• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok... szeretnék segítséget kérni a kis haluicim gyógyításában... szerintem a betta okozta neki... de hogyan is álljak neki meg gyógyítani. Ebben szeretném a segítségeteket kérni...upload_2017-2-9_19-17-49.jpeg
 
Sziasztok... szeretnék segítséget kérni a kis haluicim gyógyításában... szerintem a betta okozta neki... de hogyan is álljak neki meg gyógyítani. Ebben szeretném a segítségeteket kérni...View attachment 25756
Szia. Sajna ennek csak egy lehetősége van, ha életben marad. Külön vízbe tenném egy fertőtlenítő fürdővel, és minden képen külön a többitől. Esetleg még javíthat a helyzeten egy kisebb gyógyuló helyen tartani ahonnan könnyen ki tudod venni és naponta betadinnal kezelni. A szövethiány sajnos nagyon lassan épül fel mivel vízben van. Az efféle sebek hajlamosak a gombásodásra (szőrösödésre) amit napi szinten el kell távolítani az életképes szövetig. :(
Kívánom, hogy javulást tapasztalj...
 
Szia. Sajna ennek csak egy lehetősége van, ha életben marad. Külön vízbe tenném egy fertőtlenítő fürdővel, és minden képen külön a többitől. Esetleg még javíthat a helyzeten egy kisebb gyógyuló helyen tartani ahonnan könnyen ki tudod venni és naponta betadinnal kezelni. A szövethiány sajnos nagyon lassan épül fel mivel vízben van. Az efféle sebek hajlamosak a gombásodásra (szőrösödésre) amit napi szinten el kell távolítani az életképes szövetig. :(
Kívánom, hogy javulást tapasztalj...
Köszönöm szépen.. :( majd meglátjuk..
 
Sziasztok!
Egy hete vettem 2 remirezit. Már kezdetektől nem nagyon ettek, vagyis ettek, de utána 1-10 másodperccel kiköpték a kaját kicsit megrágva.
Nem nagyon aktívak, de nem is mondanám, hogy bágyadtak. Ürülékük furcsa volt, nagyobb, vastagabb, és nem vált le rögtön. Az elmúlt pár napban nem is láttam már, hogy lenne.
Hím raminak tegnap óta elég jelentősen kidülledt mindkét szeme. Pikkelyek viszont rendben, de a hímnek elég vastagon felnyílt a bőre a homlokán. A tünetek egy rész illik a hasvízkórra, de nincsenek fölfúvódva.
Most tudtam szerezni egy másik akváriumot, átraktam őket, és raktam a vizükbe a sera baktopurt.
Baktopurt hűtőben kell tartani egyébként?
Rakjak Baktopurt a rendes akváriumba is, habár a többi halon nincs tünet, de megelőzésképpen?
Előre is köszönöm!
ui: tudom karanténakvárium, most már van:(
 
Sziasztok!
Egy hete vettem 2 remirezit. Már kezdetektől nem nagyon ettek, vagyis ettek, de utána 1-10 másodperccel kiköpték a kaját kicsit megrágva.
Nem nagyon aktívak, de nem is mondanám, hogy bágyadtak. Ürülékük furcsa volt, nagyobb, vastagabb, és nem vált le rögtön. Az elmúlt pár napban nem is láttam már, hogy lenne.
Hím raminak tegnap óta elég jelentősen kidülledt mindkét szeme. Pikkelyek viszont rendben, de a hímnek elég vastagon felnyílt a bőre a homlokán. A tünetek egy rész illik a hasvízkórra, de nincsenek fölfúvódva.
Most tudtam szerezni egy másik akváriumot, átraktam őket, és raktam a vizükbe a sera baktopurt.
Baktopurt hűtőben kell tartani egyébként?
Rakjak Baktopurt a rendes akváriumba is, habár a többi halon nincs tünet, de megelőzésképpen?
Előre is köszönöm!
ui: tudom karanténakvárium, most már van:(
Helyzetjelentés: Hím rami eltávozott, nőstény jobban lett, többi halon nincs tünet. Lassan megy vissza a megmaradt egy rami is a rendes akváriumba.
 
Üdv.
Még vmikor február végén vettem 3 Páncélosharcsát. Az egyikük fejletlenebb volt a többinél,sokkal kisebb.
Ma azt vettem észre,hogy az aljzaton fekszik(milyen meglepő egy páncélostól) és mindig oldalra akar dőlni. Kiszedtem,mert azt hittem beteg. A karantén akváriumban nézem és hiányzik az egyik mellúszója bal oldalt,az egész. Fogalmam sincs mi okozhatta,de nincs neki. Sebet nem látok rajta,úszkál,eszeget.
Rokkant lett. Hallott már valaki ilyenről? Ha nem betegség okozta rakjam vissza a többihez?
 
Üdv.
Még vmikor február végén vettem 3 Páncélosharcsát. Az egyikük fejletlenebb volt a többinél,sokkal kisebb.
Ma azt vettem észre,hogy az aljzaton fekszik(milyen meglepő egy páncélostól) és mindig oldalra akar dőlni. Kiszedtem,mert azt hittem beteg. A karantén akváriumban nézem és hiányzik az egyik mellúszója bal oldalt,az egész. Fogalmam sincs mi okozhatta,de nincs neki. Sebet nem látok rajta,úszkál,eszeget.
Rokkant lett. Hallott már valaki ilyenről? Ha nem betegség okozta rakjam vissza a többihez?
Lehet valami beltenyészeti probléma.
 
Egy darabig megfigyelem,amikor biztos leszek abban,hogy nem beteg,akkor visszateszem a többiekhez. Meglátom hogy boldogul. Mindenesetre fürgén úszkál.
 
Én is most vettem észre, hogy az egyik oto egyik mellúszója kicsit sérült. Vagy már ilyen volt... De zavarni láthatólag nem zavarja...
 
most volt vízcsere...
tettem bele 5 ml nitrivecet, ami kb az betöltött víz mennyiségének megfelelő...

Találtam egy régi képet, itt már talán látszik hogy valami nincs rendben azzal az úszóval.

kép

Bár elég rossz a kép.
 
Elmúlt a szőrös folt, de sajnos a maradék úszójával együtt [emoji15] [emoji17]
Látszólag jól viseli, gondoltam kéne neki egy kis vitamin, hogy megerősödjön. Van erre valami házi módszer?
Páncélos harcsa létezik hogy bántana bárkit is? Nem olyannak tűnnek.
Nem tudom hogyan szerezhette a sérülését. Azt mondjuk láttam korábban, hogy az az úszója csökevényesebb. Vagy sérült volt eleve.
 
Elmúlt a szőrös folt, de sajnos a maradék úszójával együtt [emoji15] [emoji17]
Látszólag jól viseli, gondoltam kéne neki egy kis vitamin, hogy megerősödjön. Van erre valami házi módszer?
Páncélos harcsa létezik hogy bántana bárkit is? Nem olyannak tűnnek.
Nem tudom hogyan szerezhette a sérülését. Azt mondjuk láttam korábban, hogy az az úszója csökevényesebb. Vagy sérült volt eleve.

Nem vagyok jó diagnoszta, mivel a halaim egészségesek, de az ilyen tüneteket szokták uszonyrothadásnak nevezni. A kezelésre nem adnék tippet, mert ahány fórum, annyi szokás (láttam már Parakillt, Sera Bactopurt, sós vizes fürdőt is). Ennek nézz utána esetleg. Vitamint rendszeresen adok a halaknak/garniknak, egyrészt vízcsere után a vízbe, másrészt az ancik brikettjébe is, száraztáppal is lehetne kísérletezni, mármint felitatni pár csepp vitamint és úgy adni nekik. Jolovit oldatot használok.
 
Nem vagyok jó diagnoszta, mivel a halaim egészségesek, de az ilyen tüneteket szokták uszonyrothadásnak nevezni. A kezelésre nem adnék tippet, mert ahány fórum, annyi szokás (láttam már Parakillt, Sera Bactopurt, sós vizes fürdőt is). Ennek nézz utána esetleg. Vitamint rendszeresen adok a halaknak/garniknak, egyrészt vízcsere után a vízbe, másrészt az ancik brikettjébe is, száraztáppal is lehetne kísérletezni, mármint felitatni pár csepp vitamint és úgy adni nekik. Jolovit oldatot használok.
Ez biztos nem úszó rothadás, azt néztem az másmilyen.
Inkább halpenész. Mechanikai sérülés gombás elfertőződése.
Rákerestem képeken, és egyérteműen az.
Ennek a vitaminnak utánanézek. Köszi.
 
Ez biztos nem úszó rothadás, azt néztem az másmilyen.
Inkább halpenész. Mechanikai sérülés gombás elfertőződése.
Rákerestem képeken, és egyérteműen az.
Ennek a vitaminnak utánanézek. Köszi.

Azt írtad, hogy a maradék úszója is eltűnt :) A rothadó uszonyon képes kialakulni a halpenész, mintegy szövődményként. De nem kardoskodom, kezeld, ahogy jónak látod, a fotók megtévesztők lehetnek.
 
Nekem egyetlen gyógymód vált be, de az a legtöbb betegségnél sikeresen alkalmazható! A beteg halat a lehető leghamarabb el kell távolítani a többitől, örökre.
Durván hangzik, de ezzel egyrészt megkegyelmezel a beteg halnak, másrészt a többi halat megvéded az esetleges fertőzéstől. Három: időt és pénzt spórolsz, mert valljuk be, a legtöbb gyógykezelésnek az az eredménye, hogy a beteg hal megdöglik, ez vagy a betegség félrediagnoszizálása miatt, vagy a nem megfelelő kezelési eljárás miatt, vagy a GERONIMO gyógyszer miatt, de 80%-ban bekövetkezik.
 
Azt írtad, hogy a maradék úszója is eltűnt :) A rothadó uszonyon képes kialakulni a halpenész, mintegy szövődményként. De nem kardoskodom, kezeld, ahogy jónak látod, a fotók megtévesztők lehetnek.
Az sem rothadt, inkább mechanikus sérülés volt. De azt már jóval korábban megfigyeltem. Arról nincs képem sajnos.
 
Ma fedeztem fel hogy a hal úszói mintha szét lennének szakadva. Ez betegség vagy nagyon megverték?
fba231f4c09d052523cdede8d326ce8c.jpg


f67e780e26dc3c413073f18fedbb6607.jpg
 
Back
Oldal tetejére