• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hajdúsági növényguruk

Willow moss (Fontinalis antipyretica) ha még valakinek nincs a környéken ingyen vihető, posta sajna idő hiányában nincs.. sorry
 
Sziasztok!
Mivel senki nem mutatott érdeklődést,ingyen felajánlok 2 cory pygmeust,2 boraras brigittaet és 6 helena csigát ezen oldal olvasóinak.Ha elírtam volna a neveket,bocsi...Jannus333 esetleg?
 
Sziasztok!
Mivel senki nem mutatott érdeklődést,ingyen felajánlok 2 cory pygmeust,2 boraras brigittaet és 6 helena csigát ezen oldal olvasóinak.Ha elírtam volna a neveket,bocsi...Jannus333 esetleg?
Hát maár a multkor is gondolkodtam rajta... Ha járok debibe lecsaphatok rájuk..
 
Újra indítottam tegnap a full blue rilis akváriumot,eladtam a maradék garnikat belőle.A taiwanokból szedek ki valamit szín szerint.talán a red wine-red ruby kombót...egy hónapom van rá,hogy döntsek:)
 
Sziasztok!

Ha valakit érdekel ingyenes Blyxa jelentkezhet. Azért ide írom, mert ahová kell oda még nem tudok, ill. csak Debrecen városában tudom átadni.
Szerda este ritkítom. Nem tudom meddig bírja vödörben, de sajnálnám kidobni.
30-as kockában háttérnövényként van telepítve. Nagyon sűrű, magassága 15 cm (már a víz fölé nőtt).
Életkörülményei elfogadhatóak (lágyvíz, CO2, táptalaj, GA wellness), szóval nő mint a gyom.
Ilyen volt az ültetés napján, jobb hátul a fa mögött:
20150419_141811 by Mihály Konyhás, on Flickr
 
Sziasztok!

Ha valakit érdekel ingyenes Blyxa jelentkezhet. Azért ide írom, mert ahová kell oda még nem tudok, ill. csak Debrecen városában tudom átadni.
Szerda este ritkítom. Nem tudom meddig bírja vödörben, de sajnálnám kidobni.
30-as kockában háttérnövényként van telepítve. Nagyon sűrű, magassága 15 cm (már a víz fölé nőtt).
Életkörülményei elfogadhatóak (lágyvíz, CO2, táptalaj, GA wellness), szóval nő mint a gyom.
Ilyen volt az ültetés napján, jobb hátul a fa mögött:
20150419_141811 by Mihály Konyhás, on Flickr
Szia, pofás kis nano...üdv a kertészek közt.
 
Szia, pofás kis nano...üdv a kertészek közt.
Köszi.
Nem az enyém, a lányom kérte, hogy legyen a szobájában egy kicsi medence - bár amikor meglátta az üveget, azt mondta, hogy nagy.
Én csak próbálom az Ő általa kérteket megvalósítani, az itt olvasottak alapján.
 
Sziasztok!

Debrecenben ingyen elvihető egy 6 cm körüli anci és egy 3 cm körüli torokátum harcsa. Tudom, hogy nem növényes akváriumba valók de mégis hátha érdekel valakit. Most szeretnék inkább növényezés felé elmenni és ezért kell menniük.
 
Szia @mastodon
Láttam a garnélás hirdetésed és szeretnék pár infót kérdezni a CRS tartásáról.
A gyerek 30-as akváriumába szeretnénk őket.
Lágy vízzel töltött Ph7, KH2, GH2, TDS értéket jelenleg nem tudok mérni, CO2 nagynyomású, GA növénytápok, vízhőfok: 26-27C
Életképes lehet ilyen körülmények mellet CRS tartás?
Ha igen, szeretnék vásárolni Tőled. Azért itt írok, mert a megfelelő helyen még nem tudok.
Köszönöm válaszod.
 
Szia Misi!
Én full RO vizet sózok vissza saltyshrimp GH+szal.Így elvileg a KH nem nő,csak a GH,de ezeket nem tudom mérni.csak ph-t meg tds-t tudok mérni.130-ig szoktam visszasózni(ez talán GH 4-nek felel meg?),a ph kb 6-6,5 között van.Picit,ha tudsz tornázz még lejjebb egy-két tizedet a ph-n.Anno nekem is pont hetes volt a ph,10 darabból egy elhullás volt,az sem biztos hogy a ph miatt.
Ami szerintem sokat segít,egy jó garnélás talaj.Stabilan tartja a ph-t.én carbot meg profitót használok,co2 nincs.tehát a tápozáshoz hozzá vannak szokva.a vízhőfok a felső határ,de gondolom ha hűl a levegő,menni fog lejjebb nálad is.Ha tudod,egy pc ventit fordíts rá a vízfelszínre,ilyen kis aksinál 2-3 fokot is lehet csökkenteni.20-26 az ideális,de nálam 28 körül kezdett egy minimális elhullás lenni.
Szerintem okés.vannak leszelektálásra várakozó egyedek is nagyon baráti áron,nem a legszebbek nyilván,de próbának tökéletes.
Remélem mindenre sikerült választ adni.
Üdv
 
Köszönöm kimerítő válaszod.
Environment aljzat van, mely 5.5-6.5 között stabilizálja a ph értéket. Ez áll a gyári zacsin. Kő nincs, csak fa. 7 ph nem indokolt. Hétfőn rendelés, melybe betolok TDS mérőt, ph csökkentő, GH növelő cuccot is. Vìzhőfokot az időjárás megoldotta.
A hét második felében remélem megfelelőek leszneka vízparaméterek és akkor tudunk egyeztetni egy 10-es kezdő állományra.
KöszönetQUOTE="mastodon, post: 270641, member: 5251"]Szia Misi!
Én full RO vizet sózok vissza saltyshrimp GH+szal.Így elvileg a KH nem nő,csak a GH,de ezeket nem tudom mérni.csak ph-t meg tds-t tudok mérni.130-ig szoktam visszasózni(ez talán GH 4-nek felel meg?),a ph kb 6-6,5 között van.Picit,ha tudsz tornázz még lejjebb egy-két tizedet a ph-n.Anno nekem is pont hetes volt a ph,10 darabból egy elhullás volt,az sem biztos hogy a ph miatt.
Ami szerintem sokat segít,egy jó garnélás talaj.Stabilan tartja a ph-t.én carbot meg profitót használok,co2 nincs.tehát a tápozáshoz hozzá vannak szokva.a vízhőfok a felső határ,de gondolom ha hűl a levegő,menni fog lejjebb nálad is.Ha tudod,egy pc ventit fordíts rá a vízfelszínre,ilyen kis aksinál 2-3 fokot is lehet csökkenteni.20-26 az ideális,de nálam 28 körül kezdett egy minimális elhullás lenni.
Szerintem okés.vannak leszelektálásra várakozó egyedek is nagyon baráti áron,nem a legszebbek nyilván,de próbának tökéletes.
Remélem mindenre sikerült választ adni.
Üdv[/QUOTE]
K
 
Én is azt az aljzatot használom,meg borneo wildot.mindakettő hibátlan.ha full RO-t használsz,be fog állni a ph,felesleges a csökkentő...
 
Back
Oldal tetejére