• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Narure

bandras

Kertész szaki
Az első 54 es akváriumomat gondolkodás nélkül raktam össze, nem lett szép ezért újra kezdem! ;)
54l
Co2: Majd lesz(diy)
Szűrés: Egyenlőre eheim pickup 60 később majd diy külső, vagy sarok matten
Tápozás: Profito, liqui carbo
Tervezett élőlények: Sakura, Amano garnéla meg majd idővel valami hal ami kijön velük
Aljzat: 3cm 1-2mm fekete bazalt, 3 cm agyag (ez így jó? :) )
Az akváriumra mostanába csak hétvégente lesz időm, most még működik, majd valamelyik hétvégén nekiállok a szétszedésének.
 
Agyag és bazalt? Ezt hogy érted? Általános növénytalajra gondolsz és rá bazalt? Vagy fordítva? Keverve? Vagy a bazalt csak egy részén az akvariumnak (ahol nem lesznek növények)? Ez utóbbi esetben akár jó is lehet.:)
 
Ezt úgy értem hogy az agyag fog táptalaj ként funkcionálni, és az lesz lefedve bazaltal! Sokat olvasgattam és az agyagot nagyon sok oldalon ajánlják táptalajnak. De irnak virágföldet, vakondtúrás földet is :D . Nincs pénzem jelenleg komolyabb növénytáptalajra, mert kell a pénz a co2 drop checkerhez, szűréshez, növényekhez, élőlényekhez ezért a táptalaj árát félreteszem ezekre. :) Az agyag eddig is bevált nagyon szépen nőlnek bent a növények, 1 évig bírta tápanyaggal, most jelentek meg a növényeken a hiánytönetek, de dugtam be alá tápgojókat, most minden rendben van. A komolyabb táptalajok mennyi ideig bírják tápanyaggal? :)
 
15watt körüli t8-as led fénycső van benne. Ekkora fényhez milyen gyepnövényt ajánlotok?
Utricularia graminifolia-val tudnék gyepet kialakítani? Azt olvastam hogy ez a növény "rovarevő". Akkor a frissen kikelt sakura garnélákat "elfogyasztaná"? :D
Mert nagyon szép ez a növény:
utric4.jpg
 
Viszont egy eléggé igényes növény. 15W fény nagyon kevés szerintem, kellene belőle mégegy esetleg, ha mellé tudod barkácsolni, az már low-techre elég. A led fénycsövet hanyagolnám, bár te dolgod eldönteni.
Low-tech gyepnek pedig ajánlanám a HM-et - Hemianthus Micranthemoides. :)
 
Viszont egy eléggé igényes növény. 15W fény nagyon kevés szerintem, kellene belőle mégegy esetleg, ha mellé tudod barkácsolni, az már low-techre elég. A led fénycsövet hanyagolnám, bár te dolgod eldönteni.
Low-tech gyepnek pedig ajánlanám a HM-et - Hemianthus Micranthemoides.
Led fénycső marad! :) Mellé tudok tenni mégegyet. Ha még úgyse elég Utricularia graminifolia-nak akkor parvula vagy Elatine hidropiper lesz. HM nem tetszik :)
 
Valahogy nem áll össze nekem a kép. Kényes gyepet szeretnél kavicsban, kevés fénnyel, de co2-velo_O:rolleyes:?!
 
Kicsit olvass utána a talajoknak és úgy az egész növényes dolognak. Elég kényes egyensúly ez ahol a legkisebb hiba is algabummhoz vezethet ami gyorsan elveszi az ember kedvét.

Nincs semmi baj a bazalttal ha maradsz lowtech vonalon. Az UG sokaknak nagyfalat. Nézz körbe más naplóban is. Hightech akikban is elolvadnak. Elatine ugyanez..

Olvass sokat. Nézegess más naplókat és keress egy olyat ami hasonló a tiédhez. Sokat lehet tanulni belőlük ;)

Üdv.: Norbert
 
Igen, agyag lesz táptalajnak hogy kapjanak a növények a gyökereiken keresztül tápanyagot, ez le lesz fedve bazaltal.
De önmagában a sima agyagos talaj nem táptalaj, csak a baciknak megfelelő megtapadási hely, amelyek a tápanyagok létrehozásában raktározásával segítenek, illetve a gyökerek itt tudnak ideálisan szetterülni. A táptalaj, az külön spec. táptalaj, ami tartalmaz nyomelemeket, tápanyagokat. Szerintem ha az agyagosat alulra teszed és a bazaltos ráöntöd, csak annyit fogsz elérni, hogy nem fog szellőzni a talajod, lefojtod az egészet. Hidd el nem jó, én is ezzel rontottam el az elején, aztán kávéspohárral lapátoltam a bazaltot 1-2 hét múlva :(
 
Kicsit olvass utána a talajoknak és úgy az egész növényes dolognak. Elég kényes egyensúly ez ahol a legkisebb hiba is algabummhoz vezethet ami gyorsan elveszi az ember kedvét.
Nincs semmi baj a bazalttal ha maradsz lowtech vonalon. Az UG sokaknak nagyfalat. Nézz körbe más naplóban is. Hightech akikban is elolvadnak. Elatine ugyanez..
Olvass sokat. Nézegess más naplókat és keress egy olyat ami hasonló a tiédhez. Sokat lehet tanulni belőlük ;)
Az akvárium már 1 éve üzemel agyaggal bazaltal. Se indításkor, se semmikor nem volt algabumm. :) Sőt algásodni is csak a Guadelupai tüskéshínáromat lepte el nagyon az ecsetalga, ki is vettem.
Csak kezdetben gondolkodás nélkül raktam össze az akváriumot és nem lett valami szép, ezért újra kezdem. Ezzel a talajjal amit irtam co2 nélkül, 15watt os t8 as led fénycsővel, carbo+profitoval nagyon szépen, gyorsan fejlődnek, nőttek: Wendtii, Vallisneria, tavi tündérhínár, Guadelupai tüskéshínár. Az agyagot egy oldalon olvastam ahol említettek virágföldet, tőzeget is táptalajnak. Ott irták hogy tartalmaz az agyag tápanyagogat ezért tökéletes táptalajnak. Ez alapján félméter mélyről ástam fel agyagot és az van bent azóta is. Sajnos azt az oldalt nem találom ahol irtak róla. :)
 
Az akvárium már 1 éve üzemel agyaggal bazaltal. Se indításkor, se semmikor nem volt algabumm. :) Sőt algásodni is csak a Guadelupai tüskéshínáromat lepte el nagyon az ecsetalga, ki is vettem.
Csak kezdetben gondolkodás nélkül raktam össze az akváriumot és nem lett valami szép, ezért újra kezdem. Ezzel a talajjal amit irtam co2 nélkül, 15watt os t8 as led fénycsővel, carbo+profitoval nagyon szépen, gyorsan fejlődnek, nőttek: Wendtii, Vallisneria, tavi tündérhínár, Guadelupai tüskéshínár. Az agyagot egy oldalon olvastam ahol említettek virágföldet, tőzeget is táptalajnak. Ott irták hogy tartalmaz az agyag tápanyagogat is. Ez alapján félméter mélyről ástam fel agyagot és az van bent azóta is. Sajnos azt az oldalt nem találom ahol irtak róla. :)

Akkor ezekszerint a lowtech vonalat már ismered ;) dobj be egy képet is ;)

Megint csak azt tudom mondani, hogy olvass sokat! A GA-a fiúk sok sok hasznos dolgot leírtak hogy hogyan kell egy jól működő hightech akit összerakni ;)
 
Akkor ezekszerint a lowtech vonalat már ismered ;) dobj be egy képet is ;)

Megint csak azt tudom mondani, hogy olvass sokat! A GA-a fiúk sok sok hasznos dolgot leírtak hogy hogyan kell egy jól működő hightech akit összerakni ;)
Keresek régi képet mert most átültemmem egykét növényt és mégrondább lett :unsure:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére