• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2012 - Akvakertész verseny

Mivel indulsz az idei HAC versenyen?


  • Total voters
    81
  • Poll closed .
Akkor én gyorsan szavaznék is! :)
Azért választanám a korábbi elrendezést,mert bár számomra a másik sokkal kiforrottabb és mesés a szín kavalkád,mégis a korábbi állapot sokkal harmonikusabb számomra!Egy szóval természetesebb!(y)
Nem szeretlek Lóri:) Nem ezt beszéltük meg:D
 
@eMZé Visszatérve kicsit az új akidra....

Feldobok egy képet a régi szigetes akinkról

8127443097_ac7faa0d17_b.jpg


Amikor ez az akvárium készült elég sok bírálat érkezett pl jogosan, hogy a kilógó fa részek nem szerencsések. Ezeket végül ki is kaptuk amikor megnőtt a bozót.
Igyekeztem a lehető legnagyobb ívet nyírni rá, hogy ne érezd az olló nyomát. Ez részben sikerült is és a tükörképpel tovább finomítottuk a képet.
Sajnos a sziget téma miatt a jobb és bal oldalt a hatalmas stem mellett nem tudtunk értelmes átmenetet csinálni. Ezért maradt olyan amilyen. Akit zavar annál biztosan pontlevonás.
A Microsorum nem uralja a képet. Ha megnézed a képet igazán egyik növény sem hangsúlyos, viszonylag jó egyensúly van a növények között.
A fenti akival igazán nagy sikert sehol nem értünk el. Egyedül az IAPLC-ben került be a winning kategóriába, de a sziget központú dolog miatt más eredményt nem sikerült bezsebelni és ez teljesen érthető. Egészséges szép aki jó fotóval, de hiányzik belőle a plussz ami ütne... Akkor is ha elég sok növényt használtunk és sok részletet, hogy ne legyen 2 másodperc alatt megszámlálható a betelepített növények száma. Ne legyen egyszerű hatású a layout.

Beteszem ide az akit amit küldtél:

2012-12-01-big.jpg


A háttérnövényzet nyírásán érezni az emberi kéz nyomait. A microsorum kicsit túlburjánzott, nagyon meghatározó lett a képen. A crypto jól tompítja a zöld színt az előtérben némileg visszahúzza a Micro hangsúlyosságát, de a túl hosszú Micro levelekkel sajnos sokat ő sem tudott kezdeni.
A kilógó ágak egy központból kindulva nem mutatnak természetesen. A háttér és az előtér nem olvad össze. Hiába nyírtad az indica sort hátul előte bukóra, én érzek egy határt a micro és a háttérsor mogött. Egyszerűen nem olvad egybe ez a növénymassza.
Az előtered picit finomabbra nyírva dobott volna még a látványon.

Ettől még lehet hónap akváriuma mert szép! És bejöhet a többieknek, mert egészséges és jó színei vannak. Ez egy jó akvárium, de ha reálisan értékeled és nézed a hibák ott vannak. A jövő évi cél a hibák minimalizálása. Szóval neked is azt tudom mondani, hogy ha tényleg érdekel az értékelés, akkor dolgozni kell a hibák kijavításán. És ettől sokkal jobb akváriumokat fogsz építeni.

Ha valakit érdekel, érdemes pl Szecsei Tibi akváriumait visszanézni a kezdetektől. Mennyi idő és energia volt mire oda ért ami most van. Azért mondom most őt példának, mert 4-5 akvárium volt mire elért oda, hogy lássa ezeket a hibákat és olyat csináljon amibe egyre nehezebb belekötni. Addig sok pofont kapott ő is. Hiába indult hiába volt évközben jó, nem volt elég jó a végeredmény, hogy dobogós legyen....
 
És még egy gondolat.

Hónap akváriuma vs HAC dobogós hely (vagy Contest jó eredmény)

A fenti eszmefuttatásom alapján talán érezhető miért értékesebb egy jó verseny cím mint a hónap akváriuma cím.

A hónap akváriuma az egész hónapban legjobban naplózott akvárium. Ahol jó fotók részletes naplózás, jó általános benyomás található az akváriumról. Ez egy jó érzés, jó cím és mi is azért emeljük ki, mert fontosnak érezzük, hogy ilyen minőségi naplók szülessenek és kicsit a többieket is ösztönözzük a minőségi növényezésre. De egy hónap akija címnél sokkal kevesebb akváriummal "versenyzel" ráadásul az időzízések miatt lehet te most szerencsésebb helyzetben vagy. Következő hónapban meg fordul a kocka.

Egy verseny más...

Ott ha mindenki komolyan veszi akkor a legjobb formában küldi be az akváriumot és több tucat profin befotózott akival kell versenyezni, külföldi versenyeken több százzal is.
Ezért itt sokkal nehezebb eredményt elérni. Nem csak a pontozók miatt, hanem a többi tehetséges és jól felkészült versenyző miatt is. Lehetsz többszörös hónap akija nyertes is, ha kemény a harc a versenyen és sok jó aki van.

A hónap akváriuma egy jópofa cím. Fontos, mert szeretjük elismerni a szép és jó dolgokat. Ezek évközbeni mókák. Az igazi elismerés egy rangos esemény kiemelt helye. Ez kell hogy cél legyen és akkor automatikusan jönnek majd a hónap akija címek is. :)(y)

Mi azon vagyunk hogy egyre több szép aki legyen. És az egész verseny, fórum stb ami körülöttünk van is erről szól. A jók inspirálják a többieket és húzzák magukkal az új generációt is. Nem az a lényeg, hogy ki hanyadik a versenyen, vagy épp egy nem jóleső kommentet kap, hanem hogy élvezd a hobbit a versengést az akikat amit építesz és legyen lehetőséged tovább fejlődni ha ez a cél. Szóval fel a fejjel és jövőre tessék odapakolni ami most kimaradt :)
 
Nah még egy utolsó gondolat aztán csendben leszek :) Csak az akid még egy gondolatot hozott elő belőlem, amiről ritkán beszélünk.

Szóval mi szép a szemnek és mi az amit pozitívan értékelnek. Az akváriumodban lévő színorgia nagyon jó. Legtöbbünknek azonnal kedve támadna stemes akit készíteni. Tele van olyan vörössel amit nagyon ritkán látni....

De pont ez a gyengesége egy versenyen. Hogy a vörös olyan mennyiségben van jelen és olyan kontrasztban, hogy az már sok.

Az AGA versenyeken korábban többször belefutottam ilyen negatív kommentbe pl Karen Randall részéről. A vörös nagyon fel tudja dobni egy aki összképét, de tudni kell hol a határ, milyen vöröset használunk és mennyit. A túl sok vörös csak tulipánba és mikulásba jó :)

Ha nem a HAC-on, de más versenyen ezt biztosan megemlítenék negatívumnak.
 
Sziasztok!

Zoli (eMZé)!
Amikor megláttam a két akváriumod egymás mellett akkor a tavalyi versenyen a sajátjaim jutottak az eszembe (két különböző)!
Igaz a sor végén (vagy inkább a fasorban sem) voltak, de ugyanazok a gondok voltak mindkettővel, tehát jogosan volt kerültek hátulra!
Idén is hasonló volt a helyzet (a gyatra fotó technikám maradt, az edények a hátsó traktusban), viszont a két új akvárium két különböző kategóriában indult és mégis hasonló pontszámot kapott (majdnem egymás mellett lettek volna megint), de már közel 50 ponttal többet kaptak mint előző évben!
Vagyis van fejlődés, csak más oldalról is meg kell nézni az eredményt!
A tanulság, hogy az egy kéz alkotta akváriumok, nem kerülnek messze egymástól!
Hajrá, jövőre legyenek benne az akváriumaid az első ötben!

A.ttila
 
Ettől még lehet hónap akváriuma mert szép! És bejöhet a többieknek, mert egészséges és jó színei vannak. Ez egy jó akvárium, de ha reálisan értékeled és nézed a hibák ott vannak. A jövő évi cél a hibák minimalizálása. Szóval neked is azt tudom mondani, hogy ha tényleg érdekel az értékelés, akkor dolgozni kell a hibák kijavításán. És ettől sokkal jobb akváriumokat fogsz építeni.
Köszi a részletes elemzést;)
Azt gondolom, hogy eddig sem volt célom tökéletes versenyakváriumok építése és ezután sem lesz az. Azt meghagyom nektek. Egyrészt ehhez túlságosan is műszaki gondolkodású ember vagyok, másrészt se időm sem energiám nincs annyi, hogy egy igazán részletgazdag akváriumot létrehozzak. A jelenlegi szint amit elértem már így is messze meghaladja az egykori álmaimat. Az hogy hazaérve egy olyan akváriumot nézegethetek, ami 2 évvel ezelőtt teljesen elérhetetlennek tűnt, számomra bőségesen elegendő.
 
Szerintem az akváriumod szép! Ennyi. A nyírt mondjuk jobban tetszik, mint a "szabadonfutó" változat, de ez szubjektív, mint egy ilyen verseny is. Szabályok persze vannak, de szabályok közé szorított művészet nincs, nem is volt, ezért ez nem is az! Bele lehet pumpálni verbálisan a művésziséget, akkor viszont mit versenyeztetnek? Művészetet? Előre definiált szépérzék és szabályok között nem él a művészet, az egy uniformis!
 
Köszi a részletes elemzést;)
Azt gondolom, hogy eddig sem volt célom tökéletes versenyakváriumok építése és ezután sem lesz az. Azt meghagyom nektek. Egyrészt ehhez túlságosan is műszaki gondolkodású ember vagyok, másrészt se időm sem energiám nincs annyi, hogy egy igazán részletgazdag akváriumot létrehozzak. A jelenlegi szint amit elértem már így is messze meghaladja az egykori álmaimat. Az hogy hazaérve egy olyan akváriumot nézegethetek, ami 2 évvel ezelőtt teljesen elérhetetlennek tűnt, számomra bőségesen elegendő.

Ha nem a verseny miatt leszel jobb akkor azert mert sokat tapasztalsz majd az evek alatt. Es akarva akaratlanul is jobb lesz majd. Gyakorlat teszi... Szoktak mondani.

A muszaki ember kifogas meg nem kifogas ;) A szeperzeked megvan, a tobbi meg jon.
 
Ja-ja, azt tudok:LOL: Na mondjuk most van is rá okom. Most húztak ki egy fogamat:(, fáj is rendesen, na meg a hangulatomnak is adott rendesen:poop:

A foghijjas oroszlan ;) a kor... Lassan csinalok egy senior topicot... En ma vertigo-val ebredtem. Eddig azt sem tudtam letezik. Googlenak hala okosabb lettem :(
 
Ja-ja, azt tudok:LOL: Na mondjuk most van is rá okom. Most húztak ki egy fogamat:(, fáj is rendesen, na meg a hangulatomnak is adott rendesen:poop:
Akkor jobbulást!;)
A foghijjas oroszlan ;) a kor... Lassan csinalok egy senior topicot... En ma vertigo-val ebredtem. Eddig azt sem tudtam letezik. Googlenak hala okosabb lettem :(

Akkor legalább tudom,hogy még van pár jó évem hátra..!:ROFLMAO::sneaky:
Amúgy Neked is jobbulást!
 
eMZé:

Szerintem mindkét aksid gyönyörű! Számomra továbbra is az egyik követendő példa vagy. Szóval nem kell elkeseredni.
Egyébként is nem szabad elfelejteni a leges legfontosabb dolgot a növényes akvárium készítésében: Az a szép, amit Te szépnek látsz. Semmi más nem számít, csak a saját elégedettséged. A verseny csak egy szintér ahol megmutathatod magad.
Én az esélytelenek nyugalmával neveztem. A Te aksijaidtól az enyém fényévekre van. Nem is értem továbbra sem a jó eredményt. :)
Viszont már a következő layoutot tervezem, mert tudom, hogy boldogsággal tölt el a tervezés és a kivitelezés folyamata. Gyermeki örömmel nézem, ahogy a növények meggyökereznek és elkezdenek őrületes tempóban növekedni. Számomra az az öröm, ha összevizezhetem a kezem. Minden más csak +.
 
eMZé:

Szerintem mindkét aksid gyönyörű! Számomra továbbra is az egyik követendő példa vagy. Szóval nem kell elkeseredni.
Egyébként is nem szabad elfelejteni a leges legfontosabb dolgot a növényes akvárium készítésében: Az a szép, amit Te szépnek látsz. Semmi más nem számít, csak a saját elégedettséged. A verseny csak egy szintér ahol megmutathatod magad.
Én az esélytelenek nyugalmával neveztem. A Te aksijaidtól az enyém fényévekre van. Nem is értem továbbra sem a jó eredményt. :)
Viszont már a következő layoutot tervezem, mert tudom, hogy boldogsággal tölt el a tervezés és a kivitelezés folyamata. Gyermeki örömmel nézem, ahogy a növények meggyökereznek és elkezdenek őrületes tempóban növekedni. Számomra az az öröm, ha összevizezhetem a kezem. Minden más csak +.
Köszi Peti:)

A fényéveken vitatkoznék. Rendesen összekalapáltad azt az akit a végére.
Ami engem illet, mostanában túl sok :poop: dolog történt velem, de inkább hagyjuk az egészet, már így is túl sokat beszéltünk erről.
Előre emberek, készüljünk a jövő évi évi HAC 2013-ra:);)
 
Őszintén szólva ezt a részletes elemzést hiányolom az egész fórumon.
Valaki,talán Tibi felhozta,hogy ázsiai társaink nem osztják
meg a nyilvánosság előtt az akváriumaikat,de tuti a háttérben igen és kikérik egymás véleményét.
Hogy fejlődjünk,akinek van ilyen ambíciója,az kell,hogy a kompozíció,növény nyírás terén kell fejlődnünk. Sőt , a kompozíció terén nagyon sokat.
De kitől tanulhatnánk,mint Tőletek,akik életre hívtátok ezt az egészet.Egy pár ütős akit letettetek már az asztalra.
Vannak trendek,amik érvényesek egy versenyen.Ha valaki ezeket nem követi,labdába sem fog rúgni.

Egy páran,akik azt gondolják,nem így kellene pontozni,ahogy....Ha Magyarország és mi magunk eredményesek szeretnénk lenni
a nemzetközi porondon,akkor bizony a nemzetközi felfogáshoz kell igazodni egy hazai versenyen is.A szabályokat nem mi találjuk ki,az a félteke
másik oldalán van.(..az igazság odaát van....)Mint tudjátok,12 évig versenyeztem gasztro versenyeken.Ez ott is pontosan így van.Ugyan azok a
kritériumok érvényesek itthon és nemzetközi versenyen is,még tanuló kategóriában is.Ha nem így lenne,nem tudna fejlődni a szakma,
partiban sem lennénk a nemzetközi színvonallal.Mi versenyzők is elvárjuk,hogy azonosak legyenek az elvárások.


A HAC 2. helyes akimmal nem fogok jó helyezést elérni egy nemzetközi versenyem,arra ott van a tavalyi akvárium.Két ,három klasszissal jobb
az az akvárium.
 
Zoli, nem akarok veled vitatkozni!
De nem értetted meg az üzenetemet! :)
Nem előre a HAC 2013-ra, hanem előre a következő fergeteges akváriumba! A HAC csak ráadás.

Én halkan azért megjegyzem, hogy gondban vagyok. Azért indítottam most az aksimat a versenyen, hogy legyen hova fejlődnöm. Gondoltam majd jól a végén végzem és akkor jövőre öröm lesz azt az eredményt felülmúlni. most viszont vakarhatom a fejem, hogy csináljak jobb akváriumot, amivel meg tudom ugrani a 24. helyet. Persze ez legyen a legnagyobb bajom :D :D :D

Ui: Zoli a GERONIMO dolgok meg azért vannak, hogy utána értékelni tudjuk a legkisebb jót is. És mi lehet jobb, mint ránézni egy ilyen színbombára, mint a szigetes aksid! :)
 
Ha már egyszer nem publikusak a nyeremények ezért én megosztanám az enyémet. Remélem nem gond, ha igen töröljétek.
Wabi Kusa 3. hely:

P1100368.JPG


Aqua Pet Kft:

- oklevél
- 2,5l JBL Aua Basis Plus táptalaj
- 1,5l Manado talaj
- JBL 7 golyó növénytáp
- JBL 2x100ml Ferropol növénytáp
- JBL Novo Bel haleledel
- prospektus
- jegyzetfüzet
- nyakbaakasztó

Green Aqua:

- Do!aqua be-Bright növénytáp

?:

- Sera ingyenes füzetek
- jegyzetfüzet

Amit még nem kaptam meg, de állítólag 1 éves Akvárium Magazin előfizetés.
 
Back
Oldal tetejére