1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Kategória: 'Halak', témanyitó: Kovács-Simon Dániel, téma nyitása: Jan 1, 2014.

1. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,171
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Valamiféle bélfertőzés lehet a háttérben. Nagyon nehéz pontosan beazonosítani. Sajnos ez már fordult elő nálam is és sajnos minden esetben elhullás lett a vége :(

Rebal kedveli.
  2. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,171
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Ettől függetlenül ezek a halak is sikerrel tarthatók jó sokáig. Egy rossz eresztés ne vegye el a kedved. ;)

3. Kovács Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Kovács Zsolt Kertész szaki

Tag:
    Jan 26, 2016
    Kedvelik:
    34
    Hely:
    Veszprém
    Szia. kb 1,5 hónapja vannak bent az akváriumban. Most kivettem belőle és egy 24l akváriumban kapott helyet. Kaptam az itteni halasnál gyógyszert, amit etetnem kell vele 7 napon át .A nevét ne kérdezzétek.. elfelejtettem.
    Majd meglátjuk mi lesz vele. Most szép lassan melegszik a víz...

4. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    Utána nézve, erős a gyanúm, hogy bélféreg áll a dolog hátterében. A tünetek is egyeznek. Most csinálok nekik egy tremazolos fürdőt, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e változás!

5. Szella
    Épp nem fórumozik ...

Szella Főkertész

Tag:
    Júni 25, 2016
    Kedvelik:
    882
    Hely:
    Budapest, I.ker
    Nem veszi el a kedvem az akvarisztikától, főleg ha látom a páncélosokat udvarolni és boldogan úszkálni.

6. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,171
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Majd számolj be.

7. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    A két tüneteket produkáló hal (egyik már extra sovány, a kaját kiköpi; a másik mintha most kezdett volna fogyni) egy fürdőkúrát vett. A 10 liter vízbe 0,5ml Sera tremazol-t tettem, majd a halakat nem 20 percre, hanem 2 és fél órára tettem be. A kúra végén kaptak kis kaját, és figyeltem az étvágyukat. Hosszas megfigyelés után úgy tűnt, hogy a "betegebb" hal is eszik. Majd mentek vissza az akváriumba.
    Ebből hosszú távú következtetéseket nem lehet levonni, de reményre adhat okot. Meglátom a mai etetésnél, hogy hogyan viselkedik, illetve természetesen beszámolok róla, ha történik látványosabb változás!

Nigro és Scar kedvelik.
  8. Bambi
    Épp nem fórumozik ...

Bambi Kertész tanonc

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Pécs
    Udv! Tegnap irtam 2 tuzlazaccal kapcsolatban. Annyival egeszitenem ki, hogy mara sikerult az egyiket kiszednem es elkulonitenem, de drasztikusan romlott az allapota. A tegnapi enyhe kekes elszinezodese mara mar inkabb feketes szurke lett, teljesen elvesztette a navigalasi kepesseget, forog, fejjel lefele, sodrodik, keptelen iranyba allni, szapora a legzese, egyenlore nem eszik.
    Par kep, ha segit a problema beazonositasaban.
    DSCN9504.JPG DSCN9505.JPG

9. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    Húúúú, de csúnya!:eek::confused: Nekem penésznek tűnik.

10. Bambi
    Épp nem fórumozik ...

Bambi Kertész tanonc

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Pécs
    Es mi lehet az oka? A tobbieknek semmi baja, hogy kerult be, hogy terjed, mi a teendo? Mit vegyek, mit tegyek a vizbe, a halba :) Megis mi a javaslat ?

11. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    Hát orvos nem vagyok, és csak feltételezem, hogy penész! Ha valóban az, akkor nézz utána a neten, hogy mit lehet vele kezdeni, milyen gyógyszert ajánlanak!
    Találkoztam már halpenésszel vagy 15évvel ezelőtt, egy tavi aranyhalam lett penészes, kaptam valami fertőtlenítőt hozzá, kézbe fogtam a halat, és vattára itatott fertőtlenítővel letörölgettem, 2-3x ismételtem. Megelőzésre: száraz, hűvös helyen tartandó!;)

12. Bambi
    Épp nem fórumozik ...

Bambi Kertész tanonc

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Pécs
    Nos a gond javaresze megododott, 2 nap lefolyasa alatt ma reggelre elhullott a kis lazac. Halovany gozom nincs, hogy mi lehetett a gondja, a tobbiek teljesen jol vannak latszolag.
    Reggelre a viz amiben el volt kulonitve a hal, teljesen beopalosodott, a hal testet valami szovevenyes szálak vettek korul, szoval lovesem nincs mi volt ez, hogy 2 nap alatt leepitette a halat.
    Nem tudom van-e valami koze hozza, de mostanaban sok csigat talaltam a novenyeken, amit probalok irtani, de nem hinnem, hogy koze lenne hozza.

13. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    1,340
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Ha fehéres, sárgás szálakat is láttál, akkor valószínű halpenésszel volt dolgod. Azt hiszem ez a gombás fertőzés inkább másodlagos jellegű, tehàt valamilyen vírusos vagy bakteriàlis fertőzés után lép fel. Elkülönítés és gombaölő szerek használata javallott. Emellett mindenképpen vizsgáld meg, hogy esetleg mi lehetett az elsődleges fertőzés oka. Pláne, ha ez nem elszigetelt eset volt/lesz.

14. Bambi
    Épp nem fórumozik ...

Bambi Kertész tanonc

Tag:
    Aug 19, 2016
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Pécs
    Eddig nem volt dolgom fertozessel, szoval nem tudom minek a kovetkezmenye lehetett. Semmi kulonosebb valtozas nem allt be az akvarium mukodeseben, heti 40-45% vizcsere, esetleg a viz kemenysege emelkedhetett mert karacsonykor csapviz volt otthon.

15. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,628
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Sziasztok. Sajnos hatalmas neonhal elhullásom volt aminek nem tudom az okát mert nem voltam itthon. Ami számomra érdekes, hogy a döglött hal nem egyszerüen csak megdöglött hanem szó szerint mállik. Ezzel egy időben petitella hullás is keletkezett a jelenleg élőkön valami fehér gyapjú keletkezett. Uszonyokon stb. Biztosan lehet valami közös a jelenségben mert totál egy időben történt. 4 nap alatt pörgött le az egész. Víz 21 fokos. Ami nem hirtelen lett ennyi hanem ősz óta.

16. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,628
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Meg van a probléma.

17. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    Ne csigázz!:woot::nailbiting:

Szabó Henrik kedveli.
  18. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    3,628
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Áttértem a seachem excel-re. Elmentem vidékre dolgozni 4 napra és a feleségemnek elmondtam a napi adagolás menetét ami ugye a carbonál 1ml/40 liter. Hogy ne kelljen laborkodnia sokat egy nem GA-s pumpás flakonba bele töltöttem neki az excelt és ráírtam a 240-esbe 6 pumpa, 130-asba 3, 50-esbe egy. Meg is csinálta a 3.napon indult a folyamat. most kipumpáltam a flakonbol 6 nyomást, felszívtam egy 10ml-es fecskendővel és láss csodát 9,5 ml. Mivel az excell rendkívül erős, és lassan szívódik fel ezért gyanítom be koncentrálódott. Nagy a kár és a fájdalom de még mindig jobb mint ha valami járvány ütötte volna fel a fejét. Erre oda lehet figyelni. Nagyon oda kell rá figyelni és betartani az adagolást! A neonhalak és a petitellák rendkívül érzékenyek rá.

Rebal és Luigi13 kedvelik.
  19. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,030
    Hely:
    Dunavarsány
    Én is exceleztem. Azért mondom múlt időben, mert már nem adagolok egyik akváriumba sem általános algagátló céllal... Már két hete nem adagolom, csak néha algára. Gyanús a dolog, hogy nálam a 30 literbe ment 1 ml naponta sok lehetett, a garnélák sorban pusztultak, a galaxyk nyom nélkül eltűntek. Nem merem ráfogni, de gyanakszom...
    A 100 literbe napi 1ml-vel semmi gond nem volt...

20. matrai
    Épp nem fórumozik ...

matrai VIP kertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    3,038
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Én ennek pont a dupláját szoktam adagolni. "Green Aqua (nem gyári) adagolási javaslat: 1ml/20l/nap."

Aktuális oldal megosztása