• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

@viktorlantos
Ez érdekes amiket írtál Viktor,mert én is csalódott voltam az eredményemmel......viszont - ugyan én hangot is adtam neki- de ezzel szemben eszembe sem jutott ,hogy a bírákat okoljan ezért.Tisztába vagyok az akvárium negatívumaival ,és csakis az én hibám,hogy 25.lett.Az ember a szíve mélyén mindig jobb helyezésben reménykedik,de van hogy nem jön be .Személy szerint engem arra sarkall ,hogy az idén egy szebb ,egyedibb akváriumot rakjak össze.Mindez ugy ,hogy nem is direkte versenyre készülnének.Mint írtad többféle akvakertész van.....én pl.azért csinálom ,hogy szebb legyen a lakás tőle ,és legyen mi elé leülni egy pár percre ebben a rohanó világban ami megnyugtat.Ha csak 25. is lett de mindig jó ránézni ,és öröm elmenni mellette.A tavalyi 16. után csalódás kicsit a mostani helyezés ,de megvannak az okai ....és ebben nem ti vagytok a hibásak(legalábbis az én esetemben).Köszönöm én is a lehetőséget a versenyre,csak így tovább.Mert szerintem ugyan gyengébb lett a mezőny az idén ,de igy is fantasztikus minden akvárium.
Szép napot mindenkinek.
 
Bár már többen is megfogalmazták előttem,de azért jártatom én is az ujjaimat kicsit! :D
Szerintem teljesen jogos,ha csalódott vagy egy verseny után,mert nem te lettél az első.Ebből kell erőt meríteni,felszívni magad,legközelebb még jobban teljesíteni!
Viszont,mivel ez egy szubjektív sport tevékenység,szerintem,butaság benevezni úgy egy versenyre,hogy nem vagy tisztában az akváriumod hibáival,amit nyilván a bírák is észre vesznek,ez alapján jönnek-mennek a pontok,utána meg sértődötten duzzogni,hogy pedig nem is jogos a dolog.Majd legközelebb jobban oda kell tenni magad!
Én is csalódott vagyok az eredményem miatt,de tudom,hogy én tehetek róla,meg az idő hiány és tudom,ha jövőre jobb eredményt akarok,ezeken is változtatnom kell és pont
 
Engem a 29. hely arra sarkall, hogy esetleg a következő jobb legyen. Tudom magamról, hogy nem vagyok nagy művész, persze ha sokat izzadnék biztosan tudnék előrébb is végezni. :) Ezt a legjobb egy játéknak venni és nem vérkomoly küzdelemnek, mert akkor elveszti a varázsát és a szép hobbi átmegy értelmetlen eredményhajhászásba, amitől a lényegét veszti el szerintem. :)
Én reményeim szerint jövőre is szeretnék nevezni, már ha a munkahelyem(Trópus) is hozzájárul(Mivel valszeg megint bemutatóakvárium lesz egyben a nevezős akváriumom) :)
 
Elolvastam az értékeléseket, nagyon sokat lehet belőlük tanulni, örültem amikor egyezett a saját meglátásommal a véleményetek. A legtöbb hibát pedig abszolút nem vettem észre, de most ezeket is látva bővült a képem. Ami feltűnt és kérdést vet fel bennem az a normál második helyezés, Balázs véleményében olvastam: a "nem megengedett élesítés, utómunka során". Tényleg nem szabad? Vagy csak ezen a képen kicsit túl lett húzva?
 
Tényleg nem szabad? Vagy csak ezen a képen kicsit túl lett húzva?

Élesítést a legtöbb DSLR gép automatikusan gyári beállítással is ráad a képre.
Sokan köztük én is nullára húzzuk ezt az élesítést és utólag adjuk rá már számítógépen.

A normál keretek közötti élesítés szerintem nem gond. De amikor valaki az egekbe húzza a kontrasztot vagy olyan szinten élesít, hogy a kép szétesik az zavaró és hibaként értékelendő.
Ahogyan a természetes színektől elrugaszkodó szaturáció túlhúzása is.
 
De jó, akkor az első 3 helyezetten túl is lesznek szöveges értékelések? Ez jó lesz! ;)

Igyekszünk pótolni. Nincs mindenhol komment, de azért sok a feltölteni való megjegyzés.

A megjegyzésekkel kapcsolatban mindig ott motoszkál a kis bogár Jurijs Scapefu podcastből. Hogy igyekeznek olyan pontozókat választani akik tisztességgel kommentet írnak mindenhova a versenyen.
Ez a része a legjobban időt rabló elfoglaltság és sajnos évek alatt kialakult egy trend, hogy a mezőny első harmadára megy a komment, az erősebb akváriumokra. Az IAPLC 2000+ akváriumánál 27-re megy komment csak.
Az AGA is erősen megosztó mire mennyit írnak. Sok esetben csak 1-1 zsűri kommentel vagy ő sem. Pedig egy elég jól leválogatott krémről van szó az alkotások között.
Az EAPLC esetén 100 akváriumra tűzzük a kommentet míg a thai általában 30-40.

Ideálisabb lenne mindenre véleményt írni, de borzalmasan nehéz volt kicsikarni néhány sort a nemzetközi pontozóktól is a korábbi versenyeken. Idén ez volt az egyik ok amiért nem erőltettük a meghívást.

Szóval igyekszünk javítani ezen a trenden is. De ha valakinél nincs megjegyzés nyugodtan dobja be ide a topikba később és szívesen elmondjuk mi a gond mint lehetne javítani.
A kommentek publikálásáig még ne linkeljetek akváriumot pls.
 
Idén meg emléklapot se küldtek!Hol lehet megnézni a kommenteket?

A podcast alapján elég gáz van az EAPLC háza táján. Az oldalt meghekkelték vagy biztonsági okokból levették. Úgyhogy új weblap készül és addig nem is nagyon lesz fent semmi info. Ebben viszont lehet már csak a 2016-os dolgok lesznek.
Nem szoktak sietni sem a nyereményekkel sem a postázással, webbel sem. Hetkek hónapok után történik mindig. Még van rá sansz, hogy megkapod. Írj rá Jurijs-ra facen.
 
A podcast alapján elég gáz van az EAPLC háza táján. Az oldalt meghekkelték vagy biztonsági okokból levették. Úgyhogy új weblap készül és addig nem is nagyon lesz fent semmi info. Ebben viszont lehet már csak a 2016-os dolgok lesznek.
Nem szoktak sietni sem a nyereményekkel sem a postázással, webbel sem. Hetkek hónapok után történik mindig. Még van rá sansz, hogy megkapod. Írj rá Jurijs-ra facen.
40-ik lettem,annyira nem fontos!Majd ha egyszer bekerülök az elsö 10-be.
 
Na ez az!!! Csak közzétettek egy listát, azt' jó napot... Legalább is én mást nem találtam.
Se oklevél, se emléklap, se semmi...
Eddig küldtek oklevelet,es 2 belepöt a dijkiosztora!Iden nem Karlsruheba volt a dijkioszto,talän ezert is!
 
Kezd körvonalazódni. Igyekszünk megcélozni egy február 20. szombat délutánt. Korábbi hétvégén szerettük volna, de az a hétvége a szerelmeseké. :) Ha már egész évben előnyt élvez az akvárium most picit visszaadhatunk abból amit elvettünk :)
Úgyhogy ha vihar nem jön közbe akkor Február 20 szombat délután nagy valószínűséggel lájk. Kicsit lazább kicsit gördülékenyebb hangulatban mint szokott.

@Nigro az organizőr, igyekszünk a keze alá dolgozni :)

A részletek rögzítése után elindítjuk az elő regisztrációt az eseményre.
 
Kezd körvonalazódni. Igyekszünk megcélozni egy február 20. szombat délutánt. Korábbi hétvégén szerettük volna, de az a hétvége a szerelmeseké. :) Ha már egész évben előnyt élvez az akvárium most picit visszaadhatunk abból amit elvettünk :)
Úgyhogy ha vihar nem jön közbe akkor Február 20 szombat délután nagy valószínűséggel lájk. Kicsit lazább kicsit gördülékenyebb hangulatban mint szokott.

@Nigro az organizőr, igyekszünk a keze alá dolgozni :)

A részletek rögzítése után elindítjuk az elő regisztrációt az eseményre.
Na akkor tudom mikor viszem a csalädot haza!
 
Back
Oldal tetejére