• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guidance

A hozzászoktatásos módszer a bevett (minél nagyobb a különbség a két víz között, annál kisebb lépésekben), de a szállító vizet NEM öntjük bele az akváriumba.
Általában az élőlények érzékenységétől függően 1-2 óra alatt ez megoldható.

Tehát akkor marad a hálózás türelemjátéka. :)
Köszi!
 
, post: 331963, member 25"]Tehát akkor marad a hálózás türelemjátéka. :)
Köszi!
Nem feltétlen. A öntsd a hálóba a vödör tartalmát. Így nem kell halászni.
 
Nem óriási sokk ez a halaknak?
Sokkal kisebb sokk, mint ha hajkurászod őket a vödörben.
Beleöntöd, beteszed hálóval együtt az akváriumba, vársz pár másodpercet, amíg kicsit megnyugszanak és engeded őket kiúszni a hálóból.
Ha nem hirtelen mozdulatokkal csinálod, akkor szép nyugisan fognak kiúszni.
 
Kb 10 méter van a kád és az akva között, annyit talán kibírnak. :)

Tapatalk-kal küldve az én D2203-el
 
Kibírnak többet is :) 1-2 percig simán elvannak levegőn. De egy másik vödörbe is át tudod önteni;)
 
Tegnapelőtt megvolt a beköltöztetés, 1RC és 3 vörösfejű sajnos nem bírta ki a megpróbáltatásokat, mindenki más jól van.

Ma vízcsere és HM nyírás, nagyon kezd elkanászodni.
 
Szia,
Kicsit OFF, de az érdekelne, hogy ezeket a lávaköveket a XI. kerben szerezted valamerre? Hasonlóra vadászom... Köszi!
 
Egy hónaposak lettünk. :joyful:

A limnobium nagy részét száműztem (rengeteg fényt lefogott és két oldalt nem fejlődött a gyep).
Megnyírtam a bacopát is jó mélyen elsőre. Nemsokára a myrio-k jönnek.
A középső köveken enyhe barna és zöld alga réteg van, az RC-k imádják.
Sajnos a középre benyúló ágakon megjelent az ecset, emiatt kicsit lejjebb vettem az áramlást, aztán kapja a pofájába az Excelt.
Ettől eltekintve komolyabb gond nincsen, leszámítva azt, hogy a bal oldali red moor-t nem rögzítettem rendesen, így bármikor hozzáérek, vissza kell rendeznem a helyére. De legalább a súlyozó köveket le tudtam már venni róla. Sajnos utólag nem igazán tudom rögzíteni, úgyhogy így marad. Ez is egy tanulság.

Gondolkodom a fauna frissítésén is...

20161107_211924_Richtone(HDR).jpg
 
Ecset és zöldalga támadás alatt vannak a dekorok, meg pár anubias levél, így beszereztem egy pár sziámit, meg oto-t takkerolásra.

Az Excel az ecset ellen kiváló, úgy látom, csökkentett áramlás mellett nem jelenik meg új helyeken, így remélhetőleg pár hét múlva már nem lesz vele gond.

Ma nyírás lesz: hygro, myrio és HM fog kapni pár csattogtatást.

20161125_184609_Richtone(HDR).jpg

20161126_160242_Richtone(HDR).jpg

20161125_184701_Richtone(HDR).jpg

20161125_184636_Richtone(HDR).jpg

20161125_184621_Richtone(HDR).jpg
 
Bővítésre került a fauna is: +10 Amano, +12 vörös neon, +13 vörösorrú került be 5 oto és a két sziámi mellett.

Megteltünk élettel. :)
 
Méricskéltem egyet végre és milyen jól tettem:

Hőmérséklet: 23.5°C
pH: 7
GH: 7
kH: 3
NO2: 0.025 ppm
NO3: 10 ppm
PO4: 0.05 ppm
Fe: 0.2 ppm

Se nitrát, se foszfát... nem csoda, hogy jön a zöld pont a dekorokra...

Akcióterv: vas adagolás beszüntetése, micmac emelése 6-6 ml/napra.

Az Amazonia vízlágyító hatása viszont egészen meglepő (GH 15 kH 11-ről indul az itteni csapvíz...).
 
Se nitrát, se foszfát... nem csoda, hogy jön a zöld pont a dekorokra...

Ez az infó elég sok helyen felbukkan, nem tudod, mi a forrása? Low Tech esetén is így van, vagy ez High Tech / EI megfigyelés?

Azért kérdezem, mert nekem 3 low-tech növényes akváriumomban a köveken semmi alga sincs, sosem fogkeféztem őket. Nem adagolok hozzá sem N-t, sem P-t, ami halkajából van annyi megy bele (és ezt nem szedem ki vízcserékkel, illetve szűrőtakarítással). Van rendes táptalaj. Ha elkezdessz P-t adagolni a vízbe, a talaj nagyon sokat felvehet belőle.

Míg pl @Beni új folyékonytápozott low tech akváriumában már rövid idő után (<< 2 hónap) is látszik a kövek algásodása (ami szerintem design-os, ha "megfelelő" fajta alga nő.)

A vizen úszó növények eltávolítása nagy beavatkozás lehet egy low tech növényes akvárium életében, én ezt mindig fokozatosan csinálom, a mellékhatások megfigyelése (pl algásodás) mellett.

Nálam vizen úszó növények alatt HC Cuba (!) növöget nano low techben (szerintem itt a kulcs, hogy legyen elég C az akváriumban). Ha a talajon nő szép zöld alga, akkor szvsz fény oldalon a minimum feltételek adottak az "átlagos" növényeknek is. (Nem olyan algára gondolok, amit tipikus fénymegvonásos low tech anubias-os akváriumokban szoktam látni)
 
Utoljára módosított:
Ahogy elnézem, azokon a helyeken jön elő, ahol telibe veri a fény. Fára pl. nem jön, csak a lávakövekre.
Viszont a növényekre se jön (1-2 anubias levelet leszámítva), ráadásul azokon hiánytünet is csak kevéske van (macro hiány), ezért is emeltem a tápozáson.
A HM minden nap bubizik, a limnobiumok nőnek (pár régi levél fonnyadt csak szét), stemek szintén. A kanyon végén a marsilea is jól érzi magát. Egyedül a bal oldali tenellusok nem akarnak terjeszkedni, de ők a legkevésbé áramoltatott részen vannak.

Én alapvetően EI szerint tápozok low-tech-re lőve és a fényt is az előző akvárium paraméterei szerint használom, finomhangolva (2x3.5 óra 2x39W, kis átfedéssel).

Valóban, amíg nagy mennyiségű limnobium volt, addig alig volt zöld algám, viszont az ecset rengeteg helyen megjelent, emiatt az áramlást picit levettem és kiirtottam Excellel. Túl sok limnot nem akarok tartani, mert elveszi a fényt a lentiektől, főleg a HM-en látszik, hogy imádja, ha telibe kapja a fényt, két oldalt nem fejlődik úgy, ahogy középen, ott már vastag, összefüggő, egészséges gyepet alkot.

Biztos vagyok benne, hogy a táptalaj-aktív talaj kombó óriási szerepet játszik a növények egészségi állapotában. Kvarchomokban sokkal kevésbé maradnak meg a kisebb növények. MC-t próbáltam és konkrétan a talajban nőtt össze, nem jött ki alóla. Kíváncsi vagyok, hogy Amazoniában hogy érezné magát nálam (biztos jobban, mint korábban :) ). HC-t CO2 nélkül nem akarnám kipróbálni a fórumon olvasott tapasztalatok miatt. Ehhez szerintem a halak légzése és az Excel önmagában kevés lenne. Mondjuk érdekes kísérlet lenne egy kis helyen kipróbálni. :)
 
Biztos vagyok benne, hogy a táptalaj-aktív talaj kombó óriási szerepet játszik a növények egészségi állapotában. Kvarchomokban sokkal kevésbé maradnak meg a kisebb növények. MC-t próbáltam és konkrétan a talajban nőtt össze, nem jött ki alóla. Kíváncsi vagyok, hogy Amazoniában hogy érezné magát nálam (biztos jobban, mint korábban :) ). HC-t CO2 nélkül nem akarnám kipróbálni a fórumon olvasott tapasztalatok miatt. Ehhez szerintem a halak légzése és az Excel önmagában kevés lenne. Mondjuk érdekes kísérlet lenne egy kis helyen kipróbálni. :)

Én elég sokáig próbálkoztam low tech növényes kvarchomok / kavicsos akváriumokkal. Nem mondom, hogy sosem működött, de nálam igen gyakran a falnak ment. HC-t CO2 nélkül saját magam, hasonló megfontolásokból mint a Tiéd, sosem próbáltam volna ki.

Viszont ezt elolvastam, és utána nem bírtam megállni :)

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388Shrimp.pdf

Végül is a különbség csak annyi, hogy itt egy kicsit más a táptalaj, mint nálad. Több CO2-t ad le.
 
Back
Oldal tetejére