• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guidance

Ismét eltelt két hónap, apróbb változások vannak csak a víz alatt:

  • Eltörtem az üveg befolyómat takarításkor, szerencsére sikerült újat beszerezni, lesz rá garnivédő is.
  • A fissidens középen nagyon megindult, látszik, hogy a telibe világított részen érzi igazán jól magát.
  • A ricciardia hátul a köveken fejlődget, de korántsem olyan mértékben, mint a fissi. Ez a következő scape-nél hasznos infó lehet majd.
  • A cryptok kezdenek elszemtelenedni, mióta elkezdtem vagdosni a túlnőtt leveleket, megindultak az aljzatban és a leglehetetlenebb helyeken bukkanak elő az új tövek.
  • Kikerült az összes hygrophila polysperma, untam már hetente metszeni és nem is alkotott olyan szép bokrot, mint akartam. Helyére került a hatalmasra nőtt HM bokor, ami kiválóan passzol oda.
  • Hónapokkal ezelőtt kivettem az összes tenellust balról. Legalábbis azt hittem... A microsorum bokorból előbújt egy tő, ami most már akkorára nőtt, hogy szinte microsorumnak tűnik. :)
  • @Luigi13 jóvoltából beszereztem egy nagy Aquario difit, valamint az első bucephalandra tövemet (Copper), ideális, félárnyékos helyre került bal oldalra, egyelőre teljesen jól érzi magát.
Jövő év elején kinéz egy jóféle költözés, úgyhogy az új helyen új scape is készül majd. Az irány most egy letisztultabb, köves tájkép lesz.

Addig is pár újabb kép a mindennapokról. :)

Az új buce, valamint jobb oldalt a magát microsorumnak gondoló tenellus... :)

20171027_201406.jpg

Az új difi, nagyon ajánlom mindenkinek, kiváló kis cucc. :)

20171027_201845.jpg

Az egyik helenam garnibőrt fogyaszt. Fene a gusztusát. :)

20171027_201810.jpg

És végül egy nagytotál, rajta a csápos szörny a Stranger Things-ből, latin nevén echinodorus tenellus.. :D

20171027_201343.jpg
 
Ma végre volt időm nagygenerált csinálni, ennek keretében megszabadultam a Ctulhu szörnytől (tenellus), valamint hónapok óta először gyepet nyírtam.

Ez utóbbi hiba volt... na nem a nyírás, hanem a több hónapos hozzá nem nyúlás, szegényke igen ramatyul néz ki most. Szerencsére pont a legfényesebb részen van gebasz, így remélem, hamar visszahódítja a teret.

Előtte:

20171111_192252.jpg

Utána:

20171111_205014.jpg
 
Egy élmény volt olvasni az írásaidat, az akváriumod pedig gyönyörű! Az elejétől végigolvasni egy ilyet és látni hova fejlődött... le a kalappal!
őrület, hogy mennyit lehet tanulni ezekből a naplókból! ;)
 
Egy élmény volt olvasni az írásaidat, az akváriumod pedig gyönyörű! Az elejétől végigolvasni egy ilyet és látni hova fejlődött... le a kalappal!
őrület, hogy mennyit lehet tanulni ezekből a naplókból! ;)

Köszi, igyekszem! :)
 
Hát ez is lassan eljön: két ünnep között bontom a dzsungelt, hiszen januárban költözünk.
Szinte minden eladó sorba fog kerülni, érdemes lesz lecsapni a cuccokra. :)

Viszont már gőzerővel készülök az új projektre, amihez új üveg is dukál. ;)

Voltam ma köveket turkálni, hoztam pár mintát, hogy lássam, hogyan mutatnak víz alatt. Balról jobbra: sárga tufa, verde levante (hasonlít a seiryura, csak keményebb és kerekebbek a kövek), zöld pala, fakő (tkp. gneisz), bazalt. Nálam egyelőre a fakő, a bazalt és a verde a befutó, utóbbit viszont marha nehéz tördelni állítólag...

20171208_172044.jpg
Az új üveg: 90x45x45 90P opti 8mm-es üvegből, 10mm-es oldalfalakkal. Jelenleg feltöltés próba alatt.

20171208_180426.jpg
 
Próbaképpen beáztattam 24 órára ezt a verde követ kb 3 deci víz - 0.5dl sósav kombóba, szépen megmarta az egészet, de nagyon elkezdett porladni a meggyengült részeken. Ezzel nagyjából be is lőttem az irányt: fakő lesz a nyerő. :)

Zárójeles megjegyzés: a Seachem Matrix 2 literes műanyag hordója tökéletesen alkalmas mindenféle zord kémiai történet futtatására: megbírja a sósavat és a Purigent is ebbe zárva regenerálom. Használd te is! :D

Inspiráció gyanánt keresgélve belefutottam @keszalvo projektjébe, valamint ebbe a nanoba. Érdekes, hogy mindkettőnek ugyanaz volt a kiinduló inspirációs fotója.

hallelujah_mountains4.jpg
 
Hoztam pár inspirációs fotót, ilyesmi irányvonalat szeretnék a következő üvegben létrehozni.

Az alapvető terv egy masszív, brutális kőfal, amin alig néhány növény tud megkapaszkodni, a másik oldalán egy sziklás dombbal, amik egy völgyet fognak közre, amely hátrafelé nyúlik. Háttérben csúcsok a mélységérzet fokozása végett.

A fő inspirációs kép, Cemit folyó völgye, Tamare, Albánia:

inspiration for scape1 Cemit River valley, Tamare, Albania.jpg

Dél-Tirol, Olaszország

inspiration for scape2 South Tirol, Italy.jpg

Karavshin völgy, Kirgizisztán

inspiration for scape3 Karavshin Valley, Kyrgyzstan.jpg

Troll Fal, Norvégia

inspiration for scape4 Troll Wall, Norway.jpg

Montana Nemzeti Park, USA

inspiration for scape5 Montana, USA.jpg
 
Hoztam pár inspirációs fotót, ilyesmi irányvonalat szeretnék a következő üvegben létrehozni.

Az alapvető terv egy masszív, brutális kőfal, amin alig néhány növény tud megkapaszkodni, a másik oldalán egy sziklás dombbal, amik egy völgyet fognak közre, amely hátrafelé nyúlik. Háttérben csúcsok a mélységérzet fokozása végett.

A fő inspirációs kép, Cemit folyó völgye, Tamare, Albánia:

View attachment 45416

Dél-Tirol, Olaszország

View attachment 45420

Karavshin völgy, Kirgizisztán

View attachment 45419

Troll Fal, Norvégia

View attachment 45418

Montana Nemzeti Park, USA

View attachment 45417
Juj, remélem sikerülni fog. Baromi izgalmasan hangzik, és nagyon tetszik a története is. Hajrá! [emoji106]
 
Ez a különkiadás, víz nélkül is jó lesz hogy ne rohadjon be a kaktusz.

Pedig már komolyan elfilóztam rajta, hogy feltöltöm... :D
Így marad a DSM. :D

Juj, remélem sikerülni fog. Baromi izgalmasan hangzik, és nagyon tetszik a története is. Hajrá! [emoji106]

Köszi a biztatást, szükségem lesz rá. :)

Majd az új lakásban, az új üvegben kezdek neki, legjobb esetben is csak februárban (ezt még keresztülhúzhatja a tény, miszerint február végére van kiírva Dóri... :) ), addig marad a tervezgetés, rajzolgatás.

Arról már nagyjából letettem, hogy a növényeimet átmentsem, túl sok idő lesz mire átköltözünk és megépül a hardscape. Ezt most nem fél nap alatt akarom összedobni és mivel nincs könnyen mozgatható növénytároló akváriumom, így el lesz passzolva minden jelen állás szerint.
 
Back
Oldal tetejére