• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2012 - Akvakertész verseny

Mivel indulsz az idei HAC versenyen?


  • Total voters
    81
  • Poll closed .
Meg nem főttek, csak megvakultak :D

Egyébként pont azt néztem, hogy a bajszuk sem rezzent amikor villogtunk.

Na jó a fények a következő módon néztek ki. Fentről a Giesemann 150HQI kb 20cm-ről. Backlight T5 ezt Tibcsi tudná megmondani mennyi.
Fentről mindkét oldalról 1-1 500W-os Bowens maxon pörgetve ráddurantva egy derítőre, ami visszaverte a fényt az akira.
 
Első reakció. Hell Yeaaaah! :) Tök jó, hogy akármilyen cég, szervezet, blog szentel egy bejegyzést a magyar akváriumoknak, a magyar versenynek. Szuper!

Okeanos ha jól rémlik nagyon szép belsőépítész megoldásokba ágyazott akváriumokat csinál az USA-ban. Nálam a legjobb cégek között van bestokizva.
Hogy miért fontos, hogy hol? Mert az USA aquascaping-ben jelenleg sehol nincs. Hiába a ADG és sok már tehetséges kertész, a lakosság egészére vetítve mintha nem is létezne a hobbi arrafelé. Ha helyezésnek szánták, érdekes. Megint azt mutatja ahány zsűri annyi gondolat, vélemény. Ha az ADG rangsorolta volna újra azért teljesen más lenne.

Na de mégis az Okeanos írt postot, ami belőépítészeti megoldásokban kiemelkedő. Szóval inkább örüljünk, hogy megint foglalkoznak velünk. Hogy az akváriumaitok ott díszelegnek most példaként az amerikai állampolgároknak, hogy így kell ezt csinálni.... :) Ezt is megéltük. Jó érzés, pedig én nem is versenyeztem, csak savaztak :D



Azért kedves Mária :) mert a te akváriumod volt a leg különlegesebb nagy akvárium idén. És mert ha most is ránézek a tisztasága, a növények kondija, a speciális fa dekor használata azokat az ázsiai akváriumokat juttatja eszembe amiért anno elkezdtük ezt az egészet. :) Nekem idén ez volt a kedvencem a nagyok között. A többiek nem értenek hozzá.... pfff :D
Na jó nem gonoszkodok. Kérdésem a következő. Az esett volna jobban ha kapsz egy számot, vagy az, hogy a te akváriumodat használják olvasó csalogatónak? :)

A többieknek üzenem, hogy remélem 2013-ban is láthatunk sok szépséget. Az évek nekünk dolgoznak. És legyünk büszkék az olyan bejegyzésekre is mint a fenti. (y)
üdv Viktor! mélységesen egyetértek azzal amit írtál... másrészt.. nem kéne Őt/Őket mélységes tisztelettel beiktatni a zsűribe?
 
üdv Viktor! mélységesen egyetértek azzal amit írtál... másrészt.. nem kéne Őt/Őket mélységes tisztelettel beiktatni a zsűribe?

A vendég zsűri minden évben más. Elsősorban a kapcsolatok alapján dől el. A kapcsolati hálónkból a tehetséges aquascapereket választjuk, ezekből is inkább azokat, akiket a nemzetközi közösség ismer, elismer és aki hajlandó ilyen feladatokban részt venni. Mert a zsűrizés, hát mondjuk azt, hogy nem egyszerű...

Ők egyáltalán nem aktívak aquascaping területen, közösségileg nem aktívak ezért más lenne a felkérés is. Talán egyszer....
 
A vendég zsűri minden évben más. Elsősorban a kapcsolatok alapján dől el. A kapcsolati hálónkból a tehetséges aquascapereket választjuk, ezekből is inkább azokat, akiket a nemzetközi közösség ismer, elismer és aki hajlandó ilyen feladatokban részt venni. Mert a zsűrizés, hát mondjuk azt, hogy nem egyszerű...

Ők egyáltalán nem aktívak aquascaping területen, közösségileg nem aktívak ezért más lenne a felkérés is. Talán egyszer....
értem, vettem, egyetértek :giggle:
 
tényleg... milyen lenne egy "Alien" vagy "Mars Attack" akvárium? (n)

Szerintem bármilyen aki jó lehet, ha ötletes, kreatívan és jóll van összerakva és az alap szempontoknak megfelel. Nincs benne pl műanyag Enterprise űrhajó...
Én kifejezetten örülök a különböző ötleteknek és ötletes megvalósításoknak.
 
bocs az offért, hirtelen nem találtam jobb helyet
ha a 2014es versenyre szeretnék összeállítani 1 akváriumot, akkor gondolom a nevezés lezárásáig nem postolhatok képet róla sehol?
 
bocs az offért, hirtelen nem találtam jobb helyet
ha a 2014es versenyre szeretnék összeállítani 1 akváriumot, akkor gondolom a nevezés lezárásáig nem postolhatok képet róla sehol?

Dehogy nem lehet, ezen a versenyen nincs ilyen megkötés. A meglepetés miatt az utolsó 1-2 hónapban nem szoktak sokan posztolni, de egyébként nem jár pontlevonás. IAPLC-n csak az első 100-at nézik inkább ,de akkor sokat mondtam. Ha ott a TOP 27-ben benne vagy akkor viszont tilos a verseny alatt posztolni.
 
Back
Oldal tetejére