• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak és garnélák tárolása akváriumba kerülés előtt

cheetah

VIP kertész
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha veszek mondjuk halasnál halat, vagy garnélát mennyi ideig vannak el probléma nélkül a kapott zacsiban?
Tegyük fel, hogy reggel 8kor tudom megvenni őket és csak 16 óra felé tudom elkezdeni őket az akváriumhoz szokatni. A köztes idő nagy részében klimatizált árnyékos (nem sötét) helyen tudnám tárolni őket. (Munkahelyen az asztalon :))

Van esélyem vagy nincs arra, hogy gond nélkül megmaradjanak?

Milyen lehetőségeim vannak és ha igen, akkor hogy?
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha veszek mondjuk halasnál halat, vagy garnélát mennyi ideig vannak el probléma nélkül a kapott zacsiban?
Tegyük fel, hogy reggel 8kor tudom megvenni őket és csak 16 óra felé tudom elkezdeni őket az akváriumhoz szokatni. A köztes idő nagy részében klimatizált árnyékos (nem sötét) helyen tudnám tárolni őket. (Munkahelyen az asztalon :))

Van esélyem vagy nincs arra, hogy gond nélkül megmaradjanak?

Milyen lehetőségeim vannak és ha igen, akkor hogy?
Szerintem nem lesz gond, simán kibírja a garnéla és bármilyen hal is, ha olyan helyre teszed amit leírtál!;)
Vannak olyan helyek ahol még nagynyomású palackokból nyomnak a zacsiba tiszta oxigént, na az a tuti!!
 
Igazából a zacsit is ki tudom nyitni néha, feltéve, ha ezzel segítek nekik. Mit gondoltok?
Akár egész napra, legfeljebb szállítás előtt csukom csak be :)
 
Hát,elméleti szinten,ha nem tolnak bele palackból oxigén,akkor nem feltétlenül kellene minden hal bírja.
Nagyon sok példát láttam már rá,hogy még többet is kibírtak + oxigén nélkül..szóval meg lehet próbálni.
Esetleg ha van egy kis teljesítményű légpumpád,vagy egy állítható..akkor lehet,biztosabb lenne egy pici porlasztóval nyomatni bele óvatosan,ha ez megoldható.
Az,hogy a zacsit néha kinyitod, elvileg nem segít sokat,inkább a harcsáknak.
 
Ez nem lehet gond,ahol van konnektor.
Én vinnék egy vödröt és egy levegőztetőt.Így 100% nem lesz bajuk.
Én csináltam már ilyet,8-kor megvettem,mindjárt a vödörbe rakták.
Egész nap levegőztettem nekik,késő délután utaztam haza.
Az út 1 óra volt.
 
Garnéláknál nem lehet gond. De ott is kitaláltak ugye mindenféle légző zacsit (Kordon) ilyen esetre, ami kiengedi a CO2-t a zacsiból és átengedi az oxigént.

Halacsokat azért főleg ha sokan vannak vagy nagyobbak nem illig sokáig zacskóztatni.
 
Köszönöm mindenkinek a választ. Megprobálok a leghelyesebb módon eljárni.

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Nekem van egy nagyon csúnya sztorim ,de nem megyek bele :D a tapasztalatom szerint egy villásfarkú kalászhal egy zacsiban bekötve egy viszonylag hűvös fotelben elvisel 12 órát és utána sem panaszkodik :D
 
Jelentem a garnélák átvészelték a megpróbáltatásokat.
Amanok rendben vedlenek
A sakurák közül 2 eltünt berakás után. 1-et tegnap találtam meg a szűrőben takarítás közben. 1-et a fb-on kerestetek (most ez a divat). :)
Halak ma kerülnek bele, de csak kb 1 órát kell utazással tölteniük. Utána beszoktatás és lubickolás következik :)
 
Sziasztok! Milyen körülmények között lehet szállítani halakat ~100 km távolságra (kb. 2 óra). Mekkora és milyen edénybe lehet tenni őket átmenetileg? Köszönök minden tanácsot!
 
Sziasztok! Milyen körülmények között lehet szállítani halakat ~100 km távolságra (kb. 2 óra). Mekkora és milyen edénybe lehet tenni őket átmenetileg? Köszönök minden tanácsot!

Két órát simán kibírnak egy halas zacskóban is O2-vel felfújva. Azt szokták mondani, hogy minél nagyobb az edény annál jobb.
 
Kérdésem nem utaztatással, de tárolással kapcsolatos. A fórumot elolvasgatva arra az elhatározásra jutottam hogy csinalok egy resetet a mostani halas akimban, s átalakítom egy kicsit növénybarátosabbá, amint összeszedem a hozzávalókat. Lényeg h nincs csak egy 5 literes kis akvárium amiben gondolom ellesznek a halak, a szűrőt is átpakolom a bacik miatt, s legalább a fele vizet meg akarom tartani belőle. Namost ha mindent kitakaritottam s ujraberendeztem, feltöltöttem, mehetnek bele vissza egyből a halak, nem lesz bajuk?
 
Talajtól függ, de én azért várnék 2 napot és addig 2x cserélnék vizet a nagyon.
 
Back
Oldal tetejére