• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Szia Jeti!

Horgászni szoktak rá gilisztával egyszerűbb pecások (pergetve, legyezve ildomos).

A gilinyót elég olcsón létre lehet hozni egy kerti komposztálóban.

Kíváncsian várom a fejleményeket!

A.ttila
 
inadsz said:
Jeti said:
Sziasztok!
Pisztrángot szeretnék tenyészteni kis, kerti öko üvegházban lévő medencében.
A pisztráng, házilag előállítható, olcsó étrendjével kapcsolatosan tud-e valaki közületek ötleteket adni?
Előre is köszi!
Üdv: Jeti

:wtf:
Hát sok sikert, remélem sikerül.

Itt most nem a szobai akváriumról van szó, hanem, hogy egye drágább az élet és, amit mink magunk tudunk előállítani, az, csak jó lehet.
Érdemes tanulni belőle: http://index.hu/video/2012/01/05/akvaponia/
 
Szerintetek melyek a legjobb haltápok? Panzi tápokról mi a véleményetek?

Anélkül, hogy bármilyen márkát nevesítenék azért különbséget tehetünk általános haltápok és prémium haltápok között.
A kettő összetételben különbözik emiatt az árképzés is más. Amit nagytételben multiknak szórnak szét (panzi) az nem ugyanaz, mint pl a Hikari amit eleve más felfogásban terveztett a gyártó. Akkor már inkább a Tetra lemezesét venném ami a kettő között van.

De ott vannak a specializált haltápok is fenéklakóknak, ivadékhalaknak stb. Valaki a száraz tápokban hisz (granulátum, lemezes, porított), valaki a fagyikaját részesíti előnyben, valaki élőeleséget ad. Mi a boltban is tucatnyi terméket használunk a halakhoz garnikhoz általában.

Amit használunk jelenleg: Cyclop-eeze, ADA AP sorozat, Hikari, fagyikaja - ezek mennek a halacsoknak, nano halaknak stb.
garnélák rákokhoz: EbitaBreed sorozat, Mosura sorozat, ADA - a legtöbb préselt lemezes, de planktont, bébieleséget kapnak a kicsik vagy az algázó garnélák
 
És ilyen általános tápok, mint ami nálatok is van Tetra lemezes vagy granulált, elég ha ezeket adagolunk a halaknak vagy emellett kell még szúnyoglárva, tubifex, daphnia vagy ezekben ilyenek is vannak?
A Tetra Pro Colour mellé kell adni sima Tetra Pro-t is?
 
Az mondjuk jó tápkombináció lenne: Tetra min junior granulátum, Tetra Pro Colour, a fenéklakóknak pedig Tetra Wafer? Ez így jó vagy adjak még mellé vmit?
 
És ilyen általános tápok, mint ami nálatok is van Tetra lemezes vagy granulált, elég ha ezeket adagolunk a halaknak vagy emellett kell még szúnyoglárva, tubifex, daphnia vagy ezekben ilyenek is vannak?
A Tetra Pro Colour mellé kell adni sima Tetra Pro-t is?

Tetra Pro color-t évekig használtam önmagában ékfoltosok, torokátum, stb mellé. Jól működött. Amikor kis halak voltak kézzel összemorzsoltam nekik a lemezeket.
 
Érdemes több kombinációt is kipróbálni,nem kell megragadni az 1. verziónál!Én például etetek élővel is,nem csak szárazzal és úgy látom,hogy a halak,mind kinézetre,mind egészségre jobbak,mint mikor csak szárazat kaptak,de ez szubjektív!Érdemes esetleg fagyasztottakat is kipróbálni,az eredményt pedig látni fogod a halaidon,hogy melyik jön be nekik a leginkább,akár variálni is érdemes őket.Persze lehet csak száraz tápokkal is etetni,sok embernek így is jól érzik magukat és szaporodnak a halak.Több járható út is van,azt kell megtalálnod,ami a halaidnak és Neked a legjobb és kézenfekvő!
 
És akkor nem beszéltünk még a saját haltáp készítésről.... mivel a fórumon elég sok a DIY ez sem olyan bonyolult dolog.
 
Hogy a varázslatos iskolabusz szavaival éljek:ideje kockáztatni,ideje tévedni és maszatosnak lenni!:LOL::ROFLMAO:
 
Szerintetek melyek a legjobb haltápok? Panzi tápokról mi a véleményetek?
Én használok Panzi lemezest is meg Tubifexet is és mindkettővel meg vagyok elégedve. A halak eszik rendesen és szépen fejlődnek is. Ezen kívül használok még még vörös szúnyoglárvát is, de az nem Panzi.
 
Csak azért kérdeztem, mert én is elégedett vagyok a Panzival, csak kíváncsi voltam más is használ-e ilyet.
 
Csúnya dolog egy márkáról rosszat mondani, de a Panzi szerintem nem valami jó cucc. Eleve a cég a liofilizált kajákra van ráállva, amik ma már egyáltalán nem számítanak ideális eleségnek. Az akvarisztika hőskorában, amikor még a napon szárított volt a legkönnyebben elérhető tartós kaja, a liofilizáció nagyon fejlett eljárásnak számított és hatalmas minőségi ugrást jelentett. Ma viszont már messze elmarad a jobb gyári kaják és a fagyasztott minősége mellett. A gyári tápjaik meg tele vannak festékanyaggal, bizonyítja ezt, hogy nem csak egyszerűen élénk kaják, de kék is van a színkavalkádban, ami soha nem természetes egy eleségnél. Az, hogy a halak mennyire szívesen fogyasztanak valamit, nem jelent semmit a minőségére nézve. Gondoljunk bele, egy kisgyerek is inkább chipset meg csokit választana bármilyen egészséges kaja helyett.

A növények viszont biztosan szépen fejlődnek tőle, mert a panzi szemcsésben makro és mikroelemek vannak :D

Amikor még ifjú voltam és bohó, én is az aquafood termékeivel etettem, mert csak ezek voltak a legközelebbi kis halasnál és amúgy sem volt másra pénzem. Éltek akkor is a halak, meg szaporodtak is, de azért ma már nem adok ilyesmit a jószágoknak. Eleve nem tartom jónak a száraz eleségek kizárólagos etetését, mivel ezek állaga mindenestül természetellenes a halak számára (vízben élnek, vagy mi). Érzékenyebb gyomrú halaknál ez problémákat is okozhat. Ezen kívül a friss és fagyasztott eleségekben vannak olyan sérülékeny vegyületek (enzimek, vitaminok), amik a szárítás során már nem őrződnek meg, legyen az bármennyire is gondos. És akármennyire is igyekeznek utólag pótolni a vitaminokat, a természet adta eredendő változatossággal semmiféle eljárás nem veheti fel a versenyt.
 
Én tetramin juniort-t kevertem össze cyclop-eeze-vel. Jópár évre elegendő lesz :D
De nagyon szép színt ad a galaxyknak, a kéksávosoknak és a red cherryknek is.
 
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek! Halkajákat próbálgattam, neonhalak, hengeli razbórák, plattik, corydorasok és algaevők között.
Azt tapasztaltam (érdekes), hogy a halak a Panzi tápokat fogyasztották a leginkább. Próbáltam Sera és Tetra tápokat is a Panzi mellett, de a halaknak valamiért az utóbbi jött be leginkább.
Minden nap mással etettem és így láttam a különbséget.
Egyébként régóta használok Panzi tápokat, rágcsálóknak is egyébként és a halaim mindig szépek, mozgékonyak, egészségesek.
Szerintem, ha annyira rossz táp lenne a Panzi, hosszú távon biztosan problémáim lenne a halak egészségi állapotával, kinézetével.
Engem meggyőzött, továbbra is maradok Panzi tápoknál, amíg a halaknak más nem jön be jobban :D
 
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek! Halkajákat próbálgattam, neonhalak, hengeli razbórák, plattik, corydorasok és algaevők között.
Azt tapasztaltam (érdekes), hogy a halak a Panzi tápokat fogyasztották a leginkább. Próbáltam Sera és Tetra tápokat is a Panzi mellett, de a halaknak valamiért az utóbbi jött be leginkább.
Minden nap mással etettem és így láttam a különbséget.
Egyébként régóta használok Panzi tápokat, rágcsálóknak is egyébként és a halaim mindig szépek, mozgékonyak, egészségesek.
Szerintem, ha annyira rossz táp lenne a Panzi, hosszú távon biztosan problémáim lenne a halak egészségi állapotával, kinézetével.
Engem meggyőzött, továbbra is maradok Panzi tápoknál, amíg a halaknak más nem jön be jobban :D

Ha működik, ámen. De azért Moszat fenti írásából idéznék egy mondatot, amiben sok igazság van:

Az, hogy a halak mennyire szívesen fogyasztanak valamit, nem jelent semmit a minőségére nézve. Gondoljunk bele, egy kisgyerek is inkább chipset meg csokit választana bármilyen egészséges kaja helyett.

Sosem nézzük a cimkéket, a tartalmat, az ésszerűségi beker költségeket. De miért tennénk, ha az emberi kajáknál sem nézzük? És ebből nagyon sok cég, nagyon jól megél.

Ha elégedett vagy vele az egy más dolog.
 
Én régebben mindig valamilyen olcsó táppal etettem. Aztán kaptam egy kis adag promó Do!aqua tápot.
Megvesznek érte a halak:) és tényleg nem kamu, de a színük is sokkal élénkebb lett.
Ezután nem nagyon kellett rábeszélni egy egész dobozra;)

A jövőben biztosan mellőzni fogom az olcsó termékeket, mivel ez annyira csekély költség és a halak egészsége megér ennyit.
Mielőtt belém kötne valaki - ez csak egy vélemény.
 
Back
Oldal tetejére