• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok!

A múlt héten érkezett meg az akváriumomba 4 Oto és 5 Amano.
Az első egy-két nap eltakarították az összes látható algát. ;)
Most is folyamatosan takarítanak, de nem szeretném éheztetni őket, ezért fordulok hozzátok tanácsért.
Előre is elnézést, ha túl lámát kérdezek!
Az a mondás, hogy az Oto-t etessük forrázott uborkával, de mindjárt felmerül bennem a kérdés, hogy mekkora mennyiségű uborkát mennyi ideig forrázzak, és meddig hagyható az akváriumban?
A GA-ban kaptam kostolót a Dennerle Cookies-ből, amit láthatóan mindenki szeret. A garnélák annyira, hogy szegény Otok hozzá sem férnek.
Viszont annyira lassan szöszmötölnek vele, hogy még 2 óra múltán is az akváriumban a negyed süti fele, illetve a garnélák nem túl asztalbarát étkezése közben folyamatosan hullanak a darabok, amiket a szűrő beszív, viszont ilyen hosszú időre nem kapcsolnám ki a szűrőt. :D
Kérdés, hogy meddig hagyható az ilyen kaja a vízben, és érdemes lenne nekik hosszú távra ilyet venni?

Köszönöm!
 
Otoknak uborkát, cukkinit, spenótot simán. Ha nyersen teszel be, akkor 2 nap, mert az elsőn túl kemény nekik, észrevételeim alapján. Ha főzve, akkor én úgy csináltam hogy amint forrni kezd a víz, rá 5-7 percre nagyából kivettem, ilyenkor mar érezni lehet hogy megpuhult de még nem esik szét, ami nagyon lényeges. A mennyiség... végül is mind1, mert a maradékot úgyis kiveszed :) Próbaképpen vágd kb 3 centis darabot nekik :) Viszont amit javasolnék az az, hogy a belsejét vedd ki, mert a magok aztán ott fognak úszkálni az akváriumodban nem valami szép látványt nyújtva.
Ami a sütiket illeti - nekem is nagyon bevallt, igazi jutalom falat páncélosaimnak és Otok is oda vannak értük :D Nem kell kivenni mert nem esik szét így terhelni sem igazan terheli a vizet. Persze ha 2 nap után is ott van, akkor már illik kivenni :D
Amanoknak meg inkább ezt vedd meg: Dennerle garnélatáp - Crusta Gran általános táp 100 ml, 2 220,00 Ft Green Aqua Green Aqua E mellett már ritkábban fognak lopikálni tabikat a halaktól :)
Ezt mondjuk páncélosaim meg Otok is nagyon szeretik és Otoknak ez szerintem egészségesebb mint a páncélosoknak szánt süti, mert abban sok plankton van, Oto meg ugye inkább vegetáriánus első sorban.
Hogy érdemes e venni? Szerintem mindenképpen. Hisz a kedvenceidről van szó, ha macskának vagy kutyának vesznek jutalom falatokat, halaknak miért nem szabadna? ;) :)
Halaknak is fő a változatos étrend, akárcsak bárki másnak is :D
 
Otoknak uborkát, cukkinit, spenótot simán. Ha nyersen teszel be, akkor 2 nap, mert az elsőn túl kemény nekik, észrevételeim alapján. Ha főzve, akkor én úgy csináltam hogy amint forrni kezd a víz, rá 5-7 percre nagyából kivettem, ilyenkor mar érezni lehet hogy megpuhult de még nem esik szét, ami nagyon lényeges. A mennyiség... végül is mind1, mert a maradékot úgyis kiveszed :) Próbaképpen vágd kb 3 centis darabot nekik :) Viszont amit javasolnék az az, hogy a belsejét vedd ki, mert a magok aztán ott fognak úszkálni az akváriumodban nem valami szép látványt nyújtva.
Ami a sütiket illeti - nekem is nagyon bevallt, igazi jutalom falat páncélosaimnak és Otok is oda vannak értük :D Nem kell kivenni mert nem esik szét így terhelni sem igazan terheli a vizet. Persze ha 2 nap után is ott van, akkor már illik kivenni :D
Amanoknak meg inkább ezt vedd meg: Dennerle garnélatáp - Crusta Gran általános táp 100 ml, 2 220,00 Ft Green Aqua Green Aqua E mellett már ritkábban fognak lopikálni tabikat a halaktól :)
Ezt mondjuk páncélosaim meg Otok is nagyon szeretik és Otoknak ez szerintem egészségesebb mint a páncélosoknak szánt süti, mert abban sok plankton van, Oto meg ugye inkább vegetáriánus első sorban.
Hogy érdemes e venni? Szerintem mindenképpen. Hisz a kedvenceidről van szó, ha macskának vagy kutyának vesznek jutalom falatokat, halaknak miért nem szabadna? ;) :)
Halaknak is fő a változatos étrend, akárcsak bárki másnak is :D

Szia!
Úgy néz ki, hogy a Crusta Gran (félbevágva) bevált
Szerintem ezt veszek, az uborkát pedig továbbra is megeszem én. :D
A képek termékmegjelenést tartalmazhatnak:



Még egyszer köszönöm!
 
Szia!
Úgy néz ki, hogy a Crusta Gran (félbevágva) bevált
Szerintem ezt veszek, az uborkát pedig továbbra is megeszem én. :D
A képek termékmegjelenést tartalmazhatnak:



Még egyszer köszönöm!
Tapasztalatból mondtam hogy jó ez a kajcsi :D
Uborkát nálam annyira nem jött be, cukkini viszont annál inkább meg a spenót levél. Ezeket azért ajánlanám legalább heti 1 alkalommal.
 
Meg szeretnék osztani a saját tapasztalatomat veletek :)
Ha van nem kívánatos csiga az akváriumban, akkor érdemes szétlapítani az újainkkal és visszadobni az akiba. Nekem pl. fekete páncélosaim úgy cuppanak rá, mintha állandóan koplalnám őket! :D
Az amanok meg nagy egyszerűséggel kiveszik páncélosaim szájából és lelógnak a friss zsákmánynál (y) :D

A garnéláimnak kéthetente 1x (kakaós)csiga a menü ;) Imádják.
 
Varatlanul szuletett 4 black molly-m az egyikuk halva szuletett valoszinuleg. A tobbiekert ki kellett pakoljuk az akvariumot teljesen hogy elkulonitsuk.
Kerdes: mivel mar akkor benne voltak a bebik a mollyban mikor vettuk igy nem tudtunk rola, ergo bebikajat sem vettem. Mit adjak nekik? Tubifex kockat probaltam ledaralni femszuron de meg mindig nagy nekik sajna :s van meg itthon lemezes kaja illetve eheim vmi daralt kaja de ez sem jott be nekik.
 
Varatlanul szuletett 4 black molly-m az egyikuk halva szuletett valoszinuleg. A tobbiekert ki kellett pakoljuk az akvariumot teljesen hogy elkulonitsuk.
Kerdes: mivel mar akkor benne voltak a bebik a mollyban mikor vettuk igy nem tudtunk rola, ergo bebikajat sem vettem. Mit adjak nekik? Tubifex kockat probaltam ledaralni femszuron de meg mindig nagy nekik sajna :s van meg itthon lemezes kaja illetve eheim vmi daralt kaja de ez sem jott be nekik.

A molly növényevő, plusz, ha jól tudom a molly sem eszik addig, ameddig nincs felszívódva a szikzacskója. Inkább porított tápot, vagy porított algatabletátt adj neki. Esetleg vegyél spentótot, forrázd le, aprítsd fel, és abból szórj a vízbe kisebb darabokat - utóbbi csak egy hirtelen jött ötlet, nem próbáltam még ki.
 
A molly növényevő, plusz, ha jól tudom a molly sem eszik addig, ameddig nincs felszívódva a szikzacskója. Inkább porított tápot, vagy porított algatabletátt adj neki. Esetleg vegyél spentótot, forrázd le, aprítsd fel, és abból szórj a vízbe kisebb darabokat - utóbbi csak egy hirtelen jött ötlet, nem próbáltam még ki.

Igen tudom, hogy javareszt novenyevo csak a tubifex volt daralhato allapotu ezert kaptak azt. Ma sajna vasarnap van igy nem tudok nekik hozni semmit, spenoto meg nem csipjuk igy nincs is itthon. Ettek a tubibol holnapig csak kibirjak. :) jo vetel volt a no veletlenul 2 feher mollyt adot az egy helyett plusz a fekete is varandos volt :D 6 hal 2 araert o_O
 
A munkahelyre tervezek egy kisebb akit, de sajnos a hétvégi etetést nem tudom megoldani, kérdésem, hogy ezt a 2 napot kibírják-e a halak? Mert az otthoniak már egy nap kihagyás után is igencsak kajásak.
 
A munkahelyre tervezek egy kisebb akit, de sajnos a hétvégi etetést nem tudom megoldani, kérdésem, hogy ezt a 2 napot kibírják-e a halak? Mert az otthoniak már egy nap kihagyás után is igencsak kajásak.
Automata eteto. Arat nem tudok mondani, magyar arakkal nem vagyok tisztaban itt 15e Ft egy jbl.
Avagy nem kapnak kajat. Ehenhalni nem fognak szerintem, nalam sem tettek mikor hetvegere tesomeknal voltam :)
 
Az etetőre én is gondoltam, de közösségileg minimál a ráfordítás így ki kell hagyni. Arra gondoltam h elég-e ha péntekenként dupla adag kaját kapnak, meg hétfőn is.
 
Az etetőre én is gondoltam, de közösségileg minimál a ráfordítás így ki kell hagyni. Arra gondoltam h elég-e ha péntekenként dupla adag kaját kapnak, meg hétfőn is.
Simán kibírják azt a 2 napot.Nem lesz semmi bajuk.Dupla agadot nem szabad adni, mert azt úgyse eszik meg, aztán majd ott fog lebomlani az akiba.
 
A molly növényevő, plusz, ha jól tudom a molly sem eszik addig, ameddig nincs felszívódva a szikzacskója. Inkább porított tápot, vagy porított algatabletátt adj neki. Esetleg vegyél spentótot, forrázd le, aprítsd fel, és abból szórj a vízbe kisebb darabokat - utóbbi csak egy hirtelen jött ötlet, nem próbáltam még ki.

Nos, a spenot nem jott be nekik, ugyanugy a salata sem (a nagyoknak annal inkab :p ), de persze nem maradtak kaja nelkul Sera micron novedek nevelo tapot kapnak, van benne minden "jo": tengeri algak (?!) Paprika, krumpli, karfiol, fokhagyma.... furanak tunik es ez a kaja is 6mm-nel nagyobb halaknak valo (allitolag edesvizinek) de ettol kisebb mar nem volt. Minden esetre a tubifex jobban bejott nekik, ezt csak ugy szepen lassan komontosan eszik ment en kicsikent a spenotot :D ez van.
 
Dede, mindössze lelassulnak az életfolyamataik, ezért lehet a legtöbb ételt "csak" 3-6-12 hónapig fagyasztva tárolni, míg a hőkezeléssel sterilizált konzervek évekig, akár évtizedekig fogyaszthatóak. Mélyfagyasztással és sütéssel/főzéssel lehet sterilizálni, a sima fagyasztó erre alkalmatlan.


Ezt kiegeszitenem hutohazi munkahelyemen tanultakkal: azert tortenik gyorsfagyasztas a kulombozo mirelit uzemekben mivel a virusok es bacik nagy resze ellenall a hidegnek -25 fokig, ezert tortenik a fagyasztas nagynyomasu ammonia bevetesevel ami -40c igy pl a szemes kukorica 5 perc alatt jar at a gepen ebbol 1 perc alatt megfagy a tobbi mar a bacikra megy (ugyanez a kukorica egy gyorsforrazason megy at elobb ami mas fajta hore pusztulo bacikat es virusokat irt)
Az otthoni fagyasztok a joesetben -15fokot tudjak (nalam melegben jo ha -5) nem kepesek bacilusok irtasara sajnos.
 
Nos, a spenot nem jott be nekik, ugyanugy a salata sem (a nagyoknak annal inkab :p ), de persze nem maradtak kaja nelkul Sera micron novedek nevelo tapot kapnak, van benne minden "jo": tengeri algak (?!) Paprika, krumpli, karfiol, fokhagyma.... furanak tunik es ez a kaja is 6mm-nel nagyobb halaknak valo (allitolag edesvizinek) de ettol kisebb mar nem volt. Minden esetre a tubifex jobban bejott nekik, ezt csak ugy szepen lassan komontosan eszik ment en kicsikent a spenotot :D ez van.

Amikor elég raknak az étteremben egy ismeretlen fogást, egyből nekiállsz habzsolni, vagy előbb megnézed, megszaglászod? Hozzá kell őket szoktatni... adj nekik időt.
 
Amikor elég raknak az étteremben egy ismeretlen fogást, egyből nekiállsz habzsolni, vagy előbb megnézed, megszaglászod? Hozzá kell őket szoktatni... adj nekik időt.
Ertem en :) de akkor sem kell nekik nagyon. Megeszik, de nem kapkodnak erte mint a tubifexert. Persze ettol meg nem adok nekik egyenlore ha novenyi tap kell nekei. Olvastam mashol, hogy fokent novenyi de nem veti meg a tobbi kajat sem, illetve reszben algat is eszik (ez mondjuk latszik is az akin mert otok meg nincsenek de nincs alga) 5 molly es 4 guppy van az akiban (plusz a kicsik elkulonitve) de a nagyok is ugyanugy eszik a guppy kajat is, sot a novenyi tap fogy el utoljara altalaban az akvárium aljarol. De nyilvan nem izlik nekik mert a frissen forrazott salat/spenot bejon nekik.
Minden esetre van itthon vagy 10 fele kaja a valtozatossag kedveert plusz zoldsegek.

Szerk.: tudom ez off ide de mennyi idos korukban szokas atengedni a nagyok koze? Nem szeretnem ha nasinak neznek oket :)
 
Ertem en :) de akkor sem kell nekik nagyon. Megeszik, de nem kapkodnak erte mint a tubifexert. Persze ettol meg nem adok nekik egyenlore ha novenyi tap kell nekei. Olvastam mashol, hogy fokent novenyi de nem veti meg a tobbi kajat sem, illetve reszben algat is eszik (ez mondjuk latszik is az akin mert otok meg nincsenek de nincs alga) 5 molly es 4 guppy van az akiban (plusz a kicsik elkulonitve) de a nagyok is ugyanugy eszik a guppy kajat is, sot a novenyi tap fogy el utoljara altalaban az akvárium aljarol. De nyilvan nem izlik nekik mert a frissen forrazott salat/spenot bejon nekik.
Minden esetre van itthon vagy 10 fele kaja a valtozatossag kedveert plusz zoldsegek.

Szerk.: tudom ez off ide de mennyi idos korukban szokas atengedni a nagyok koze? Nem szeretnem ha nasinak neznek oket :)

Ez alapján, amikor nagyobbak, mint a legnagyobb leendő lakótárs szája :D
 
Ez alapján, amikor nagyobbak, mint a legnagyobb leendő lakótárs szája :D
Mondasz valamit :D akkor meg maradnak azthiszem, bar remelem kevesebb mint 5het, mert a 2 feher molly parosodott szoval jonnek meg. Amugy ha mar itt tartunk tulszaporodas esetere mit javasolsz? Marmint h a toblethallal mit lehet kezdeni? Beszelni a halkereskedovel atveszi-e? Mert ha ilyen mertekben szaporodnak egyreszt verfertozes veszelye is fennall masreszt egy 1000 literes akvárium is kicsi lesz rovid idon belul :D
 
Back
Oldal tetejére