• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Csináltam még pár képet.
N%25C3%25A9vtelen-1.jpg
N%25C3%25A9vtelen-2.jpg
N%25C3%25A9vtelen-3.jpg
 
Nos, a hasa alján elég véresnek tűnik az uszonya. Én mindenképp valami bakteriális fertőzésre gondolnék.
 
Azta ilyet még nem is láttam.Mintha páncél volna rajta:eek:Szegény:(

Igen és nem is érzi magát valami fényesen lassan :angelic:
Ami idegesít az a többi hal ami az akváriumba van.
kb 30galaxy, 10 kéksávos, 7 oti, cory, furcata, bohóccsuka.
 
Nos, ha ez nem az első ilyen beteg hal, akkor nem ártana valamit lépni.
Ha eddig csak galaxy hullott el, akkor őket kellene elkülöníteni, de egy 50%-os vízcserét mindenképp jónak tartanék.
Ha nincsenek garnélák velük, akkor valami gyógyszeres kezelés, és magasabb hőmérséklet is szóba jöhet.
Drukkolok, hogy másokra ne terjedjen át!
Jut eszembe, hogy mandulalevél leve is segíthet.

UI: Galaxy és kéksávos simán összeívnak, és elég érdekes keverékek születtek anno Gyuszkásnál is, amíg külön nem választotta őket!
 
A vízcsere hétvégente mindig meg van.
Sajnos úgy tele van növénnyel hogy merő véletlen volt ezt a beteget is észrevenni.
Sajnos van vagy 10 amano és rengeteg RC, sakura az akváriumba.
 
A vízcsere hétvégente mindig meg van.
Sajnos úgy tele van növénnyel hogy merő véletlen volt ezt a beteget is észrevenni.
Sajnos van vagy 10 amano és rengeteg RC, sakura az akváriumba.
A garnélák eléggé leszűkítik a használható szerek spektrumát...
 
Abból a szép medencéből gyakorlatilag lehetetlen... Emlékezz csak mennyi idő volt kiszedni pár Galaxy-t...
 
Az elálló pikkely hasvízkór jele. Ma holnap lesz hozzá szerünk, ami nem gáz a garniknak. (tesztelned kéne, mert még épp fejlesztjük)
 
Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni, mert tobb halamon is vannak betegsegre utalo jelek, de neten utanaolvasva tobb betegseg is kehet, mas fele gyogyszeres kezelessel, es nekem 6 ev alatt nem volt szinte semmi ilyen gondom, igy szuksegem lenne tanacsra!

112 literes aksim van, kulso szuressel, sok novennyel es kb 40 kistestu hallal. A problema az 5-6 serpalazacon es 2 vitorlas halamon latszik. Voros kopoltyu, illetve dorgolozes a jelenseg. Csatolok fotot is, hatha igy jobban beazonosithato. Remelem tud vlki tanacsot adni, h mivel erdemes kezelni, illetve mire vigyazzak (novenyek, kulso szuro, stb)

una7usu7.jpg


a6e6e5ap.jpg


KOSZONETTEL,
Boros Gergo
 
Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni, mert tobb halamon is vannak betegsegre utalo jelek, de neten utanaolvasva tobb betegseg is kehet, mas fele gyogyszeres kezelessel, es nekem 6 ev alatt nem volt szinte semmi ilyen gondom, igy szuksegem lenne tanacsra!

112 literes aksim van, kulso szuressel, sok novennyel es kb 40 kistestu hallal. A problema az 5-6 serpalazacon es 2 vitorlas halamon latszik. Voros kopoltyu, illetve dorgolozes a jelenseg. Csatolok fotot is, hatha igy jobban beazonosithato. Remelem tud vlki tanacsot adni, h mivel erdemes kezelni, illetve mire vigyazzak (novenyek, kulso szuro, stb)

una7usu7.jpg


a6e6e5ap.jpg


KOSZONETTEL,
Boros Gergo
Sajna nem jött meg. Hétfőre talán itt lesz. Remélem nem későn :-(
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy sajnos eddig beazonosítotatlan betegség megfejtésére.

Akvárium 130x60x60
Szűrés: Eheim 2071 külső szűrő + egy belső (1450l/h) időszakosan bekapcsolva
Vízhőfok: 25-27℃

Nigró ajánlására elvégzett Tetra tesztcsíkos vízteszt eredményei:

Cl2 : 0-0,8 között
pH : 7,6
GH : 8
NO2 : 1
NO3 : 25-50 között

Tünetek: nem úszkál a vízfelszínen az sarkokban vagy csak egyhelyben pihenget. Úszói mintha összelennének ragadva de semmilyen elváltozás nem látszik rajtuk, feje érdekes mód behorpadt "delfin" formát vett fel torzult. 10db ramireziből kettőn volt megfigyelhető a jelenség őket el is különítettem egy kis aksiba. A társa jobban van a képen látható példány azóta kontrolálatlanul lebeg forog hosszanti tengelye körül csak örvénylik a vízzel. :(

Íme a beteg hal:
ramirezi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy sajnos eddig beazonosítotatlan betegség megfejtésére.

Akvárium 130x60x60
Szűrés: Eheim 2071 külső szűrő + egy belső (1450l/h) időszakosan bekapcsolva
Vízhőfok: 25-27℃

Nigró ajánlására elvégzett Tetra tesztcsíkos vízteszt eredményei:

Cl2 : 0-0,8 között
pH : 7,6
GH : 8
NO2 : 1
NO3 : 25-50 között

Tünetek: nem úszkál a vízfelszínen az sarkokban vagy csak egyhelyben pihenget. Úszói mintha összelennének ragadva de semmilyen elváltozás nem látszik rajtuk, feje érdekes mód behorpadt "delfin" formát vett fel torzult. 10db ramireziből kettőn volt megfigyelhető a jelenség őket el is különítettem egy kis aksiba. A társa jobban van a képen látható példány azóta kontrolálatlanul lebeg forog hosszanti tengelye körül csak örvénylik a vízzel. :(

Íme a beteg hal:
ramirezi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Reggelre el is pusztult.. A társa állapota stagnál.
 
Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni, mert tobb halamon is vannak betegsegre utalo jelek, de neten utanaolvasva tobb betegseg is kehet, mas fele gyogyszeres kezelessel, es nekem 6 ev alatt nem volt szinte semmi ilyen gondom, igy szuksegem lenne tanacsra!

112 literes aksim van, kulso szuressel, sok novennyel es kb 40 kistestu hallal. A problema az 5-6 serpalazacon es 2 vitorlas halamon latszik. Voros kopoltyu, illetve dorgolozes a jelenseg. Csatolok fotot is, hatha igy jobban beazonosithato. Remelem tud vlki tanacsot adni, h mivel erdemes kezelni, illetve mire vigyazzak (novenyek, kulso szuro, stb)

una7usu7.jpg


a6e6e5ap.jpg


KOSZONETTEL,
Boros Gergo

Szia!

A dörgölőzés általában darakór miatt van, de akkor fehér pöttyökkel lenne tele, nem vörös foltokkal?
Víz hőmérséklete? Mértél valamilyen értéket? Pl. ammóniaszint?
Került be mostanában új állat, növény?

Itt egy hasznos összefoglaló:
http://diszhal.info/cikkek/halbetegsegek.php
 
Mi a helyzet a galaxykkal? Folyik az új szer tesztelése vagy más módszert választottál?
Lett új beteg vagy a többiek megúszták a dolgot?

Csilla

Szia!
Jelenleg nem tudok jó hírekkel szolgálni :( A héten beüzemelek egy uv szűrőt is a hatékonyság növelése érdekébe.
 
Back
Oldal tetejére