• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guidance

Az összes, korábban képfeltöltés.hu-ra feltöltött képed. Így például az aláírásodban szereplő képek sem. :)
 
Ejha, de rég jártam erre. :)

Mondjuk ebben szerepet játszott a karácsony, egy betegség, meg most az asszony betegsége, no meg persze a tény, hogy az akváriumban nagyjából minden rendben van. :)

Tegnap nyírtam egyet és kipucoltam kicsit a szűrőt (perlon- és Seachem Purigen csere + regenerálás, rotorház takkerolás).
Nemrég írtam a Tetra 1200-as topikban, hogy néha nem indul el a szűrőm, mikor bedugom az alzatba a dugvillát. Na, erre a legjobb megoldás a rotorház takarítása: az előző karbantartáskor (~3 hónapja) ráfújt Eheim spray-be beleragadt a bacikultúra és szépen megfogta az egész rotort. Most nem is kapott semmi se a spray-ből... pöccre indul és röpül, mint a sóhaj. :)

Mióta emeltem a tápozáson érezhetően visszaszorult a zöld pont, gyakorlatilag a két fő kövön van csak komolyabban jelen, de már ott is ritkul. A front- és oldalüveget alig kell takarítanom a kaparóval.

Sajnos tegnap reggel elpusztult az egyetlen sepregető garnim, félig elfogyasztott testét a szűrő befolyóra tapadva találtuk meg. R.I.P. :(

Növényfronton nagyjából minden oké, a microsorumoknál levélfeketedés zajlik. Cserébe annyi friss hajtást szedtem le róluk, hogy összefogtam egy csokorba őket és betettem a bal oldali fa közepébe.
A pogo helferiknél meg stagnálás és levéldobálás van, lehet, hogy túl magasan vannak a táptalajhoz képest a dombon?

Este fellövök majd 1-2 friss képet.
 
A pogo helferiknél meg stagnálás és levéldobálás van, lehet, hogy túl magasan vannak a táptalajhoz képest a dombon?
Érdekes ez a pogostemon helferi. Nálam két külön low-tech akváriumban is van, de más körülmények között. Az egyikben manado van és tropica tápkapszula alányomva - ültetés után nyomott egy rakás új hajtást, de azok nem túl gyorsak. A másikban 3 centi kvarchomokban van kvázi gyökértáp nélkül (3 cm-be nem nyomtam), itt sem gyors, viszont láthatóan szebben nőnek. Alsó levelek dobálása mindkét helyen előfordul...
 
Érdekes ez a pogostemon helferi. Nálam két külön low-tech akváriumban is van, de más körülmények között. Az egyikben manado van és tropica tápkapszula alányomva - ültetés után nyomott egy rakás új hajtást, de azok nem túl gyorsak. A másikban 3 centi kvarchomokban van kvázi gyökértáp nélkül (3 cm-be nem nyomtam), itt sem gyors, viszont láthatóan szebben nőnek. Alsó levelek dobálása mindkét helyen előfordul...

Nekem is a JBL tápgolyó-kvarchomok kombóban jobban nőtt, mint az Amazonia+Aquabasis Plus párosításban. Az is igaz, hogy a limnobiumok és néha a mögötte tornyosuló hygrophila bokor néha kitakarják a fényt tőle...
 
Az @AmegA család jóvoltából gazdagodtam egy nagy párna Monte Carlo-val, a helyét már előkészítettem a jobb oldalon, hétvégén be is ültetem kísérletképp. Ha jól érzi magát, leválthatja a HM-et. :)
 
Nézegetem amúgy, hogy hol tudnám meghagyni, mivel nagyon jól érzi magát nálam, de még nem találtam ki.
 
Bokrot csinálnál belőle, ha meghagyod, vagy maradna gyep formában?

Hát ha beválik az MC, akkor csakis bokorként hagynám meg. És mivel hátul elég domináns stemek vannak, valahova felkötözném inkább, úgy tudom, úgy is szépen nő.
 
Back
Oldal tetejére