• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Üdv.
Ugyanezt vettem észre nálam is csak a Zebradániónál. Egyesével elúsznak. Többi halnak nincs baja. Páncélos harcsa, Neonok, december óta az Algázó géb mind megvannak. Ha betegség lenne akkor a többi között is lenne ilyen tüntettekkel elhullás. A tippem az,hogy beltenyészet miatt ezek a halak gyengébbek, érzékenyebbek,rövidebb ideig élnek.
Mindenesetre a Zebradániót, az Oto-t és most már a Galaxyt se fogok többet venni.

Valamiféle bélfertőzés lehet a háttérben. Nagyon nehéz pontosan beazonosítani. Sajnos ez már fordult elő nálam is és sajnos minden esetben elhullás lett a vége :(
 
Nem labirintkopoltyusat akartal irni? Feltetelezem az akvarium felszine feletti levegöböl törtenö legvetelre gondoltal a gurami eseteben...
Mindenesetre szerintem 22°C nagyon alacsony a guraminak, ez mar elegendö lenne ahhoz, hogy nehany het alatt az immunrendszere emiatt legyengüljön es paff...bar nem tudom Zsoltnal miota laknak a guramik.
Szia. kb 1,5 hónapja vannak bent az akváriumban. Most kivettem belőle és egy 24l akváriumban kapott helyet. Kaptam az itteni halasnál gyógyszert, amit etetnem kell vele 7 napon át .A nevét ne kérdezzétek.. elfelejtettem.
Majd meglátjuk mi lesz vele. Most szép lassan melegszik a víz...
 
Valamiféle bélfertőzés lehet a háttérben. Nagyon nehéz pontosan beazonosítani. Sajnos ez már fordult elő nálam is és sajnos minden esetben elhullás lett a vége :(
Utána nézve, erős a gyanúm, hogy bélféreg áll a dolog hátterében. A tünetek is egyeznek. Most csinálok nekik egy tremazolos fürdőt, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e változás!
 
Utána nézve, erős a gyanúm, hogy bélféreg áll a dolog hátterében. A tünetek is egyeznek. Most csinálok nekik egy tremazolos fürdőt, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e változás!
Majd számolj be.
 
Majd számolj be.
A két tüneteket produkáló hal (egyik már extra sovány, a kaját kiköpi; a másik mintha most kezdett volna fogyni) egy fürdőkúrát vett. A 10 liter vízbe 0,5ml Sera tremazol-t tettem, majd a halakat nem 20 percre, hanem 2 és fél órára tettem be. A kúra végén kaptak kis kaját, és figyeltem az étvágyukat. Hosszas megfigyelés után úgy tűnt, hogy a "betegebb" hal is eszik. Majd mentek vissza az akváriumba.
Ebből hosszú távú következtetéseket nem lehet levonni, de reményre adhat okot. Meglátom a mai etetésnél, hogy hogyan viselkedik, illetve természetesen beszámolok róla, ha történik látványosabb változás!
 
Udv! Tegnap irtam 2 tuzlazaccal kapcsolatban. Annyival egeszitenem ki, hogy mara sikerult az egyiket kiszednem es elkulonitenem, de drasztikusan romlott az allapota. A tegnapi enyhe kekes elszinezodese mara mar inkabb feketes szurke lett, teljesen elvesztette a navigalasi kepesseget, forog, fejjel lefele, sodrodik, keptelen iranyba allni, szapora a legzese, egyenlore nem eszik.
Par kep, ha segit a problema beazonositasaban.
DSCN9504.JPG DSCN9505.JPG
 
Udv! Tegnap irtam 2 tuzlazaccal kapcsolatban. Annyival egeszitenem ki, hogy mara sikerult az egyiket kiszednem es elkulonitenem, de drasztikusan romlott az allapota. A tegnapi enyhe kekes elszinezodese mara mar inkabb feketes szurke lett, teljesen elvesztette a navigalasi kepesseget, forog, fejjel lefele, sodrodik, keptelen iranyba allni, szapora a legzese, egyenlore nem eszik.
Par kep, ha segit a problema beazonositasaban.
View attachment 23988 View attachment 23989
Húúúú, de csúnya!:eek::confused: Nekem penésznek tűnik.
 
Es mi lehet az oka? A tobbieknek semmi baja, hogy kerult be, hogy terjed, mi a teendo? Mit vegyek, mit tegyek a vizbe, a halba :) Megis mi a javaslat ?
Hát orvos nem vagyok, és csak feltételezem, hogy penész! Ha valóban az, akkor nézz utána a neten, hogy mit lehet vele kezdeni, milyen gyógyszert ajánlanak!
Találkoztam már halpenésszel vagy 15évvel ezelőtt, egy tavi aranyhalam lett penészes, kaptam valami fertőtlenítőt hozzá, kézbe fogtam a halat, és vattára itatott fertőtlenítővel letörölgettem, 2-3x ismételtem. Megelőzésre: száraz, hűvös helyen tartandó!;)
 
Nos a gond javaresze megododott, 2 nap lefolyasa alatt ma reggelre elhullott a kis lazac. Halovany gozom nincs, hogy mi lehetett a gondja, a tobbiek teljesen jol vannak latszolag.
Reggelre a viz amiben el volt kulonitve a hal, teljesen beopalosodott, a hal testet valami szovevenyes szálak vettek korul, szoval lovesem nincs mi volt ez, hogy 2 nap alatt leepitette a halat.
Nem tudom van-e valami koze hozza, de mostanaban sok csigat talaltam a novenyeken, amit probalok irtani, de nem hinnem, hogy koze lenne hozza.
 
Nos a gond javaresze megododott, 2 nap lefolyasa alatt ma reggelre elhullott a kis lazac. Halovany gozom nincs, hogy mi lehetett a gondja, a tobbiek teljesen jol vannak latszolag.
Reggelre a viz amiben el volt kulonitve a hal, teljesen beopalosodott, a hal testet valami szovevenyes szálak vettek korul, szoval lovesem nincs mi volt ez, hogy 2 nap alatt leepitette a halat.
Nem tudom van-e valami koze hozza, de mostanaban sok csigat talaltam a novenyeken, amit probalok irtani, de nem hinnem, hogy koze lenne hozza.
Ha fehéres, sárgás szálakat is láttál, akkor valószínű halpenésszel volt dolgod. Azt hiszem ez a gombás fertőzés inkább másodlagos jellegű, tehàt valamilyen vírusos vagy bakteriàlis fertőzés után lép fel. Elkülönítés és gombaölő szerek használata javallott. Emellett mindenképpen vizsgáld meg, hogy esetleg mi lehetett az elsődleges fertőzés oka. Pláne, ha ez nem elszigetelt eset volt/lesz.
 
Ha fehéres, sárgás szálakat is láttál, akkor valószínű halpenésszel volt dolgod. Azt hiszem ez a gombás fertőzés inkább másodlagos jellegű, tehàt valamilyen vírusos vagy bakteriàlis fertőzés után lép fel. Elkülönítés és gombaölő szerek használata javallott. Emellett mindenképpen vizsgáld meg, hogy esetleg mi lehetett az elsődleges fertőzés oka. Pláne, ha ez nem elszigetelt eset volt/lesz.

Eddig nem volt dolgom fertozessel, szoval nem tudom minek a kovetkezmenye lehetett. Semmi kulonosebb valtozas nem allt be az akvarium mukodeseben, heti 40-45% vizcsere, esetleg a viz kemenysege emelkedhetett mert karacsonykor csapviz volt otthon.
 
Sziasztok. Sajnos hatalmas neonhal elhullásom volt aminek nem tudom az okát mert nem voltam itthon. Ami számomra érdekes, hogy a döglött hal nem egyszerüen csak megdöglött hanem szó szerint mállik. Ezzel egy időben petitella hullás is keletkezett a jelenleg élőkön valami fehér gyapjú keletkezett. Uszonyokon stb. Biztosan lehet valami közös a jelenségben mert totál egy időben történt. 4 nap alatt pörgött le az egész. Víz 21 fokos. Ami nem hirtelen lett ennyi hanem ősz óta.
 
Sziasztok. Sajnos hatalmas neonhal elhullásom volt aminek nem tudom az okát mert nem voltam itthon. Ami számomra érdekes, hogy a döglött hal nem egyszerüen csak megdöglött hanem szó szerint mállik. Ezzel egy időben petitella hullás is keletkezett a jelenleg élőkön valami fehér gyapjú keletkezett. Uszonyokon stb. Biztosan lehet valami közös a jelenségben mert totál egy időben történt. 4 nap alatt pörgött le az egész. Víz 21 fokos. Ami nem hirtelen lett ennyi hanem ősz óta.
Meg van a probléma.
 
Ne csigázz!:woot::nailbiting:
Áttértem a seachem excel-re. Elmentem vidékre dolgozni 4 napra és a feleségemnek elmondtam a napi adagolás menetét ami ugye a carbonál 1ml/40 liter. Hogy ne kelljen laborkodnia sokat egy nem GA-s pumpás flakonba bele töltöttem neki az excelt és ráírtam a 240-esbe 6 pumpa, 130-asba 3, 50-esbe egy. Meg is csinálta a 3.napon indult a folyamat. most kipumpáltam a flakonbol 6 nyomást, felszívtam egy 10ml-es fecskendővel és láss csodát 9,5 ml. Mivel az excell rendkívül erős, és lassan szívódik fel ezért gyanítom be koncentrálódott. Nagy a kár és a fájdalom de még mindig jobb mint ha valami járvány ütötte volna fel a fejét. Erre oda lehet figyelni. Nagyon oda kell rá figyelni és betartani az adagolást! A neonhalak és a petitellák rendkívül érzékenyek rá.
 
Áttértem a seachem excel-re. Elmentem vidékre dolgozni 4 napra és a feleségemnek elmondtam a napi adagolás menetét ami ugye a carbonál 1ml/40 liter. Hogy ne kelljen laborkodnia sokat egy nem GA-s pumpás flakonba bele töltöttem neki az excelt és ráírtam a 240-esbe 6 pumpa, 130-asba 3, 50-esbe egy. Meg is csinálta a 3.napon indult a folyamat. most kipumpáltam a flakonbol 6 nyomást, felszívtam egy 10ml-es fecskendővel és láss csodát 9,5 ml. Mivel az excell rendkívül erős, és lassan szívódik fel ezért gyanítom be koncentrálódott. Nagy a kár és a fájdalom de még mindig jobb mint ha valami járvány ütötte volna fel a fejét. Erre oda lehet figyelni. Nagyon oda kell rá figyelni és betartani az adagolást! A neonhalak és a petitellák rendkívül érzékenyek rá.

Én is exceleztem. Azért mondom múlt időben, mert már nem adagolok egyik akváriumba sem általános algagátló céllal... Már két hete nem adagolom, csak néha algára. Gyanús a dolog, hogy nálam a 30 literbe ment 1 ml naponta sok lehetett, a garnélák sorban pusztultak, a galaxyk nyom nélkül eltűntek. Nem merem ráfogni, de gyanakszom...
A 100 literbe napi 1ml-vel semmi gond nem volt...
 
Back
Oldal tetejére