• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetszik a nyeremény?

  • Igen, irány az Interzoo!

    Votes: 18 50.0%
  • Háát, szívesebben mentem volna wellness-elni

    Votes: 0 0.0%
  • De mikor lesz Niigata?

    Votes: 10 27.8%
  • Ehh szerettem volna még egy pengés algakaparót nyerni....

    Votes: 8 22.2%

  • Total voters
    36
Sziasztok!

Jó lett a videó (és tényleg 40 perc!)!
Szépen összefoglaltátok a versenyhez szükséges információkat!

A HAC kibővítését európai-, vagy netán világ szintűre csak akkor érezném időszerűnek, amikor masszívan az élmezőnyben fut több magyar akvárium is és az lenne a külföldieknek a célja hogy csak "őket" (magyarokat) meg tudjuk szorongatni!
Egyéb részről pedig gondolom a szervezés is jelentős plusz energia-idő ráfordítást kívánna Tőletek, ami ilyen mértékű fejlődés mellett (amit az elmúlt években is produkáltatok) nagyon kifacsarná a GA csapatot!

"Egy szó mint száz", még nem tartom szükségesnek és célravezetőnek a magyar hobbi fejlődése szempontjából más országok akvaristáinak nevezését a versenyre.

A.ttila
 
Szerintem se tenne jót a Magyar akvakertesz versenynek a külföldi akváriumok bevonása!Mondom én aki külföldön el!En nem neveztem a Hac-ra,de ha lennének külföldi scaperek is akkor elveszne a sikerélmeny,utána mar nem igen érnénk oda a dobogóra sem!Nem így kell behozni a lemaradásunkat!A HAC A MIENK,NE ENGEDJÜNK A CSÁBÍTÁSNAK!
 
Jó lett a videó :) Nem találtam a bankszámlaszámot a nevezéskor :( Majd rakjátok ki a videó mellé légyszi :ROFLMAO:
Sok dologban magamra ismertem (képminőség, túlnőtt növények, szaturáció, alga) de pont ezért jók ezek a videók, hogy kicsit fejlesszétek a technikánkat és segítsetek minél profibb akváriumokat alkotni.
Ezért is tartanám meg a versenyt hazainak ahol végig lehetne kísérni a magyar akvakertészek fejlődését. Aki akarja úgyis megméretteti magát minden lehetséges versenyen :)

Üdv.: Norbi
 
Nagyon jó kis video lett(y), szólt egyaránt az először nevezőkhöz és a gyakorlottabbakhoz is. Ha az ingyen sör-virslit előbb tudtam volna, jobban odatettem volna magam.:D A felvétel végén említettétek a HAC verseny, galéria funkcióját, ez az ami igazán motivált mindig is engem, a nevezésre. Sokszor szoktam nézegetni a képeket, amik évekre csoportosítva kerültek be és jó olvasni felül nagy betűkkel a feliratot: az év legszebb növényes akváriumai.:rolleyes: Jó meglátni egy egy régi kedvencet. Amikor pedig a képek között, a saját akváriumaimat nézem, örülök, hogy egymást követő minden évben, amióta foglalkozom vele, sikerült végig vinnem a befejezésig, minden elkezdett berendezésemet, szerencsém volt. A helyezés nem igazán motivált soha sem, próbálom kihozni a legtöbbet magamból alapból, jobbat sajnos nem tudok egy kicsivel sem építeni, mint amilyet tudok.:) Éppen ezért, nem lenne rám ebből a szempontból, hatással a külföldi nevezők beengedése sem.
Ettől eltekintve, nagyon szeretném, ha lenne egy igényes európai verseny, amit szerintem csak Ti tudnátok megrendezni. Úgy gondolom, hogy a magyar akvarisztika támogatottsága, presztizse, népszerűsége nőne általa. Gondolom ez egy hosszabb folyamat lenne, nem menne egyik évről a másikra, de szerintem fontos lenne. Sajnos az eaplc nem lesz erre képes soha sem. Természetesen a versenyen belül lehetne külön magyar indulók sorrendjét is kihírdetni, esetleg külön díjazni is.
Ami eszembe jutott hirtelen, a nagyobb nevezői létszám miatt, lehetne több kategóriát is kialakítani, így pl. az 50-60-as akváriumoknak nem kellene együtt indulniuk a nagyobbakkal. A kategóriák az AGA versenyen teljesen jók, szerintem.:)
 
Picit még szokatlanul mozogtunk az elején ebben a beszélgetős műfajban, de remélem idővel ráérzünk erre is. Én is szívesen csinálnék pár kötetlen beszélgetős videót valamilyen téma köré ültetve. Ezek a vidik picit hosszabbak lennének, de talán több "mondani valóval" bírnának. Köszi a visszajelzéseket, ezek szerint anyukámon kívül más is végignézte :D
 
Srácok, köszönöm a videót!
Kora reggel már megnéztem, igazán jó volt ezt a kis diskurzust ebben a formában hallgatni és látni.
Nekem az a véleményem, hogy egyenlőre maradjon a HAC magyar verseny!
De! Idővel, mondjuk 3-4 éven belül szerintem kinőheti magát, még több hazai és külföldi elismerést begyűjtve.
Azt gondolom, hogy a csapatotok, és ez a fórumközösség egy nemzetközi szinten is nívós versenynek adhatna otthont, sok-sok nevezővel.
A nyereményötlet tavaly és idén is remek, szép élmény lesz az arra érdemeseknek.
Én viszont a pénznyereményt is jónak tartanám.
Ne tartsatok anyagiasnak, de ahogy mondtátok, nem biztos, hogy valakinek egy újabb nano akva szett örömet okoz, de lehet valaki pont csak szűrőt, vagy világítást fejlesztene, akkor jól jöhet akár pénznyeremény is.
Úgyhogy, ha elfogy az egyéb kreatív nyereményötlet, pénznyeremény is megfelelhet.
Nejem említette, hogy azért egy high-tech aki nem olcsó hobbi, milyen jó lenne, ha egy versenyhelyezés formájában valami visszatérülhetne.
 
Srácok, köszönöm a videót!
Kora reggel már megnéztem, igazán jó volt ezt a kis diskurzust ebben a formában hallgatni és látni.
Nekem az a véleményem, hogy egyenlőre maradjon a HAC magyar verseny!
De! Idővel, mondjuk 3-4 éven belül szerintem kinőheti magát, még több hazai és külföldi elismerést begyűjtve.
Azt gondolom, hogy a csapatotok, és ez a fórumközösség egy nemzetközi szinten is nívós versenynek adhatna otthont, sok-sok nevezővel.
A nyereményötlet tavaly és idén is remek, szép élmény lesz az arra érdemeseknek.
Én viszont a pénznyereményt is jónak tartanám.
Ne tartsatok anyagiasnak, de ahogy mondtátok, nem biztos, hogy valakinek egy újabb nano akva szett örömet okoz, de lehet valaki pont csak szűrőt, vagy világítást fejlesztene, akkor jól jöhet akár pénznyeremény is.
Úgyhogy, ha elfogy az egyéb kreatív nyereményötlet, pénznyeremény is megfelelhet.
Nejem említette, hogy azért egy high-tech aki nem olcsó hobbi, milyen jó lenne, ha egy versenyhelyezés formájában valami visszatérülhetne.

Köszi a visszajelzést. A pénznyeremény (persze a tárgynyeremény is) kishazánkban keményen adóztatva van... mert miért ne... :( De persze ez is lehet egy út. Sajnos az a baj, hogy minnél komolyabbak a nyeremények, annál nagyobbak a sértődések. Nem gondoljátok?
 
Köszi a visszajelzést. A pénznyeremény (persze a tárgynyeremény is) kishazánkban keményen adóztatva van... mert miért ne... :( De persze ez is lehet egy út. Sajnos az a baj, hogy minnél komolyabbak a nyeremények, annál nagyobbak a sértődések. Nem gondoljátok?
Az adózás része valóban szomorú...
Sértődés nem hiszem, hogy lenne, legalábbis ebben a közösségben, de persze ki tudja, emberek vagyunk.
Természetesen csak egy lehetséges alternatíva, amit mondtam.
Amíg van más a tarsolyban...
Ja, és még több hasonló videót tőletek!(y)
 
Patrik, azért remélem látunk téged is?
Az, hogy az EAPLC-n más színekben indultál, vagy tőlünk 1000km-re élsz nem lehet kizáró ok.
Sajnálnám, ha emiatt elveszítenénk egy szép akváriumot és személyedben pedig egy mókamestert :)

Úgyhogy valamikor nyomd meg azt a küldés gombot. Ne kellejen emiatt kiutaznom! :) :)
Bocs,kimaradt az,hogy meg nem neveztem!Termeszetesen nevezek,es remelhetöleg megyek veletek az Expora!
 
Két gondolat.

Nekem a verseny, pontosabban az akvárium versenyre felkészítése a hobbi ünnepe. Egy alkalom amikor a tőlem telhető legtökéletesebbre hozom az adott építést. Rendezgetem a növényeket, kipucolok minden technikát, üveget. Kicsit jobban figyelek rá. Van pár hét amikor minden szempontból a legszebb arcát mutatja az akvárium. Közben készül egy fotó is amire évek múltán jó lesz visszanézni. Az értékelés, az eredmény már csak egy ráadás. Egy izgalmas esemény, ahol végre láthatom mások akváriumát is csúcsformában.

Az európai irányba való bővítést maximálisan támogatom. Csak azt kellene valahogyan elérni, hogy ne ugyanazokat az akváriumokat lássuk itt is, mint más versenyeken. Az EAC-on belül létre lehetne hozni egy magyar sorrendet, akár külön díjazással, galériával is. Így megmaradna a HAC is.
 
Két gondolat.

Nekem a verseny, pontosabban az akvárium versenyre felkészítése a hobbi ünnepe. Egy alkalom amikor a tőlem telhető legtökéletesebbre hozom az adott építést. Rendezgetem a növényeket, kipucolok minden technikát, üveget. Kicsit jobban figyelek rá. Van pár hét amikor minden szempontból a legszebb arcát mutatja az akvárium. Közben készül egy fotó is amire évek múltán jó lesz visszanézni. Az értékelés, az eredmény már csak egy ráadás. Egy izgalmas esemény, ahol végre láthatom mások akváriumát is csúcsformában.

Ez nagyon tetszett! (y)
 
Köszi a visszajelzést. A pénznyeremény (persze a tárgynyeremény is) kishazánkban keményen adóztatva van... mert miért ne... :( De persze ez is lehet egy út. Sajnos az a baj, hogy minnél komolyabbak a nyeremények, annál nagyobbak a sértődések. Nem gondoljátok?
Én pénzt nem adnék mert az elvész és nem a hobbira megy. GA pont viszont jól jöhet egy fejlesztésnél vagy átépítésnél.
 
Én pénzt nem adnék mert az elvész és nem a hobbira megy. GA pont viszont jól jöhet egy fejlesztésnél vagy átépítésnél.
Pont ezt akartam mondani hogy a pénznyereményt GA pont formájában adni, így tuti arra lesz elverve a pénz amire igazából megnyeri az ember. :)
Én a nemzetközi vonalat hanyagolnám, tök szép és jó hogy csak nekünk magyaroknak van egy ilyen verseny, pontos számot nem tudok hogy évről évre mennyire nő/csökken az akváriumok száma de azért mégis csak jobb ha egymás ellen csapnak össze az ország akvakertészei. Ott az IAPLC, EAPLC, és mint említettétek rengeteg verseny, igaz olvasgatom hogy az európai elég rosszul van megszervezve és levezényelve de szerintem a szervezőknek még nagyobb meló/kampány/pénz lenne ezt véghezvinni mint jelenleg a magyarok között :) Legyen valami csak a magyaroké :) De persze ez csak az én véleményem :)
 
Back
Oldal tetejére