• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegség: vörös kopoltyú

Boros Gergő

Főkertész
Sziasztok!

Szükségem lenne tanácsra, segítségre! Olvastam sokat így a betegségekről, de jó lenne ha vlki tudna konrkétan az én problémámra írni, hogy biztosra mehessek. 6-7 éve van akváriumom, de ilyen jellegű betegség sosem volt.
112 literes akváriumomban sok növény és kb. 40 kistestű hal van. Külső szűrőt használok. Gyógyszeres kezeléstől ezért is tartok, mert szeretném ha a halaim nem pusztulnának ki, de közben a növényeimet sem szeretném vegyszerrel kiírtani.

1 hete felfigyeltem, hogy néhány serpa lazac halam, illetve a vitorlás hal páromnak a kopoltyúján vörös elváltozás van, illetve a halak dörgölőznek a növények leveleihez. Ezek alapján rengeteg betegséget találtam, más-más gyógyszerekkel, ezért nem tudom mivel lenne érdemes elindulni. Ha valakinek van már ilyenben tapasztalata, kérem segítsen és írjon tanácsot!

Képet is megpróbálok feltenni egy következő hozzászólásban!

(Illetve tegnap már hozzászóltam egy témához, amire elvileg Nigro-tól kaptam is választ, de nem tudom elolvasni, mert azóta nem találom az adott témát. Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak? Ez volt a címe és mára eltűnt :( )

Köszönettel,
Boros Gergő

kopoltyufereg.jpg
 
Sziasztok!
Engem is érdekelne a válasz, Ugyan ez van most nálam is az újonnan hozott Koi Vitorlás párommal, Elvileg már a kereskedésben is ilyenek voltak, nem tudom mert kaptam a páromtól, (nem túlzottan ért hozzá, csak tudta hogy ilyet szeretnék) mire hazaértem már az aksiban voltak. Az enyémek aktívak ( viszonylag) Esznek, és a többi halamon nem történt változás, semmilyen formában,
Először az üzletben összeszedett Ammonia, vagy Klór, Nitrit mérgezésre gondoltam, de nálam a víz paraméterei tökéletesek, és egy hete nem változott semmi. Segítsetek légyszi minél hamarabb, mert nem akarom hogy az egész populációnak baja legyen!
Válaszokat Előre is Köszii
 
A "tünet" koi vitorlásoknál és más fajoknál/fajtáknál is előfordul. Nézd meg közelebbről, látod? Nem látod? Na látod. Génmutáció miatt átlátszó a kopoltyúfedő.
 
Back
Oldal tetejére