• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok
Lehet hogy butaságot kérdezek,az alga evőket milyen gyakran szoktátok etetetni? Két oto és két
algázógébem van itthon.
 
Én mindennap etetek, egy héten két napig határozottan kevesebbet kapnak,koplalónak nincs.
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a heti egyszeri koplalónap miért kell a halaknak?
A természetes élőhelyükön is esznek minden nap,max ha nem jutnak elég eleséghez akkor kevesebbet esznek a halak.
Hogy miért kell a koplalónap azt sosem értettem. Fel tud valaki homályosítani ebben? :)
 
Én mindennap etetek, egy héten két napig határozottan kevesebbet kapnak,koplalónak nincs.
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a heti egyszeri koplalónap miért kell a halaknak?
A természetes élőhelyükön is esznek minden nap,max ha nem jutnak elég eleséghez akkor kevesebbet esznek a halak.
Hogy miért kell a koplalónap azt sosem értettem. Fel tud valaki homályosítani ebben? :)
Én is etetek minden nap, de azért tudom a választ. Sok halfaj hajlamos bélgyulladást kapni, ami az állat pusztulásához vezet. Ha van hetente egy koplalónap, akkor a bélrendszerük ki tud ürülni, tud pihenni, így ennek az esélyét csökkenti. Legalábbis állítólag... Szerintem ez főleg az élő/fagyasztott kaják esetén fordulhat elő, de ha jó minőségű lemezessel etetünk akkor szinte kizártnak tartom. 4 éve etetek minden nap, de még nem volt soha semmi emésztési bajuk. Hozzáteszem, hogy élő eleséget nem kapnak, fagyasztottat is csak néha.
 
Én is etetek minden nap, de azért tudom a választ. Sok halfaj hajlamos bélgyulladást kapni, ami az állat pusztulásához vezet. Ha van hetente egy koplalónap, akkor a bélrendszerük ki tud ürülni, tud pihenni, így ennek az esélyét csökkenti. Legalábbis állítólag... Szerintem ez főleg az élő/fagyasztott kaják esetén fordulhat elő, de ha jó minőségű lemezessel etetünk akkor szinte kizártnak tartom. 4 éve etetek minden nap, de még nem volt soha semmi emésztési bajuk. Hozzáteszem, hogy élő eleséget nem kapnak, fagyasztottat is csak néha.

Ilyesmire gondoltam én is viszont ha mindig módjával kapnak eleséget akkor szerintem kicsi az esély a bélgyulladásra. Nálam sem volt még ilyen baj,de én még csak egy bő egy éve halazok.
 
Az akváriumomban a petitellák, pandaharcsák és 2 algázó géb mellett amano garnélák is vannak. Azt vettem észre, hogy a tablettás eleség (JBL NovoTab) a garnéláknak is tetszik, méghozzá annyira hogy képesek odaszemtelenkedni a falatozgató halak közé és felkapják az eleséget, ezek meg csak bambán nézik...Pedig a garnéláknak is adok enni...JBL NovoPrawn-t 1 db-ot garnélánként naponta. Hogyan tudom elkerülni, hogy a garnéla elvigye az eleséget a halak elől, milyen eleséggel, esetleg módszerrel? Gondoltam jó minőségű, nem tablettás tápra (pl. Tetra ProEnergy), amely nem süllyed le egyből az aljzatra. Nem szeretném éheztetni a halaimat.... (az algázó géb egyébként fittyet sem hány a haleleségre...:).
 
Az ivadékhalakat naponta 3 alkalommal etetem. /császársügérek/ Viszont a kifejlett halak bélgyulladásra fogékonyak, a túletetést kerülni kell.
Szerintetek meddig számítanak ivadéknak a halak akiket "tömni kell" és mennyi idő múlva kell vigyázni az etetéssel?
Kor vagy méret számít amitől figyelni kell az etetésre?
Ha egy hal 6-10 évig él és 12-14 centisre nő akkor meddig tart a gyerekkor? :)
 
Nem tudjuk hozni őket az EU-ba.
Kár :( és a do!aqua-s haleledel adagoloban ti milyen tapot hasznaltok, mert en tegnap kaptam meg futartol es a red breeze-t nemigen engedi ki szoval gondolom nem akarmilyen szerkezetu tapot lehet vele adagolni?:D
 
Az elmúlt időszakban végigpróbáltam rengeteg féle száraz és fagyasztott tápot, a tapasztalataim a következők (nagy raj vörös neon, vörösorrú pontylazac, panda corik, serpák, otok és sok amano meg egy pár kakadu törpesügér):
- Aquatic Nature Tropical Energy Small: ha nagyon éhesek megeszik, de nincsenek oda érte
- JBL tápjai: detto
- Tetra tápok: mindegyikért megőrülnek, szerintem a legjobb száraz eleségek egyike
- Neptun spirulina: okés
- Hikari: talán ez a numero uno, kár, hogy a gyártótól itthon csak néhányféle eleséget lehet kapni, az oldalukon iszonyú sokféle van fent
- fagyasztottból: igazából mindegyiket imádják (cyclops, fekete és fehér szúnyoglárva, artemia, krill). A krillel kicsit megszívtam, túl nagyok a halaknak, ezért fel szoktam aprítani nekik, de ehhez nem mindig van gyomrom, mert elég büdös. :)

Milyen fagyasztott kaját javasoltok még kistestű halaknak?
 
Milyen fagyasztott kaját javasoltok még kistestű halaknak?
Én ilyennel etetek kb heti 1X úgy, hogy két félét keverek össze belőle (Nálunk "NYOLCAS" felirattal kapható):
Van benne fehér, vörös és fekete szúnyoglárva, daphnia, mysism, artémia, gömb vízibolha, és kagylóhús.
http://www.webshop link moderálva/wimg/images/product/zoosch_octet.JPG
Vörös karcsú díszmárnáim, és még néhány nyugdíjas neonom van, egyiknek sincs nagy szája. A kagylóhús nincs olyan finomra darabolva hogy egyben le tudják nyelni, de csapatmunkában megoldják, szeretik az összeset.
Szerk.: direkt csak képet akartam berakni, de ezt sem engedte a fórum motor...
 
Kigugliztam. :)

Köszi a tippet (ettől a gyártótól használok vörös ciklopszot - színkiemelős :) - és az bevált.)

Fagyasztott mikrobolháról mi a véleményetek?
 
szeretnék adni a lemezes táp mellet fagyasztott eledelt a guppiknak és neonoknak.
vettem asszem vörös szúnyoglárvát, de az nagy (10mm hosszú, majd 1mm vastag).
ennél kisebb kéne!
köszönöm előre is!
üdv!
 
szeretnék adni a lemezes táp mellet fagyasztott eledelt a guppiknak és neonoknak.
vettem asszem vörös szúnyoglárvát, de az nagy (10mm hosszú, majd 1mm vastag).
ennél kisebb kéne!
köszönöm előre is!
üdv!
Én cyclops-ot adok a galaxy-nak. Azok kb neon méretűek, szerintem bírnák a tieid is. Amióta ezt kapják, azóta fél 7-kor már kopogtatnak az üvegen. :)
 
szeretnék adni a lemezes táp mellet fagyasztott eledelt a guppiknak és neonoknak.
vettem asszem vörös szúnyoglárvát, de az nagy (10mm hosszú, majd 1mm vastag).
ennél kisebb kéne!
köszönöm előre is!
üdv!
Nálam simán ette mindkét faj.
 
Én cyclops-ot adok a galaxy-nak. Azok kb neon méretűek, szerintem bírnák a tieid is. Amióta ezt kapják, azóta fél 7-kor már kopogtatnak az üvegen. :)

jól hangzik ez a cyclops, viszont nem nagyon lehet kapni, Te hol veszed? Köszi!
 
szeretnék adni a lemezes táp mellet fagyasztott eledelt a guppiknak és neonoknak.
vettem asszem vörös szúnyoglárvát, de az nagy (10mm hosszú, majd 1mm vastag).
ennél kisebb kéne!
köszönöm előre is!
üdv!

Olvaszd fel és késsel apríts rajta. Ahol kapsz szúnyoglárvát ott ha más nem rendelésre szokott lenni. Jó nekik az artemi meg a marhaszív is.
 
jól hangzik ez a cyclops, viszont nem nagyon lehet kapni, Te hol veszed? Köszi!
Legutóbb az aquadepo-ban vettem. (Vagy 2 hónapja.)
Holnap az újpesti halodában próbálok majd venni.
A bliszteres verzió 24 adagra van osztva. Egy adag pedig 3 napra elég. Szóval 72 napra elég.
 
Legutóbb az aquadepo-ban vettem. (Vagy 2 hónapja.)
Holnap az újpesti halodában próbálok majd venni.
A bliszteres verzió 24 adagra van osztva. Egy adag pedig 3 napra elég. Szóval 72 napra elég.
Most értem vissza az újpesti halodából. Van bőven.
 
Back
Oldal tetejére