• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Green glass

Én is indítok egy tálat (nem naplózom) gyakorlási céllal (kő mohásítása stb). Sok wabit megnéztem mostanában, a tiédet tudnám leginkább magaménak elképzelni. Hasonló elven fogom én is csinálni, dekornak (láva) kő mindenképp, fekete talaj, előtéri növény, +vöröses színek. És hadd nőjön :) (Sokat nem akarok vele foglalkozni) Bár nálam is működne.
Szóval nagyon tetszik.
Quad előtt írtad, hogy nem találtál megfelelő izzót, nem tudom, hogy érdekel-e még (csinálj még több wabit :)), de erre keress rá: philips tornado 23w 6500k
1500 lumen körül tud és méretben is elég kicsi + könnyű beszerezni és 1000,- Ft alatt van.
 
Ajánlgatom itt neked az izzót, pedig csak most találtam rá, hogy 55 w halogén égő milyen sokféle van... :facepalm:
Lehet, hogy az enyém nem is lesz elég? Hétvégén indítom a wabit. Előzetesen megosztanád velem, hogy milyen (fényerejű) volt a te halogéned? És mennyire volt öreges a fejlődés? Siralmasan, vagy nyögve nyelősen? :) Köszi.
(Van az 1500 lm tornádónál erősebb 2100 lm led izzóm is, de ez annyira nagy, hogy kilóg a lámpámból (Rábalux 4215), így nem szívesen használnám...)
 
Üdv.
Az izzó amit én használtam az egy Osram Dulux Superstar volt ,15W=75W,és 970 lument tudott.Nem volt rossz ,de mivel nekem nem volt foncsorban ,vagyis lámpában hanem csak simán fölélógattam,így nem volt jó a fény ,mert nagyon szórta mindenfelé .A hálószoba fényárban úszott,holott pont ott kellene a hangulatvilágítás;):whistle:
Ezért raktam fölé a quad lámpát.Kellene egy stílusos kis lámpa nekem is a tál fölé:)
 
Köszi. Így ismét tudok reménykedni..
Én ezt a lámpát egyébként direkt ehhez vettem, sikerült jó áron hozzájutnom (3k). Előtte én is nézegettem, milyen lámpa legyen. Ehhez barkácsolni nem akartam (led-ből lett volna), hatékony led lámpák meg drágák, de azt is szerettem volna, hogy valamelyest jól nézzen ki. A fent említett típust tudom ajánlani, 15 cm széles a búrája (ez mindenre elég), foglalattól számítva 9 cm a mélysége (ez már kevésbé), hatalmas előnye, hogy nagyon jól mozgatható, emelhető minden szögben és irányban. Nekem ráadásul tetszik is a retro dizájn.
 
Üdv.
Rájöttem, hogy amit mutattam pár napja virágzó növényt az bizony Rotala.Ez egy kisérlet volt részemről, hogy a nagy akváriumból kicsapott vágásból maradt Rotalát lenyomtam a wabiba.Nos volt ami elolvadt,de ugy néz ki van ami átalakult emersre.Már a mellette levő szár is szépen kivirágzott:)
Viszont nem tudom ki, hogy van vele ,de én ellocsolok egy liter Ro-t két -három nap alatt a tálra:eek:,mert rohadt gyorsan párolog (vagy felisszák a növények:))a víz:whistle:
 
A tál bevégeztetett.Sokat vacakoltam a felette levő világítással.A 2*24-es quad lámpával jól üzemelt,de azt a taiwanok fölé tettem ,így egy ideig fény nélkül maradt a wabi.A kompakt izzó meg nem eléggé koncentrált fényt adott ,mert ugye nem volt foncsor körülötte.A hálószoba több fényt kapott mint a tál.Ezt a fényhiányt a növények is megsínylették.Ma szétbontom.Viszont csendben várja majd a restartot,mert hát nagyon megtetszett ez a növényezési forma is.Ha már az akváriumok helyzete rendeződött újra életet lehelek a Green glass-ba;)
Köszönöm mindenki megtisztelő figyelmét:)
 
A tál bevégeztetett.Sokat vacakoltam a felette levő világítással.A 2*24-es quad lámpával jól üzemelt,de azt a taiwanok fölé tettem ,így egy ideig fény nélkül maradt a wabi.A kompakt izzó meg nem eléggé koncentrált fényt adott ,mert ugye nem volt foncsor körülötte.A hálószoba több fényt kapott mint a tál.Ezt a fényhiányt a növények is megsínylették.Ma szétbontom.Viszont csendben várja majd a restartot,mert hát nagyon megtetszett ez a növényezési forma is.Ha már az akváriumok helyzete rendeződött újra életet lehelek a Green glass-ba;)
Köszönöm mindenki megtisztelő figyelmét:)
szép volt fiúk!
 
Back
Oldal tetejére