• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Growity

Kérdő András

Nézelődő
Sziasztok!

Eljött végre ez a nap is. Régóta vágytam saját akváriumra, és kicsivel több, mint egy éve indítottam az elsőt. A lavinát azzal indítottam, hogy készítettem egy bútort, mert a meglévők egyike sem volt alkalmas rá, hogy azon tartsam. Aztán jöttek szépen sorba a kellékek, és lázasan kutattam az interneten és a könyvtárban, hogy mi mindenre lesz szükségem. Pár hónapnyi anyagi erőgyűjtés után végre el tudtam kezdeni alapszinten, ami akkor óriási lökést a lelkesedésemnek. Az első egy évben csak egy kevés növény táptalaj volt lefedve 4 zsák bazalt kaviccsal, és egyszerűbben tartható növényekkel kezdtem a tapasztalatok gyűjtögetését. Már akkor is éreztem, hogy "lesz ez jobb is", de hagytam időt magamnak, hogy összeszedjek annyi magabiztosságot, hogy nekikezdjek egy picivel komolyabban.
Az bölcs ember más hibáiból tanul, de én azért elkövettem a sajátjaimat is. Volt közte szerencsétlen növényválasztás is, és sikerült behurcolnom valami férget a talajba, akik kis vulkánszerű túrásokat csináltak az aljzaton, amit aztán az vízmozgás szépen ráhordott a növények leveleire, jöttek az algák... tudjátok miről van szó. Akkor megfogadtam, hogy a következőben csak labornövényeket ültetek, és az is, hogy nem lesz kavics aljzatom ezután. Visszagondolva, azért így is hasznos volt ez a bő egy év, és az algák sem leptek el olyan mértékben, hogy felhagyjak az egésszel.
Tegnap ültettem be az új akváriumot, és ezennel ezt a naplót is ünnepélyesen megnyitom :). A részletek hamarosan...
 
Akkor ahogy ígértem, osztok nektek képeket. Egyelőre nem tudok felrakni ide képet, de google a barátunk.
Először is egy búcsú kép az első akváriumról:
https://drive.google.com/file/d/0B6vpkc2nAnUUSEZkelNlZTBfWGc/view?usp=sharing
És egy kicsit előre szaladok, és mutatom, hogy egy napos korában hogyan fest most az akvárium:
https://drive.google.com/file/d/0B6vpkc2nAnUUbjF2TllRdjZBOVk/view?usp=sharing

Később rakok majd fel képeket az építkezésről is, meg lesz egy poszt a technikáról is. Most vacsi!!!
 
Köszi srácok! Felraktam egy videót a Youtube-ra. Nincs még nagy mozgás, lakatlan a víz, de azért ha van kedvetek, nézzétek meg.
Nagyon fodrozódik a felszín, kihajtja a gázt [emoji4] mélyébbre kellene tennü a lily -t, lehet a flow is sok.
 
Nagyon fodrozódik a felszín, kihajtja a gázt [emoji4] mélyébbre kellene tennü a lily -t, lehet a flow is sok.
Köszi BenceG az észrevételt. Sajnos én is látom, hogy sok, de ez egy ilyen noname lily, és már koppon lenn van, de nem elég mélyre nyúlik be a nyaka. A vízfelszínt se tudom feljebb engedni már, csak a lily cseréje fogja megoldani a dolgot. A flow-t visszább tudnám venni, állítható a JBL-en, de nem tudom, hogy mit okoz a szűrésben a kisebb megforgatás. Úgy voltam vele, inkább tolok egy kicsivel több CO2-t amíg lesz lehetőségem kicserélni valami jobb üvegre a kifolyót. A DC így is zöld, így eddig nem aggódtam miatta. Tervben van egy profi lily, csak kicsit húzósak az árak... :)
 
Köszi BenceG az észrevételt. Sajnos én is látom, hogy sok, de ez egy ilyen noname lily, és már koppon lenn van, de nem elég mélyre nyúlik be a nyaka. A vízfelszínt se tudom feljebb engedni már, csak a lily cseréje fogja megoldani a dolgot. A flow-t visszább tudnám venni, állítható a JBL-en, de nem tudom, hogy mit okoz a szűrésben a kisebb megforgatás. Úgy voltam vele, inkább tolok egy kicsivel több CO2-t amíg lesz lehetőségem kicserélni valami jobb üvegre a kifolyót. A DC így is zöld, így eddig nem aggódtam miatta. Tervben van egy profi lily, csak kicsit húzósak az árak... :)
Az erôs áramlás inkább fondot okoz, nyugottan vegyed vissza.
 
A nyomó ágat bátran fojthatod akár a felére is. Semmi baja nem lesz a szürőnek.
Az erôs áramlás inkább fondot okoz, nyugottan vegyed vissza.

Megfogadtam a tanácsotokat, és visszább vettem a flow-t. Plusz addig mókoltam a tapadókorongokkal a lily szárán, míg enyén előre buktatva elértem azt, hogy a felső éle a vízszint alatt kb. 1 cm-re van, szóval így már egészen enyhe a fodrozódás. Így kevesebb CO2 bubiszám mellett is zöld a DC.
 
És akkor végre pár technikai részlet az akváriumról, amiről még nem volt szó.

Méret: 80x35x40, felül két hosszanti merevítővel
Világítás: Odyssea Quad, 4 x 6500K daylight + Moon Led (függesztve) / 6órát megy naponta / 15 cm-re a felszíntől
Szűrés: JBL 901e külső szűrő, Eheim Skim 350 felszíntisztító
Szűrőanyagok: 1 liter Seachem Matrix, gyári MicriMec töltet, szivacs, perlonvatta.
Táp: Green Aqua Micro, Green Aqua Macro
CO2: 2kg palack, GW reduktor és mágnesszelep, Tetra visszacsapó szelep, Tropica 3in1 diffúzor.
Táptalaj: JBL AquaBasis plus 5 liter
Talaj: JBL Manado 25 liter
Dekoráció: Dragon kő 10+ kg, Red Moor fa
Növények: Tropica 1-2-Grow! Hemianthus Callitrichoides Cuba, Tropica 1-2-Grow! Alternathera reineckii 'Mini', Tropica 1-2-Grow! Eleocharis acicularis 'Mini'
 
Nagyon fodrozódik a felszín, kihajtja a gázt [emoji4] mélyébbre kellene tennü a lily -t, lehet a flow is sok.
Felraktam egy új videót, most már jóval kevésbé hullámzik. Ilyesmire gondoltatok? Kivettem azt a követ is végre, ami lent tartotta idáig a Red Moor-t, most már magától is lent marad.
Boldog Bálint napot mindenkinek :)
 
Sziasztok!
22 napos az akvárium. Tegnap végre beköltözhettek az új lakók, 6 törpe szívóharcsa és 8 Amano garnéla "személyében". Mindenki jól van, köszönik szépen, és az Amano-k a szokásukhoz híven nekiláttak a rendezkedésnek. Azt már látom, hogy a Manado talajt elég könnyen mozgatják, felkapnak egy-egy szemcsét és pucolgatják is. Videó hamarosan lesz a csapatról és a növényekről is persze. Az Althernathera nagyon durván nő, igazi dísze a hátsó résznek. A színe sem fakult ki, pedig féltem, hogy nem lesz elég neki a körülmény, de úgy tűnik, nem rossz a helyzet. Az Eleocharis is gyökerezik szépen, és elkezdett oldalra is terülni, egyedül a HC növekedése aggaszt picit, gyorsabb terülésre számítottam. Hamarosan videó!
 
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata és javaslata Manado talajba ültetett HC vs. Amano garnéla problémára? Vagy más talajban is kiássák a HC-kat a kis algazabálók? Plusz olyan kérdésem is lenne, hogy Eheim Skim 350 felszínszűrőhöz tudtok-e valami trükköt, hogy ne másszanak bele a garnélák? Néhány naponta találok benne. Aggódok értük, nehogy ott maradjanak... Köszi előre is!
 
Back
Oldal tetejére