• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gyári táptalajok

sanyi

Új regisztrált
Re: Táptalaj összeállítása házilag

Sziasztok!

Nem akarok uj topikat nyitni ezert itt kerdezem:
JBL Florapol taptalajrol velemenyek?
 
Sziasztok!Szerintetek melyik a legjobb táptalaj ami még megfizethető és jó minőségű?Sokan használják a jbl táptalaját.Tényleg ennyire jó? A másik kérdésem ,hogy lehet e ezeket a talajokat esetleg keverni?Mondjuk aqua basis+tropica?
 
A keveréssel nekem elvi gondjaim vannak, nem fogod tudni melyik talajtól nőnek a növényeid... :roll:
 
növénytéptalaj

Azt szeretném megkérdezni, hogy valahol azt olvastam, (már sajnos nem találtam meg, de azt hiszem a JBL írta),hogy a növény táptalajt legalább 5* annyi mosott homokkal keverjük be,mint a kiválasztott mennyiség,és így helyezzük az akvárium alsó rétegébe. Ez így helytálló? Ti kevergetitek vagy berakjátok simán? Köszi.
 
Mi a tetejére öntünk legalább 5x annyit ;)
Tehát táptalaj 1-2 cm vastagon és rá minimum 5cm általános talaj.

(egyébként amit írsz azt a Tropica-nál láttam)
 
A táptalajt nem kell keverni!Amire te gondolsz az a jbl florapol,inkább komplex műtrágya mint táptalaj.
 
megvan. tényleg ez a jbl florapol volt amit olvastam,hogy keverni érdemes. s ez rosszabb mint mondjuk a jbl aquabasis táptalaj. vagy negyjábol egyforma a florapol keverve vagy a aquabasis keveretlenül?
köszike
 
Én legutóbb két dobozzal raktam a talajomba talajcserénél!
Érezhető a különbség!Csak ajánlani tudom!
Én raktam mellé még tápgolyót is!(Jbl tápgolyót)
De,hogy be tudd szórni szét kell szedni az akit hozzá!
Ez por alapú!
 
Táptalaj nélkül használnám... Két kavics réteg közé.
Ebben esélyes lehet egy parvula szőnyeg? Persze megfelelő világítás 0,6W/l napi ~9 óra. Élesztős Co2.
Khm. Meddig bírja ez a cuccli? Mennyi az az idő mire egy nem durva növényesítés kimeríti?
 
Szia Dani!

Táptalaj nélkül használnám... Két kavics réteg közé.

Mindenképp legalulra kéne szórnod!
A növények majd elérik a gyökerükkel!
A parvula gyephez sok fényre, stabil CO2-ra, minnőségi talajra is szükséged lesz!
1/2-1 évig kitartanak ezek a szerek, ha elegendő mennyiségben használod!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére