• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Mondasz valamit :D akkor meg maradnak azthiszem, bar remelem kevesebb mint 5het, mert a 2 feher molly parosodott szoval jonnek meg. Amugy ha mar itt tartunk tulszaporodas esetere mit javasolsz? Marmint h a toblethallal mit lehet kezdeni? Beszelni a halkereskedovel atveszi-e? Mert ha ilyen mertekben szaporodnak egyreszt verfertozes veszelye is fennall masreszt egy 1000 literes akvárium is kicsi lesz rovid idon belul :D

Intenzív szelektálás és bolt vagy ingyenes felajánlás fórum, facebookon.
 
Hmm. Otunajarok, hogy mit tudok kezdeni. Facebook necces nemetben nem tulzott a haltartas :D na de ez off befejeztem :) koszi a segitseget!
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mivel tudnék amanda lazac ivadékokat etetni szerintetek. A probláma a kishalak méretéből adódik szinte észrevehetetlenül kicsik. A neten és más forrásokból azt tudtam meg, hogy papucsállatkával lehet kezdeni az etetésüket, azt viszont nem tudom, hogy hol lehet szerezni... Esetleg van valakinek itt a fórumon? o_O
 
Üdv. A bolti gyorsfagyasztott haleleség (szúnyoglárva, sórák stb) ha megolvad a zárt csomagolásban, de utána visszafagyasztom, meddig lehet felhasználni?
 
Üdv. A bolti gyorsfagyasztott haleleség (szúnyoglárva, sórák stb) ha megolvad a zárt csomagolásban, de utána visszafagyasztom, meddig lehet felhasználni?
Szerintem semeddig, mert bomlásnak indulhat és betegség lehet a vége...
 
Köszi. És lenne még egy kérdésem. Csontkukaccal lehet etetni a halakat? Sehol nem hallok erről semmit, pedig szerintem elég kézenfekvő élő haltáp, előállítani sem éppen nehéz.
 
Köszi. És lenne még egy kérdésem. Csontkukaccal lehet etetni a halakat? Sehol nem hallok erről semmit, pedig szerintem elég kézenfekvő élő haltáp, előállítani sem éppen nehéz.
Szia!
Horgászboltban vásárolttal Ne tedd!
Max amit otthon tenyésztesz...de nem tudom, nem hallotam hogy az akvarisztikában etetnek-e vele...
 
Üdv! Én sem hallottam, de így első gondolatra nem látom okát, hogy ne lehetne etetni vele. Ezért érdekel miért nincs elterjedve
 
Üdv! Én sem hallottam, de így első gondolatra nem látom okát, hogy ne lehetne etetni vele. Ezért érdekel miért nincs elterjedve
Passz
Fogalmama nincs.
Nagyobb szájú hal biztosan beflammolná.
De amit lehet kapni horgászboltba tele van "méreganyaggal".
 
Sziasztok! Most hoztam haza 10 neonhalat, (még nem voltak halaim) az etetésükkel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyit adjak nekik. Tudom, hogy annyit amennyit azonnal megesznek, de úgy tűnik hogy ezek addig ennének amíg adnám nekik a tápot. Egyébként lemezes tápot kapnak. Ebből mégis mekkora mennyiség kellene 10 neonnak napi 1 etetés esetén? Hány csipet? Köszi.
 
Szia!
Egy-két csipet tényleg elég. Nem kell hizlalni őket. Amennyit egyszerre elfogyasztanak. Vizet ne terheld felesleges bomló anyagokkal.
Óvatosan megkérdezem: Karanténozás volt-e?
 
Szia!
Egy-két csipet tényleg elég. Nem kell hizlalni őket. Amennyit egyszerre elfogyasztanak. Vizet ne terheld felesleges bomló anyagokkal.
Óvatosan megkérdezem: Karanténozás volt-e?
Köszi, Nem voltam elég körültekintő ami a telepítést illeti, szóval sajnos nem. Igazság szerint nem nagyon tudnék egy karantén akváriumot beüzemelni. :S Ők az első halak nálam, jó helyről származnak, csak neonok voltak az akváriumukban. Bízom benne hogy nem lesz gond.
 
Éhen nem halnak ne félj...Én 2x adok nekik annyit amennyit 2-3 perc alatt eltüntetnek. Nálam többet nem kapnak. Van így 2 és fél éves neonom is, szépek,hiánytünetük nincs.Szóval nem túletetni. Én minden héten a vizcsere periódus közepén beiktatok egy koplalós napot nekik. Víznek jót tesz, halaknak bőven elég.Lemezesből viszont jó minőséget válassz!
 
Sziasztok! Most hoztam haza 10 neonhalat, (még nem voltak halaim) az etetésükkel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyit adjak nekik. Tudom, hogy annyit amennyit azonnal megesznek, de úgy tűnik hogy ezek addig ennének amíg adnám nekik a tápot. Egyébként lemezes tápot kapnak. Ebből mégis mekkora mennyiség kellene 10 neonnak napi 1 etetés esetén? Hány csipet? Köszi.
http://diszhal.info/Paracheirodon_innesi.php
Nem tudom, rajtuk kívül mi van az akvában? Ha csak a neonjaid, akkor tekinthető karantén medencének az akva.
A neonok mindenevők, így a minőségi lemezesen (érdemes 2-3 fajtát felváltva etetni) legalább heti 2-3 alkalommal adjál nekik valami fagyi kaját is. (cyclops, artemia, tubifex, vörös szúnyog - na, ez jó, de ésszel kell adni!)
10 neon nem eszik mennyiséget. Kb mintha a levesedet kicsit alaposabban megsóznád annyit adjál nekik reggel-este. Ha azt látod, hogy karcsúsodnak kicsit, akkor növeld óvatosan az adagjukat.
 
artemia mix (Sera)-t lehet-e direkt a keltető akváriumba tenni az ivadékok közé?
felesleges lépésnek tartom a külön kikeltetésüket majd átöntésüket.
bár egyes oldalak az artemiak kikeltetéséhez sós vizet ajánlanak...
másik kérdés ha megbontom a csomagot, mennyi ideig "áll el" a por?

köszi!
 
Növendék amanda lazacoknak és törle coryknak milyen fagyasztott tápot ajánlotok a ciklopszon kívül?
Dennerle nano granulátum van még, azt szeretik, de változatosan akarom etetni őket.

Fagyi vörös planktonért nem voltak oda...
 
Fagyi vörös planktonért nem voltak oda...
No, ezen nem csodálkozok;)
Próbálj meg vörös szúnyogot, vagy tubifex-et vágni nekik.
Azt úgy szoktam csinálni, hogy fagyott állapotban egy leselejtezett késsel (tök rendben van, csak nem a konyhában használom) olyan vékony "szeleteket" vágok belőle, amilyent csak tudok.
Ivadéknak, kistestű halnak teljesen jó, csak vigyázz, mert a vörös szúnyog nagyon erős kaja, nem lehet minden nap adni, csak hetente 2-3 alkalommal, de az elején inkább csak egyszer.
 
sziasztok!
a fagyasztott artemai az a lárvákat vagy kifejlett sórákokat tartalmaz?
köszi!
 
8 tűzlazac, 7 törpe ékfoltos razbóra, 12 redcherry, 2 amano és 2 oto.
Jelenleg JBL Novo GranoMix-et, illetve fagyasztott vizibolhát kapnak felváltva, napi 1szer.
A razbórák megeszik a vizibolhát, de a tűzlazacok vagy annyira gyorsan kapják be a darabkákat hogy nem is veszem észre, vagy nem szeretik. (Vagy túl nagy darab nekik 1-1 egészvizibolha?)

Ti milyen kajával etetnétek őket?
 
8 tűzlazac, 7 törpe ékfoltos razbóra, 12 redcherry, 2 amano és 2 oto.
Jelenleg JBL Novo GranoMix-et, illetve fagyasztott vizibolhát kapnak felváltva, napi 1szer.
A razbórák megeszik a vizibolhát, de a tűzlazacok vagy annyira gyorsan kapják be a darabkákat hogy nem is veszem észre, vagy nem szeretik. (Vagy túl nagy darab nekik 1-1 egészvizibolha?)

Ti milyen kajával etetnétek őket?
Én pl a garnis akváriumomban a nano halakat fagyasztott sórákkal etetem és a garniknak ki egészítem alga tablettával és egy napi adagot 2 részben adok nekik és nagyon szépen meg eszik és tudtommal egészséges nekik a sórák és hetente van 1 nap amikor nincs kaja. :) És így max 2-3 órát van a vízben a kaja így nem rontja a víz minőséget :) És heti 1x kapnak hal tápot néha heti 2x így ugye kicsit változatosabb az étrend :)
 
Back
Oldal tetejére