• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC-Contest-logo-2015-2.png

Idén 8. alkalommal rendezzük meg a versenyt és hatalmas fejlődést érzünk a múlt évekhez képest. Nem véletlen, hogy olyan sok magyar akváriummal találkozni a nemzetközi versenyeken is. Míg az első néhány versenyre a növényekkel és a víz alatti kertészkedéssel való ismerkedés volt a jellemző, idén kifejezetten a versengés az egyedi építések vannak a figyelem középpontjában.

Mit kell tudnod a nevezésről?
A korábbi évekhez hasonlóan 2 kategóriában várjuk az akvárium nevezéseket. Nano (40 liter alatti) illetve normál (40 liter fölötti).
A nevezési feltételek a következők:

Ki indulhat a versenyen?
A versenyen minden, az alkotó által növényes akváriumnak ítélt akvárium indulhat.

A verseny nevezési határideje
Nevezési határidő: 2016 December 31. Szombat.
Eredményhirdetés: 2017 Január 22. Vasárnap.
Díjátadó: Január vége, február eleje. Időpont véglegesítés után jelezzük, várhatóan jan. 28. vagy feb. 4.

Milyen fotót kell beküldenem?
A fotók mérete el kell, hogy érje, vagy meg kell, hogy haladja az 1024*768-as felbontást. Természetesen minél nagyobb, annál jobb, de ne legyen nagyobb mint 5 Megabyte képenként. A kép JPG formátumba legyen elmentve. A fotók utómunkálatainál csakis (ha szükséges) vágás, szín- és lencsekorrekció, valamint élesítés engedélyezett. A fotó elkészítése alatt lehetőleg ne legyen az akváriumban technika. (szűrőcső, porlasztó). Egy akváriumról 1 fotó küldhető, amely szemből, teljes egészében kell, hogy mutassa az akváriumot!

Több akváriummal is nevezhetek?
Igen, egy nevező, maximum két akváriumát nevezheti a versenyre. Ez lehet azonos, vagy két különböző kategóriában is.

Ha más versenyen is indultam nevezhetek?
Természetesen igen! Nem kizáró ok más versenyen való indulás, de érdemes a versenyek feltételeit átnézni. A HAC versenyre küldött fotók ne szerepeljenek azonos formában az IAPLC versenyen 2017-ben. (Más időpontban készült fotó, természetesen jöhet) Ez kifejezett kérése a szervezőknek.

Milyen paramétereket kell megadnom a nevezéskor?
Meg kell nevezni az akváriumban található növényeket és halakat (persze csak amennyit tudsz). Jelezni kell az akvárium indításának dátumát.
Kérjük elküldeni a nevezők elérhetőségét (Név, cím, telefonszám, e-mail cím).
Meg kell adni az akvárium technikai paramétereit - méret, liter, szűrés, világítás, CO2, növények és halak nevei, tápozás, hardscape (kövek, fák, aljzat).
A nevezést az alábbi linken lehet leadni: http://hac-aquascaping-contest.com/normal-nevezes/ melyet hamarosan megnyitunk.

Hogyan értesülhetek az eredményről?
A verseny eredményhirdetése 2017. január 22-én vasárnap lesz. Az eredményeket itt, illetve a verseny hivatalos oldalán és a Green Aqua oldalain is publikáljuk majd.

Hogyan kapom meg a nyereményem?
Ha lemaradtál az eredményhirdetésről, ne aggódj! A nevezési oldalon kitöltött elérhetőségen felvesszük veled a kapcsolatot és megbeszéljük, hogyan juthatsz hozzá nyereményedhez. Fontos! Előfordulhat, hogy a szponzorok az eredményhirdetés után küldik el a nyereményeket. Ebben az esetben, ha minden nyeremény megérkezik csak akkor tudjuk átadni a nyertesnek. Nincs lehetőség többszöri csomagküldésre. Nagy méretű nyeremények esetén, például akvárium szettek, személyesen adjuk át a nyertesnek Törökbálinton a Green Aqua-ban
A beküldött fotókkal kapcsolatban
Minden nevező elfogadja, hogy az általa nevezett akvárium fotóját, a Green Aqua Kft. a későbbiekben versennyel kapcsolatos promóciós célokra felhasználhatja. Ez nem jelent kizárólagos felhasználást. A fotókat természetesen más versenyre is nevezheti tulajdonosa.

Pontozás

A zsűri meghatározott, más versenyeken már bevált irányelvek szerint pontoz. Három szempont alapján értékelünk. A pontozással igyekszünk igazságosan és a nevező által is jól leszűrhető módon értékelni. A pontozás végeredményét mindenki megkapja az eredményhirdetéskor.

ÖSSZHATÁS max.100 PONT
Az értékelőre alkotott benyomás, összkép. Az értékelésben a legtöbb pontot ér.

KREATIVITÁS max. 20 PONT

Kreativitás, eredetiség. Legyen újszerű, eredeti. Erre az értékelésnél 20 pont jár maximum.

TERMÉSZETESSÉG max. 20 PONT

A layout természetessége. Minél természetesebb a látvány annál több pontot kap az elérhető 20 pontból.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nevezési határidő: 2016 December 31. Szombat.
Na meg vagyok nyugodva.
Bár még mindig nem érzem erősnek az idén összerakott akváriumot és sokan titokban is tartják de mindig oda lukadok ki ha már ennyi órát rááldoztam akkor megérdemli az akvárium a szerepeltetést,bármi is lesz az eredmény,mindig mindenkinek jusson eszébe mindig lesz egy következő év és remélhetőleg minden évben lesz HAC is :)(y)
 
Na meg vagyok nyugodva.
Bár még mindig nem érzem erősnek az idén összerakott akváriumot és sokan titokban is tartják de mindig oda lukadok ki ha már ennyi órát rááldoztam akkor megérdemli az akvárium a szerepeltetést,bármi is lesz az eredmény,mindig mindenkinek jusson eszébe mindig lesz egy következő év és remélhetőleg minden évben lesz HAC is :)(y)
Lehetne a verseny mottója,hogy a HAC legyen veled! : D
 
" A fotók mérete el kell, hogy érje, vagy meg kell, hogy haladja az 1024*768-as felbontást." Egy akváriumról lehet több képet küldeni? Két féle háttérrel készítettem képeket.
 
Erősen gondolkodom hogy nevezem a mossy fingerst, de egy bajom van: nem fér már be a nano kategóriába, 40 liter felett meg brutálisan jobb, elképesztően durva akváriumokat tudok felsorolni - csak itt a fórumról. :)

Szóval megálmodom még... kellett nekem 50 literes taiwanos. :)
 
Etele felvetése kapcsán eszembe jutott egy kérdés.
Erősen gondolkodom hogy nevezem a mossy fingerst, de egy bajom van: nem fér már be a nano kategóriába
Nem azért, mert az enyém úgysem fog addigra beérni, de láttam már régebben is többször, hogy felmerült másoknál is ez a probléma, hogy éppenhogy átlépik a kategória határt. Tehát:
Mondjuk, hogy van egy 45 literes akvárium, nem lehet "behazudni", hogy csak 39 ? Főleg ha nem is konkrét csalásról van szó, hanem mondjuk leengedjük a vízszintet..

Szerk: mármint tudom, hogyha tényleg behazudjuk, akkor sem jön rá soha senki, de érdekel hogy a másik út "legális"-e.
 
Utoljára módosított:
Az egész 40 liter talán onnan jött, hogy egy 60-as már nem igazán nano. Ha 50 lenne a limit akkor jönne a kérés, hogy mi van azokkal akik 51 literrel jönnének. A csúnya 200-as akváriumok agyontapossák őket :)
Csak mint érdekesség jegyzem meg. A nagy kategória az anyagi állapotok miatt átlag 60-150 liter között helyezkedik el. Nincs túl sok extrém méret.

A kicsiben sok a korlát, de annál jobban figyelsz a részletekre. Egy nagyban hajlamosak vagyunk ezt bőkezűen kezelni.

Szóval ne parázzatok a kategóriák miatt. A gyöngyszemet akkor is megtaláljuk, ha nagyítóval kell nézni :)
 
Ja félre ne értsetek, valahol meg kell húzni egy határt, most 40 liter, ennyi. Csak én a saját sorsomon keseregtem kicsit, mindenféle reklamálási cél nélkül. :)

Lehet holnap fotózok egyet technika nélkül délután, úgyis akartam szűrőt pucolni, jövő hétre a fissi már nyírásérett azt nem akarom megvárni. :)
Aztán max. Nem küldöm be a nevezést.
Ja és kár hogy nincs low tech kategória. :D (Vicc volt!)
 
Ja félre ne értsetek, valahol meg kell húzni egy határt, most 40 liter, ennyi. Csak én a saját sorsomon keseregtem kicsit, mindenféle reklamálási cél nélkül. :)

Lehet holnap fotózok egyet technika nélkül délután, úgyis akartam szűrőt pucolni, jövő hétre a fissi már nyírásérett azt nem akarom megvárni. :)
Aztán max. Nem küldöm be a nevezést.
Ja és kár hogy nincs low tech kategória. :D (Vicc volt!)
Ha nevezel, kategóriától függetlenül a "garnélás különdíjért" is harcba szállhatsz. ( ha lesz idén )
Különdíjat esetleg lehetne adni "Amano Eheim Classic" néven, a stílusát legjobban megjelenítő akváriumnak is.
 
Back
Oldal tetejére