• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

H2O2 Algakezelés

nato

VIP kertész
Lehet, hogy már láttátok, akkor sorry, de ha nem:
Ez az ürge is a már itt emlegetett 3%-os hidrogén peroxiddal tünteti el az algát. Elég meggyőző az akváriuma.
 
Sokan használják, de legalább annyian nem szeretik.

Nálam teljesen szétégette a moháimat amikor használtam. Ugyanúgy 3% gyógyszertári bekeverés.
Az összes moha hajtásvégei elfeketedtek.

223 literre 70-80ml-t használtam alkalmanként. 1 kezelés után általában mindig tartottam hosszabb szünetet, mert a növényeknek regenerálódniuk kellett.

BGA algára használtam, mert hagyományos módszerekkel nem bírtam vele.
Másnapra harmadnapra általában felszívódott az alga. De 1 hét múlva újra ott volt az akváriumban. Nekem így csak látszati kezelés volt, teljes sikert nem hozott.

A halaimnak nem lett baja, de az Amano garnélák között mindig volt elhullás minden kezelés után.

A befeketedett mohavégekkel sajnos nem tudtam mit csinálni. Teljesen visszavágtam az összes mohát, hogy a fotón pl ne legyen ronda.

Ahogy a videót megosztogatták a világban elég sok hasonló komment volt hozzá. Szóval csak óvatósan.

Nektek mi a tapasztalatotok?

--- átmozgattam a bejegyzést egy új topikba, mert a Twinstarhoz nincs köze.
 
Én is szoktam használni. Leginkább a szálas algák ellen jött be, de a dekorokat is lehet tisztogatni. A vékony szálű növényeket éppúgy elégeti mint az algát. Káros hatása csak akkor lehet ha rámegy az állatokra, ugyanis éget. Rhizót rettenetesen jól írtja, a többi ellen valóban csak tüneti kezelés. Én mondjuk a kíméletesség miatt 1%-os oldatot használnék.
 
Nem azért , de van köze a Twinstarhoz , hiszen mindkettő az oldott oxigént használja.
 
30%-ost használtam, de csak helyi kezelésre dekoron. Buborékozott úgy mint a Twinstar :)
 
Nem azért , de van köze a Twinstarhoz , hiszen mindkettő az oldott oxigént használja.

Mindkettő más módon állítja elő.
A baj az hogy a peroxid tényleg veszélyes. Károsítja a növényeket, a szűrőbaktériumokat és az élővilágot is.
Ha ezt öntöd be nem azt látod majd mint amikor bekapcsolsz egy Twinstart :)

Érdemes a Twinstar topik elején található oldalakat elolvasni. Ezt a technológiát szabadalom védi. Ha megoldható lenne peroxiddal a kérdés már eleve az eszköz sem született volna meg.

De amiért külön szedtem azon kívül, hogy ez nem Twinstar, hogy beszéljünk a peroxidról. Kiváncsi vagyok kinél milyen pozitív / negatív hatások lettek. A sajátomat már leírtam :)
 
30%-ost használtam, de csak helyi kezelésre dekoron. Buborékozott úgy mint a Twinstar :)

Emlékszem úgy majdnem 2 éve a bolt indulás után nem sokkal csináltunk egy kísérletet. Ecsetalgára.
Lenyomtuk 3%-os H2O2-vel és a mellette lévő kis pamacs ami hasonló méretű volt kapott egy direkt Easy Carbo kezelés.
A H2O2 után az ecset bár károsodott, de életben maradt. A Carbo teljesen kinyírta.

Mindkettő dekor kövön volt.

Azért írom a 3%-ot mert általában ezt javasolják akvarisztikai célra.

Nálam is akkor volt hatása BGA-ra ha elég nagy dózist adagoltam a vízbe. 223 literre 80-100ml alkalmanként.

Abból a szempontból volt jobb mint a carbo hogy 100ml-el az egész akváriumot le tudtam injekciózni. persze később mindig megbántam, mert a mohák közelébe sem adagoltam, de a vízoszlopban lévő peroxid így is leégette őket.
 
Sokan használják, de legalább annyian nem szeretik.

Nálam teljesen szétégette a moháimat amikor használtam. Ugyanúgy 3% gyógyszertári bekeverés.
Az összes moha hajtásvégei elfeketedtek.

223 literre 70-80ml-t használtam alkalmanként. 1 kezelés után általában mindig tartottam hosszabb szünetet, mert a növényeknek regenerálódniuk kellett.

BGA algára használtam, mert hagyományos módszerekkel nem bírtam vele.
Másnapra harmadnapra általában felszívódott az alga. De 1 hét múlva újra ott volt az akváriumban. Nekem így csak látszati kezelés volt, teljes sikert nem hozott.

A halaimnak nem lett baja, de az Amano garnélák között mindig volt elhullás minden kezelés után.

A befeketedett mohavégekkel sajnos nem tudtam mit csinálni. Teljesen visszavágtam az összes mohát, hogy a fotón pl ne legyen ronda.

Ahogy a videót megosztogatták a világban elég sok hasonló komment volt hozzá. Szóval csak óvatósan.

Nektek mi a tapasztalatotok?

--- átmozgattam a bejegyzést egy új topikba, mert a Twinstarhoz nincs köze.

A végén sikerült a BGA-tól megszabadúlni?
 
A végén sikerült a BGA-tól megszabadúlni?

Sajnos csak 10 napra max. Aztán jöhetett az új kezelés.

Kb fél liter peroxidot öntöttem bele a folyamatos kezelések miatt. Másnapra mindig elhalt a BGA (felszívódott), de a moháimat kinyírtam.
A végén inkább én adtam fel. És a fotózás után nemsokkal szétbontottam az akváriumot.
 
Épp én most akartam kipróbálni ecset algára már 2 hete carboval nyomatom szépen fehéredik el. Amúgy simán lehet kérni H2O2-t a gyógyszer tárba?
 
Sajnos csak 10 napra max. Aztán jöhetett az új kezelés.

Kb fél liter peroxidot öntöttem bele a folyamatos kezelések miatt. Másnapra mindig elhalt a BGA (felszívódott), de a moháimat kinyírtam.
A végén inkább én adtam fel. És a fotózás után nemsokkal szétbontottam az akváriumot.

Én is ebben a cipőben járok,folyton visszatér,minden kezelés csak ideiglenes eredménnyel jár.
 
Épp én most akartam kipróbálni ecset algára már 2 hete carboval nyomatom szépen fehéredik el. Amúgy simán lehet kérni H2O2-t a gyógyszer tárba?

A legtöbb helyen van, de valamiért szórakoznak és vagy csak kis üvegcsében készítik, vagy nincs kedvük elkészíteni.
Lehetne bekeverhető formában is venni, de ezzel nem szórakoztam.

Bemész és kérsz 3%-os peroxidot.
Nem érdemes betárazni belőle mert nálam pl elment az ereje elég rövid idő alatt.

Szóval az adott kezeléshez vegyél csak. És ne használd gyorsan egymás után. A kezelések között legyen 10 nap kb.
 
Én is ebben a cipőben járok,folyton visszatér,minden kezelés csak ideiglenes eredménnyel jár.

Nálam sosem volt még akkora BGA invázió mint akkor. Olyan mintha a hydro tripartita szivatott volna :)

Amikor szétbontottam az akváriumot az aljzat bent maradt. Csak ráöntöttem még egy-két zsákot.
A minimál layouton is megjelent a BGA az aljzatból, de 2 hét alatt eltűnt és sosem kellett foglalkoznom vele. Pedig ugyanaz az aljzat volt ugyanaz minden. Csak a növények változtak és kikerült a fa.

A boltban is volt ilyen layout. Ahol nagy BGA invázió volt a végén. HC-s 120-as iwagumi. A bontás után újrahasználtunk aljzatot. Előjött 1-2 hétre de megszűnt és csak az akvárium utolsó napjaiban jött elő amikor már kevesebbet foglalkoztunk vele.
 
Szerintem nekem azért jött elő mert ugye amikor vizcsere van leveszem a flowot a szürökön és ami után vissza töltöttem az akit elfelejtettem a csapokat kinyitni:S:S utána való héten elmaradt a vizcsere úgy hogy kb 2 hét után vettem észre a bajt..:S De nem adom fel igaz a köveken iszonyat vastagon van.
 
P1240801_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1240802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1240803_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Itt van pár kép hogy milyen drasztikus a helyzet. előtéri növényt addig nem akarom ameddig el nem tűnik ez a fránya alga...
 
Próbáltam már fogkefével de nagyon akar lejönni. Te mivel szednéd le?

Hát, ez elég brutál. Ha ki tudod szedni a köveket az akváriumból, akkor áztasd sósavba. Csodás vadi új köveid lesznek és gyakorlatilag minden más módszerhez képest töredék energia.
 
Próbáltam már fogkefével de nagyon akar lejönni. Te mivel szednéd le?

Őszintén?
Szerintem nincs olyan szinten a felépítmény, hogy érdemes legyen görcsölni az akváriumban.
Kivenném a köveket miután leeresztettem a vizet hogy csak 5-10cm maradjon benne.

A köveket beáztatnám carbos/superges/jbl powerr cleanes furdőbe. A beszívót is.
Ha nem szeded le az ecsetet sosem fog elmúlni!

Áztatás után alapos dörzsölés és csapvizes öblítés. Utána visszaraknám a köveket. Csinálnék egy 100%-os vízcserét, hogy a felkavart aljzat pora és a mulm eltűnjön.
Perlon csere a szűrőben és mehet minden tovább.
 
Back
Oldal tetejére