• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nanoban igen.

Az akváriumod szerintem a nano kategória legjobbja volt, de a szerencsétlen felső megvágás miatt a kizárás fenyegette.
Végül ezen bukta el a helyezést.

Ilyen vágást nem lehet eszközölni egy akváriumnál sem. Nem látszik a felszín, a víz egyszerűen le van vágva a kép.
Volt olyan visszajelzés, hogy csak azért, hogy beleférjen a kategória limitbe. A víz leengedés egy bevált fogás a fotózásnál, de ilyen megvágást nem lehet csinálni.

Ezt így ebben a formában el fogják kaszálni más versenyen is ahol komolyan veszik.

Sajnálom, nagyon szuper akvárium volt.
Köszönöm a választ, ezek szerint megvan a lepontozás oka!
Szóval az akvárium csupán 20 cm magas, és nem volt a képről a vízfelszín leengedve, pláne levágva! Ez nem az én "sportom", mindig korrektül játszom! Direkt a vízfelszín vonalába lett téve az obi vízszintes optikai tengelye, mert egy korábbi alulról történő fotózáskor egyszerűen zavart a fókuszban lévő nagy fa tükörképe a felszínen. Igaz a fényképezés után láttam, hogy túlzóan felülről lett fotózva, jól állt volna egy kis tükröződés, de sajnos már nem volt lehetőségem kicsit alulról ismét lefotózni.
Na mindegy, ez van!
Jah, és már az akvárium azért lett 60x20x33- ra ragasztva, hogy valóban beleférjen a nano kategóriába és ne kelljen csalással bármely méretét levágni!
Nagyon sajnálom, hogy megint a fotón csúsztam el...:cry:
 
Köszönöm a választ, ezek szerint megvan a lepontozás oka!
Szóval az akvárium csupán 20 cm magas, és nem volt a képről a vízfelszín leengedve, pláne levágva! Ez nem az én "sportom", mindig korrektül játszom! Direkt a vízfelszín vonalába lett téve az obi vízszintes optikai tengelye, mert egy korábbi alulról történő fotózáskor egyszerűen zavart a fókuszban lévő nagy fa tükörképe a felszínen. Igaz a fényképezés után láttam, hogy túlzóan felülről lett fotózva, jól állt volna egy kis tükröződés, de sajnos már nem volt lehetőségem kicsit alulról ismét lefotózni.
Na mindegy, ez van!
Jah, és már az akvárium azért lett 60x20x33- ra ragasztva, hogy valóban beleférjen a nano kategóriába és ne kelljen csalással bármely méretét levágni!
Nagyon sajnálom, hogy megint a fotón csúsztam el...:cry:

Az egyedi szemlelet eredmenyes mar csak az apro reszletekre kell figyelned. Gratu azert. Egy kulonleges szinfoltja a mezonynek.
 
Ez a hajó már elment, csak akik azt gondoltak, hogy direkt le lett vágva, hogy beférjek a nano kategóriába.
A kép egy jóval verseny előtti, na itt aztán semmi sincs levágva!!!
Nem tudom a képet beilleszteni, dolgozom rajta...
A linke kattintva talán látható: http://indafoto.hu/Peter_Andras/image/24826071-ae12a60f/user

Sajnos kicsit szerencsétlen szög volt a fotózás szempontjából. :(
Persze alulról fotózva egy egész más hatás lett volna.
 
A nyerteseknek még egyszer külön gratula és gratu mindenkinek aki benevezte az akváriumát. Mint tudjuk rengeteg meló van minden kerttel és minél többet szeretnénk elérni annál keményebb a meló.
Mindezek mellet a verseny egy játék, a hobbi része. Csak ennyire szabad komolyan venni.

Az akváriumaitokat ahogy a korábbi években is rengetegen nézik év közben, sok sok ötletet és inspirációt adva másoknak és a jövő generációjának.

Gratu mindenkinek, azért a normál kategória első 10-20 helyéért minden évben küzdelem megy. De szerintem addig jó. (y)
 
Nagyon szepen koszonom ezt a hetedik helyet! Erre aztan tenyleg nem gondoltam volna, arra meg vegkepp nem, hogy en leszek az ev felfedezettje! Koszonom! Az pedig szamomra kulon dicseret, hogy @viktorlantos nal en vegzek az elso helyen. Tenyleg koszonom ezt az elismerest, jovore igyekszem meg jobb helyet elerni!
 
Nagyon szepen koszonom ezt a hetedik helyet! Erre aztan tenyleg nem gondoltam volna, arra meg vegkepp nem, hogy en leszek az ev felfedezettje! Koszonom! Az pedig szamomra kulon dicseret, hogy @viktorlantos nal en vegzek az elso helyen. Tenyleg koszonom ezt az elismerest, jovore igyekszem meg jobb helyet elerni!
nálam is, messze-messze :)
Kár, hogy ennyire elvitted a színhőmérsékletet a fotón. Direkt megnéztem élethű színekkel lightroomban, még sokkal jobb lett volna úgy.
De mindegy -- szerintem nagyon szuper lett az a akvárium, egyértelműen kiemelkedett a mezőnyből. (remélem nem keverem össze a neveket, és EZ az a blyxás, középen homokos akvárium :D)
MINDENKINEK SZÍVBŐL GRATULÁLOK AMÚGY, csak így névről nem tudom beazonosítani, hogy kik nyertek :)
 
Utoljára módosított:
nálam is, messze-messze :)
Kár, hogy ennyire elvitted a színhőmérsékletet a fotón. Direkt megnéztem élethű színekkel lightroomban, még sokkal jobb lett volna úgy.
De mindegy -- szerintem nagyon szuper lett az a akvárium, egyértelműen kiemelkedett a mezőnyből. (remélem nem keverem össze a neveket, és EZ az a blyxás, középen homokos akvárium :D)
MINDENKINEK SZÍVBŐL GRATULÁLOK AMÚGY, csak így névről nem tudom beazonosítani, hogy kik nyertek :)
Ohh, koszonom neked is! Megcsinaltam kb. 10 fele szinhomersekletben, de nekem valahogy ez tetszett a legjobban, az, h kiemelkedne a mezonybol azert nem mondanam, volt sok szep akva. Az elsoket viszont eltalaltam, csak a sorrend volt nallam mas.
 
Nagyon szepen koszonom ezt a hetedik helyet! Erre aztan tenyleg nem gondoltam volna, arra meg vegkepp nem, hogy en leszek az ev felfedezettje! Koszonom! Az pedig szamomra kulon dicseret, hogy @viktorlantos nal en vegzek az elso helyen. Tenyleg koszonom ezt az elismerest, jovore igyekszem meg jobb helyet elerni!
Külön gratula, nálam a Te akvád okozta a legtöbb örömet! Nagyon tiszta, nagyon egészséges, nagyon nagyon jó ránézni!
 
Ez a hajó már elment, csak akik azt gondoltak, hogy direkt le lett vágva, hogy beférjek a nano kategóriába.
A kép egy jóval verseny előtti, na itt aztán semmi sincs levágva!!!
Nem tudom a képet beilleszteni, dolgozom rajta...
View attachment 24696
A linke kattintva talán látható: http://indafoto.hu/Peter_Andras/image/24826071-ae12a60f/user
Sajnos nálam is gyanus volt a kép,engem is megvezetett a verseny fotód.:unsure: Legközelebb figyelj erre, a belsővel nincs gond, nálam első is lettél (y)
 
WOW!!! 19. hely! Hejj! :D Nem gondoltam volna, hogy az első hac-om ilyen jól sikerül, sokkal hátrébb vártam az akvát, úgyhogy meglepett, hogy sikerült bejutnom nem csak a mezőny első felébe, de ez első 20 közé is! Nagyon elégedett vagyok, és ez most adott egy jó kis inspirációs löketet az idei évre! :)
Köszönöm szépen, és természeresen gratulálok minden helyezettnek! Évekig csak kínlódtam, mert egyszer sem sikerült egy értékelhető akváriumot összerakni, amit nyugodt szívvel nevezhetnék egy ilyen versenyre, úgyhogy tudom, hogy már maga az indulás is egy nagy dolog. :)
Nagy pacsi a GA csapatnak, hogy idén is összehoztátok, és hogy ennyi külföldi zsűritagot sikerült toborozni! :)
Jövőre veletek ugyanitt! ;)
 
Gratulalok a nyerteseknek es a nevezoknek. Nagyon szep munkak.
A szervezoknek es zsuriknek kulon koszonet a nevezesi lehetosegert, es a faradsagot nem kimelo ertekelesert. [emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére