• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyébként minden akváriumhoz lesz vélemény vagy csak a legjobbakhoz? :) Érdekelne, a szűri véleménye/kritikája, hogy legközelebb jobban sikerüljön :)
 
Ez a hajó már elment, csak akik azt gondoltak, hogy direkt le lett vágva, hogy beférjek a nano kategóriába.
A kép egy jóval verseny előtti, na itt aztán semmi sincs levágva!!!
Nem tudom a képet beilleszteni, dolgozom rajta...
View attachment 24696
A linke kattintva talán látható: http://indafoto.hu/Peter_Andras/image/24826071-ae12a60f/user
Kár érte,jo elrendezés,szép munka.Egy 90-es vagy egy 120-as ba jol mutatna.Tudom nem vigasztal,de majd jövőre erre is jobban oda figyelsz.
 
Nagyon sajnálom, hogy megint a fotón csúsztam el...
Ne szomorkodj @bandee vigasztaljon a tény hogy beléptél Te is a kétplecsnisek táborába :D
Én simán kiosztottam volna nektek a két első helyet holtversenyben,bár ez Én vagyok,na meg fa párti is,meg amúgy is tettszettek mindig is ezek az alacsony akváriumok (y)(y)
És még egy vélemény aztán le is zárhatjuk a témát.Pont 2013-ban volt @tibicuk Marikának az akváriuma hasonló mint a Tiéd akkor Ő is a második helyen végzett,de csak azért mert abban az évben @Cecska mester verhetetlen volt :cool:

capture-20170123-182327.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok akinek volt mersze részt venni a versenyen és külön a győzteseknek!
Nekem az tavalyi volt az első mióta a fórumon fent vagyok, hogy egy kategóriában sem indítottam akváriumot, így teljes nyugalommal figyeltem a készülődőket (no de majd idén ...!).

Pár megjegyzést szeretnék írni a számomra legjobban tetsző akváriumokról ( ez még első benyomás volt amikor még csak a sorszámok voltak fent, bocsánat a köves kompozíciók berendezőitől, de az nem áll annyira közel hozzám mint a fás).

Normál:
- 005 Patrik (kuchi) akváriuma: jó- az előtér, a növényesítés, a fák elrendezése, nem jó- a gyökerek elrendezése, az ágak vágott vége látszik.
- 029 tetszik a buja zöld növényzet, a ferde fa mintázata, lehetett volna a teljes előtér homokos, több kisebb kő kiegészítéssel, jobban szűkülő öböllel.
- 034 jó kis növénybemutató akvárium, jó a halak elhelyezkedése, az előtér hullámossága viszont nem tetszik, lehet hogy dekorhomokos patakmederrel jobban mutatott volna (látszik az eredeti elképzelésben).
- 036 igazi dzsungel, jó mohásítással, növényelrendezéssel, az előtér kicsit kócos, jobb lett volna ha egyenes és nem látszik ki a dekorhomok jobb oldalt, a hátsó vékony fák középen túl csupaszak és hiányolom a fókuszpontokat.
- 075 remek ligetes fás berendezés, jól mutat a kéreg a törzseken, a halak jól úsznak, az előtéri kősor túl szabályos, a homorúsága sem tetszik és a háttér megvilágí- tása nem sikerült.

Nano:
- 001 itt Ő a favorit, tetszik az egyszerű kőválasztás, jó az elrendezés, nem látszik a méret, az ösvény majdnem tökéletes, még a növényzet dúsulhatott volna kicsit és a halak nagyon belesimulnak a környezetbe, hiányzik a teteje.
- 020 jó kis medence (egész apró lehet) , bár sokat lehetett volna javítani rajta még pár fával a jobb oldalon, meg a balon nagyon egymáson van a három vastag (esetleg döntögetni kellett volna rajtuk egy keveset hogy ne takarják egymást).
- 021 ennél jó az elrendezés, bár a jobb oldalon a magas talaj nélkül jobb lenne, ezen kívül megvilágítási problémákat látok, mind felülről, mind a háttér megvilágításánál.


Ez a hajó már elment,
Bandi nagy kár hogy nem naplózod ezeket a remekműveket!
Nem csak azért hogy tanulnunk lehessen belőle, hanem néha külső szemlélők észrevehetnek apróbb kijavítandó hibákat és akkor nincs ekkora fájdalom a verseny eredményhirdetése után.

A.ttila
 
Pont 2013-ban volt @tibicuk Marikának az akváriuma hasonló mint a Tiéd akkor Ő is a második helyen végzett,de csak azért mert abban az évben @Cecska mester verhetetlen volt :cool:

Gratulálok mindenkinek!
A nyerteseknek különösen kiemelném,mert borzasztóan irigykedem,hogy utazhattok.:rolleyes::love: :woot::hungry:eek:_O:cautious::bigtears::bear::arghh::rage: ;)
Ha ezt előbb tudtam volna,az a volna nem lett volna.....szóval puszi a hasatokra,GRATULÁLOK!! :kiss:

Ha már így meg lettem szólítva @keszalvo által,valóban második lettem a pár évvel ezelőtti versenyen,de ez nem csak @Cecska mesternek köszönhető,hanem elkövettem
egy baklövést,bent hagytam a mohás rácsokat,@Nigro lepontozott miatta keményen,jogosan. Nekem ezen ment el az első hely,de akkor nem volt másik fotóm,mint ahogy @bandee kollégának sem.
Akkor tudomásul vettem,ez van.Ha most történik,jobban bántana.:) Akkor a normál kategóriában szintén második lettem Cecska mögött .
Én kicsit furcsának tartottam a képet Bandee,de elsőre raktam én is.A normál kategória nem volt ilyen egyértelmű.
 
A minőség sugárzik erről az oldalról,(y) szeretném megkérdezni, milyen korrekcióval értétek el " a barlangnál" a halott-mosott színek élénkítését,:eek: nagyon tetszik? Ha lehet előzetesen kicsikarni egy kis kritikát: a vízfelszín megjelenítése a képemen aránytalan, unalmas volt, amiért itt levágásra került vagy ennek csak technikai okai voltak?:)
 
A minőség sugárzik erről az oldalról,(y) szeretném megkérdezni, milyen korrekcióval értétek el " a barlangnál" a halott-mosott színek élénkítését,:eek: nagyon tetszik? Ha lehet előzetesen kicsikarni egy kis kritikát: a vízfelszín megjelenítése a képemen aránytalan, unalmas volt, amiért itt levágásra került vagy ennek csak technikai okai voltak?:)

Detto, megnézzük és javítjuk
 
A vitiktől azért érdemes elköszönni a későbbiekben, vagy egyszerűen kikapod egy vödörbe amíg fotózol. Utána mehetnek vissza pancsolni :)

Viktor, a naplómban írtad a fentit, és érdekelne, hogy ezt a versenyfotómra értetted, vagy ha a mostani állapotot szeretném megörökíteni? Én direkt a versenyfotó kedvéért raktam be őket, ennek a fotónak a hatására:
13330920_108805146210285_5358412700732212857_n-jpg.14885.jpg
szintén 60x30-as méretű akva, de egy kicsit becsapja a szemet a mini vitorlás hal. Nekem sajna nem sikerült ennyire piciket vennem, illetve meg is nőttek egy kicsikét a fotózásig eltelt 1 hónap alatt. Gáz, hogy beleraktam őket az akvárium méret miatt, vagy inkább csak simán úgy ítélted/ítéltétek meg, hogy nem illenek az összképbe?
A következő scapeben nem tervezek ilyesmit, de azért tanúlságos lehet a jövőt tekintve a véleményed, akár nem csak saját magamnak, de másoknak is. :)
 
Viktor, a naplómban írtad a fentit, és érdekelne, hogy ezt a versenyfotómra értetted, vagy ha a mostani állapotot szeretném megörökíteni? Én direkt a versenyfotó kedvéért raktam be őket, ennek a fotónak a hatására:

Bocsi, hogy csak most. Nehéz ez a vitorlás kérdés. Amikor ilyen nagyobb halakat lát az ember, megfelelő teret szeretne a szem látni hozzá, ahol hihetően jól érzik magukat.
Pl a fenti kép amit linkeltél majdnem megfelel ennek a vitorlások jelenlegi formájában. Ráadásul amit használt benne vitorlás a vadas mintázattal picit talán ki is egészíti a látványt. A sötét hangulatú akvárium eleve természetesnek hat a mohákkal és a sok arányos ág miatt picit talán benne van a biotóp része is ami a természetes élőhelyükön előfordulhat.

Talán egy természetesebb színezetű vitorlás nekem jobban passzol az ilyen akváriumokhoz mint ezek a koi vitorlások. Altum, Perui Altum. Persze ezek picit talán drágábbak, de az utóbbiból ki lehet fogni egész jó vételeket időnként.

m_scalare_6.jpg

A kis tanker vörös neont is kikapnám a jobb oldalon. A többiek arányosabbak az akváriumhoz. A halak terelgetése szerintem dobott volna a látványon még. Mindig van mit finomítani, de pont az ilyen apróságok amik közelebb visznek egy jó eredményhez.

Vitikre azért jó példák még...

0011.jpg

front0051.jpg

f09a2aa07c58a16384ae93625b94399d.jpg

cf676f8ea4302aa4e7fc7a0f9aff2146.jpg

01217ae4fe736027c8043b62eb5c364e.jpg

54943b2605ad2.jpg

a0879773a87ae1b07eb25ddeadfbe797.jpg
 
Utoljára módosított:
Bocsi, hogy csak most. Nehéz ez a vitorlás kérdés. Amikor ilyen nagyobb halakat lát az ember, megfelelő teret szeretne a szem látni hozzá, ahol hihetően jól érzik magukat.
Pl a fenti kép amit linkeltél majdnem megfelel ennek a vitorlások jelenlegi formájában. Ráadásul amit használt benne vitorlás a vadas mintázattal picit talán ki is egészíti a látványt. A sötét hangulatú akvárium eleve természetesnek hat a mohákkal és a sok arányos ág miatt picit talán benne van a biotóp része is ami a természetes élőhelyükön előfordulhat.

Talán egy természetesebb színezetű vitorlás nekem jobban passzol az ilyen akváriumokhoz mint ezek a koi vitorlások. Altum, Perui Altum. Persze ezek picit talán drágábbak, de az utóbbiból ki lehet fogni egész jó vételeket időnként.

View attachment 24779

A kis tanker vörös neont is kikapnám a jobb oldalon. A többiek arányosabbak az akváriumhoz. A halak terelgetése szerintem dobott volna a látványon még. Mindig van mit finomítani, de pont az ilyen apróságok amik közelebb visznek egy jó eredményhez.

Vitikre azért jó példák még...

View attachment 24780

View attachment 24781

View attachment 24782

View attachment 24783

View attachment 24784

View attachment 24785

View attachment 24786

Köszönöm szépen a véleméyt, sokat jelent, tényleg sokat számítanak az ilyen apró dolgok. Az idei évben az lesz a célom, hogy az eddigi hibáimból tanulva egy olyan akváriumot pakoljak össze, ami ismét egy előre lépés lesz. Technikai, hardscape és tervezés/felkészülés oldalon is szeretnék fejleszteni, szóval jól jönnek az ilyen kritikák. Én pl teljesen úgy éreztem, hogy hozzáadnak az összképhez, és nem is kaptam rá egyszer sem kritikát, ezért úgy gondoltam, hogy jó így.
Sajnos a közelemben nem sikerült picikében ilyen szép mintás példányokat beszereznem, de mindenképpen szerettem volna valami nagyobb testű hal fiatal példányát kipróbálni, hátha ezáltal nagyobbnak hat majd az akvárium, mint amekkora, illetve reméltem, hogy majd a félénk neon csapatot kicsit bátorítja majd a jelenlétük... Ezért is raktam be a vörös neont a többivel együtt, hátha behúzza majd a rajt előre. Mindkét próbálkozás kudarcba fulladt, nagyon félősek a neonok, ezért nem is tudtam terelgetni őket, mert kisebb mozgásra rögtön elbújnak. :( Nap közben alig látni őket, max ha senki nincs a szobában és belesek, akkor látok egy kisebb csapatot a befolyó környékén. :( Nem tudom mi lehet az oka, illetve, hogy ebben a méretben milyen hallal kellene megpróbálkoznom, ami szépen is néz ki, nem nagy és terelhető is.
Még egyelőre azt sem tudom, hogy melyik vonalat válasszam a következő építéshez... Legyen uismét egy klasszikusab, ada inspirálta akvárium, vagy mozduljak ki a komfortzónából a thai contestes akvák irányába? Nagy dilemma egyelőre...
 
Back
Oldal tetejére