• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Szia!
Szerintem első körben próbálkozz meg a helyi állatkereskedésekben. Valószínűleg nem árulnak waltert, de ha van helyi tenyészetük, guppi vagy valami, akkor előfordulhat, hogy saját használatra van nekik. Ha ez nem jön össze, akkor megpróbálhatjuk a postázást.
Sajnos tudom, hogy nincs sehol, Győrben 6 akvabolt van, ebből 3 helyen nem árulnak élőeleséget csak fagyasztottat vagy szárítottat, a másik 3-ban tubifexet lehet kapni, sőt az egyikben még néha vörös szúnyoglárvát is (konkrétan január elején vettem egy adaggal azóta nincs). Nyáron szoktam gyűjteni fekete szúnyoglárvát a kertben öntözővíz gyűjtésére kirakott kádból, de ezen felül élőeleség gyakorlatilag nincs. Ivadékoknak szoktam keltetni artemiát,de sajnos a ramirezi frissen kelt ivadékai nem fogadták el, igaz azóta a ramikkal felhagytam egyelőre (amíg nem találok megoldást) Illetve itt jön elő a kérdés, hogy frissen kelt ramikat mivel lehetne etetni?

A walter féreg jelen pillanatban nem sürgős, de most azon vagyok, hogy leikráztassam a harcsáimat (az egyik nagyon be van ikrásodva...) illetve van 2 nőstény és 1 hím széleshátú fogaspontyom és ők is lassan ivarérettek lesznek és gondoltam az artemia mellé jól jön majd élő eleségnek. Bár mindenből szereznék be (muslinca, banánféreg, mikro) de csak szép lassan, először csak egyiket szeretném kitapasztalni a tartását illetőleg.
 
Nekem is vannak walter/banánférgeim(anno külön dobozban voltak, de ugyanolyanok, így már nem tudom, hogy melyikből maradt meg). Nincs valami módszer arra, hogy hogyan növeljük meg a "populációt"? Elég lassan szaporodnak. Igaz ma már egész sok volt a doboz oldalán, de lassan meg már ki kell cserélni a zabpelyhet.
 
Az egyik megoldás szerintem, hogy több kisebb dobozt használsz, így van idejük szaporodni. Nekem a beoltást követően elég hamar elszaporodtak.
 
Sziasztok.

Lassan jön a szabadságolásom és magára marad a nano 1 hétre.
A fauna etetését automata etető híján speciális, lassan lebomló haltáppal oldanám meg. Egy neves gyártó terméke, elvileg egyetlen tabletta 2 tucat halnak elegendő 2 hétre. Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek vannak-e már tapasztalatai hasonló, lassan lebomló eleséggel?
 
valakinek vannak-e már tapasztalatai hasonló, lassan lebomló eleséggel?
Egyszer valami ilyen kaját vettem, bedobtam és nem volt ott 5 nap múlva:hungry: , ezen kívül semmi.
Legutóbb 8 napra hagytam itthon az akit full kaja nélkül, senkinek semmi baja nem volt mikor visszajöttem.
 
Régebben, mikor még jártunk nyaralni, akkor minden évben simán ott hagytam az akváriumot 2 hétre és senkinek sem lett semmi baja.
Mindenki túlélte a nyaralást, csak nekünk lett kevesebb a pénzünk. :(
 
Sziasztok! Valaki probalkozott mar csalan levelet etetni? Van valakinek tapasztalata? Hasznalom egy idjee, csak kivancsi vagyok h milyen modszerek vannak az enyemen kivul....


Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Ki milyen fagyasztott kaját ajánl? Pl. szúnyoglárva közül melyiket inkább? Vörös, fekete, fehér? Van köztük különbség? Melyik a jobb, rosszabb? Előnye hátránya vmelyiknek? Vhol már mintha olvastam volna, hogy nem szabad túl sok vörös szúnyoglárvát adni. Ez a vörössége miatt :D vagy eleve a szúnyoglárvát nem szabad sokat? Szúnyoglárván kívül mi a jó még ezeknek a halaknak? Vízibolha?
Lazacaim vannak (serpa,petitella) meg pár db platty,molly.
Köszi előre is!
 
Szia Komló!
Én vöröset ritkán adok de akkor is keveset pengével még kicsit vágok rajta..
Nekem is lazacaim vannak inkább csak azokat tartok Lángvörös, Amanda. Amit imádnak fagyasztott cyclops aztán artemia és mysis is jó nekik..
(amúgy üdv itt is nekem postáztál növényeket)
 
Szia Komló!
Én vöröset ritkán adok de akkor is keveset pengével még kicsit vágok rajta..
Nekem is lazacaim vannak inkább csak azokat tartok Lángvörös, Amanda. Amit imádnak fagyasztott cyclops aztán artemia és mysis is jó nekik..
(amúgy üdv itt is nekem postáztál növényeket)
Hoppá! Kicsi a világ :) Köszi az infót!
 
Szia! a szunyoglarva a magas kitin tartalma miatt nem ajanlott, de ha hozza vannak szoktatva nem okoz gondot... Erdemes etetni szunyoglarvat, a feher kevesbe terheli meg a belrendszeruket. Probald a cyklopst meg az artemiat. A vizibolhanak alacsony a tapanyagtartalma... De ha szaraz kajat is etetsz akkor ez a ketto boven eleg... Ha eddig nem adtad érdemes lassan szoktatni hozza oket, aztan mehetsz akar addig hogy csak heti egyszer etetsz szarazzal...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
majdnem szinte csak fagyasztott kaját adok. heti egyszer vagy kétheti egyszer - ahogy eszembe jut - adok szárazat nekik, és néha van egy koplaló nap is.
viszont sokféle fagyim van, úgyhogy heti egyszer kapják csak ugyanazt.
van vörös, fehér, fekete szúnyoglárva, artemia, cyclops, tubi, homár ikra, rotatoria. utóbbi ritkán kerül bevetésre, mert iszonyú pici. a többi közül a cyclops és a homár ikra nagyon megy, a vörös szúnyog is. artemiára is rárabolnak rendesen, de azzal csócsálniuk kell mert elég nagy.
a tubira viszont alig kapnak rá, a fehér szúnyogot is finnyázzák.
 
Tubit nem probaltam... Rotatoria meg homarikra nincs felem... Helyette a krillt hasznalom... Ez kimaradt az elobb :)

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
a krillek nekem nem jók, a páncéljuk miatt a galaxyk nehezen bánnának el vele.
az biztos, hogy tubit nem veszek többet. az üvegálca alatt is eléggé inog a talaj.
 
En se surun adom, nem is szeretik igazan... De neha belefer... Én is megeszem a fozeleket... :)

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
maradt régi akiból még pár citromlazacom, melléjük fog kerülni ekfoltos razbóra csapat illetve egy kakudsügér család.
fagyasztott ciklopsz mellett adhatok nekik száraz porított tápot (ebből is maradt még bőven), illetve a citromlazacoknak is jó a ciklopsz?
 
A fagyasztott kaja jó szinte mindenkinek. A szúnyoglárvával lehet gondod ha érzékeny a gyomruk. A mûkaja meg mûkaja. Ha van, add nekik nyugodtan. Én csak fagyival etetek... :)
 
Back
Oldal tetejére