• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hagen Glomat világítás

Molroth

Kertész bálvány
Sziasztok!

Sajna gallyra ment a kis ratyi juwel Korallux 60 aksitetőm világítása és nem a bele való vílágítótestet akarok újra rakni bele, hanem kinéztem a Hagen Glomat 2x20W szettet, ami elvileg így néz ki:
426_0.jpg

Ezt szerintem ideiglenesen bele tudom operálni a mostani tetőbe és a későbbiekben tudok hozzá pl plexiből valamilyen állványt, tartót gyártani. Az akvárium 54 literes, kb 40L vízzel, gondolom lehet 2x18W csövekkel is üzemeltetni, mert a 40 talán kicsit sok lesz.

A problémám, hogy fogalmam sincs, hogyan lehet felszerelni a cuccot, mert sehol semmi képet nem látok róla. Valakinek van valami tapasztalata vele?
Vagy nem érdemes vele veszüdni, inkább nézzek a vaterán aukciós link moderálva-en valami olcsó, pl resun armatúrát?
 
Anno még nagyon nagyon régen még engem is foglalkoztatott ez a dolog, de lemondtam róla az akkor nehéz beszerzése és borsos ára miatt!! Egyszer láttam egy ilyet kötegelővel lett rögzítve a műanyag tetőhöz.
Ha nem akarsz DIY lámpát összerakni a tetőbe (szerintem ez sokkal olcsóbb), akkor keress valamilyen armatúrát (GA-ban 20.000FT a 2*24W Quad például).
 
Hát, ezt a lámpát eddig valahogy nem vettem észre... Már csak az asszonynak kell csak valahogy belemennie.. :p

Köszi Cecska!;)
 
Szia,
arra figyelj, hogy a 2x24 nem kapcsolható külön, csak egyszerre. Ha meg akarsz szabadulni a tetőtől, akkor egy DIY hasonló világítás 9-12ezer forint +munkaóra és ebben még a reflektorok nincsenek is benne, no meg nem árt valami armatúra sem hozzá. Szóval azt számoltam, hogy 15-18körül áll meg egy DIY világítás függően attól, hogy mit tudsz okosban megoldani:)
A Quad mindenképpen megéri, nincs vele meló, és még függeszthető is ki átalakítással.
Ha nem zavar a tető és soknak találod a 2x24W-ot akkor hekkeld meg a régi armatúrádat, 10 alatt megúszod.
 
Back
Oldal tetejére