• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Lehet, hogy rossz helyre írok, de kíváncsi lennék hogy az amanda lazacaim miért egész nap (legalabbis amikor latom oket este hattol tizig) a szuro alatt bandaznak egy csoportban? Félősek, esetleg erős nekik az áramlat?
Már három hete megvannak.
Nálam a Galaxy razbórák csináltak ilyet, elég sokáig. Mára már bátrabbak. Én azt vettem észre, ha be vannak rezelve, kicsit ki is fakulnak [emoji16]
A páncélos harcsáim még félősebbek, azokat nézni se lehet, csak messziről [emoji5]
Az otokat meg akár bottal is böködhetem... [emoji16]
 
Üdv.

Csináltunk a tekinknek vitaminbombát: saláta, sertés hús, máj, fagyasztott viaszlazac turmixolva, zselatinnal keményítve, lefagyasztva. A drága teknős cseszik megenni. Egy nagyon kis kostolót adtam a halaknak, ők viszont falják. Szerintetek okozhat bármi problémát vagy mehet a halaknak házi fagyasztott kajaként?

Simán mehet, de csak ritkán (heti 1-2x) mert hatalmas adag fehérje van benne. Én nagyon sok DIY kaját csinálok, halnak, garninak egyaránt, teljesen jó ez az irány, sokkal tartalmasabbak, mint a gyári izék :) Arra tényleg vigyázz, hogy ne maradjon maradék, ami lehullik, vagy beszívja a szűrő, stb., mert a sok fehérje okozhat némi gondot (planária, alga).
 
Simán mehet, de csak ritkán (heti 1-2x) mert hatalmas adag fehérje van benne. Én nagyon sok DIY kaját csinálok, halnak, garninak egyaránt, teljesen jó ez az irány, sokkal tartalmasabbak, mint a gyári izék :) Arra tényleg vigyázz, hogy ne maradjon maradék, ami lehullik, vagy beszívja a szűrő, stb., mert a sok fehérje okozhat némi gondot (planária, alga).
Oké, köszi a választ. Akkor kis adagokban megkapják. Maradéktól a disznó amanok ,páncélosok és rengeteg rc miatt nem tartok.
 
sziasztok

ha túletetem a zöld neonhalakat, attól bepirosodhatnak? 1 tiszta piros lett, 2 halványan.

eddig naponta etettem, most átálltam 2 napos periódusra.
 
Szervusztok!
Sok évtized óta, ez lesz az első nyaralásom, amikor itthon hagyok egy akváriumnyi éhes halat. Még van egy hónapon addig, de szeretnék rá felkészülni.
Etetőgépet nem akarnék venni azért az egy hétért, ezért vettem egy JBL "Hétvégi eledelt". Gondoltam kipróbálom, mert most még látom, hogy mi történik vele, és közbetudok avatkozni, ha kell.
Nos, ezt látom:
Két napja belógattam a szállodai miniszappanra emlékeztető fehér téglatestet. 1-2 eltévedt garnéla unottan eszegeti néha, (nem csak nekik szántam). A halak rá se hederítenek. Tegnap direkt nem adtam nekik semmi mást, hátha ráfanyalodnak, de semmi... A téglatest még mindig ugyan akkora, mint amikor belógattam. Szóval nem fogy.
Állítólag a halak 1 hétig is kibírják kaja nélkül, de azért ezt nem szívesen próbálnám ki.
Van valami javaslatotok, hogy mit csináljak, mit adjak nekik?
Előre is köszönöm.
 
Szervusztok!
Sok évtized óta, ez lesz az első nyaralásom, amikor itthon hagyok egy akváriumnyi éhes halat. Még van egy hónapon addig, de szeretnék rá felkészülni.
Etetőgépet nem akarnék venni azért az egy hétért, ezért vettem egy JBL "Hétvégi eledelt". Gondoltam kipróbálom, mert most még látom, hogy mi történik vele, és közbetudok avatkozni, ha kell.
Nos, ezt látom:
Két napja belógattam a szállodai miniszappanra emlékeztető fehér téglatestet. 1-2 eltévedt garnéla unottan eszegeti néha, (nem csak nekik szántam). A halak rá se hederítenek. Tegnap direkt nem adtam nekik semmi mást, hátha ráfanyalodnak, de semmi... A téglatest még mindig ugyan akkora, mint amikor belógattam. Szóval nem fogy.
Állítólag a halak 1 hétig is kibírják kaja nélkül, de azért ezt nem szívesen próbálnám ki.
Van valami javaslatotok, hogy mit csináljak, mit adjak nekik?
Előre is köszönöm.

10 napra is hagytam már kaja nélkül. Nem történt semmi. De dobhatsz be főtt répát- kukoricát- borsót- stb. Ezekket nálam napokig szokták csipegetni. (A borsót és a kukoricát ki szoktam nyomkodni a héjából,mert azt nem tudják szétszedni. )


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
10 napra is hagytam már kaja nélkül. Nem történt semmi. De dobhatsz be főtt répát- kukoricát- borsót- stb. Ezekket nálam napokig szokták csipegetni. (A borsót és a kukoricát ki szoktam nyomkodni a héjából,mert azt nem tudják szétszedni. )


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszönöm a válaszod, ...de ezeket inkább a garnélák fogyasztják szerintem. Azok miatt nem aggódok annyira (nem olyan különlegesek, mint a tiéd, csak reed cherry, meg sakura). A kérdés inkább a halak etetésére vonatkozott volna: ékfoltos razbóra, neon, Oto. Ezek nem eszik a zöldséget (esetleg az Oto-k, de eddig csak a sóskát ették, mást nem). A razbórák pl. egyáltalán nem esznek a talajról (a neonok még csak-csak).
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a válaszod, ...de ezeket inkább a garnélák fogyasztják szerintem. Azok miatt nem aggódok annyira (nem olyan különlegesek, mint a tiéd, csak reed cherry, meg sakura). A kérdés inkább a halak etetésére vonatkozott volna: ékfoltos razbóra, neon, Oto. Ezek nem eszik a zöldséget (esetleg az Oto-k, de eddig csak a sóskát ették, mást nem). A razbórák pl. egyáltalán nem esznek a talajról (a neonok még csak-csak).
Nekem ne mondja meg egy hal hogy nem eszik franciasaláta zöldségkeveréket. Ha az van asztalon akkor az van :D Nálam mindenki megszik mindent. Mikor garnélákkal voltak a halak ott jöttem rá, mert a garnéláknak dobtam be és a naggyát mindig a halak csipkedték el. Lehet egyből nem megy rá, de másnap már lehet megkivánja és elkezdi csipkedni. Mindig benthagytam míg el nem fogy. max 5-6 nap után ha még láttam itt ott, akkor azt kicsipeszeltem, hogy ne rohadjon.
 
Nekem ne mondja meg egy hal hogy nem eszik franciasaláta zöldségkeveréket. Ha az van asztalon akkor az van :D
Eddig nem értettem, miért vannak a garnéláid csíkos ruhában... ? De már tudom! Egy ilyen zárt helyen kell is a szigor, a fegyelem, nehogy elkanászodjanak! :ROFLMAO:

Várok még 1-2 napig, hogy mi lesz a "JBL tégla" sorsa. Hátha megemberelik magukat, és megkostolják! Ha nem, elslattyogok egy etetőért (bár, nagyon nem szeretnék venni...). :bear:
... olyan bánatosan néznek... Ahogy közelítek az akvá-hoz, csak úgy pislognak rám... :unsure:
 
Utoljára módosított:
Üdv.

Csináltunk a tekinknek vitaminbombát: saláta, sertés hús, máj, fagyasztott viaszlazac turmixolva, zselatinnal keményítve, lefagyasztva. A drága teknős cseszik megenni. Egy nagyon kis kostolót adtam a halaknak, ők viszont falják. Szerintetek okozhat bármi problémát vagy mehet a halaknak házi fagyasztott kajaként?

Saláta: ha saját, vegyszermentes helyről van - OK (helyette a csalán is jó)
Sertés hús: teknősnek soha ne adj semmiféle sertés húst! Nagyon magas a zsírtartalma, amit nem tudnak (jól) megemészteni. Feleslegesen terheli a szervezetét. Ugyanez vonatkozik a belsőségesekre. HELYETTE: kitűnő a marhaszív és marhamáj. Előkészítésnél le kell mosni róluk a vért és minden(!) hártyát, zsírt levágni. Hentesnél lehet kérni, általában (tapasztalataim szerint) csak rendelésre.
Viaszlazac: OK. Szerencsére sok nagyáruházban kapni fagyasztott kagylót, polipot, vegyes tengeri állatokból mixet. Javaslom kipróbálásra (reklám: a METRO-s kagylóért megőrültek a teknősök nálam).
Érdemes beletenni hínárt is pl. Elodea - illetve ha van sok zöld fonálalga - beleturmixolni.
Vitaminnal és kalciummal fontos kiegészíteni! Amiről sokan megfeledkeznek: apró szemcseméretű, alaposan átmosott sóderrel meg lehet hinteni már a tálcában. Ettől könnyebben süllyed, és a teknősök emésztéséhez jól jönnek (ha nem kell neki, úgyis kitúrja belőle).
Elkészítés: e.bay-ről érdemes venni műanyag jégkockaformát. Én 90db-ost 400Ft-ért kaptam. Ebben célszerű a zselatinos keveréket fagyasztani, mert csak 1-1 kockát kipattintasz és etethető.
 
A draga kis gyermekem minden fele tucskot-bpgarat osszeszed, tobbek kozott a minap egy vizibolhat hozott egy fel vodor vizben. Erdeklodom, mi tortenik, ha beleteszem az akvariumba, akar eleseg gyanant, akar ki tudja milyen celzattal? Van mar ilyen tapasztalat? Kifejlett peldanyrol van szo.

Elore is koszi a valaszokat :)
 
A draga kis gyermekem minden fele tucskot-bpgarat osszeszed, tobbek kozott a minap egy vizibolhat hozott egy fel vodor vizben. Erdeklodom, mi tortenik, ha beleteszem az akvariumba, akar eleseg gyanant, akar ki tudja milyen celzattal? Van mar ilyen tapasztalat? Kifejlett peldanyrol van szo.

Elore is koszi a valaszokat :)
Hát ne lepődj meg, ha megeszik a halak...:)
 
Sziasztok! Nano halamn vannak (Hengeli, Galaxy, Amanda). Dennerle nano tápot kapnak alapból, ezen kívül egy héten egyszer fagyasztott Cyclopsot, és egy másik nap vágott fagyasztott vörös szúnyoglárvát. Nagyon sok helyen olvastam, hogy mennyire jó a cyclops és mennyire szeretik. Nálam nem. Direkt figyelem őket és csak azt látom, hogy bekapja de már köpi is ki, bármelyik halat nézem :(. Még a szúnyoglárva csak-csak bejön nekik, de legjobban akkor is a szárazkajától indulnak be. Szeretném változatosabban etetni őket és örömet okozni nekik a finom kajákkal. Mit tanácsoltok?
 
Sziasztok! Neonjaim kicsit meghíztak. A vizsgálatok alapján semmilyen baktérium gomba vagy vírus nincs a vízben. Az akvárium jól be van járat a. A halak semmilyen különös tünetet nem mutatnak csak nagy a hasuk. Mit adjak nekik hogy lefogyjanak? Eddig száraz jbl tápot kaptak és vörös szúnyog lárvát? Van e kifelyezetten diétás eleség vagy koplatatni kell őket?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
 
Ohh. Köszi már azthittem hogy mégis betegek. Akkor kevesebet kapnak.

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
A halak is olyanok, mint az emberek, vagy bármely más élőlény: különböző testalkat, méret, súly.
Az én halaim között is van mindhárom típusból. Az egyik neon olyan mintha anorexiás lenne, a másik inkább hasonlít egy gömbhalra, mint neonra. ...és mindegyik több, mint egy éve él velem, békességben, tehát feltételezem, hogy nem (különösebben) betegek.
Kérdésedre válaszolva: ahogy @Etele is írta: etess kevesebbet, ritkábban!
 
Sziasztok.
Gondoltam megosztom és talán kicsi reklámot is csinálok :D
A második családom tagjai 18db espei (ebből pár hengeli) razbóra és 4db vörösneon (sajnos az ő számuk leredukálódott, párnak sikerült megszöknie a víz fogságából). Lemezes haltápokkal etetek leginkább, pár hónapja vettem GA-ból az eheim haltápjából a trópusi halak számára változatból, gondoltam jó a változatosság a többi közé.
Egyszerűen hihetetlen hogy mennyire rákaptak, egész addig jó kedvűen és kapkodva ették a dennerle color booster és complete flakes kaját, mióta az eheim kaját kapják, annyira nem akarják megenni a dennerle kajáit. Próbálom vegyesen adni nekik, naponta este kapnak enni mindig, de ez valami hihetetlen mennyire rákaptak, finnyásak lettek :D Aki úgy érzi, hogy nem igen esznek a halai az simán kipróbálhatja, az ára is nagyon kedvező, sokáig elég. Ha lejut a talajra, az amanok is rárepülnek, el sem engedik, sőt ma épp háborút vívtak egy kis darabkáért :) Nagyobb darabokat össze nyomkodom, mert amúgy pocsékolnak és elengedik a talajra ami nem fér a szájukba, bár tényleg megeszik a garnélák egyből szóval nem feltétlen rossz, de ne terhelje feleslegesen a vizet, így azt azért meg kell tenni hogy újjal picit lemorzsolni.
 
Szia!
Nekem sincsenek régóta amandáim, de nálam akkor szoktak hasonlót csinálni amikor valamit matatok az akvában, pl. takarítok. Tehát az ijedtségtől is csinálhatnak ilyet.
köszi a választ utólag is. azóta nem jöttem rá, de közben már jobb helyre kerültek nagyobb aksiba :)
 
Back
Oldal tetejére