igazán eszik a cyclopsot, de a neonok nagyon szeretik.
 
Sziasztok!

Otocinclus Affinisnek mit kéne enni adni, amit szívesen fogyasztanak is?
Már az alga nagy részét betermelték, a garnélák eleségét szokták enni illetve spirulina tablettát adok nekik.
Mit ajánlanátok még, hogy kicsit változatosabb étrendjük legyen?
 
Sziasztok!

Otocinclus Affinisnek mit kéne enni adni, amit szívesen fogyasztanak is?
Már az alga nagy részét betermelték, a garnélák eleségét szokták enni illetve spirulina tablettát adok nekik.
Mit ajánlanátok még, hogy kicsit változatosabb étrendjük legyen?
Nálunk a nagy kedvencük a saját nevelésű(bio) spenót levél, amit pár perc forralás után kapnak. Még le sem ér az akvárium aljára már rácuppannak az Amanokkal együtt. A virágzás előtt szedett, zsenge Pitypang/Kutyatej levél is hasonlóan működik.
 
Sziasztok!

Otocinclus Affinisnek mit kéne enni adni, amit szívesen fogyasztanak is?
Már az alga nagy részét betermelték, a garnélák eleségét szokták enni illetve spirulina tablettát adok nekik.
Mit ajánlanátok még, hogy kicsit változatosabb étrendjük legyen?
Egy szelet hámozott, mikróban "megrottyantott" kígyóuborka is tökéletes eleség nekik. Kb 2 cm vastag szeletet este bedobom, reggel a maradékot kiveszem, csak körben a pereme szokott megmaradni, ott kicsit keményebb.
 
Picit idegarázdálkodok, ha nem gond, de kérdezek is.
Nálam a halak és a ganrélák hetek óta brokkoli rózsát, karalábé- karfiol- stb. levelet kapnak, imádják. A Sárga csiga (A.K.A. almacsiga, de pssszt :) ) 10 perc alatt eszik meg egy férfitenyérnyi karalábé levelet és utána zöld a háza. Tudi spejzol, az oroszoknak.
Már harmadszor olvasom, hogy főzött borsó. Bár sztem nem működik, a vastag héja miatt, de erősítsetek meg, vagy cáfoljatok, kérlek!
Ugye a kígyó ubi is alap, meg a spenótlevél.
 
Back
Oldal tetejére